HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Articole Din Ziare Despre Misa, diverse articole
Dualist
mesaj 27 Jun 2006, 10:24 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 26 February 05
Din: simt aer jegos de Bucuresti
Forumist Nr.: 5.800



Guru, sex cu 1.000 de virgine

"Mai multe declaraţii ale unor foşti membri MISA aflate în posesia ziarului Adevărul explică pasiunea lui Gregorian Bivolaru în special pentru minore virgine. Unul dintre martori a susţinut că "Gregorian Bivolaru era interesat de un mit indian potrivit căruia ar fi atins anumite culmi şi puteri de spiritualitate dacă ar fi făcut amor cu 1.000 de fete virgine."


--------------------
"Veti fi asemeni zeilor, cunoscand binele de rau."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 30 Jun 2006, 08:50 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960




... am citit articolul ... fetele respective au facut sex fara sa fie fortate, din convingere ... cel putin asa reiese din articol ... se stie ca a fost declansat un atac furibund asupra Misa, respectiv Bivolaru ... daca Adevarul se vrea un ziar bun, de ce nu publica si ceea ce spune/declara Bivolaru ... el atinge un subiect delicat/fierbinte al contemporaneitatii: Francmasoneria ... Adevarul, ca si alte ziare de "tiraj", ocolesc cu grija respectivul subiect ... oare de ce ?


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 30 Jun 2006, 11:09 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Mai nou, Adevarul e al lui Patriciu... Judecati si voi daca e un ziar bun ! Iar atacul lui Bivolaru la adresa Francmasoneriei e ridicol prin context. Tocmai mizerabilul ala bautor de urina si fuckeritor de virgine s-a trezit sa scrie articole denigratoare la adresa masonilor ?????? De ce nu a atacat un om de o moralitate desavarsita ? Zamolxe, un profesionist va evita intotdeauna sa scrie despre un subiect pe care nu il stapaneste. Iar la Adevarul sunt profesionisti, indiferent de stapanire....

Acest topic a fost editat de wasp: 30 Jun 2006, 11:11 PM


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Jun 2006, 11:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Superunknown
mesaj 1 Jul 2006, 01:09 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE (wasp @ 1 Jul 2006, 01:09 AM)
fuckeritor de virgine

E o meserie ingrata da' cineva tre' s-o faca si pe asta... oricum, nu vad de ce-ar fi o problema pentru tine? Te simti amenintata?


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 1 Jul 2006, 08:47 PM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Daaaa, am inteles ca e o treaba cumplita, mai ales dupa o nastere ! rofl.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 1 Jul 2006, 11:37 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Masoneria e de kk iar Bivolaru a avut divergente cu masoneria inca din anii '70, iar in anii '80 a fost un adevarat razboi parapsihologic. Mai multi masonii practicanti ai magiei negre au si murit iar la incecarea lor de a-l racola, Gregorian Bivolaru le-a raspuns cu un raspuns pe cat de serios pe atat de haios in acelas timp.

Patriciu e francmason si e in legatura cu cei ce au spoliat Romania. Pentru tovarasii lui de la ICCJ si din Parchete as cere reintroducerea pedepsei capitale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 2 Jul 2006, 02:58 PM
Mesaj #7


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



As vrea sa vad si eu mormanul ala de masoni morti, pentru ca au incercat sa-l racoleze pe bautorul de pipi ! Sincer, mi-as dori !


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
francmason32
mesaj 2 Jul 2006, 06:23 PM
Mesaj #8


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 121
Inscris: 26 December 05
Forumist Nr.: 7.532



QUOTE (wasp @ 2 Jul 2006, 03:58 PM)
As vrea sa vad si eu mormanul ala de masoni morti, pentru ca au incercat sa-l racoleze pe bautorul de pipi ! Sincer, mi-as dori !

Cauta in colectia de povesti nemuritoare de pe Yogaezoteric.
Neaparat trebuie sa existe acolo, vezi la capitolul Grieg(aka Ghilgames) in lupta cu monstrul nemilos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 2 Jul 2006, 06:39 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Nu cred ca sunt in stare sa citesc asemena aberatii, scuza-ma..... sad.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 9 Jul 2006, 07:16 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960



"Tocmai mizerabilul ala bautor de urina si fuckeritor de virgine s-a trezit sa scrie articole denigratoare la adresa masonilor ?????? De ce nu a atacat un om de o moralitate desavarsita ? Zamolxe, un profesionist va evita intotdeauna sa scrie despre un subiect pe care nu il stapaneste. Iar la Adevarul sunt profesionisti, indiferent de stapanire...."

... in lumea asta, "democratica" si mai ales "libera", trebuie sa fim atenti la asa zisele acuze aduse unui om ... de ce cand cineva ataca Masoneria, imediat, apare un atac la persoana respectiva, incercandu-se denigrarea ei ... la Adevarul sunt profesionisti, ei bine, de ce nu spun ei despre niscaiva articole, aparute in lume, care sunt sigur, ar creste tirajul ziarului ... respectivele articole sunt incendiare, dar ele supara acolo "sus", iar profesionistii sunt si ei oameni, trebuie sa manance si ei o paine ...

"Masoneria e de kk iar Bivolaru a avut divergente cu masoneria inca din anii '70, iar in anii '80 a fost un adevarat razboi parapsihologic."

... din pacate Masoneria nu e de kk ... mi se pare cel putin curios atacul sustinut si feroce asupra lui Bivolaru & MISA ... e clar ca deranjeaza pe cei sus-pusi ...

"Nu cred ca sunt in stare sa citesc asemena aberatii, scuza-ma.."

... si eu sunt satul de aberatiile debitate in ziare, la tv, radio de "expertii" in "economia de piata", de oamenii politici care nici nu stiu sa se exprime corect ...


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Aug 2006, 10:17 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cat adevar, cat prostie, cat spalarea creierului ? unsure.gif
Dati navala, numai sunt multe bilete la vanzare ! laugh.gif

Guru, asteptat deasupra litoralului rolleyes.gif

Comuniune cu tarimuri divine, stari de consacrare lui Dumnezeu, de iubire ideala, nunta mistica, comunicare telepatica cu lumea ingerilor, trezirea celui de-al treilea ochi, concurs de perceptii subtile anii 1-17 sint numai citeva dintre punctele programului adeptilor Miscarii pentru Integrare Spirituala in Absolut (MISA), care au inceput sa-si stringa rin-durile la Costinesti, pentru a participa la Simpozionul International de Yoga 2006. Programul de meditatii al Taberei Internationale a inceput pe 1 august si se va sfirsi pe 3 septembrie


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2006, 12:32 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



URINOTERPIA SUEDEZA
Autoritatile de la Stockholm ii silesc pe anchetatorii romani sa traduca in limba suedeza 98 de volume din Dosarul MISA
tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 24 Aug 2006, 07:02 PM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Iar anchetatorii romani nu sunt in stare sa se foloseasca de corespondenta purtata cu omologii suedezi, pentru a demonstra ca nu asa a fost intelegerea. Caci, deh, noi stim sa stam flexati in fata astora din tarile dezvoltate. Ma intreb daca si dupa ce intram in UE o sa ramanem in aceeasi stare de umilinta natanga in fata strainilor. Cand, puii mei, se vor dezvata romanii sa se simta inferiori in fata oricarui oligofren venit din afara ?!


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 28 Sep 2006, 08:47 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Saptamanalul PREZENT 31 august 2006

Nunta in ciuda Europei

E 9 dimineata, sint in casa lui Zacu, un rom caldarar chipes de 30 de ani. E socru mic: peste citeva ore urmeaza sa-si casatoreasca fetita de 11 ani. Inca nu s-a imbracat de nunta, umbla in slapi pe cimentul din holul unde stam la o masuta cu doua fotolii. S-a trezit la 6, a dat mincare la animale, a scos vitele in ciurda. Prin casa se perinda vecini si rude; ei beau un paharel, mai ajuta la pregatiri, discuta in tiganeste. Se aude si muzica pe pe canalul TV de manele, Taraf.
MIREASA, TOCMITA LA NOUA ANI

Casa lui Zacu e mare si frumoasa, asemenea majoritatii caselor din comunitatea caldararilor. Nu are inca baie, dar, dupa ce se va redresa financiar dupa nunta, Zacu vrea sa-si faca una, „sa nu ramana in urma altor tigani”. Nu i-a fost usor lui Zacu, fiindca, pina sa faca baiat, a facut doua fete: „cheltuiala mare cu fetele, trebuie sa ai grija toata viata de ele”, se plinge Zacu. In mod ciudat, responsabilitatea pentru imbracaminte si alte cheltuieli, nu cade in grija sotului, ci a familiei din care provine fata: astfel, chiar daca le-a maritat, Zacu trebuie in continuare sa aiba grija financiar de ele. Cind Zacu o sa imbatrineasca, fratele mai mic al fetelor o sa le dea bani. „Asta e legea, ce sa-i faci”, conchide el.

Cum Zacu e ocupat cu ultimele pregatiri, stau de vorba cu Nuta, fata cea mare a lui Zacu. Are 13 ani si e insarcinata in luna a treia, „sora-ta nu s-a trezit inca?”, „pai e la T., la socri, nu au mai venit aici”. Traditia cere ca fata sa fie luata de la parinti, insa Vetuta e un caz mai special: socrilor mari le-a placut atit de mult de ea incit, dupa ce au tocmit fata (avea 9 ani pe atunci), au dus-o la T., ca sa fie siguri ca parintii „nu o dau dupa altcineva”. Dupa citeva luni fetita a inceput sa slabeasca si sa plinga ca vrea acasa, ca nu mai vrea maritata, dar nu s-a pus problema sa fie adusa inapoi acasa, „ce treaba e asta, tu, fata, ne faci de rusine”, i-a zis maica-sa. Pina la urma s-a obisnuit, pentru ca socrii ii faceau toate mofturile: ii cumparau dulciuri, haine frumoase, o scoteau la tirguri si o lasau sa se dea pe carusel.

Daca Vetuta e genul de copil lipicios, dezinhibat si zimbitor, sora ei mai mare, Nuta, e opusul: o fata rezervata, foarte atenta cu ce vorbeste, impunind respectul de care au parte copiii maturi pentru virsta lor, responsabili. Inainte sa se marite, la 11 ani, parintii lasau gospodaria in grija ei: cind plecau de acasa, gatea, dadea mincare la vite, facea casa luna. Nu o mai percep ca pe o pustoaica, ci mai degraba ca pe o femeie. Si la baieti e la fel, in barul unde se aduna tinerii, romii caldarari de 13-14 ani stau de vorba cu baieti romani de 17 -20 de ani. Sint copii munciti, s-au casatorit la 10-12 ani, cu cei de virsta lor nu au ce discuta.

Se apropie ora plecarii, Zacu scoate o lada de bere si ceva tarie in curte. Se string vreo 20 de tigani, se ciocneste; sint cei care nu pot veni la nunta si ramin sa aiba grija de gospodarie, batrinii. Pentru ceilalti s-a platit un camion care o sa-i duca la T. „Eu vreau sa ma duc cu camionul”, zic, iar Zacu ramine traznit, „cum sa te duci cu camionul, esti nebun? Ma rid tiganii de nu-mi mai spal rusinea”. Eu sint roman, iar romanilor trebuie sa le arati respect. Sau poate nu e numai asta, pur si simplu lumile nu trebuie amestecate.

Lucrurile sint clare: romanii nu au ce cauta printre caldarari, nu am auzit niciodata vreo poveste despre vreo legatura ascunsa intre vreo femeie de caldarar si romani. Invers, au mai transpirat povesti, dar romancele care au comis-o au fost dispretuite atit de romani, cit si de tigani. Ai parte de respectul lor in masura in care ii ajuti, le arati respect, dar pastrezi distanta. De un usor dispret, ascuns, au parte „veneticii” din sat, mai ales daca sint moldoveni, „moldoveanul, tot moldovean” (o prejudecata preluata probabil prin mimetism de la romanii ardeleni din sat) sau tigani romanizati. Dupa '60, nici un rom caldarar nu a mai parasit comunitatea.
Plec cu un Mercedes impodobit cu floricele si panglicute, impreuna cu familia lui Zacu. Socrii mari au mai multi bani decit acesta: casa arata ca una noua de romani, zugravita in alb, toata curtea e pavata cu placi de beton. Vetuta imi iese in intimpinare, „dom' profesor, ce faci, dom' profesor”, striga dupa mine, asa cum facea cind lucram ca profesor si striga pe coridoarele scolii.

E acelasi copil expansiv si dezinhibat, cu inima usoara, despre care invatatoarea spunea ca „are o minte brici, se prinde incredibil de repede”. Ca toti copiii romi, nu-si facea temele acasa, dar prindea din zbor. Invatatoarea a incercat sa-l convinga pe Zacu sa o dea mai departe la scoala, „sint burse pentru tigani acum, o sa ajunga cineva fara sa cheltuiesti un ban”, Zacu a zis ca „da, da”, asa o sa faca, dar dupa doi ani a maritat-o, „ce, vrei sa ma rida lumea?”, mi-a zis, si a retras-o de la scoala. Un singur rom, un baiat, a continuat sa faca scoala dupa ce s-a insurat, insa nimeni nu i-a urmat exemplul.

NICI UN SARUT ROMANTIC NU PARAFEAZA ANGAJAMENTUL

Mirele, un baiat de 14 ani, nu s-a imbracat inca in costumul traditional, poarta o camasa bej, cu numar pe ea, si blugi negri. Ne stim de cind mai venea pe la viitorii socri, ne intilneam la riu. Insista sa-mi arate un aparat foto japonez, cumparat de la Metro cu 20 de milioane. Ne oprim intr-o camera aranjata mobila e usor desperecheata, amestecind stilul rural cu cel urban: perne de zestre, stergare traditionale romanesti asezate peste icoane. Baiatul e fericit sa discute cu mine, e genul politicos si cald, un pic mai copilaros decit ceilalti caldarari de virsta lui. Ma imbie cu bere, scoate o sticluta de coniac in cinstea mea. Nu bea, nu maninca inca, fiindca pina cind o sa se cunune nu are voie sa puna nimic in gura. Ride cind il intreb cum e sa fie insurat, nu pare foarte constient de importanta evenimentului; e atasat de viitoarea lui sotie, dar asa cum se ataseaza fratii unul de altul. Deocamdata dorm separat si, chiar casatoriti, o sa continue s-o faca pina cind fata o sa ajunga la ciclu. Atunci, o sa aiba voie sa doarma impreuna. Cu noi mai e un baiat, de 15 ani. Ne stim bine, e tot de la mine din sat. E insurat de la 10 ani. „Am auzit ca nevasta-ta e gravida”, zic. „Da, e in luna a patra”, confirma. Nu e dintre romii bogati, de-aia isi doreste mai mult decit orice sa-i iasa din prima baiat, ca sa nu fie obligat sa mai faca alti copii. Sotia lui e mai mare decit el cu cativa ani, acesta e motivul pentru care a inceput sa faca sex mai devreme, la 12 ani. „Si iti place de ea?, intreb mai mult in gluma, pentru ca deja cunosc raspunsul, „pai, cum sa nu-mi placa, doar e nevasta-mea”, ramine mirat.

Raspunsul asta e invariabil, toti caldararii spun ca le place nevasta, mai mult, ca ei au ales-o, desi e clar ca, de fapt, casatoria e aranjata. In discutiile intre barbati, recunosc insa, ca orice barbat insurat, ca ar vrea si altceva, ca „si o urata e mai buna decit nevasta”. E ciudat cind auzi asta din gura unui baiat de 15 ani. In fine.

BETIA, BATAIA NU SINT MOTIVE SUFICIENT DE PUTERNICE PENTRU DIVORT

Ritualul incepe la 12. Femeile se aduna intr-o camera si imbraca mireasa, apoi pe mire. „Hainele”, suspina Zacu, „m-au costat 50 de milioane”. Pentru baieti e mai usor, o pereche de pantaloni negri, o camasa de cinepa si un briu lat, ambele de port popular romanesc din Fagaras. Apoi, deasupra capului fetei se pune o piine, din care femeile rup fiecare cite o bucatica. Cei doi miri gusta din piine si gata, sint casatoriti. Nici un sarut romantic si alte inventii urbane, crestin-burgheze, nu parafeaza angajamentul. Urmeaza strigaturile, scandate de doua tabere, tabara mirelui si tabara miresii. Nu inteleg de ce ele sint in romaneste; oricum, hainele mirelui, strigaturile, stergarele si icoanele de pe pereti creeaza perfect iluzia de ritual rural ardelenesc, parca as asista la o nunta taraneasca din Fagarasul interbelic; in definitiv, si bunica-mea s-a casatorit la 15 ani, iar casatoria a fost aranjata de parinti, pe aceleasi criterii ariene de pastrare a neamului.

Urmeaza jocul miresei si strigatul cinstei, depusa in poalele acesteia. Observ trei fete imbracate altfel, cu haine rosii, dar cu frunzulite aurii brodate, sint lamurit ca „asta e moda noua, care a iesit de cind tiganii au inceput sa mearga in Italia“. O parte din baietii sub 20 de ani pare sa fi lasat portul popular, pastrind doar palaria: sint imbracati la blugi si camasi colorate. Cea mai stridenta camasa o poarta Licu, cel mai rebel dintre tinerii caldarari din Porumbacu: e din grupul „golanilor”, caldarari adolescenti, care, chiar casatoriti fiind, au inceput pe ascuns sa mearga la discoteca: in manele, discotecile sint descrise in culori orbitor de frumoase... Ce-l face diferit pe Licu e ca a avut curaj sa-si lase nevasta - insa afacerea i-a costat pe parinti o multime de bani, iar el si-a cistigat renumele de „lucru slab“; nu se stie cine o sa se mai insoare cu el. Pina acum citiva ani, divorturile au fost foarte rare, motivele trebuind sa fie foarte intemeiate: sterilitatea, adulterul femeii. Betia, bataia nu erau motive suficient de puternice. Pentru barbat, consecintele divortului nu erau grave, insa o femeie cu greu isi mai putea gasi un partener, „e deja spurcata, cine o mai ia?“, mi-a explicat cindva Zacu, „iti trebuie miliarde sa o mai mariti o data“. insa, de cand cu plecatul in Italia si manelele, cazurile de divort s-au inmultit, iar stigmatul cuvenit femeii a mai scazut.

Ne asezam la masa. Sint doua mese, una pentru tigani, afara, si alta in casa, pentru romani. Sintem vreo 15 invitati, apropiati ai socrului mare sau somitati locale: medicul veterinar, politistul etc. „Eu cred”, spune veterinarul, un barbat casatorit de doua ori, „ca la ei casatoria tine tocmai fiindca se casatoresc de mici. Se invata unul cu altul si asa ajung sa se iubeasca, fiindca au nevoie sa-l stie tot timpul pe sot sau sotie aproape. Eu m-am insurat la 30 de ani, cind eram deja obisnuit sa fiu singur”. E si soacra mare acolo, o intreb ce crede despre cazul lui Cioaba, dar nu raspunde nimic, doar se uita spre barbatul ei. „Pai fata trebuia sa ramina cu baiatul, ce treaba-i aia ca nu-l vrea... Daca chiar nu-l vroia, trebuia de la inceput sa rupa tocmeala, nu sa se trezeasca la nunta ca nu-i mai trebuie”, raspunde neconvins. Nu o spune, dar mi-e clar ca pentru el o astfel de fata e „lucru slab“, ca asa ceva nu se face. „Poate si Cioaba a gresit, ca a lasat-o prea mult la scoala si s-a invatat prea mult cu romanii”, conchide.

In familiile caldararilor, barbatul face si desface: el intra primul pe usa, femeia se ridica de pe scaun si il lasa pe barbat sa stea jos. La scoala copiilor li se explica altceva, pe undeva romii caldarari au dreptate sa se teama de scoala si sa le fie teama ca scoala o sa le romanizeze copiii… in casa, noi romanii mincam toti la masa, barbati si femei la un loc. Afara, doar barbatii si baietii mincau, femeile stateau in picioare la capatul mesei, ciugulind pe furis, asteptind ca sexul tare sa termine de mincat ca sa poata minca si ele. Sporovaiau fericite, era nunta, distractie, erau mindre de ele, de barbatii si de baietii lor.

VETUTA E VERISOARA DE GRADUL III CU SOTUL EI

Socrii mari sint instariti; au facut o multime de bani in Italia. Ca si Zacu, sint de neam foarte bun; asemenea taranilor din perioada interbelica, caldararii se incuscresc dupa criterii de clan, incercind sa pastreze cit mai pura si mai nobila linia ariana a descendentei aristocratice - motiv pentru care consangvinizarile sint ultrafrecvente; Zacu e unchiul de gradul doi al sotiei lui, iar Vetuta e verisoara de gradul trei cu sotul. Ultimii ani au adus insa si ceva mezaliante, romi bogati casatorindu-se cu altii mai saraci, dar de neam; astfel de casatorii sint acceptate, dar nu sint bine vazute. Pentru cei mai multi dintre noi, casatoria care porneste de la dragoste impartasita, „ne iubim si ne casatorim ca doar moartea sa ne desparta”, este ceva de la sine inteles si parca dat de la inceputul lumii. Lucrurile nu stau asa.„Casatoria nu este decit in imaginarul european recent (incepind cu secolul 19), influentat de modelul emanciparii burgheziei, o uniune bazata pe dragoste si sexualitate impartasita (mai ales a doua parte se datoreaza dezvoltarii psihanalizei)”, ne explica antropologul Iulia Hasdeu. „In nenumarate alte exemple de pe tot cuprinsul planetei, casatoria, asa cum arata si Claude Lévi-Strauss, uneste doua grupuri si nu doi indivizi. Mobilurile acestei uniuni sint alianta politica intre doua clanuri, conservarea patrimoniului dupa anumite strategii de alianta, cresterea prestigiului, controlul muncii prestate de progenituri…pe scurt si inglobind toate acestea, „legatura sociala.” Pina la venirea comunismului, asa se casatoreau taranii de la mine din sat; nu fiindca se iubeau, ci pentru ca parintii lor voiau sa uneasca doua neamuri de vaza. Doar cei saraci se casatoreau din dragoste.

DREPTUL LA DIFERENTA CULTURALA

Intre cazurile legate de asa-zise „abuzuri” asupra minorilor, care au provocat reactii vehemente in presa, se detaseaza procesul intentat lui Gregorian Bivolaru si scandalul legat de casatoria fiicei regelui Cioaba. Daca la guru Bivolaru reactia a fost pe model Gigi Becali, „se fac perversiuni acolo, se corup minori”, pentru fiica regelui a fost la polul opus, in trendul valorilor europene: sa iei atitudine contra „abuzului sexual”, sa te arati oripilat de „practici barbare”, sa vorbesti despre „drepturile omului si ale copilului” a devenit mecanism de legitimare al europenismului ziaristic.

„Peste tot in lume, interactiunea dintre statul democratic si practicile comunitare zise «traditionale» (religioase sau laice) e dificil de gestionat… In Franta de exemplu, portul voalului islamic, casatoria zisa „fortata“ a tinerelor fete ale caror parinti sint imigranti din Africa sub-sahariana sau sacrificarea animalelor vii sint practici care intimpina uneori rezistente dure, din partea autoritatilor. Alteori gasim toleranta din partea acelorasi autoritati (in Marea Britanie exista o lege care interzice excizia clitoridiana, dar ea n-a fost niciodata aplicata, astfel ca unele femei de origine africana continua s-o practice)”, ne spune Iulia Hasdeu, antropolog. In aceeasi categorie se includ si casatoriile aranjate intre copii: o problema care tine de civilizatia traditionala si care nu poate fi reglementata juridic, fara sa se atenteze la valorile celor care o practica. A forta o solutie juridica e ca si cum ai convinge o intreaga comunitate ca valorile ei sint gresite. Solutia, din punctul de vedere al partenerului nostru de discutie, e „conceptul de guvernanta, adica parteneriatul intre statul social si societatea civila, din care fac parte si romii, in a furniza directii (si nu norme imuabile) de actiune”.

E ceea ce sustin si romii caldarari din reportajul nostru: „directoarea de la scoala spune ca Europa n-o sa ne mai lase sa ne insuram copiii, ca o sa ne oblige sa-i dam la scoala si sa-i facem romani, dar, cum nimeni nu s-a bagat pina acum peste noi, nici mai incolo n-o s-o faca. Noi nu ne bagam peste romani cind isi insoara copiii, de ce s-ar baga ei peste noi”, spune Zacu. (Adrian Schiop)

Rubrica: “Focus”


Sursa: http://www.prezentonline.ro/article_detail...?idarticle=2505
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 28 Sep 2006, 08:48 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Site-ul U.S. DEPARTEMENT of STATE September 15, 2006

2006. INTERNATIONAL RELIGIOUS FREEDOM REPORT

Romania. International Religious Freedom Report 2006

Released by the Bureau of Democracy, Human Rights, and Labor

Section II. Status of Religious Freedom [...]

Restrictions on Religious Freedom

“[...] The Movement for Spiritual Integration into the Absolute (MISA), a yoga organization, complained of repeated alleged persecution, harassment, abuse, and discrimination by the authorities for their spiritual opinions and beliefs. Members also claimed that their organization was the subject of a negative media campaign. In December 2005, the leader of this movement received asylum in Sweden on the grounds of being harassed. [...]”

(Released by the Bureau of Democracy, Human Rights, and Labor, on September 15, 2006)

Sursa: http://www.state.gov/g/drl/rls/irf/2006/71402.htm

Acest topic a fost editat de gio19ro: 28 Sep 2006, 08:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 28 Sep 2006, 08:51 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Cotidianul ZIARUL 22 septembrie 2006

General SRI spagar, autor al dosarului Bivolaru

Un general si un colonel din SRI au fost retinuti pentru coruptie. Ei aveau legaturi si cu sefii SRI Prahova, arestati pentru contrabanda cu benzina.

Generalul maior Ovidiu Soare si colonelul Gheorghe Dumitrache au fost audiati miercuri la DNA, iar procurorii au dispus seara retinerea lor, intrucat lasati in libertate puteau influenta martori.

Spagi de miliarde

Soare, fost sef al Departamentului pentru Apararea Constitutiei si Securitate Economica din SRI a primit, potrivit procurorilor, "taxe de protectie" de la subordonatii sai. Spagile au ajuns la 7 miliarde de lei, pentru a le asigura sereistilor ascensiunea pe scara profesionala. Chiar si subordonatul sau, colonelul Dumitrache, a cotizat ca sa ramana la SRI Prahova. La randul lui, a primit spagi consistente, de aproape 3 miliarde de lei, constand in bani lichizi si diverse bunuri sau servicii, de la mai multi patroni. Acestora le-a facut diverse servicii, folosindu-se de functia lui.

Caracatita petrolului

Pentru subordonatii sai, generalul Soare intervenea pe langa conducerea SRI Prahova, la coloneii Corneliu Patalnea si Daniel Bucur. Si acestia sunt cercetati pentru ca isi trageau partea leului din transporturi ilegale de benzina de la rafinaria Astra. In decembrie 2005, ei au fost arestati, procurorii stabilind ca din 1993 ei aveau

informatii despre

afaceri ilegale cu petrol. In loc sa le transmita mai departe, cei doi au primit bani, produse si alte avantaje de la sefii rafinariei si de la patroni de societati, in valoare de 15 miliarde de lei. Intre 1993 si 2001, 340 de tone de com-bustibili de contrabanda au fost transportate in Ardeal, chiar cu autovehicule ale SRI sau cu autocisterne inchiriate. Pentru a nu fi descoperiti, Bucur insotea transporturile de petrol si se legitima la controalele politiei.

Umbra lui Gregorian Bivolaru

Generalul Ovidiu Soare este fostul ofiter de Securitate care l-a urmarit informativ pe gurul Gregorian Bivolaru, sustin surse judiciare. Inainte de Revolutie si in primii ani dupa aceasta, Soare a facut rapoarte despre "secta MISA", care ar fi adapostit persoane cu boli psihice grave care prin activitatile sale, puneau in pericol siguranta statala si "oranduirea socialista".
(Mihai Niculescu)

Rubrica: “Actualitate”

Sursa: http://www.ziarulcn.com/article/aid/40149/...RULUI-BIVOLARU/

Acest topic a fost editat de gio19ro: 28 Sep 2006, 08:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 28 Sep 2006, 08:53 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Cotidianul AVEREA 26 septembrie 2006

Blestemele MISA asupra judecatorilor. A murit cel de-al doilea magistrat in dosarul "Guru"

SFARSIT. Magistratul sibian care judeca dosarul lui Gregorian Bivolaru, Gheorghe Ciulacu, de 57 de ani, si sora sa, Tatiana Geleriu, de 50 de ani, au murit, duminica dupa-amiaza, in urma unui accident rutier produs pe DN1, in comuna Vestern.

La volanul unui Mercedes Benz 200, judecatorul se indrepta spre cabana "Fantanita Haiducului", insa a pierdut controlul volanului, in timp ce facea o depasire, din cauza cainelui, aflat pe bancheta din spate, care i-ar fi sarit in ceafa. Masina s-a izbit in plin de un autocar ce venea dinspre Ramnicu Valcea, in care se aflau 17 persoane, care nu au suferit rani grave.

Ciulacu a fost ales sa se se ocupe de cazul lui Gregorian Bivolaru din februarie 2005, cand avocatii liderului MISA au reusit stramutarea procesului la Sibiu. Ceea ce socheaza, insa, este faptul ca judecatoarea Elena Maier, care a fost prima desemnata sa se ocupe de cazul lui Bivolaru, a murit dupa numai doua luni de la repartizarea dosarului respectiv, in urma unui accident vascular cerebral, tot la 57 de ani. (Ion Girnod)

Rubrica: “Eveniment”

Sursa: http://www.averea.ro/wiev.php?id=4992&id_sectiune=1

Cotidianul ADEVARUL 26 septembrie 2006

Judecatorul lui Bivolaru a murit

Magistratul care judeca dosarul gurului MISA, Gregorian Bivolaru, Gheorghe Ciulacu, a murit, duminica dupa-amiaza, intr-un accident rutier petrecut la 20 de kilometri de Sibiu, in accident pierzandu-si viata si un notar public, aflat pe locul din dreapta al masinii conduse de catre judecator. Potrivit martorilor, magistratul s-a angajat intr-o depasire, moment in care atentia i-ar fi fost distrasa de un caine, aflat pe bancheta din spate a autoturismului. Masina magistratului s-a izbit in plin de un autocar in care se aflau 17 persoane, care nu au suferit rani grave. "A aparut brusc in fata mea si nu am mai putut sa-l evit.Am tras dreapta cat de mult am putut, dar riscam sa ma rastorn in rapa", a declarat soferul autocarului. Ciulacu s-a ocupat de dosarul lui Bivolaru inca din februarie 2005. (Mediafax)

Rubrica: “Actualitate”

Sursa: http://www.adevarulonline.ro/2006-09-26/Ac...rit_199606.html

Cotidianul AZI 26 septembrie 2006

Judecatorul lui "guru" Bivolaru, mort intr-un accident auto

Magistratul care judeca dosarul lui Gregorian Bivolaru, Gheorghe Ciulacu, a murit intr-un accident rutier petrecut la circa 20 de kilometri de Sibiu, in accident pierzandu-si viata si un notar public, aflat pe locul din dreapta al masinii conduse de catre judecator. Accidentul s-a petrecut, duminica dupa-amiaza pe DN 1, in apropierea localitatii Bradu, dupa ce magistratul, care se deplasa dinspre Sibiu spre Brasov, s-a angajat intr-o depasire, moment in care atentia i-ar fi fost distrasa de un caine, aflat pe bancheta din spate a autoturismului. Masina magistratului s-a izbit in plin de un autocar in care se aflau 17 persoane, care nu au suferit rani grave. Gheorghe Ciulacu s-a ocupat de dosarul lui Gregorian Bivolaru inca din februarie 2005, cand avocatii liderului MISA au cerut stramutarea procesului in oricare alt oras in afara de Bucuresti. La vremea respectiva, instanta suprema a decis ca guru MISA sa fie judecat la Sibiu. Calculatorul a ales ca Gheorghe Ciulacu sa se ocupe de caz, iar in repetate randuri magistratul sibian a declarat ca intr-un fel sau altul dosarul trebuie solutionat, chiar si in lipsa acuzatului. Impotriva lui Gregorian Bivolaru s-au formulat opt capete de acuzare, dintre care cele mai multe legate de sex si de minori. (DanFlorea, dan.florea@azi.ro)

Rubrica: “Justitie”

Sursa: http://www.azi.ro/justitie.htm

Cotidianul CRONICA ROMANA 26 septembrie 2006

Judecatorul cazului “guru” Bivolaru, decedat intr-un accident de circulatie

Magistratul care a condus mai bine de un an procesul lui Gregorian Bivolaru la Sibiu a decedat intr-un accident de circulatie. Judecatorul, aflat la volanul unei masini, a facut o depasire in curba si a intrat intr-un autocar. In dreapta sa se afla o femeie, care a decedat si ea.

Judecatorul sibian Gheorghe Ciulacu, care a instrumentat cazul Bivolaru, a murit intr-un accident de circulatie ce a avut loc pe DN 1, in apropierea hanului Fantanita Haiducului. Mercedes-ul judecatorului s-a izbit violent de un autocar care venea dinspre Brasov. Impactul celor doua masini a fost atat de putenic, incat judecatorul si femeia care se afla in dreapta au murit pe loc. Echipa de descarcerare a SMURD Sibiu a lucrat peste o jumatate de ora, pentru a-i scoate din masina.

“Cauza accidentului grav, care s-a produs pe DN 1 este nerespectarea regulior de circulatie. Soferul Mercedes-ului s-a angajat in depasirea neregulamentara unui alt autoturism, dupa care a intrat in coliziune cu autocarul care circula regulamentar”, a declarat subcomisarul Alin Pahontu, seful Serviciului Politiei Rutiere Sibiu. Nascut la Bungard, Ciulacu, in varsta de 57 de ani, era unul dintre cele cunoscute nume din justitia sibiana. Judecator al Tribunalului Sibiu, el a instrumentat unul dintre cele mai grele dosare, cel al cazului Bivolaru. (V. Nesa)

Rubrica: “Eveniment”

Sursa: http://www.cronicaromana.ro/index.php?editie=1162&art=58495

Cotidianul GARDIANUL 26 septembrie 2006

Judecatorul din dosarul liderului MISA, mort intr-un accident rutier

Magistratul care judeca dosarul lui Gregorian Bivolaru, Gheorghe Ciulacu, si-a pierdut viata in urma unui accident de circulatie petrecut pe DN1, in apropiere de Sibiu. Judecatorul se deplasa spre Brasov si, la aproximativ 20 km de Sibiu, s-a angajat intr-o depasire si s-a izbit in plin de un autocar in care se aflau 17 persoane, care nu au fost ranite grav. Potrivit martorilor, Ciulacu avea pe bancheta din spate a masinii un caine, iar acesta i-ar fi sustras atentia soferului chiar in momentul depasirii. In accident si-a pierdut viata si un notar public, aflat pe locul din dreapta al masinii conduse de catre judecator. Ciulacu s-a ocupat de dosarul lui Bivolaru din februarie 2005, cand avocatii liderului MISA au cerut stramutarea procesului de la Bucuresti. (C.C.)

Rubrica: “Linia fierbinte”

Sursa: http://www.gardianul.ro/2006/09/26/linia_f...ier-s84755.html

Cotidianul ROMANIA LIBERA 26 septembrie 2006

Judecatorul lui Bivolaru a murit intr-un accident

Judecatorul Gheorghe Ciulacu (57 ani), presedintele completului de judecata care are in lucru dosarul lui Gregorian Bivolaru la Tribunalul Sibiu, a decedat duminica dupa-amiaza, dupa ce masina in care se afla a intrat cu viteza pe contrasens si s-a izbit frontal de un autocar care circula regulamentar. In acelasi accident a decedat si sibianca Tatiana Gelariu (50 ani), aflata in masina cu judecatorul. Potrivit politistilor, cei doi se indreptau, intr-un autoturism Mercedes 200, spre Brasov, accidentul avand loc in apropiere de localitatea Vestem (Sibiu), in momentul in care judecatorul s-a angajat cu viteza intr-o depasire neregulamentara. Soferul a pierdut controlul volanului, masina sa a intrat pe contrasens si s-a izbit de un autocar condus regulamentar de Stelian Popescu (38 ani), din localitatea Golesti (Valcea), ce face curse regulate pe traseul Brasov-Ramnicu Valcea.

In autocar se aflau peste 30 de pasageri. Soferul autocarului a declarat ca conducatorul auto al autoturismului Mercedes a fost incomodat puternic de un caine care se afla in masina, pe locurile din spate. Cainele a sarit peste judecatorul aflat la volan tocmai in momentul in care acesta executa manevra de depasire, ce s-a dovedit a fi una fatala pentru toti ocupantii autoturismului. Din masina facuta zob, doar catelul a mai scapat cu viata. (Florian Gadea)

Rubrica: “Dezvaluiri”

Sursa: http://www.romanialibera.ro/editie/index.p...26092006&idx=98

Acest topic a fost editat de gio19ro: 28 Sep 2006, 08:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 4 Oct 2006, 03:35 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Generalul SRI Ovidiu Soare, anchetat de DNA pentru mita, este omul din spatele afacerii Gregorian Bivolaru. Adevarul despre scandalul MISA

Generalul Ovidiu Soare, cercetat azi pentru coruptie, a contribuit la campania impotriva lui Gregorian Bivolaru. Rapoartele lui au dus la binecunoscutele perchezitii ale ashramurilor MISA, culminand cu arestarea liderului ei spiritual, Gregorian Bivolaru.

Dosarele de supraveghere informativa a Miscarii de Integrare Spirituala in Absolut erau intocmite de SRI, operatiune coordonata de generalul Ovidiu Soare, cel care il supraveghea pe Bivolaru de dinainte de Revolutie, asa cum a publicat recent Ziarul. Soare conducea unele din cele mai importante directii din SRI, A si C. Prima directie se ocupa de monitorizarea miscarilor sociale, a partidelor, cultelor religioase si a altor organizatii, la care se incadra si MISA. A doua directie condusa de Soare aduna informatii privind securitatea economica a tarii. Si aici era trecuta miscarea.

SRI: MISA FACEA BANI NEGRI

Rapoartele generalului Soare sustineau ca MISA ar reprezenta un pericol economic, pe langa faptul ca afecteaza securitatea nationala prin actiuni ce ar aduce atingere oranduirii de stat. Astfel, MISA ar alimenta economia subterana cu milioane de dolari, bani negri proveniti din activitatile prestate de cursanti, de genul videochatului erotic, comercializare de filme erotice, spalare de bani si evaziune fiscala, inclusiv plecarile dansatoarelor in Japonia in scopul practicarii prostitutiei. Toate aceste informatii s-au regasit, ulterior, in rechizitoriul Parchetului impotriva lui Bivolaru.

CINA CEA DE TAINA

Dupa ce raportul lui Soare a ajuns la partidul aflat atunci la putere, Gregorian Bivolaru a fost contactat de reprezentantii PSD, cu o propunere. In august 2003, Bivolaru s-a intalnit cu unul din oficialii partidului, la Hotelul Mariott din Capitala, sustin surse bine informate. Informatiile prezentate de Ziarul pot constitui indicii pentru organele de cercetare penala, DNA deruland deja o ampla ancheta privind finantarea campaniei electorale a PSD. La discutie a participat soferul si totodata bodyguardul lui Bivolaru. Guru il lua mereu dupa el, chiar si cand mergea la librarie sa cumpere carti. Din motive lesne de inteles nu vom dezvalui identitatea soferului. Acesta este cel care, asa cum a scris Ziarul acum doi ani, l-a tradat pe Guru.

LINISTE DE 1 MILION DE DOLARI

Politicianul i-ar fi explicat pe sleau lui Bivolaru ca partidul are mare nevoie de bani pentru campania electorala, iar daca liderul spiritual al MISA le-ar dona 1 milion de dolari, ei vor opri urmarirea MISA si vor inchide toate dosarele lui Bivolaru. Guru le-a spus ca miscarea e saraca. Atunci, politicianul i-a pus pe masa un raport in cinci volume. Acesta era tocmai dosarul de urmarire al generalului Soare.

NASTASE, ACUZAT CONSTANT DE BIVOLARU

Ofensiva autoritatilor impotriva lui Bivolaru a fost declansata in martie 2004, la aproape un an de la incercarea de sponsorizare a PSD. Probele erau deja stranse iar dosarele penale intocmite, astfel ca ancheta si-a urmat cursul. Perchezitiile jandarmilor in ashramurile MISA au culminat cu arestarea lui Bivolaru in mai 2004. El era acuzat de trafic cu minori, corupere, relatii sexuale si pervesiuni cu mai multe minore si tentativa de trecere frauduloasa a frontierei. Pentru o eroare de procedura, Guru a fost pus in libertate dupa o zi de arest si s-a facut nevazut. A fugit din Romania ascuns intr-un tir, pana in Suedia, unde, cum se stie, a obtinut azil. Cererea Romaniei de extradare a fost refuzata, intrucat autoritatile sudeze au considerat ca era persecutat pe motive religioase. Pe parcursul anchetei, cat a fost arestat, Gregorian Bivolaru a sustinut constant ca premierul Nastase se afla in spatele campaniei impotriva MISA.

SOARE, CERCETAT PENTRU MITA

Generalul Ovidiu Soare si subordonatul sau, colonelul Gheorghe Dumitrache, au fost retinuti acum doua saptamani. Soare ar fi primit de la subordonatii sai, inclusiv de la colonelul Dumitrache, spagi in valoare de aproape 7 miliarde de lei, in bani, produse, materiale de constructii, pentru a le asigura ascensiunea profesionala. Cei doi au fost eliberati in seara zile de luni 25 septembrie, in urma deciziei Curtii de Casatie. Instanta a constatat vicii de procedura si a dispus cercetarea lor in libertate pentru luare de mita, trafic de influenta si abuz in serviciu.

P. 1/5 - Rubrica: "Actualitate"



Sursa: http://www.ziarulcn.com/index.php?pid=article&aid=40540

Acest topic a fost editat de gio19ro: 5 Oct 2006, 01:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2007, 12:31 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Spiralele yoghinilor incep sa se formeze la Herculane

Marele absent al integrarii in absolut: Guru Bivolaru
hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
francmason32
mesaj 22 Nov 2007, 03:30 PM
Mesaj #20


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 121
Inscris: 26 December 05
Forumist Nr.: 7.532



Filme "educative" marca MISA, realizate in biserici din Constanta.
http://www.9am.ro/rv/c/78209/a

Abea astept reactia lui Clopotel. ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 18 Jun 2008, 06:57 PM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Ce stiti de treaba aia cu cei 200 de milioane lei alocati de ICR prin februarie unei trupe de teatru erotic din Suedia, in scopul de a face reclama culturii romane in lume?

In alta ordine de idei:
www.gardianul.ro/comentariu-111546.html - 100k :Gregorian Bivolaru recunoaste integrarea pornografiei in misa

ICR Praga organizează o proiecţie a celor mai bune filme studenţeşti din ... Ministerul Culturii poate afla unde a aruncat banii citind rechizitoriul MISA ...
rss.astazi.ro/vote/275288/ 1/andreea%20pop%20filme%20misa - 34k -
www.suedia.se/index.php?txn=sex - 37k

Federatia internationala de yoga retrage misei sprijinul:
stiri.kappa.ro/actualitate/ yoga-excluderea-misa-federatia/stire_132984.html - 115k -
www.ziare.ro/1210109015-Pornografia_stigmatul_ MISA_II_Instructoare_yoga_din_Germania_arata_de_ce_secta_es... - 46k -
Mai recent, miting de protest misa chiar in preajma alegerilor impotriva dusmanului, ziarul Gardianul: misa-yoga.blogspot.com/2008/ 06/miting-misa-de-protest-impotriva.html - 116k -
Data fiind campania de imagine negativa pe care i-o face Gardianul, misa a hotarat sa-l sprijine pe Gusa la locale.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Sep 2009, 04:43 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Protagonista din “Sex & the City”, recunoscută din nou în filmul porno MISA

Io nu stiu de ce se tot mira astia atata ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Oct 2009, 06:26 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mr. Aurolsson ii indruma pe scandinavi spre pornografie pentru “înnobilare a spiritului” .....aaaa.. cum cine este Mr. Aurolsson ? Pai maestrul Bivolaru laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 10 Oct 2009, 06:26 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Oct 2009, 10:27 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



bre, scandinavii se misca incet incet dar si cand se pornesc...

lui bivo i-a ramas portita deschisa spre centrul pamantului , aia prin laponia si apoi face dreapta la cercul polar.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Oct 2009, 03:17 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie la poluarea mintii !

Îngerii şi demonii porno ai MISA


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman