HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Gaudeamus Igitur..., Imn de sute de anii....inca rostiti
Ce va spune GAUDEAMUS IGITUR ?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 14
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Kyklos
mesaj 15 Jun 2006, 09:38 PM
Mesaj #1


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Cand auziti versurile acestui cantec in inimile voastre in capul vostru ce imagine apare , ati avut ocazia sa rostiti aceste cuvinte sa mergeti cu chitara din poarta in poarta pe holurile scoli in care va-ti plimbat patru anii sau unii mai mult de patru anii.
Va invit la pupitru sa povesti din culisele cantecului gaudeamus

In clasa a opta aveam o diriginta de latina , si o profesoara de muzica carea aveau IQ sub nivelul oceanului planetar . Dat fiind faptul ca eram o clasa buna , cea mai mare medie din toata generatia si clasele de a opta , profesoarele s-au bazat una pe cealalta , lasa-ti copii mei ca o sa-l invatati la muzica iar profa de chitara spunea :Muzicantii mei o sa invatati la latina gaudeamus si o sa-l cantati la muzica .
Pentru ca noi nu a mai dat la scoala ultima saptamana , nu am invatat gaudeamus , am fost chematii la scoala sa ni se dea diplome , chesti tresti paratrasnet , poze de grup .
Si a venit si momentul asteptat cea mai buna clasa din scoala trebuia sa cante gaudeamus in cinstea dascalilor care trebuiau sa-si ia zborul din acel an , ieseau la pensie si doreau un gaudeamus asa de final .
rofl.gif Aceasta sunt muzicantii mei sa vedeti ce bine stiu .....si profesoara da tonul la canta .Pe ici pe colo se gaseau doi trei fara ureche muzicala care incepuse timorati sa mimeze gaudeamus , imunul de lupta . Si unde nu se apuca un coleg din spate fara voce sa urle frate , de zici ca era pe stadion rofl.gif rofl.gif rofl.gif noi eram pe jos de ras , rofl.gif rofl.gif ce gaudeamus iti mai trebuia la ora aia in mijlocul curtii in fata a sute de parintii si tovarasii profesorii.Noi incercam sa-l acoperim pe saracul basist da de unde el si mai tare de rasuna curtea si o clasa de alti lichele aplaudau ironic si cu acest imbold el a terminat triunfator in lupta gaudeamus si evident de aceleasi lichele aplauze .Cele doua profesoare de romana si muzica au spus:
Ne pare rau ,dar elevii s-au pregatit pentru examen trebuie sa-i intelegem rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Colimator: 15 Jun 2006, 09:41 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 15 Jun 2006, 09:54 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Nu stiu. Eu sunt afon. In afara de asta, la sfarsitul clasei a opta, al liceului si al facultatii, am cantat traditionalul "Ooleee oolee olee oleeee!" laugh.gif
Ba mint, la sfarsitul facultatii n-am cantat, ca eram in avion. Am ratat si ceremonia de sfarsit de facultate, cand ar fi trebuit sa purtam costume din alea cool, cu palarie patrata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 15 Jun 2006, 09:57 PM
Mesaj #3


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Noi cei de a 11 am avut ocazia cu profesoarul de geografie , "rokar", sa mergem cu chitara prin scoala sa cantam GAUDEAMUS profesorul pleaca anul acesta din scoala in STATE si ne-a pus pe noi la inaintare sa-i cantam la colegii lui dragii acest cantesc de lupta rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Jun 2006, 09:57 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Titus Herbert
mesaj 16 Jun 2006, 12:46 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



Am fost astazi la o festivitate de premiere, cu robe, caşchete si tot tacamul. La sfarsit s-a cantat Queen - We are the champions rofl.gif


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 16 Jun 2006, 07:33 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Pe mine ma impresioneaza si acum Gaudeamus, de fiecare data cand il ascult imi revin in minte emotiile pe care le-am trait ca absolvent...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 16 Jun 2006, 08:13 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Nu stiu ce Gaudeamus or sa asculte absolventii din viitor !!!! In spatele blocului meu e o scoala, iar azi dimineata copiii au avut festivitatea de premiere. Totul s-a transmis la statie, sa stie poporul din zona. A vorbit directoarea, au vorbit dirigintii, s-au dat premiile, s-au nominalizat olimpicii.... Asa cum scrie la carte. Dupa care a inceput distractia... Parazitii, BUG Mafia, Shakira (My Hips Don't Lie), ca sa se ajunga pana in final la manele. Deci..doamnelor, domnilor...avem o problema ! Caci si olimpicii se hatzanau pe manele ca si ultimii corigenti. Care e granita intre cultura si incultura crasa ?!


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 16 Jun 2006, 10:24 PM
Mesaj #7


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Wasp stai putin sa luam deoparte olimpici si corigenti . Un olimpic la orice materie e as pentru ca poate asimila foarte bine materia respectiva, "i intra in tartacuta mai bine"vorba directorului educativ ,deci un olimpic are bariere culturale pana la un moment dat , de acolo trece gardul si se afunda intr-o ipocrizie si prostie de inalta clasa , pentru corigenti , repetenti , lichele acesta e ca un dus , fara cateva beri la bord poate sa cante lautari moca .
Dar ,un olimpic poate sa aibe atarnate de grumaz sute de medalii , sute de bucatii de hartie cu diploma de emerit si lista poate continua daca inteligenta din tigva ramane constanta si prostia il acapareaza pe zi ce trece .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 17 Jun 2006, 12:10 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (Colimator @ 16 Jun 2006, 10:24 PM)
daca inteligenta din tigva ramane constanta si prostia il acapareaza pe zi ce trece .

Este usor sa faci pe superiorul. wink.gif
Imi cer scuze, dar nu vad care ar fi legatura dintre muzica si scoala. Ce are a face sa fii olimpic cu a asculta manele? Ce are a face muzica cu inteligenta? nonono.gif Chiar nu inteleg.

P.S. Colimator, poate ar fi bine sa inveti sa scrii inainte sa iti dai aere de superioritate in legatura cu "bariere culturale" si alte cele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 17 Jun 2006, 06:23 AM
Mesaj #9


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



laugh.gif Imi aminteste de liceu, mai ales de tezele la latina si de olipiadele implicite ... insa imediat ma calmez cu "sa ne bucuram cat suntem tineri" ohyeah.gif .


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 1 Jul 2006, 05:51 PM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



QUOTE (dascalita @ 16 Jun 2006, 08:33 PM)
Pe mine ma impresioneaza si acum Gaudeamus, de fiecare data cand il ascult imi revin in minte emotiile pe care le-am trait ca absolvent...

Cam asa si la mine, cu toate ca o sa mi se mai cante inca o data Gaudeamus smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pribeagul
mesaj 23 Nov 2006, 10:37 PM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 21 November 06
Forumist Nr.: 8.974



Mie nu mi-a plăcut niciodată. Mi se pare prea din tiparul latin, emfatic dar gol de conţinut.


--------------------
Într-un sistem totalitar nu poţi vorbi împotriva guvernului, iar în sistemul corporativ împotriva sponsorului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:47 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman