HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

29 Pagini V  « < 27 28 29  
Closed TopicStart new topic
> Extreme, [Jurnalul lui Oiski-Poiski]
Oiski-Poiski
mesaj 23 Nov 2011, 06:37 PM
Mesaj #981


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Mi-a venit o idee fantastica.In agenda mea de toate zilele am sa desenez in fiecare saptamana un pahar si pe masura ce trece o zi am sa desenez pe pahar cat consider eu ca ziua respectiva mi-a mancat din nervi si rabdare.Cand ajung la jumatatea paharului pun frana.Adica ma oblig sa gasesc ceva care sa egaleze raul cu binele.Adica fac seara o baie si citesc o revista in apa.Sau ma uit la televizor la ce imi place mie, ca de aia avem doua aparate.Sau imi cumpar un mango .Sau altceva.

De ce voi face asta ? Pentru ca altfel nu-mi dau seama ca e miercuri de exemplu si paharul nu numai ca e plin dar mai da si pe dinafara.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 23 Nov 2011, 06:41 PM
Mesaj #982


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



QUOTE(Oiski-Poiski @ 23 Nov 2011, 07:37 PM) *
.Sau ma uit la televizor la ce imi place mie, ca de aia avem doua aparate.


V-ati inspirat din povestirile mele si v-ati luat unul pentru bucatarie asa-i? mwah1.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 24 Nov 2011, 07:55 AM
Mesaj #983


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Daca ne-am inspirat de la tine am facut-o inainte sa stim ca ne vom lasa inspirati laugh.gif .
Telembizorul cel vechi este in dormitor ca eu ma uit uneori seara cand se uita ei la meciuri in sufragerie.


Incepand de azi am ora de :"Condimente din toata lumea " .Mi-am pregatit deja cosul cu 17 borcanele diferite .Cele mai multe le-am avut eu , altele le-am primit de la colega cu papucii tricotati.
Ce de lucruri am aflat ! De ce safranul este condimentul cel mai scump din lume , de ce piperul are mai multe culori ,ce de razboaie s-au purtat pentru niste saci de piper! Azi le putem numi "Americanii se lupta pentru niste Barrel de petrol" .Si multe alte lucruri .
Cand voi mai ajunge vreodata in Hamburg am sa vizitez singurul muzeu al condimentelor din lume.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Nov 2011, 07:55 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 24 Nov 2011, 11:57 AM
Mesaj #984


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



sa ne pove si noua daca ai timp. sa ne bucuram si noi de munca ta de cercetare innocent.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 24 Nov 2011, 12:00 PM
Mesaj #985


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



si mie mi-s dragi condimentele smile.gif socrinella zice ca gatesc cu droguri ohyeah.gif pentru ca ea foloseste foarte putine: piper, rozmarin, origano si patrunjel.


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 26 Nov 2011, 12:45 PM
Mesaj #986


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Am facut aluatul pentru cozonaci babani. La framantat am slabit 2 kilograme.Daca nu iasa am facut macar sport ohyeah.gif

Asta seara ma duc la masa la o prietena, zic eu ca e prietena da nu sunt sigura, daca o ia razna IARA si povesteste total frustata de servici si demult apuse gagicareli jur ca o las mai moale cu intalnirile.Este total deprimant cand o aud ! Eu am nevoie acuma de vorbe bune.

Maine am eu musafiri la cafea .Si pentru pranz vreau sa gatesc carne de vita cu bere neagra.Iara ceva nou , daca nu-mi iasa poate macar ne pilim cu berea. rofl.gif

Doresc omenirii un WE minunat.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 27 Nov 2011, 09:44 AM
Mesaj #987


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



oamenii iti doreste si la tine numai chestii pozitive smile.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 30 Nov 2011, 10:26 AM
Mesaj #988


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Cozonacii au iesit grozavi de buni insa mancarica de vita cu bere a fost ca si un castig la lotto.Fantastic de buna .Reteta o am de aici http://gabrielacara.blogspot.com/2009/11/m...e-guinness.html
A mai ramas si pe a doua zi un pic si sotul a zis ca i se pare ca a doua zi a fost si mai buna daca se mai putea zice asa ceva.

Am o reteta care sta demult si asteapta sa-i vina randul .Amaretto-Käsekuchen .Trebe iara cam multe ingrediente 11 oua si 2 kile de branza blink.gif .
Da mor de dragul fotografiei, imi curg poftele de fiecare data cand o privesc.Problema este ca nu am musafiri in we asta , sa o mancam noi toata? Singuri ? licklips.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 30 Nov 2011, 12:32 PM
Mesaj #989


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



bine ca mi-ai amintit de mancarica cu bere neagra! o faceam si eu din joi in pasti. acum am inteles in sfarsit care e carnea de vita buna la tocanite si sper sa nu mai uit si sa nu le mai incurc.

auzi, cu prajitura aia nu inteleg ce te stresezi atata... tine mai mult de doua zile la frigider, cel putin 4, deci da, puteti sa o mancati doar voi smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 1 Dec 2011, 08:23 AM
Mesaj #990


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Saptamana asta este una foarte grea .Nu pentru ca as fi facut mare lucru .Dorm prost , visez despre situatii care inca nu mi-au disparut din minte si despre oameni pe care nu i-am visat niciodata.Si visele sunt asa de reale.
In radio tocmai canta Xavier Naidoo cu

Bitte hör nicht auf zu träumen,
von einer besseren Welt.
Fangen wir an aufzuräumen,
bau sie auf wie sie dir gefällt.
Bitte hör nicht auf zu träumen,
von einer besseren Welt.
Fangen wir an aufzuräumen,
bau sie auf wie sie dir gefällt

O fi poate doar melancolia de toamna

Iarasi lumea e cuprinsa de un simtamint ciudat,
Parc-ar fi melancolie, peste tot s-a-mprastiat.
Vine toamna, sterge totul, nelasind in urma ei
Decit frunzele uscate, vise vestede pe-alei.


Ieri am aflat ca m-am nascut in aceeasi zi si luna cu Nostradamus. blink.gif

As fi preferat ca in locul lui sa fie Donald Duck .


Acest topic a fost editat de Oiski-Poiski: 1 Dec 2011, 08:43 AM


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 2 Dec 2011, 06:29 PM
Mesaj #991


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Mai o jumate de ora si plec la sarbatoarea de Craciun a organizatiei.NU am chef.Cine m-a pus sa zic ca ma duc ? NU am chef.Acuma ma puteam culca langa soba sa-mi ling ranile cerebrale de saptamana asta .
Insa nu, madam pleaca la plimbare.Impreuna cu o ciurda de alte gaste.

Am sa apas pe butonul"zambesc da nu aud nimica ".



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 2 Dec 2011, 08:23 PM
Mesaj #992


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



Na komm nu fi asa de asoziala... ohyeah.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 3 Dec 2011, 10:38 AM
Mesaj #993


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Pana la urma a fost mega-vesel.Cand am intrat in restaurant am crezut ca am gresit usa ca numa dinozauri de la 65 in sus erau la mese.Toti membrii de onoare ai organizatiei.
Una din colege s-a pilit bine si a vorbit numa tampenii.
Alta s-a pilit iara bine si o avut nevoie de psihiatrucolectiv dar asta nu a mai fost vesela . Ne-o povestit cum a crescut cu alti doi frati cu o mama si tata alcoolic si batausi.Cum la 14 ani o plecat de acasa etc.
Sefa ne-o aratat din portofel poze sexi cu prietenul. rofl.gif
Una dintre colege care am eu impresia ca nu ma inghite o trebuit sa se aseze langa mine ca pana la urma sa constate ca sunt OK si ca sunt lustig.Asta fara sa fi baut alcool .Si daca tot eram langa ea m-o intrebat ce fac eu la ora de AG de umbla copiii dupa mine ?
Mancarea a fost in ordine .

No acuma, ma bucur si astept cu nerabdare 15 decembrie cand avem numa noi cele din N. sarbatoarea de Craciun.




--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 3 Dec 2011, 10:56 AM
Mesaj #994


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



QUOTE(Oiski-Poiski @ 3 Dec 2011, 11:38 AM) *
Alta s-a pilit iara bine si o avut nevoie de psihiatrucolectiv dar asta nu a mai fost vesela . Ne-o povestit cum a crescut cu alti doi frati cu o mama si tata alcoolic si batausi.Cum la 14 ani o plecat de acasa etc.


Noa veizi de aia ma bucur io c-am intrat relativ devreme in terapie, sa nu ajung la 60 de ani focusata pe acelelasi si aceleasi chestii de acuma 100 de ani.
Sefa ta mi-o dat o idee... ohyeah.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 7 Dec 2011, 08:28 AM
Mesaj #995


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Sambata trecuta seara am primit o vizita neasteptata si dupa ce s-a invartit un pic in jurul cozii a trecut la ceea ce de fapt o durea.Am ramas perplex ca imi cere ajutorul chiar daca acesta consta doar in sfaturi.
Tja, ce sa zic ? Nu mi-a povestit nimica nou, prin toate am trecut eu anul acesta.Era de parca imi povestea povestea mea.Numai ca ea este mai avansata decat am fost eu in iarna trecuta daca a reusit sa vina la mine sa-mi ceara sfatul.

In capul meu se cristalizeaza incet o viziune groaznica ca vom sfarsi cu totii in Klapsmühle .Insa cine vor fi cei care ne vor pazi ? Nu se mai respecta omul si munca si asta va fi sfarsitul.Poate ca pazitorii vor fi cei care vor trece peste cadavrele celorlati .Asta ca sa fac o corelatie intre ce a scris Felina si gandurile mele.


Saptamana aceasta a fost de pomina.Luni am fost asa de nervoasa in interior ca nu-mi intrasera inca banii in cont si nici macar cei pe octombrie de pe orele cu plata in Honorar basis .Si apoi la facut teme am avut o capra care a zis cu nu are chef sa le faca ca ma-sa vine acusi si o ia si le face acasa .Ei, toate astea la un loc m-au facut sa plec de la lucru din greseala cu o jumate de ora mai repede .Pur si simplu am inversat zilele.
Ieri m-am dus cu gandul sa marturisesc pacatul si a trebuit sa constat cu stupoare ca nici dracu nu a vazut ca am plecat mai repede.Ca suntem multe si venim si plecam la ore diferite .Asa ca nu am zis nimica ca dracii inca nu-mi trecusera dat fiind faptul ca banii tot nu intrasera.Jumatea aia de ora e dobanda pentru banii mei care sunt la ei.





--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 8 Dec 2011, 07:57 AM
Mesaj #996


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Ia sa povestesc eu de ce am fost ieri seara asa de mandra devil.gif ca sunt din Romania.
Am avut prima sedinta de anul asta scolar cu parintii.Si prima jumate de ora s-a prezentat diriginta lui fiu-miu si s-a discutat la un loc daca sunt probleme.La urma a facut putina reclama la vaccinul HPV care se aplica de fapt la fete .Pana la 18 ani este gratuit apoi costa 600 euro.Profesoara a povestit cat este de important ca de cele mai multe ori se descopera boala prrea tarziu si ca femeile tinere nu mai au nici o sansa in dorinta de a face copii.
Si zice ca ea l-a platit singura si l-a facut.(este o profesoara tanara , asta a fost prima ei sedinta , era ingrozitor de emotionata) .Ei , la ultima afirmatie zice, foarte mandru de descoperirea lui, un tampit din sala care am onoarea sa-mi fie conational :
"Inseamna ca d-voastra vreti sa faceti copii "

Mai,mai,mai Oare de ce nu s-a inventat inca un vaccin impotriva prostiei ? Ca l-as sfatui sa-l faca triplu , asa de siguranta.
50.gif
Acuma stiu de ce bietul lui copil nu este suportat in clasa de nimeni ca zice baiatul meu ca si ala tot asa poante "bune" emite ca si tat-su.


In afara de incidentul asta seara a decurs armonios , alergat pe toate coridoarele si etajele , vorbit cu profesorii.Si BINGO , copilul meu se maturizeaza , are note f.bune si arata, culmea culmilor ,interes la ore.Doar chimia nu-i prea place , nu mi-a placut-o nici mie, mereu copiam de la colega mea Simona, merci draga mea acolo unde esti ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de Oiski-Poiski: 8 Dec 2011, 07:58 AM


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 9 Dec 2011, 07:26 AM
Mesaj #997


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Ieri am aflat ca o colega are leucemie .Are 44 de ani si un baiat in clasa a doua.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 9 Dec 2011, 07:45 AM
Mesaj #998


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



saraca de ea...face transplant de maduva?


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 9 Dec 2011, 08:00 AM
Mesaj #999


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



De-abia a aflat dupa primele teste.Habar nu am cum va fi mai departe.Vom afla probabil saptamana viitoare mai multe ca daca va lipsi mult timp vor trebui sa ia o hotarare cine o inlocuieste.
Poate mai are o sansa.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 Pagini V  « < 27 28 29
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 02:25 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman