HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Jucarii Pentru Animalute
Mihai
mesaj 8 Jun 2003, 11:08 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Care este jucaria preferata pentru animalutul vostru? O minge...canapeaua...un soarece? biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 8 Jun 2003, 02:58 PM
Mesaj #2





Guests






Pai, avand in vedere faptul ca am pisici, cam orice jucarie cu blanita, ceva ate care sa-i atarne sau in forma de soarece e binevenita...Desi pt pisica mea, momentan, cea mai buna jucarie ar fi un motanel. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
mesaj 9 Jun 2003, 09:18 AM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



Mai nou , jucaria preferata a labradorului meu este un butuc de lemn , crapat , biensur , dar ramas totusi la niste proportii remarcabile.
Restul s-au stricat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Jun 2003, 09:18 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(Afrodita)
mesaj 9 Jun 2003, 12:36 PM
Mesaj #4





Guests






Hahaha, vezi de ce e bine sa ai pisici? Ca le smotocesc ele cat pot, dar nu prea le strica si se pot juca cat vor cu jucariile respective.Din pacate cateii rod cam mult cam orice laugh.gif Hmm...Al meu vrea un pui de Amstaff de la un vecin...Mare bataie de cap o sa am si cu ala... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
mesaj 10 Jun 2003, 01:54 PM
Mesaj #5


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



Nu vreau sa dau sentinte sau sa deranjez , dar satisfactiile pe cate le poate aduce un caine stapanului nu cred ca se compara cu torsul unei pisici.
Asa ca , Afrodita , daca caimele este educat din timp su tinut la respect , ai sa vezi cum vei uita de pisici......
blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi
mesaj 10 Jun 2003, 06:48 PM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



Cand l-am adus prima data pe Chack acasa, avea trei saptamani si ca sa nu mai planga dupa mamica lui,i-am pus in culcus un ursulet de plus,cam de aceeasi marime cu el.A avut ursuletul ala pana pe la cinci ani,cand, a iesit cu el in bot, pe balcon(stateam inca la bloc)si l-a scapat jos,peste balustrada...Nu l-am mai gasit.. unsure.gif In rest orice maimutoi de plus care il prinde,il face ferfelite..Acum are un papuc cu care se joaca..Dar cel mai mult si cel mai mult i-a placut intotdeauna sa-si ocupe timpul cu...OASEEEE...
Carlos are o mingie si un bat care mi-l tranteste mereu pe picioare.. dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 10 Jun 2003, 10:20 PM
Mesaj #7





Guests






Ca tot veni vorba: e posibil sa-mi iau un caine in curand, cam peste vreo luna, 2..Un pui de Amstaff...
Oricum, iubesc foarte mult cam toate animalele, insa pisicile vor ramane mereu pe primul loc in inima mea biggrin.gif Nu stiu de ce...Poate am fost pisica intr-o viata anterioara laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 10 Jun 2003, 10:47 PM
Mesaj #8


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Heheee, Afrodita, eu de "fata" mea cea mare zic ca a fost femeie in alta viata, si inca una "golancuta" : ii plac tigarile si fumul de tigara, mancarea buna, mai ales prajituri si inghetate si ii place mangaiata pe burtica laugh.gif

Jucariile lor preferate sunt paiele de baut, cu care facem aport sau le vaneaza, si mingiute facute din hartie cu care joaca fotbal. La coltul patului nu zgarie decat daca vor atentie (gelozie). Avem prin casa soricei si mingiute de cauciuc, dar degeaba.

O alta distractie de zile mari e cand le dam "iarba pisicii" (catnip) care cica pentru ele e ca un drog (care nu creeaza dependenta). Se tavalesc pe jos in rasfat, devin hiperactive...


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 3 Feb 2004, 06:57 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



Preferata motanului meu este o bomboana de pom care o arunc si el fuge dupa ea si mi-o aduce sa o arunc din nou mai ceva ca un catel juggle.gif si ar mai fi un soricel din plus biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 16 Feb 2004, 04:10 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Boni a mea e innebunita dupa mingi( pe care trebuie sa le arunc ca sa mi le aduca inapoi;daca ma fac ca nu o bag in seama, mi-o pune in mina sau in poala!), dupa sosete si papuci pe care ii "plimba" de colo-colo, foarte mindra.
Dar si servetelele de hirtie reprezinta o "tentatie" careia cu greu ii "tine piept" .
smile.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 29 Mar 2004, 02:30 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



rolleyes.gif Am o rugaminte,stiti pe cineva care sa faca casute pentru pisici,si daca da puteti sa-mi spuneti si mie pretul?Adevarul este ca am vazut in comert,dar ceea ce i-mi place mie costa cam 5 milioane,ideea ar fi daca stiti pe cineva care le face mai ieftin. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 1 Apr 2004, 10:05 PM
Mesaj #12


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Eu am doi papagali nimfa (din aceia cu mot) si le-am cumparat de la un magazin de animale o scara din plastic roz cu diverse jucarii pe ea. Au rontait-o pana au reusit sa o demonteze biggrin.gif, le place foarte mult. Le mai plac si inelele mele pe care le ciugulesc cand ma joc cu ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 6 Apr 2004, 09:33 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Cainele meu nu se joaca spre dezamagirea mea cu mingiute sau alte jucarii normale. Jucaria preferata este o sfoara f groasa cu maner (cumparata de la pet shop) de care trage pana la epuizare... si a mea si a ei. tongue.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 19 Apr 2004, 03:05 AM
Mesaj #14


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Tomy.. eu i-am facut lui Aspirina (matzu`) o casuta din aia cu stalp si chestii pe care poate sta la comanda, din lemn.. Eu am avut pile si a fost pe gratis.. dar daca ii arati modelul unui tamplar sigur iti poate face una si iesi mult mai ieftin smile.gif Aspirina al meu se joaca cu cremvustii, cu mancarea in general.. nu prea e interesat de mingiute &stuff like that... si de cand l-am castrat mai mult doarme blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 13 Aug 2004, 06:48 PM
Mesaj #15


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



Am o mare rugaminte pls.gif stiti de unde as putea cumpara la un pret convenabil pomisor pentru pisici ohyeah.gif in magazine sant enorm de scumpe yikes.gif si nu imi permit sa dau asa mult.Pun si o poza ca sa vedeti despre ce este vorba blink.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  big375.jpg ( 60.02K ) Numar descarcari: 46
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 13 Aug 2004, 07:05 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



Fetitza mea este terminata dupa bat (cu tz) ... de orice forma si marime laugh.gif ... Tot ce conteaza este sa fie bat si sa se miste. Daca este asa, atunci nu mai scapi de ea ... Alearga, sare si-l "urmareste" pana nu mai poate sa se miste ... Iar daca esti destul de nebun ca sa te cobori la mintea ei ... atunci asta inseamna sa te joci cu ea in jur de 3 ore (!!!) ... Eu rar am rabdarea asta ... de obicei cedez primul rofl.gif


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Aug 2004, 07:49 PM
Mesaj #17


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



De cateva zile baietelul meu ( ohyeah.gif) e innebunit dupa o jucarie de genul asta --> user posted image <-- Adevarul e ca pe romaneste nu am idee cum se numeste planta.. Am citit ca pisicile ar avea o reactie mai neobisnuita la ea, si tare mai eram curioasa.. M-am convins, de 3 zile ne prapadim de ras laugh.gif

Tomy, ti-am zis.. eu zic sa il faci din lemn, la comanda.. Am vazut ce preturi sunt la pomisorii astia si mi se par imense. Eu asa am facut, si pe langa faptul ca nu arta deloc rau, motanul e foarte fericit...

Acest topic a fost editat de Serenity: 13 Aug 2004, 07:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 14 Aug 2004, 11:29 AM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



Unde sa fac la comanda?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinusha
mesaj 31 Oct 2004, 12:52 PM
Mesaj #19


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 19 October 04
Forumist Nr.: 4.706



Incearca la cei care fac si mobila la comanda.
Eu am cumparat din magazin varianta mai ieftina a ceea ce ai pus tu in poza, si sincer, a meritat fiecare banut.
iti atasez o poza cu monika si locul ei preferat din casa.

Acum am o alta problema... a folosit cineva usita de intrare/iesire pentru pisici? cum sa o invat sa iasa si sa intre pe acolo si nu cu 5 centrimetri mai in stanga sau mai in dreapta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 09:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman