HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Īmi Voi Aminti Īntotdeauna..
rebel
mesaj 4 Sep 2006, 12:29 PM
Mesaj #1


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape īn aproape
Forumist Nr.: 2.225



Bun venit, dragi forumişti.

După cum probabil ştiţi, generaţia terminală a unui stagiu de studiu primeşte un album cu fotografii ale profesorilor, ale colegilor de clasă şi aşa mai departe. Unele dintre aceste albume conţin şi o secţiune ceva mai specială, intitulată Īmi voi aminti īntotdeauna.. După cum probabil deja intuiţi, aici elevii īşi scriau amintirile lor despre perioada īn care au participat la cursurile respective.

M-aş bucura să vă īmpărţiţi astfel de memorii despre Han, bune şi rele, amuzante sau triste, sperānd totodată şi la o replică a celor mai vechi dintre noi. Īmi voi permite să īncep eu smile.gif

Īmi voi amintit totdeauna..
[•] perioada de īnceput a frecventării Hanului, cānd īn fiecare clipă cānd poposeam īn altă secţiune şi citeam alte mesaje din partea altor persoane mă minunam văzānd diversitatea de caractere prezente şi totodată comuniunea lor aici.
[•] nopţile lungi cānd am revizuit toate paginile din subiectul privind pozele forumiştilor, īncercānd să-mi creez o părere cāt mai realistă a caracterului acestora din comportamentul lor la īntālniri, din spusele altora despre ei şi aşa mai departe.
[•] de īntālnirea forumistică la care am participat, prima şi singura de pānă acum, cānd deşi ajuns ulterior, eu şi amicul ne aşezasem separat de grup, īntrebāndu-ne īn acele clipe dacă ar trebui să mergem sau nu, nemaifăcānd vreodată vreo īntālnire īn real cu persoane din lumea virtuală.. Ce mai īntālnire.. ce mai discuţii.. ce mai doamne wub.gif

Sper să vă īmpărtăşiţi şi voi amintirile aici, indiferent de natura acestora smile.gif


--------------------
Dragostea, precum un rāu, īşi va găsi un nou curs de fiecare dată cānd va īntālni īn cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 4 Sep 2006, 01:27 PM
Mesaj #2


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Bestial topicul spoton.gif

Imi voi aminti totdeauna...primi mei pasi prin han..cand eram pierdut in spatiu...am publicat primul meu mesaj la ECOLOGIE , doi ani de Ecologie la scoala si-au pus amprenta rofl.gif

La o zi dupa acceptarea mea in HAN

Acest topic a fost editat de Colimator: 4 Sep 2006, 01:28 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 4 Sep 2006, 10:37 PM
Mesaj #3


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape īn aproape
Forumist Nr.: 2.225



Pare-se nu doar eu sunt acaparat de mrejele Hanului pentru ore īn şir .. smile.gif


--------------------
Dragostea, precum un rāu, īşi va găsi un nou curs de fiecare dată cānd va īntālni īn cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Sep 2006, 10:37 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Kitty
mesaj 25 Sep 2006, 02:19 PM
Mesaj #4


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Imi voi aminti intotdeauna prima intalnire forumista: Simonsays, Barrie, Blackice, Genicon si eu pt ca in fiecare an o sarbatoresc intr-o mai mica sau mai mare masura smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Sep 2006, 02:38 PM
Mesaj #5


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



O sa-mi amintesc intotdeauna cum, la inceputurile mele pe han, am deschis si eu un topic amarat despre Michael J si a venit March spunandu-mi pe un ton f rece ca trebua sa caut inainte sa deschid un topic nou bla bla bla, inchizandu-mi topicul in nas. Brrr! S-a dovedit ca topicul respectiv avea un nume f sugestiv, ceva de genul Jako. laugh.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 25 Sep 2006, 04:23 PM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



In primele luni stateam de dimineata pana seara pe Han, desi bacul se apropia cu pasi grabiti tongue.gif
Apoi... prima (si singura) intalnire forumistica din Bucuresti: Catalin, colectionara, BlackIce, Genicon, Rose, Kodiak
wub.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 25 Sep 2006, 07:47 PM
Mesaj #7


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Simt ca ar trebui sa scriu si eu ceva aici, dar mi-e tare teama ca as putea uita ceva unsure.gif

Una din primele amintiri de la han este, normal, inceputul: cand, dupa ce imi luasem in sfarsit inima in dinti si imi facusem user, o gluma nevinovata (in opinia mea tongue.gif ) l-a facut pe Vornicum sa reactioneze in asa fel incat hanul atunci mi s-a parut un loc teribil de neprimitor cu forumisti mai mult decat exclusivisti tongue.gif

N-o sa uit niciodata serile din poiana, cand aberam de ne sareau capacele cu Ghostu', Geni, Barrie si altii, sau chefurile "online" laugh.gif cand se juca mima, se dadea pe gat bere, se canta si se dansa pe mese tot "online" laugh.gif

Eh, sunt multe... O sa revin cu suguranta thumb_yello.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 25 Sep 2006, 08:55 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Primea mea interventie la Han a fost facuta sub imperiul frustrarii.... primisem o nota mai mica decat meritam in lucrare la mate, si simteam nevoia sa-mi exprim nemultumirile fata de sistemul de invatatmant "in general" laugh.gif Am descoperit Hanul la jumatatea clasei a XII-a, cam in acelasi timp in care, datorita unei coincidente s-a asternut un laborator de informatica peste clasa noastra. Asa ca la inceput mai timid, apoi fara nici o retinere, tot timpul cand nu eram la cafea in ceva barulet, stateam pe Han tongue.gif .
Imi amintesc cum ne plangeam si consolam cu Sere (si cu altii) de spaima bacului, cum am citit cu doua zile inainte de bac despre bacul din anul precedent (Black_ice si Geni erau protagonistii principali in topicul ala) ca sa vad ca nu-i capatul lumii, cum ne-a tinut intreaga Poienita pumnii si ne-au trimis pe la chef imediat dupa examene. Incep sa ma pierd printre amintiri... navalaesc una dupa alta: cum m-a ajutat rebel sa-mi fac lucrarea la statistica, cum faceam schimb de cursuri cu Kitty si Serenity, cum stateam noptile cu flu si postam de zor la jocurile cuvintelor, cum in noptile albe din timpul primului semestru (pe-atunci naiva de mine se chinuia noptile ca sa-si invete pentru seminarii rofl.gif ) mai intram ca sa-mi clatesc ochii "numai putin" si ramaneam pierduta vreo 2-3 ore.
Am devenit nostalgica, si nu pot sa nu ma intreb unde-i Hanul de alta data... cry.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 25 Sep 2006, 09:12 PM
Mesaj #9


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



da, hanul de altadata...acel han de care imi voi aminti intotdeauna cu drag. Acel han care m-a ajutat sa trec peste momentele grele, gen anxietate, care mi-a dat sfaturi care m-au ajutat sa iau unele decizii, care mi-a oferit ajutorul cand am avut nevoie si mi-a cerut ajutorul cand am putut sa-l ofer (vezi Clubul Studentilor la psihologie tongue.gif).
N-am sa uit niciodata Nevastuica Albastra, Mama Omida, Tzeava-de-esapament si ...damn...am uitat cum il chema pe Ghost in povestea asta, Cocean de porumb sau asa ceva. Imi voi aminti intotdeauna de miile de buchete de flori virtuale pe care le-am primit in primele mele zile pe han.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 25 Sep 2006, 09:22 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Da, era un obicei frumos cel cu florile... daca-mi amintesc eu bine, Matza Salbatica a inceput sa le si numere smile.gif Dar oricum, nici un obicei nu se compara cu cel al cafelelor de dimineata licklips.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 25 Sep 2006, 09:38 PM
Mesaj #11


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Ce dragut! smile.gif
N-am sa uit cat de dezorientata eram in primele zile pentru ca nu pricepeam ce este un forum. Imi era teama sa apas unele butoane, de exemplu nu m-am atins de edit decat dupa cateva luni bune si dupa ce am scris cateva mesaje groaznic de urat (imi apareau tag-urile) de care apoi imi era o rusine... biggrin.gif

Evident ca prima intalnire forumistica e de neuitat. Am fost impreuna cu Onix si ma amuz si acum de cat am tremurat amadoua de emotie pana sa ajungem de parca mergeam la examen. laugh.gif

Am fost foarte mandra cand am obtinut titlul de fairy in urma unei imagini animate in care scriam: "imi doresc un alt titlu, Mihai!" si mi s-a indeplinit dorinta smile.gif Acum mi se pare copilaresc, dar... eu l-am vrut smile.gif

N-am sa uit ca la un moment dat nu-mi mai gaseam jurnalul... Tot dadeam pagina cu pagina si parca disparuse, nu stiam ce se intamplase. Cand m-am uitat mai atent am observat ca cineva tocmai imi lasase un mesaj acolo. Eram atat de surprinsa, incat i-am trimis un PM in care nu imi ascundeam surpriza, dar am fost atat de luata de val, incat i-am provocat pana la urma o usoara jena biggrin.gif

Ar fi atatea lucruri... foarte multe, pentru ca am intrat aici aproape zi de zi, chiar si de la mii de km distanta de tara. Desi nu imi propusesem asta, Hanul face acum parte din viata mea, iremediabil, se pare smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 2 Jan 2007, 10:43 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



vai, cat de dulce este Rebele cu topicul asta, in fond, asa imi voi aminti mereu de tine, desi nu te-am intalnit niciodata in realitate, tin minte ca am vazut candva o fotografie cu tine si erai un scump si jumatate!

in primul rand imi voi aminti mereu cat de mult m-am rugat de mihai sa imi zica de unde este, cati ani are si cum arata ohyeah.gif - daca are careva raspunsul sa-mi zica, pentru ca nici pana in ziua de azi nu am aflat..!

apoi tin minte ca am avut la un moment dat ambitia sa ating toate treptele pe care puteai ajunge in functie de numarul de mesaje...si scriam zilinic, si eram printre primii zece din ziua respectiva cu multe mesaje, si ma bagam la topicuri pe care azi, din pacate, le-am si uitat. si am ajuns la ultima treapta, apoi am simtit asa o stare de "pana aici ...", de pauza, de vacanta, ca dupa un efort depus de a lua un examen.

si cum sa uit marea intalnire de 1 aprilie? cand intrasem sa caut nickuri in lista de membrii, sa ii apelez pe messenger, sa fac rost de nr de telefon, sa ii conving sa vina ... si ca pentru prima oara atunci venisera la o intalnire, Figaro cu sotia, actionmedia cu sotia, ComicDiva ( aici s-ar putea sa ma insel, era oricum prima oara pentru mine cand o vedeam) sau Amenhotep, ce stateau de o parte a mesei, iar de cealalta erau cei pe care ii stiam deja, Catalin, Colectionara, Genicon, Kitty, Barrie ...si sa-mi fie cu iertare de nu ii mentionez pe toti. constatasem atunci o chestie oarecum descurajatoare. mi-am dat seama ca desi eram cu totii membrii ai aceluiasi forum, fiecare isi avea coltul lui de discutii, cunoscutii lui de nickuri...lucru care s-a intamplat si in realitate. de o parte a mesei erau primii mentionati, de cealalta parte ceilalti. eu, la mijloc. si vai, ii aduseseram cadouri pentru "cel mai mic forumist"! wub.gif

ah, si mai e apoi intalnire de la Brasov pe care a organizat-o YOo! cu ocazia asta am vazut-o si pe Afrodita, l-am cunoscut pe prietenul lui Radu, Claudiu care imi picase cu tronc dar nu aveam tupeu sa-i zic- afrodita, sa nu ma dai de gol jamie.gif - si venise tocmai din Oradea, YoYoMan, pe care l-am condus cu totii la tren facand o galagie placuta pe peron incat i-am cam sculat din somn pe cei ce veneau de la Bucuresti si mergeau in Budapesta. tot acum venise si Cips, iar eu il adusesem pe Cipdecip, pe care il stiam de pe alt forum si cum ziceam noi ca ne vedem candva, am zis na...hai acum...! Ah, si cum am putea uita ciocolata cea dulce si preabuna de la dragul Cla!!! doar am facut fotografii cand lingeam folia protectoare de la capac!! drool.gif si venise si mogaldeata care ma incurcase cu "unde sta defapt", ba Bucuresti, ba Ploiesti, ba Brasov... ! rolleyes.gif

nu voi uita cum m-am imprietenit cu Boro... era parca doar de o zi -doua pe han si ii luasem id-ul de messenger sa il chem la o intalnire, era foarte surprins sa fie chemat... nu a venit la intalnire, nu l-am vazut nici pana in ziua de azi, nu a fost activ pe han dar in schimb a ramas in lista de messenger si cu timpul am legat o prietenie virtuala frumoasa, desi el era atat de timid-emotionat la inceput pentru ca este o diferenta de aproape 10 ani intre noi, iar el nu mai vorbise cu persoane atat de indepartate de varsta lui. sorry.gif

si-mi voi aminti cum am zis ca nu imi fac jurnal si tot mi-am facut biggrin.gif

si desigur nu voi uita cum era intr-o perioada "moda" de a-l taxa pe cel care era off-topic chiar cu stergerea mesajului spoton.gif

intr-un cuvant, imi voi aminti cum aici am descoperit "gasca" pe care nu am avut-o niciodata in realitate, in perioada adolescentei.
ma opresc, sa nu plictisesc... mwah1.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 11:43 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman