HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Baiatul Din Luna Mai
fargakos
mesaj 6 Sep 2006, 02:08 PM
Mesaj #1


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Baiatul din Luna Mai


- Am incercat sa te sun mai devreme, dar intr-una mi se repeta ca ‘abonatul nu poate fi contactat’. Mi-era dor sa te aud, asa ca te-am sunat pe fix, dar vad ca si aici ai lasat robotul sa raspunda. (…) Esti ok? Da-mi un semn de viata cand poti.Te sarut!

Angela puse receptorul in furca si se indrepta spre fereastra. < Cred ca are sa ploua… Nu-i pasa de mine. Pot sa crap si tot nu-l intereseaza. Mai astept, daca nu explodez intre timp. Stai calma si mai bine fa ceva . Mda, sa golesc frigiderul nu-i o solutie. La naiba! Sa-mi scrii, ok, Alex? Sa-mi scrii!>. Era cea mai mare injuratura pentru ea. Echivala cu du-te-n si cu toate cele in care se pomeneau dumnezei si parti intime. Se inarma cu o carpa si cu solutia de curatat faianta si se apuca de smotru.

***

- Mai vrei vin? intreba Andreea.
- Da, dar mai mult te vreau pe tine, spuse Alex zambind si ii musca usor lobul urechii.
Era un vin alb demisec ce-l primise cadou de ziua ei anul trecut. Asteptase ocazia potrivita ca sa-l incerce. Si ocazia potrivita sosise in persoana lui Alex. Il cunoscuse noaptea trecuta din club. Ii facuse ochi dulci de cand se aseza la masa din sala principala. Ieri era cu vara ei si nu prea vroia sa faca show. Avusese insa grija sa ii strecoare in palma numarul ei de telefon dupa primul dans, cand prietena lui era la toaleta. Nu visa si nici nu dorea iubiri. Vroia doar sa se simta bine, fara batai de cap. Da, vroia sex si nu se jena de asta. Nu se considera o curva pentru ca nu o facea pe bani. Era o placere pentru ambele parti implicate si era ‘free’.
(to be continued)

Acest topic a fost editat de fargakos: 6 Sep 2006, 02:11 PM


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 6 Sep 2006, 02:29 PM
Mesaj #2


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



continuă, continuă, comentez per total!
Haide!


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 7 Sep 2006, 12:25 AM
Mesaj #3


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



(continuare)Ochii celor doi luceau. Era probabil din cauza vinului si a dorintei. < O mica escapada nu strica din cand in cand. Si oricum sexul cu Mia ... Ce sani, ce buze…Ah! Musca bine fata asta. Sper sa nu ma termin repede, desi mai ca explodez. Lasa, desfac eu cureaua!>.

***

-Nu te deranjeaza daca fumez o tigara, nu?
-Deloc, ba chiar te rog sa ma servesti si pe mine cu una. Vezi ca ale mele sunt in bucatarie pe masa, prima la stanga.
Isi ridica cu o oarecare jena trupul gol din pat si urma indicatiile fetei. <Frumos fund, pacat de dotare> , isi spuse zambind Andreea. Nu avusese orgasm, dar pentru ca totul se petrecuse intens, era multumita. In multe cazuri fusese mult mai rau.
-Te vad ganditor. Iti pare rau?
-Nu, spuse Alex, expirand usor fumul de tigara.
Vroia sa continue, dar se opri. Nu putea sa povesteasca cu o necunoscuta problemele dintre el si Mia. Iar sa discute despre ceea ce tocmai se intamplase i se parea penibil.
-Tu stii. Vezi ca mai este vin daca vrei, iar noaptea e lunga si eu sunt obisnuita sa ascult.
Stia sa citeasca barbatii cu probleme. Si in definitiv isi daduse seama ca nu e chiar roz dupa comportamentul lui din club fata de Mia.
- N-am ce sa-ti spun, se apara Alex.
(2 be continued)

Acest topic a fost editat de fargakos: 7 Sep 2006, 12:32 AM


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Sep 2006, 12:25 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fargakos
mesaj 14 Sep 2006, 07:21 PM
Mesaj #4


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Sorbi inca o gura de vin si incepu sa se imbrace.
- E trecut doar cu putin peste 11..., poti sa mai stai si sincer as vrea sa ramai.
Schita un zambet de complezenta, dar dadu din cap ca nu.
- E mai bine asa. Am sa te sun.
Isi lua geaca de pe spatarul fotoliului rosu si se apleca spre Andreea. O saruta pe obraz ca si un prieten vechi.
- Multumesc!
Se indrepta spre usa stiind ca nu era foarte mainerat, dar tot ce isi dorea era sa iasa cat mai repede din acel apartament.
Andreea inchise usa, dar privirea ei era pierduta si-si imagina ca strabate bucata aceea de lemn, dincolo de casa scarii si mai departe prin blocul de ciment, spre exterior. < Multumesc! Multumesc?!? Ciudat tip. Mai bine gaseam o alta tinta. M-ai dezamagit. Well, se pare ca nu esti asa de stapan pe tine, iar eu copii nu vreau sa cresc.> Isi turna inca un pahar de vin si savura linistita o tigara lunga, pe fondul unei melodii frantuzesti.
- Je ne t'aime pas... jamais, jamais...Tu ne m'aimes pas... Jamais...

***
Era destul de frig pentru acea perioada a anului si cu atat mai mult pentru ca plouase. Se incapatana insa sa ramana in camasa alba primita cadou de la Mia. <Sunt un magar! Dar asta sunt eu. S-a meritat? Oricum nu ii voi spune. Nu pot sa-i spun. Nu vreau sa o ranesc... Dar, deja am ranit-o. Se intampla.> Hoinarea pe strazi pentru ca nu stia exact ce vroia la ora aceea. Un bar? Un club? Un pat? O amanta? Mia?... < Ma duc mai bine sa fac un dus. Sunt murdar.>
(2 be continued)

Acest topic a fost editat de fargakos: 14 Sep 2006, 07:24 PM


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 15 Sep 2006, 06:32 AM
Mesaj #5


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



"...obraz ca si un prieten vechi."
Elimină ca şi. Să rămână "ca un prieten vechi."


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 3 Apr 2007, 10:26 PM
Mesaj #6


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



< In viata asta tot ce am atins am distrus. Te voi distruge si pe tine Mia si nu vreau. Te-am iubit prea mult si inca te iubesc, dar nu merge, nu vreau sa fiu eu cel care te ucide. Nu meriti, nu merit sa te am langa mine. Esti prea buna pentru mine>...
Alex statea in fata blocului si-si repeta gandurile. Hoinarise pe strazi si ajunsese acum in fata blocului unde ieri inca bause cafeaua de dimineata cu Mia.
< Nu, nu pot sa urc. Nu vreau si nu pot!>
Se indrepta catre statia de taxi si lua ca de obicei ultimul taxi din parcare.
- Pe Dunarii 15, va rog!
<Ce bine ca e aer cald!> De abia acum isi dadea seama cat de rece ii fusese afara.
Ajuns acasa la casa parintilor, se dezbraca neglijent in fosta camera ce pana acum 3 luni era inca locuita si se duse ata la dus.
<Fierbinte, asa cum imi place mie! Nu, n-am sa-i zic!>
Desi ii placea sa doarma doar in boxeri, fiind acasa se imbraca cu ce gasise prin dulap: un tricou curat ce mirosea ca de obiei a parfumul floral.


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 16 Nov 2007, 11:07 PM
Mesaj #7


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Ingandurata si grabita, Mia dadu sa iasa pe poarta de la job. Razamat de perete era Alex, Alexul ei... Vru sa zambeasca dar se abtinu pentru ca desi ii venea sa sara pe el, vroia o explicatie.
- Buna pui
Mia zambi.
-Stiu ca esti suparata pe mine dar nu am reusit sa te anunt ca nu pot veni. Mi-a fost rau pentru ca am iesit cu Geo sa bem. E adevarul... Am mers la ai mei pentru ca nu am vrut sa te deranjez.
- Bine mai pui (se scapase, inca nu ii venea sa ii zica asa), sti bine ca nu ma deranjezi. Doar stam impreuna de trei luni. Puteai sa vi...Am pregatit si mancarea ce-ti place tie...
- Imi pare rau, sincer rau si am sa ma revansez. Ii cuprinse capul intre palme si-i spuse: Iarta-ma! O saruta lung si mersera apoi de mana impreuna pana la restaurant.


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 09:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman