HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Tinerii Isi Pot Asuma Conducerea Romaniei?!
Ovidiu Bufnila
mesaj 7 Feb 2007, 09:04 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Tinerii isi pot asuma conducerea Romaniei?! Avem nevoie urgenta de o noua generatie de lideri! Ne-ar trebui la miezul noptii! Ce spuneti? Ar putea oare tinerii din Romania sa-si asume conducerea tarii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Feb 2007, 09:12 PM
Mesaj #2


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



De ce, Ovidiu? smile.gif Seniorii pleacă la cursuri de croşetat, probabil ...

Tinerii din România sunt în stare să-şi asume orice. Oricum emigrează în 15 minute secret.gif deci de ce nu? laugh.gif


--------------------
Tărñmul PoveƟtilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 7 Feb 2007, 09:13 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Raspuns in totalitate...de ce ??? pentru ca au inceput sa fie buni cunoscatori ai domeniului IT ce presupe multa informatia inmagazinata,nu mai cred in povesti,basme si alte aiureli dogmatice-adika pragmatici la maxim...,si nu in ultimul rand sunt o simpla opinie mai bine ancorati in ceea ce va urma...-pot face previziuni... thumb_yello.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Feb 2007, 09:13 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Feb 2007, 09:20 PM
Mesaj #4


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Risc să te dezamăgesc, cocosel, dar România nu este NFS. wink.gif


--------------------
Tărñmul PoveƟtilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 7 Feb 2007, 09:23 PM
Mesaj #5


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



PARTIDUL DIGITAL ROMÂN doreşte să aducă-n linia întâi tinerele talente ; se vede clar că fosilele de pe scena politică sunt depăşite de situaţie.
Noul val cu siguranţă va farda naţiunea română cu idealuri şi proiecte mai aproape de cetăţeni.

Acest topic a fost editat de Kyklos: 7 Feb 2007, 09:23 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 7 Feb 2007, 09:25 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Draga Fantasee da-mi motive prin care sa-mi negi asta si poate voi fi de acord...insa daca nu ai incredere in aia tinerii pai cum poti sa mai speri la ceva mai bun....mai bine cum spunea un cantecel
CODE
ne aruncam in Dambovita
rofl.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 7 Feb 2007, 09:29 PM
Mesaj #7


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Ne aruncăm în Dâmboviţa
Împreună cu portiţa
spre UE rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Feb 2007, 09:40 PM
Mesaj #8


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



QUOTE (cocosel @ 7 Feb 2007, 08:25 PM)
Draga Fantasee da-mi motive prin care sa-mi negi asta si poate voi fi de acord...insa daca nu ai incredere in aia tinerii pai cum poti sa mai speri la ceva mai bun....mai bine cum spunea un cantecel
CODE
ne aruncam in Dambovita
rofl.gif

Nu mă pricep la aşa ceva, dar ... dacă vrei pot încerca să scriu o poveste. thumb_yello.gif Ar fi mai credibilă, presupun, decât basmul cu tânăra generaţie demnă de încredere necondiţionată.
Sau pragmatismul recomadă vârsta fragedă drept reţetă a succesului? laugh.gif


--------------------
Tărñmul PoveƟtilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 7 Feb 2007, 09:44 PM
Mesaj #9


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



După spusele domnişoarei Fantasee fosilele din clasa politică trebuie păstrate-n formol, ele sunt soluţia pentru o ţară liberă şi democrată hh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 7 Feb 2007, 09:44 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Nu mă pricep la aşa ceva, dar ... dacă vrei pot încerca să scriu o poveste.  Ar fi mai credibilă, presupun, decât basmul cu tânăra generaţie demnă de încredere necondiţionată.

Stiu si e putin spus Talent mwah1.gif e o intreaga placere sa-ti citesc randurile...mai ales dupa zile negre... wub.gif mai ales ca imi plac povestile la nebunie... mwah1.gif
Insa trebuie sa avem un dram de incredere ca astfel ce putem sa mai facem...speranta speranta...si pana la urma va fi bine...sunt optimist din fire incurabil.. thumb_yello.gif
QUOTE
Sau pragmatismul recomadă vârsta fragedă drept reţetă a succesului?

Stii cum e Fragezimea ascuteste Istetimea... mwah1.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 14 Feb 2007, 09:58 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Pe Andreea au împuşcat-o în cap. Era blondă şi râdea tot timpul. Andreea Nu va şti niciodată ce gust are un Big Mac. Pe Ciprian l-au împuşcat în cap. Nu s-a iubit niciodată cu o fată de-adevăratelea. Era un haios. Îi plăceau excursiile la munte. Ciprian nu va şti niciodată cum e să te îmbrăţişeze o femeie. Pe Mariana au împuşcat-o drept în inimă. Un singur glonţ i-a curmat viaţa. Mariana era şatenă. Visa să se facă actriţă. Îi plăcea îngheţata. Nu va şti niciodată ce gust are îngheţata din Antalia. Pe Adrian l-au mitraliat în genunchi. L-au ucis mai târziu cu un glonţ în tâmplă. Adrian nu va şti niciodată ce sunt alea sporturi extreme. Îi plăcea să boxeze. Era bine făcut. Dar n-ar fi lovit niciodată o fată. Pe Cecilia au împuşcat-o în ficat. Era brunetă. Zglobie. Îi plăcea să deseneze. Cecicilia nu va vedea niciodată picturile de la Luvru. Era poreclită Vorbăreaţă. Nu puteai să te superi pe ea pentru că vorbea mult. Era haiosă şi voluntară. Pe Geta au împuşcat-o în tâmplă. Sângele ei a rămas pe caldarâm multă vreme în acele nopţi. O băbuţă de pe strada aia spune că acolo vin Îngerii Domnului. I-a văzut ea cu ochii ei. Vin seara când tinerii se giugiulesc pe sub tei. Geta ştia să danseze tango. Visa să ajungă la Universitatea de Arte Frumoase din Londra. Geta nu va şti niciodată cum arată Canalul Mânecii, toamna. Pe Sorin l-au împuşcat în piep. O singură rafală a fost de-ajuns pentru ca Sorin să se prăbuşească pe caldarâm într-o baltă de sânge. Sorin iubea o fată dintr-a zecea. În dimineaţa acelei zile ei şi-au promis că se vor căsători peste cinci ani. Sorin nu va şti niciodată că poţi să te căsătoreşti la Verona. Pe Angela au împuşcat-o în frunte. Era în clasa a XI. Îi plăcea să poarte ciorapi trei sferturi vişinii. Îi plăcea Gary Moore. Ascultă Europa Liberă dar nimeni din casă nu ştia pentru că ea voia să-şi protejeze părinţii. Angela nu va şti niciodată cum e să cutreieri Europa în deplină libertate numai cu cartea de identitate.


I-au împuşcat în cap în Decembrie! Angela, Adrian, Geta şi mulţi, mulţi alţi adolescenţi nu vor şti niciodată cum e să te plimbi prin ploaie de Valentine's Day cu iubitul său cu iubita ta. Ei nu vor şti niciodată ce muzici mişto se cântă la Lăptărie. Ei nu vor ajunge niciodată la Vama Veche pe plajă, vara şi nu vor asculta niciodată Bere Gratis. Nu-şi vor trimite niciodată SMS-uri. Nu se vor fotografia niciodată cu mobilul. Nu vor cetui niciodată. Nu vor pleca niciodată la bursă în America. Nu vor mai zâmbi niciodată. Au fost ucişi în Decembrie 1989. Lumea aproape că i-a uitat. Locul lor la masă e gol. Pe aleile umbroase se plimbă numai noaptea, neştiuţi. Inima lor e România. Au fost împuşcaţi în inimă.

Ce faci pentru ca povestea să nu se repete? Tu ce faci? Cui laşi România? Cine vrei să reconstruiască România? Nu va veni nimeni. Nu va veni nimeni care să te iubească. Trebuie să reconstruieşti TU. Tu eşti şansa europeană a României. NUMAI TU.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 15 Feb 2007, 04:09 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Ce inseamna "sansa europeana"? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 15 Feb 2007, 04:24 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Inima lor e România. Au fost împuşcaţi în inimă.
sorry.gif
Si nu numai atat li sau luat chiar si ultima dorinta sa viseze la o Romanica condusa de ei cei care au luptat...Tinerii.. nestiind de fapt decat un singur lucru LIBERTATE...au fost uitati de ei..de noi..de totii.. de ce??? pentru ca ei nu au contat ei sunt doar victimile....asa cum astazi tot tinerii sunt victimile...
Insa sa crezi ca poti face ceva e mult...chiar si acum...pe ei nici atunci nu-i asculta nimeni de ce ar face-o acum???...crezi ca asa cum spunea un amic de al meu traim in democratie...nu!!! te inseli tot dictatura ii dar una si mai dramatica dictatura oligarhiei financiare...
Esti tanar visezi,esti boem ..petreci..te simti bine...te simti liber...nu constientizezi ca poti face ceva...ca poate ai putea determina o schimbare...


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 14 Mar 2007, 03:26 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 14 Feb 2007, 07:58 PM)
Lumea aproape că i-a uitat.

Mai putin atunci cand ii foloseste pentru "valuriri" aiuristice wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 14 Mar 2007, 05:46 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



I-au împușcat în cap în Decembrie! Angela, Adrian, Geta și mulți, mulți alți adolescenți nu vor ști niciodată cum e ...si nici atunci n-au stiut ca sint atrasi in strada ca sa fie impuscati pentru ca "revolutia" avea nevoie de victime. Si desigur nu vor sti niciodata ce inseamna sa flaminzesti si sa fii ingenunchiat de niste lepre analfabete si corupte. Mai ales nu vor sti niciodata ce inseamna a emigra ca sa poti trai decent! Hai sa fim seriosi! Poate cineva mai are nevoie de niste victime si cine ar pute sa fie decit copii nevinovati? Fosilele alea nu vor renunta la putere cu una cu doua iar sacalii carora le lasa gura apa dupa oscioarele care au mai ramas viseaza romantici la revolutii! Sculati-va la lupta dragi tineri, ca mai sint si altii care vor sa guste din putere!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 11 Apr 2007, 11:19 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (flori @ 14 Mar 2007, 04:46 PM)
Si desigur nu vor sti niciodata ce inseamna sa flaminzesti si sa fii ingenunchiat de niste lepre analfabete si corupte. Mai ales nu vor sti niciodata ce inseamna a emigra ca sa poti trai decent!

Desigur, si multi altii dintre cei care au supravietuit revolutiei nu vor cunoaste aceste lucruri. Pentru ca sunt privilegiati? Nu, absolut deloc, ci pentru ca pur si simplu nu se lasa ingenuncheati si goniti. smile.gif Nimeni nu te poate obliga sa faci ceea ce nu vrei sa faci, la fel cum nimeni nu te poate opri sa faci ceea ce vrei sa faci. E atat de simplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 12 Apr 2007, 01:46 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Da tinerii pot face orice mai bine in teorie. Incercati insa sa ajungeti pe vreo lista pentru parlament a unui partid fara relatii smile.gif
Nici o sansa. Unde e votul ala uninominal care facea galagie acum o luna ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 12 Apr 2007, 10:12 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Pai tinerii isi pot face si relatii. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 12 Apr 2007, 04:33 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 7 Feb 2007, 08:04 PM)
Tinerii isi pot asuma conducerea Romaniei?! Avem nevoie urgenta de o noua generatie de lideri! Ne-ar trebui la miezul noptii! Ce spuneti? Ar putea oare tinerii din Romania sa-si asume conducerea tarii?

N-are nici o relevanta varsta cronologica, totul e ca persoana din functia de conducere sa fie competenta. Ma enerveaza de mor cand vad toate partidele promovand tineri in diverse posturi doar pt. imagine.
Avem nevoie de o clasa politica noua, totul e ca tinerii sa nu vina cu obiceiurile parintilor. Se spune ca aschia nu sare departe de trunchi.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 12 Apr 2007, 04:53 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Andra, si acesti tineri de care zici, cei care pun umarul (sau, ma rog, figura) la reconstructia imaginii unui partid, sunt elemente ale clasei politice, sau doar instrumente? Un instrument poate deveni element? Avantajele si dezavantajele faptului de a fi tanar... si, pana la urma, totul depinde de mintea si vointa lor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:49 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman