HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

 
Reply to this topicStart new topic
> Curatenia De Paste
ioana1
mesaj 16 Feb 2007, 01:45 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 633
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.934



Pai, cum la noi incepe postul, cel de carne s-a si lasat, vreau in primul rand sa va urez la toti:har si pacea Domnului peste voi, bucurii si primaveri in suflete si o BINECUVANTARE VESNICA !

Cum de Paste, ar trebui sa ne luam haine noi, dar nu de la magazin, si nici alta culoare decat albe, vreau sa va intreb ce v-ati gandit voi sa imbunatatiti in viata de crestini, la ce sa renuntati , daca n-ati renuntat inca, sa mai scoatem din mobila , ca sa fie loc de intors, sa inalbim perdelele, sa stergem geamurile sa se vada bine afara,sa luam paianjenii de pe la colturi, daca sunt pusi, si ce mai credeti voi de cuviinta.

Eu ,personal,am multa curatenie de facut. Dar, nu in exterior , ci in camaruta mea.Inca n-am renuntat la multe lucruri, care zic eu(da` tot diavolul ma indeamna ), nu ma inalta, dar nici nu ma smeresc.Nu umblu nici cu capul in pamant, si nici cu cenusa-n cap.Inca am multe de spovedit, si multe de facut, si de multe ori, fac atatea lucruri aiurea, si nu ceea ce trebuie pentru lucrerea si slava Domnului pe pamant.

Voi continua, dar va astept si pe voi.


--------------------
"Fiule, nu uita invataturile mele, si pastreaza in inima ta sfaturile mele" (Prov.3.1)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 12 Apr 2008, 01:14 PM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Multam, Ioana, abia acum, inainte de Pasti, am citit postul tau. Poate nu intamplator.
Din pacate, mare lucru nu s-a schimbat in viata mea, dominata de grijile marunte, orgolii, mici certuri. Un minut n-am reusit sa-mi fac mintea sa taca.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 04:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman