HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Citadine, - ermetice
Fantasee
mesaj 15 Sep 2006, 07:36 PM
Mesaj #1


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



- Daca tu nu poti, altcineva se va descurca.

O priveste ocolitor, sagetile zburand savant si inevitabil in dreapta. "Minteee!" parca o aude gandind; femeia asta afurisita are un alt ochi in suflet si un nas special pentru baliverne.
Este e-ner-vant ca nu se isterizeaza deja: ca sa se poata incrunta afectat, sa-si aprinda o tigara stramba si sa vada stririle din sport pentru a sasea oara.
O vede ducandu-se in bucatarie, o aude turnand ceaiul. N-o poate suferi, n-o poate pierde ...

"Daca tu nu poti, altcineva se va descurca!!!" chicoteste ea, in aburul ceaiului. "Ar fi trebuit sa accentuez "poti", ca sa stie ca stiu ca nu vrea." El minte. Ea minte. Toata lumea fericita!
Mama lui de cantec! Ala cu "cine te asteapta" ... nu-i adevarat ce se spune mai departe; de fapt, cine te asteapta n-are altceva mai bun de facut.
Intr-un colt de timp, copilul lor a hotarat sa nu se mai nasca.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Sep 2006, 10:36 PM
Mesaj #2


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Palpitant....cind are loc impacarea sper sa dai mai multe detalii.....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 15 Sep 2006, 10:58 PM
Mesaj #3


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



QUOTE
El minte. Ea minte. Toata lumea fericita!


Siiigur... Da' zi-mi: e vorba de o familie sau doar un cuplu?... Zici de copil, dar tot nu ma lamuresc, deci vreau/vrem continuare: neaparat!!! ohyeah.gif

QUOTE
O vede ducandu-se in bucatarie, o aude turnand ceaiul. N-o poate suferi, n-o poate pierde ...


As adauga o vede turnand ceaiul, presupunand ca el e asa de obisnuit cu imaginea ei incat ii vede miscarile, doar auzind-o... Dar o s-o piarda...


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Sep 2006, 10:58 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Fantasee
mesaj 15 Sep 2006, 11:06 PM
Mesaj #4


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Bdl hug.gif nu stiu ce se intampla mai departe; daca ai vreo preferinta, zi. wink.gif Pare ca Data'q prefera un final tragic.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 20 Sep 2006, 04:30 PM
Mesaj #5


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



- Sunt stresat.

Cat de usor concediezi un zambet cu enunturi facile! Suficient motiv sau nu, stresul este transformat in paravan guiltproof. "L-a ucis pe X!" "Pai si normnal, dom'le, era omu' stresat."

- Te-am inselat.
- O.K.

Este e-ner-vant ca nu se isterizeaza deja: ca sa se poata incrunta afectat, sa-si aprinda o tigara stramba si sa imagineze conflicte pentru a sasea oara.

- O.K.?
- Nu te stresa sleep.gif .


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 3 Oct 2006, 07:57 AM
Mesaj #6


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Sa-ti traiesti viata din varful picioarelor - asta da comedie! Intotdeauna cu miscari grijulii, cu maini harnice ori cu dorinte putine, invizibila fiinta de langa tine incepe sa devina dispensabila. Nimic din ceea ce este delicat si discret nu face casa cu retina, multe vulgarisme isi gasesc mai repede loc sub cristalin.

- De cand nu mai sunt langa tine am devenit crud.
- Iodata sau gema?

Nu intelege. Orasul traieste si respira neologistic, orice parama care te ancoreaza la tarmurile traditiei trebuie unsa cu catran si arsa cu bricheta nichelata.

Acest topic a fost editat de Fantasee: 3 Oct 2006, 07:57 AM


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 5 Mar 2007, 12:47 PM
Mesaj #7


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



- N-am chef.

Declaraþie de autosuficienþã. Roþile timpului nu ticãie. Timpul este tras pe roatã ºi asta îl doare. Devine crud ºi se rãzbunã, azi pe tãcerea mucegãitã, ieri pe nimic. Nimicurile spun întotdeauna câte ceva. Gãlãgioasã lume.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 1 Jul 2007, 09:58 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Am citit textul din 3 oct., se citeste foarte greu, alta parte slaba ar fi ca baga oamenii in depresie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 1 Jul 2007, 10:04 PM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Am citit si textul din 5 martie, pare sa fie declaratia de independenta a unui om care a pierdut. Probabil a pierdut timpul cu cineva. E vorba de copii?

Acest topic a fost editat de fis_tic: 2 Jul 2007, 07:32 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 1 Jul 2007, 10:10 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Textul din 20 septembrie, astuia ce i-am mai facut, l-am citit. Asta e bun, arata limpede adevarul ca o femeie prefera mai bine sa o omori decat sa nu o bagi, in seama.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 1 Jul 2007, 10:19 PM
Mesaj #11


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Da, era vorba de copii. Din cauza ca am citit de la coada nu stiam intriga, textelor. Dar nu mai sunt sigur ca era vorba de copii, ar fi prea simplu. Chestiunea aceasta cu copiii necesari nu se demodeaza, nu tine de traditie, cum zice clar textul cu bricheta nichelata la sfori, femeia asta ii foloseste pe copii ca pretext pentru casatorie, clasic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 2 Jul 2007, 09:42 AM
Mesaj #12


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Este interesantã interpretarea ta, fis_tic. Din pãcate, nu pot nici sã confirm ºi nici sã infirm vreuna dintre ipoteze, aceste texte nu sunt inspirate de vreo realitate. thumb_yello.gif Cât despre textul din 3 octombie, de citit se citeºte uºor. smile.gif

Îþi mulþumesc pentru timpul petrecut cu aceste texte, te mai aºtept cu comentarii ºi la cele care vor urma.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Aug 2007, 06:29 PM
Mesaj #13


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Şi totuşi e un tâmpit.

Inutil să-i acorzi circumstanţe atenuante, e atât de furios că tu poţi gândi complicat şi el nu poate, că femeia pe care o vroia a lui e a ta, că poţi vorbi în vreme ce gândeşti, că poţi pasa piureul şi fără să iei pauză de la tot restul vieţii tale.

E un tâmpit fiindcă susţine că oamenii elaboraţi nu există, toţi trebuie să gândim şi să ne exprimăm scârbos, agramat, incoerent fiindcă aşa crede el că funcţionează mintea umană. Fiindcă aşa crezi şi tu, holbându-te aici. Ce prostie, să-ţi spună acest neterminat că falsul eşti tu, impunându-se drept original. Pentru liniştea lui eternă şi adânc vidă de speranţă, spune-i că finisezi tot ce îi spui, că are dreptate, că nimic din ceea ce spui nu este real şi nici original, că falsezi numai ca să-l calci pe nervi.
Când te ridici şi pleci, eşti acelaşi domn pe care retina-i obosită de rujuri prea proaste şi prea miorlăite nu îl poate accepta vreodată drept valid. Nu ai voie să fii tu bun şi drept, fiindcă el e mitocan.

Am zis.


Cu toate astea, degeaba te enervezi, trebuie să fii ceea ce eşti, până când nu vei mai fi nevoit să fii. smile.gif Te detestă fiindcă ai linişte şi pace, deşi nu şi le doreşte, le invidiază la tine.

Zâmbeşte, te rog, mâine dimneaţă când te urci în taxi. smile.gif Într-o lume perfectă, minunăţiile merg în vârful picioarelor ca să nu deranjeze pe cineva, nădăjduind tainic să rămână invizibile, până când nu vor mai fi nevoite să fie.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman