HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Microbuzele Mortii
ducoro
mesaj 21 Sep 2006, 03:33 PM
Mesaj #71


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



fratilor, ar trebui sa stiti ca acel autovehicul din accidentul de la Birlad nu era microbuz !!!
este o autoutilitara !
faptul ca mergea cum mergea se datoreaza, bunastarii in care traim dar mai ales acelor care asa cum spuneati si voi nu controleaza sau nu sunt exingenti !!!
exigenti cu cine, trebuie caci cu cei "mari' mai rar !
accidentele multe se datoreaza tocmai faptului ca uneori prea suntem stresati de atitea controale si para controale care incepe de la < permisul la control . si pentru ca trebuioe sa-ti aplice si el o amenda, te intreaba de trusa medicala, de parca orice sofer este cel putin medic generalist si trebuie sa intervina la un accident 1 ar trebui analizat mult mai profund si vazut ca microbuzele care sunt microbuze, la firmele mari, sunt foarte putine care sunt oprite si controlate si "magareata" cade tot pe aia mici !
microbuzele mortii !?! o expresie mult prea jurnalistica si pentru senzational !
daca situatia economica este asa cum este , ea genereaza aceasta situatie de fapt care obliga la multe "chitibusuri si giumbuslucuri" !!! devil.gif devil.gif devil.gif


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 21 Sep 2006, 06:54 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Mi-a placut faza cu trusa medicala hh.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 21 Sep 2006, 07:09 PM
Mesaj #73


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



devil.gif
pe mine ma dispera aceast lucru !!!! sad.gif sad.gif
cine sunt eu sa acord primele ingrijiri medicale ! ohmy.gif


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Sep 2006, 07:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
SORIN
mesaj 21 Sep 2006, 07:17 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Exact...............

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 21 Sep 2006, 07:20 PM
Mesaj #75


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



ohmy.gif
in loc sa avem masini care sa intervina in orice loc intr-o perioada scurta de timp !!!
noi dam examen din cum, unde si cit se pune garoul !!! thumb_yello.gif


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 21 Sep 2006, 07:43 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Da....foarte important sa stii.....si daca il pui aiurea risti sa fii dat in judecata!

Asa ca mai bine nu te baga!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 21 Sep 2006, 08:36 PM
Mesaj #77


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



user posted image
user posted image
poate ca vedeti diferenta intre un autoturism si un microbuz !!!??

Acest topic a fost editat de ducoro: 21 Sep 2006, 08:39 PM


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 22 Sep 2006, 08:46 AM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (ducoro @ 21 Sep 2006, 08:09 PM)
cine sunt eu sa acord primele ingrijiri medicale ! ohmy.gif

asa e frate, da stai sa vezi si mai rau ca te obliga sa sti si de bujii si de cric, si de directie...like a fuckin' mecanic..
Pe vremea mea (long time ago) era o intrebare cheie, cica "ce se mai invarte inca in masina, dupa ce ai oprit si ai scos cheia din contact ?? R. "aerul din anvelope !!"...Si care-i treaba mea in chestiunea asta ?? N-are decat sa se invarta pana ii vine acru...ce treaba am eu ??


Odata am ramas noaptea cu masina in camp, si i-am chemat pe unii de la depanari. Dupa ce au rezolvat cazul susoteau intre ei: "ce mai sofer si asta....sa nu stie sa sufle in jigler ??"

E o mentalitate tampa....Eu dau exament pentru ca sa stiu sa conduc o masina, nu sa stiu sa o repar...nici pe ea nici pe cei pe care ea i-ar putea "sifona".


Oricum, revenind la subiect fiecare ar trebui sa decida singur....Ca doar starea tehnica catastrofala a unui microbuz nu e usor de ascuns, situatia drumurilor e arhicunoscuta la fel ca si rata accidentelor, si stilul de condus al acestor soferi...Ai treaba in orasul "X" te uiti bine la masina, apoi la sofer si daca totul e OK te urci, asta si in functie de cat de presanta e treaba care te mana, sau de cat de mult iti plac sporturile extreme.


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 22 Sep 2006, 11:35 AM
Mesaj #79


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



ramine ca ... cine tre sa dea prioritate, cum te convingi ca o sa dea?
ca la examen raspunde bine, dar pe sosea... o zbirceste

si pe sosea ... ii iese de 100 de ori, si greseste putin un pic odata si ... pac morti si raniti, tabla'ndoita, care este


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 22 Sep 2006, 12:17 PM
Mesaj #80


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



hh.gif
nu vreau sa fiu macabru sau cel care sa fie altfel, insa de aceea suntem oameni, sa gresim din cind in cind ! ca se intimpla astfel de evenimente sunt sigur ca nimeni nu si le doreste !
ceea ce nu se doreste, sau nu se face este ca nu se "umbla" la modul cum sa se faca concret ceva pentru a se reduce evenimentele de acest gen !
sunt sigur ca daca aveau bani nu ar mai fi mers cu 'nea Vasile culcati pe jos ci ar fi inchiriat un autovehicul specializat in asa ceva! problema este : unde puneau marfa? ca in masinile de transport in comun de te gaseste un "idiot" de la protectia consumatorului sau de la inspectia sanitara si vrea el neaparat; bum ti-ai tras amenda ca transportator ! si de aici se genereaza lantul slabiciunilor cu matrapazlicurile romanasti ! devil.gif


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 22 Sep 2006, 12:51 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (ducoro @ 22 Sep 2006, 01:17 PM)
..ceea ce nu se doreste, sau nu se face este ca nu se "umbla" la modul cum sa se faca concret ceva pentru a se ...

blink.gif cry.gif sad.gif unsure.gif ....cooooool man.... thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 22 Sep 2006, 03:43 PM
Mesaj #82


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



nu vreau sa par infumurat insa am fost de toate partile baricadei si pe rele si pe bune si spectator si judecator, insa este greu sa faci ceva cind nimeni, nu face altceva, decit "gargara" !!! devil.gif
mass-media doar baga spaima in oameni, edili se fac ca ne asigura drumuri, parlamentarii ca dau legi, politistii ca le aplica, iar noi ne facem ca le respectam !!! ohmy.gif mad.gif blink.gif

Acest topic a fost editat de ducoro: 22 Sep 2006, 03:48 PM


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Oct 2006, 12:10 PM
Mesaj #83


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Opt persoane au murit într-un accident rutier petrecut în judeţul Arad

QUOTE
Opt persoane au murit şi alte două au fost rănite într-un accident rutier produs, luni seara, pe DN 7, în dreptul localităţii Odvoş, judeţul Arad, după ce un microbuz cu 10 pasageri a intrat într-un autocamion.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 24 Oct 2006, 12:31 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



imi vin in minte cuvintele nepieritoare ale marelui Bob Dylan:

"..cata vreme microbuze vor sfarteca vieti intregi / Pan' sa le interzicem pe veci ??? / Raspunsul prieteni e vanare de vant, raspunsu'i vanare de vant...."

ma rog, tot pe acolo...Chestia este ca fiecare trebuie sa se gandeasca destul de serios si la varianta asta inainte sa se inscrie intro astfel de calatorie...sa se gandeasca ca destinatia care e scrisa pe cartonul ala ar putea fi si alta, si sa decida abia apoi...ca din partea autoritatilor nu ne putem astepta la nimic...S-a vazut deja asta ...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 24 Oct 2006, 01:08 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Evident ca cei responsabili de impunerea disciplinei in trafic se simt absolut curati. Un alt caz la care trebuie doar sa faca ancheta, sa masoare urme, sa scrie rapoarte si atat. Faptul ca datorita indiferentei lor criminale s-a ajuns la haosul de pe sosele nu-i afecteaza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 Oct 2006, 02:03 PM
Mesaj #86


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si totusi ... care e cauza reala a accidentului?
un sofer prea sigur pe el, care se dadea mare ca ajunge mai repede?
un camion insuficient luminat care se afla undeva unde nu se astepta nimeni sa fie?
depasire in loc fara vizibilitate?

ce l-am minat pe sofer sa se grabeasca, sau ce l-a facut sa intre pe contrases acolo?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 24 Oct 2006, 08:08 PM
Mesaj #87


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Draga Mutulica,
QUOTE
si totusi ... care e cauza reala a accidentului?

Soferul microbuzului s-a angajat in depasire intr-o curba la dreapta. Era linie continua... In acel moment din sens opus a venit un tir. Asta cu microbuzul a facut semn din faruri, ca a vazut ca nu mai are ce face... Cel de pe tir, a tras dreapta, dar vitezele erau prea mari asa ca s-au ciocnit frontal... tirul a intrat si intr-o casa de pe dreapta... Asta e... sad.gif Au murit oameni nevinovati... Dumnezeu sa-i odihneasca-n pace!
QUOTE
depasire in loc fara vizibilitate?

Asta e crima... Un fel de ruleta ruseasca...
QUOTE
ce l-am minat pe sofer sa se grabeasca, sau ce l-a facut sa intre pe contrases acolo?

Tendinta oricarui sofer, de regula, este sa ajunga cat mai repede la destinatie, mai ales pe distante lungi, cum este Arad Bucuresti, sau invers...
Dar, cred ca majoritatea acestor accidente se evita daca sunt autostrazi... Eu pledez pentru autostrazi... Romania este tara europeana cu cei mai multi morti pe sosele din cauza lipsei de autostrazi... Ce alt motiv mai bun ai sa faci o amarata de autostrada sau macar o sosea cu doua benzi pe sens? Ca stim prea bine ca nu e vorba de bani...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Oct 2006, 05:19 AM
Mesaj #88


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



daca e demonstrat clar ca soferul de pe microbuz a intrat pe contrasens nu stiu de ce ar fi autoritatile de vina...
doar pentru ca nu au facut autostrada? pe principiul asta ar trebui sa legam toate catunele la autostrada

pe de alta parte... ramine intrebarea, ce l-a minat pe ala sa se grabeasca? de ce oamenii din microbuz nu au reactionat daca au vazut ca merge ca un timpit (repet asta obsesiv, pt ca am fost intr-un microbuz si toti ii spuneau soferului sa dea mai tare ca se grabesc)
de ce daca tot sunt problemele astea nu se investeste in calea ferata?
care cale ferata e in declin din cauza lipsei de incasari
care lipsa de incasari vine din auza ca oamenii nu isi platesc biletele
care...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 27 Oct 2006, 12:13 PM
Mesaj #89


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



exact cum ascultam ieri la un post de radio, despre libertatile pe care le-am cistigat si nu stim sa le pretuim, tot asa si aici este vorba despre cum trebuie sa respectam multe dintre reguli !!!
una ar fi respectul fata de clienti !
alta ar fi toleranta in tarfic, pe care multi dintre participanti nu o mai respecta de mult!
de ce nu a asteptat citeva secunde sau minute pina avea destula vizibilitate !?!
teribilism, inconstienta sau indiferenta fata de reguli si nesimtire fata de ceilalti in trafic ????
nu vreau sa-mi amintesc de cite ori a trebuit sa incetinesc saau sa opresc masina ca un "specimen deosebit" a depasit in loc fara vizibilitate sau pe linie continua !!!
toleranta si respectul fata de ceilalti, la noi in Romania este zero !!!! ohmy.gif mad.gif ohmy.gif


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Nov 2006, 07:50 AM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Doua chestiuni "on topic" s-au petrecut ieri:

1. Politia romana a desfasurat pe tot teritoriul tarii o ampla actiune (pe numele de cod "microbuzul") in care a verificat toate masinile, microbuzele, utilitarele, papucii, alte, alea, suspecte de transport ilegal de calatori. Surprinzatoare a fost reactia celor mai multi cetateni-sardele pe care politisti ii debarcau din cele mai felurite mijloace. Cei mai multi erau foarte suparati ca li se refuza acest serviciu, si in ciuda avertizarilor celor de la politie erau de acord sa calatoreasca in astfel de conditii...Altii ii blestemau pe politisti si le reprosau ca de acum soferii n-au sa mai vrea sa ii transporte...Pericolul rasturnarii unui autovehicul artizanal suprainaltat si doldora de contorsionisti ce incercau sa ii umple interiorul nu ingrijora pe nimeni...doar pe politist. Straniu si bizar...insa o atitudine care explica multe.

2. La TVR aseara s-a dat pe post stirea caum ca guvernul, in nemasurata lui grija fata de cetatean, a acizitionat cateva sute de microbuze ce vor fi alocate pe zone geografice, catre primarii in scopul transportului de copii spre scoli. Partea cea mai interesanta abia acum vine. Masinile au din fabricatie dispozitive de limitare a vitezei la max. 80km/ora, sunt inscriptionate pe toate fetele cu anunturi de tipul "Atentie, Transport Copii" si nu au dreptul de a circula decat pe banda unu..desigur acolo unde sunt mai multe. Deci se poate, si se stie...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 1 Nov 2006, 08:40 AM
Mesaj #91


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



the dude... cam asta incercam eu sa spun mia devreme... ca autoritatile oricat s-ar inflama, cetateanu accepta aventura, ba chiar si-o doreste...
si nu prea se risca autoritatea sa le faca ordine, ca ... ramine fara voturi

facusem o remarca pe undeva pe aici, legata de atitudinea taximetristilor din bucuresti. dupa ce arabul nebun a facut praf un taxi cu cayennul, vreo doua saptamini taximetristii erau model de corectitudine in intersectii, si blestemau pe toti care incalca regula... le-a trecut repede


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 1 Nov 2006, 09:16 AM
Mesaj #92


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



QUOTE
Surprinzatoare a fost reactia celor mai multi cetateni-sardele pe care politisti ii debarcau din cele mai felurite mijloace. Cei mai multi erau foarte suparati ca li se refuza acest serviciu, si in ciuda avertizarilor celor de la politie erau de acord sa calatoreasca in astfel de conditii...Altii ii blestemau pe politisti si le reprosau ca de acum soferii n-au sa mai vrea sa ii transporte...

Acei oameni, care stau ca sardelele, evident ca nu stau acolo de placere, ci sunt nevoiti sa stea... Daca autoritatile, s-ar ingriji mai mult ca cetatenii sa aibe cu ce sa fie transportati in condii civilizate si legale, atunci ar pune in circulatie mijloacele de transport necesare... Dar daca sunt 1000 de oameni ce doresc sa ajunga la lucru si autoritatile ii "ajuta" doar cu 500 de locuri de transport, restul de 500 ce sa faca? Sa riste sa moara de foame si frig acasa, ei si familiile lor, sau sa se riste inghesuit intr-un microbuz, ca sa castige niste amarati de bani?
Odata, de mult, la inceputuri, imi amintesc ca si eu circulam pe scara autobuzului, atarnat la jumatate de metru afara, si pe iarna si pe vara... Si nu faceam asta de placere, ci de nevoie...
Daca de pe scara, un politai ma dadea jos, nu era normal sa-l intreb: nene, dar eu cum ajung la lucru, ma duci mata cu masina, ca alta nu mai e?
Personal, sunt foarte ofticat pe autoritati, ca in 16 ani, nu au reusit sa rezolve aceasta problema esentiala... Si cand vad ca e dezastru, tot bietul cetatean e de vina ca accepta sa stea inghesuit ca sa ajunga la lucru, in loc sa aleaga calea normala cu suplimentarea mijloacelor de transport... hh.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Nov 2006, 10:38 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (mutulica @ 1 Nov 2006, 09:40 AM)
the dude... cam asta incercam eu sa spun mia devreme...

Da mutulica, si am fost de acord cu tine si atunci...In chestiunea asta...ca si in celelalte din cate imi amintesc, avem pareri comune. Ma bucur ca te-am cunoscut, si mi-as dori sa fie cati mai multi ca tine pe aici thumb_yello.gif


Totusi ce nu inteleg eu este de ce nu face comunitatea un gest atat de simplu, atat de la indemana, si atat de util cum este cel de a impune tuturor microbuzelor folosirea de limitatoare de viteza ?? Da, intrebarea e retorica, pentru ca Duminica am folosit un astfel de mijloc de transport de pe linia 707 si era un jaf...Masina toata era dezaxata, scaunele rupte sau legate cu sarma, tapiteria plina de pete si scuipati, usa care statea intro rana...cine Dumnezeu a fost cretinul ala care a autorizat o astfel de rabla sa transporte calatori ??? Ce grad de neglijenta ar putea sa existe pentru ca un transportator sa obtina o licenta in asemenea conditii...ca la varianta cu spaga refuz sa ma gandesc cry.gif ...ce dracu, am intrat in Europa ohyeah.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 1 Nov 2006, 03:08 PM
Mesaj #94


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



ca sa vezi cum e cu spaga... se da putin in multe locuri...
masina trebe confirmata de arr, de primarie, de o gramada de factori care semneaza si stampileaza.. si de cele mai multe ori, toti o fac fara ca macar sa vada masina...
la sfirsit apare o hirtie cu mii de semnaturi, parafe si stampile, care se acopera una pe alta....

si... asa cum spuneai mai devreme... poporul roman se grabeste, nu prea accepta limitator de viteza...

nu vezi ca si in intersectie se grabesc toti? daca ar accepta o regula simpla de bun simt de tip "a trecut cel din fata mea, las pe unul sa treaca si apoi trec si eu" nu s-ar mai bloca intersectiile aiurea


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ducoro
mesaj 22 Nov 2006, 04:50 PM
Mesaj #95


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



Pericol pe patru roti: microbuzele supraaglomerate
22 Nov 2006

Sunt atat de pline ca nici macar usile nu li se mai inchid. Este vorba de microbuzele care duc la munca navetistii din zona Capitalei. Soferii pleaca in curse fara sa se teama de accidente. Nici macar amenzile nu-i potolesc. Intr-o masina cu 20 de locuri incap uneori si 40 de oameni.

Nimeni nu vrea sa ramana pe afara. Politistii n-au ce face. Ca sa-i potoleasca pe soferi si patroni ar trebui sa opreasca fiecare microbuz. Amendeaza unul care are calatori in picioare, iar pe linga el trec alti trei. Au ajuns sa se bucure cind n-au accidente. sursa antena 3
In loc sa se gaseasca metode de subventie sau alte facilitati ????????


Acest topic a fost editat de ducoro: 22 Nov 2006, 04:55 PM


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 22 Nov 2006, 06:02 PM
Mesaj #96


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Acelasi lucru va spuneam si eu intr-o postare anterioara.
Nu ai ce sa le faci, firmele sunt ale nepotilor de parlamentari/primari/ministri/consilieri prezidentiali. Licentele se acorda pe ochi frumosi si, in plus/consecinta, functioneaza din plin cartelurile in domeniul transportului privat.
Dar e si vina celor care se urca in picioare in microbuze.

Acest topic a fost editat de andra_v: 22 Nov 2006, 06:10 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 05:36 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman