HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ajung Din Bucuresti In Buftea!?
gonen
mesaj 24 Jul 2006, 11:34 AM
Mesaj #1


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



Nu stiu daca pusei unde trebuie topicul, dar stie careva cum ajung din Bucuresti in Buftea?
In mare parte din ce gasii eu, trebui sa iau un microbuz de la Laromet, despre care aflai ca e prin Bucurestii Noi si ca se ajunge acolo cu 65, 97 de la Gara de Nord.
E cineva care a facut traseul asta? Cam in cat timp se poate ajunge de la Gara de Nord la Laromet si tot cam cat timp Bucuresti-Buftea?
Exista si alt punct de plecare spre Buftea exceptand Laromet (Gara de Nord, Piata Victoriei, etc..)
Si as mai avea o intrebare. Vazui ca 460 RATB si 515 particular ajung in Bufta. Insa ajunge acolo si 508?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Jul 2006, 11:41 AM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cred ca de la gara de N gasesti microbuze din alea gen maxi taxi care ajung in Buftea.

Stiu ca pe Ritmului(aproape de Obor) e o statie mare de microbuze care fac rute intre orase...cauta-i pe net ca sigur fac si Ploiestiul


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 31 Aug 2006, 05:16 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Sigur sunt microbuze care pleaca de la Gara de N (Buc) spre Buftea, asa cum spune Michelle.

Ultima oara cand am condus o prietena la microbuz, nu aveau statie chiar in fata garii, ci pe lateralul ei, Calea Grivitei. Daca intrebi, sigur te indruma cineva.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 11:09 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman