HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Closed TopicStart new topic
> [Arhiva] Sageata Albastra
Mihai
mesaj 11 Jun 2003, 07:28 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ati mers vreodata pana acum cu acest tren? Raportul calitate/pret este convenabil?
In mod sigur suntem mai aproape de Occident cu aceste trenuri...pacat ca nu trec de granita laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cip
mesaj 22 Jun 2003, 09:40 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 22 June 03
Forumist Nr.: 400



Merg cam la doua saptamani cu el izr mie mi se pare ok. Adica trenul este perfect antifonat are aer conditionat iar curatenia este exemplara. Desi platesc mai mult parerea mea este ca face toti banii. Singurul lucru negativ ca sa zic asa sunt scaunele care sunt un pic cam tari in rest este super! Chiar ma bucur ca se va introduce acest tip de tren pe multe rute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 23 Jun 2003, 12:02 AM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



[Off-Topic] Bine ai venit la Han, cip!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Jun 2003, 12:02 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
quattro
mesaj 5 Jul 2003, 05:20 PM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 5 July 03
Forumist Nr.: 431



Astfel de trenuri sunt folosite in Germania pentru transportul de distante scurte, mai exact al navetistilor, fapt recunoscut si de ministrul transporturilor la momentul introducerii lor. Ce-i drept din punct de vedere al confortului sunt peste majoritatea vagoanelor de la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 5 Jul 2003, 06:41 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



QUOTE (Mihai @ Jun 11 2003, 07:28 PM)
Ati mers vreodata pana acum cu acest tren? Raportul calitate/pret este convenabil?
In mod sigur suntem mai aproape de Occident cu aceste trenuri...pacat ca nu trec de granita  laugh.gif

Pentru inceput as vrea sa stiu care este relevanta acestui subiect la Topicul de fata?
Dar acum ca sa trec direct la intrebare: inca nu mi-a fost dar sa calatoresc cu acest tren dar unii din cunoscutii mei imi spuneau ca raportul calitate pret este echitabil si ca nu pierzi nimic...

Acest topic a fost editat de Petru Ionescu: 5 Jul 2003, 07:00 PM


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mesaj 7 Sep 2003, 08:43 PM
Mesaj #6





Grup:
Mesaje: 0
Inscris: --
Forumist Nr.: 0



ma irita ca face zgomot de fiecare data cind se deschid sau inchid usile.
pe distante lungi e un dezastru pentru ca nu se pune problema unui vagon restaurant. nu ai loc de bagaje prea mult si nici unde sa iti intinzi ouale rascoapte sau macar apa minerala. e ca o calatorie de 100 de ore in tramvai. si trebiuie sa te intelegi cu cel din fata ta sa iti permita sa iti intinzi picioarele. daca ai ghinionul unora mai lungi, sigur o sa il incomodezi. si pe tine la fel. iar cuconita care iti verifica biletelul spune un "multumesc" invatat care ar putea lipsi.
nu stiu daca mi se pare, da` parca incearca alte rute, care sa ocoleasca cele mai mizere localitati. se schimba peisajul. ceea ce nu e rau. parca e alta Romanie. parca e o minciuna.
pramatia de agent termic se infiltreaza in calorifere doar cu o ora inainte de a ajunge la destinatie cind e necesar.
e fain cind iti anunta statia ce urmeza. prima oara mi-am zis: asta se crede metrou. si in aceeasi clipa i-am dat si numele: "tramvaiul greu".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 7 Sep 2003, 09:35 PM
Mesaj #7


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Avand in vedere ca n-am apucat sa-l testez, poate ar fi indicat sa ma abtin. Inteleg totusi ca este preferabil celorlalte variante de transport pe calea ferata, iar asta e un semn bun. Ca nu are vagon restaurant? Poate se vor gandi la ceva simplu: la fiecare doua vagoane , un loc de unde sa-ti poti procura o cafea, un suc sau o bere.
Ca face zgomot, la inchiderea/deschiderea usilor? Ei, chiar asa sensibili dintr-o data, nu se cade sa fim...
Faptul ca nu are un suport pe post de masuta, dovedeste daca nu ma insel ca vagoanele au fost concepute pentru navetisti, care intr-o ora, maxim doua de mers, n-o sa-i apuce foamea prea rau. Oricum, imaginea mancatului in tren, mai ales daca cel din fata este atat de aproape, ca nu-ti poti intinde...picioarele , mie mi se pare un pic jenanta, ca sa nu zic penibila. Un senvrich si un mar , cred ca nu deranjeaza pe nimeni, si nu ne obliga sa ne "extindem" prea mult!!!
"Multumesc"-ul cuconitei , tine probabil de diplomatie pe de o parte, iar pe de alta de cat este ea de satisfacuta de serviciul pe care-l are! Totusi nu cred ca este bine sa generalizam. Sunt sigur ca nu toti fac asa, iar ea poate ca era in divort cu barbata-su, sau avea vreun copil bolnav, sau... Toti avem si zile mai proaste!...
QUOTE
parca e o minciuna
Daca vedem minciuna, si putem face diferenta , atunci poate e cazul sa ne mai indreptam si care adevar , iar trenul nostru nu va mai trebui sa ocoleasca nici o ruta mizera!
Iar cu... "pramatia de agent termic"... Am si uitat de cand, in Romania nu se pune accent pe ..."economie" ! Parca zic ca n-a fost niciodata un confort dorit si imbelsugat decat din neglijenta, si nu dintr-un program in care sa reiese clar dorinta de a-l face pe OM sa se simta bine.
"Picioare intinse"? Nu cred ca inainte era cu mult mai diferit. Mie mi se pare normal sa consider ca daca eu simt nevoia sa intind picioarele, aceeasi nevoie simte si cel din fata mea, deci nu e cazul sa ma jenez, ci sa ...cooperez smile.gif
Nu stiu rutele pe care merge, dar daca trece pe unde am eu drum, cand ajung in tara (destul de curand-cred !) am sa-l testez, negresit!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mesaj 8 Sep 2003, 05:50 PM
Mesaj #8





Grup:
Mesaje: 0
Inscris: --
Forumist Nr.: 0



om bun, am picioare lungi si imi e jena ca trebuie sa cooperez. trebie sa o fac; fie si cu un zimbet ... sfielnic? la drum lung e o calamitate, iti zic. ti-ar trosni toate oasele. e exact spatiul pe care il ai intr-un tramvai. si nu exista culoar pe unde sa te mai plimbi pentru dezmortire. daca ai imaginea trenului cu geamul lasat pe care iti scoti capul lasind sa bata vintul prin plete, uita! asta e ca un autobuz in care aerul intra doar conditionat. si afara te uiti prin geamuri cenusii. uita de perdeluta pe care tragi sa tragi un pui de somn. si nu e spatiu bun nici pentru socializare. si se foloseste la drum lung. da, cu picioare lungi.
"la fiecare doua-trei vagoane"...- om bun, de toate ... e unul singur!
cind ma pling, oi sti eu de ce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 8 Sep 2003, 11:44 PM
Mesaj #9


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



ins, ma intreb daca nu cumva ai dreptate!... Ca parca prea esti afectat sad.gif Oricum deja am biletul catre Romania in buzunar, si-ti spun eu pe urma ce si cum... 40.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 02:29 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman