HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Imaginea Interioara A Exteriorului, Cum ne imaginam noi?
actionmedia
mesaj 10 May 2006, 09:32 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Azi dimineatza ma priveam in oglinda si parca ma uitam la un strain. Asta era sentimentul meu in acel moment. Am incercat sa analizez acest sentiment si am ajuns la concluzia ca eu imi formasem in timp o imagine despre mine oarecum diferita de realitate. In timp, grijile si preocuparile de zi cu zi nu mi-au permis sa imi actualizez imaginea asa ca ea s-a actualizat singura dar intr-o alta directie decat cea reala. Am ramas surprins cat de puternica poate fi aceasta imagine de sine. Atat de puternica incat ai tendinta de a respinge realitatea.
Oare asa este si la ceilalti oameni? Sau mi s-a intamplat doar mie?
Voua vi s-a intamplat sa va vedeti altfel decat credeati ca sunteti?

Initial ma gandisem sa postez la psihologie, dar pentru ca nu imi doream o abordare prea stiintifica, nu imi pun inca intrebarea "de ce e asa"? Am vrut doar sa fac o constatare publica si sa vad daca si alti oameni au patit acelasi lucru. Si pentru ca e vorba despre imagine, am zis sa postez aici.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 Nov 2006, 09:28 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Oglinditul sa fie un valurit magic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 14 Apr 2007, 10:35 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (actionmedia @ 10 May 2006, 09:32 AM)
Azi dimineatza ma priveam in oglinda si parca ma uitam la un strain. Asta era sentimentul meu in acel moment. Am incercat sa analizez acest sentiment si am ajuns la concluzia ca eu imi formasem in timp o imagine despre mine oarecum diferita de realitate. In timp, grijile si preocuparile de zi cu zi nu mi-au permis sa imi actualizez imaginea asa ca ea s-a actualizat singura dar intr-o alta directie decat cea reala. Am ramas surprins cat de puternica poate fi aceasta imagine de sine. Atat de puternica incat ai tendinta de a respinge realitatea.
Oare asa este si la ceilalti oameni? Sau mi s-a intamplat doar mie?
Voua vi s-a intamplat sa va vedeti altfel decat credeati ca sunteti?

Initial ma gandisem sa postez la psihologie, dar pentru ca nu imi doream o abordare prea stiintifica, nu imi pun inca intrebarea "de ce e asa"? Am vrut doar sa fac o constatare publica si sa vad daca si alti oameni au patit acelasi lucru. Si pentru ca e vorba despre imagine, am zis sa postez aici.

Se intampla multura dintre clientii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:24 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman