HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Celulita, cum scapam de ea?
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 12:09 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Majoritatea femeilor au celulita.
Voi aveti? Daca da, faceti ceva pt a scapa de ea? Ce anume?

Masaj, creme, sport, alimentatie, vitamine, tratamente medicamentoase.... sau poate pe unele femei pur si simplu nu le deranjeaza gropitele de pe fese/picioare/burta etc.

Ce facem cu coaja de portocala de pe corpul nostru?


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Apr 2006, 12:13 AM
Mesaj #2


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Nu facem nimic! devil.gif
Eu sunt destul de supla,dar am celulita. Sa fie sanatoasa ea ca eu nu ma stresez. Sau mai bine zis asta o sa fie ultimul lucru de care o sa ma stresez, asa ca, la cat e de intortocheata viata, probabil ca voi mirosi florile la radacina purtand aceeasi celulita ca si acum.


De ce m-ar deranja? Ca daca e sa incep sa-mi corectez defectele, probabil nu ma mai opresc.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 12:34 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Mie de exemplu mi ar placea sa merg la mare sau piscina fara nici o jena, dar ma deranjeaza groaznic celulita. Nici eu nu sunt grasa (bine... poate 2-3 kile as vrea sa dispara...) dar am celulita si ma enerveaza.

Cu atat mai bine ca nu te stresezi... pana la urma... tine foarte mult de atitudine sa te simti bine si sa arati bine.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Apr 2006, 12:34 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 8 Apr 2006, 12:39 AM
Mesaj #4


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Tyra @ 7 Apr 2006, 11:34 PM)
Mie de exemplu mi ar placea sa merg la mare sau piscina fara nici o jena, dar ma deranjeaza groaznic celulita.

Ca sa distragi atentia privitorilor de la portocala, fa toples. ohyeah.gif

Ceva mai aplicabil: poarta in loc de sutienul de la costumul de baie, un tricouas/maieut/top UD, iar cand se usuca, intra iar in apa sa-l uzi. Te asigur ca nu se va mai uita nimeni la gropite. (Eu am incercat si functioneaza.)


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 12:51 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ooops sorry.gif

Si eu foloseam daca eram prea stresata un prosop in jurul taliei... cool.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 8 Apr 2006, 01:04 AM
Mesaj #6


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE
Masaj, creme, sport, alimentatie, vitamine, tratamente medicamentoase


Si nici macar nu sunt sificiente... Cum bine spune Felina, odata ce incep sa te obsedeze defectele si modul in care sa le corectezi, n-o sa te mai opresti. Mai bine iti canalizezi eforturile pentru a te placea asa cum esti si a trai cat de cat sanatos, decat pentru a scapa de celulita (pentru ca in acest ultim caz cam toata lumea esueaza).

Ce-i drept, e inestetica.. dar uita-te in jurul tau, toata lumea are! Tipele alea din reviste cu pielea perfect neteda, pe langa faptul ca sunt retusate intr-o mie de feluri, au si investit o goaza de bani (pe care, sa fim seriosi, cine ii are? Sau cine e dispus sa-i dea pe asemenea lucruri?) in tratamente cu laser, electrostimulare, si ce alte tratamente or mai fi...

QUOTE
Ca sa distragi atentia privitorilor de la portocala, fa toples.


Stii care e problema... nu ca ne-ar pasa de ce cred "ei" (pentru ca pe majoritatea ii doare in cot de celulita noastra), ci ca noi nu suntem multumite de cum aratam... E ca si chestia cu machiajul: te fardezi dimineata nu pentru ca te-ar vedea nu stiu cine nemachiata, ci pentru ca te simti mai bine, mai increzatoare cand stii ca arati bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 01:14 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Dar daca ma multumesc asa... ca toata lumea are... Nu prea e bine problema pusa asa. Atunci, de ce facem masti pt fata, de ce ne facem manichiura, de ce ne vopsim...

Pur si simplu vrem sa aratam mai bine. Ei, si cu celulita la fel... vrei sa scapi de ea pt ca vrei sa arati mai bine.

QUOTE
odata ce incep sa te obsedeze defectele si modul in care sa le corectezi, n-o sa te mai opresti.


Chiar crezi ca e o obsesie? Eu nu am intalnit persoana care sa aiba obsesia celulitei laugh.gif

QUOTE
Tipele alea din reviste cu pielea perfect neteda, pe langa faptul ca sunt retusate intr-o mie de feluri, au si investit o goaza de bani


Da, imi spunea si o prietena care stie cum au fost retusate fotografiile dintr un pictorial Playboy.

QUOTE
a trai cat de cat sanatos


Usor de spus, greu de facut...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Apr 2006, 01:56 AM
Mesaj #8


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Tyra
Din nefericire celulita este mostenire genetica si majoritatea femeilor au fost procopsite cu ea. Sedentarismul, fumatul, alcoolul, anticonceptionalele, alimentatie mai putin sanatoasa... toate astea o agraveaza. Cremele, sauna, impachetarile cu celofan rolleyes.gif sau ce naiba se mai vinde in zilele astea contra celulitei nu fac squat!
O alimentatie sanatoasa (sare la minim, grasimi saturate la minim, etc., etc., laugh.gif ), multa apa, exercitiile cu greutati s-ar putea sa reduca din coaja, s-o faca mai subtirica si mai putin vizibila.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Apr 2006, 03:49 AM
Mesaj #9


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



De celulita se scapa prin Table Dance ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 11:13 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



QUOTE (Jazz @ 8 Apr 2006, 02:56 AM)
Cremele, sauna, impachetarile cu celofan rolleyes.gif sau ce naiba se mai vinde in zilele astea contra celulitei nu fac squat!

Sauna nu ajuta, insa cremele in combinatie cu masaj zic eu ca ajuta. Mai ales serurile cumparate de la farmacie care se absorb repede in piele.

Din pacate, serurile bune sunt si foarte scumpe.


Nici o problema, se poate folosi o crema de la magazine naturiste, crema mult mai ieftina si foarte buna si ea.

Apa plata trebuie sa fie no. 1 pe lista noastra anti celulita. Cat despre alimentatie... cine se poate abtine de la o tochitura sau de la un ecler cu glazura de ciocolata tongue.gif


QUOTE
De celulita se scapa prin Table Dance


Sunt de acord ca dansul (oriunde ar fi el biggrin.gif ) e o buna arma contra celulitei smile.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Apr 2006, 11:25 AM
Mesaj #11


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Socrella mea a reusit sa dea jos calumea din celulita facand masaj puternic in zonele respective cu o crema anticelulitica. Dar masajul a fost facut de fiica ei, regulat si puternic - s-a ajuns pana la vanatai chiar - dar a functionat. Tin sa mentionez ca socrella mea are 49 de ani si e destul de supla pentru varsta ei, probabil pentru ca e activa si-si supravegheaza alimentatia (avem aceleasi masuri la fuste/pantaloni rolleyes.gif ).


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 11:33 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Masajul anticelulitic este energic, putin dur. Daca nu se ajunge la vanatai, macar o febra musculara mare trebuie sa ai dupa masaj.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Apr 2006, 02:48 PM
Mesaj #13


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Daca voi credeti ca masajele, impachetarile la saloanele de lux sau cremele anti-celulita fac diferenta... thumb_yello.gif
Ma indoiesc ca exista studii consistente care sa le dovedeasca efectele (read the fine print wink.gif ) iar banii care se investesc in reclama lor sunt de ordinul milioanelor de dolari...

Eu fac parte din categoria scepticilor si prefer apa, mancare buna si exercitiu fizic cat cuprinde. Am uitat sa spun ca nici nu ma deranjeaza! E a mea si o iubesc! tongue.gif

PS: Masajul face febra musculara? ohmy.gif Cine se pricopsteste cu ea, persoana masata sau cea care face masajul? laugh.gif

Acest topic a fost editat de Jazz: 8 Apr 2006, 02:50 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 03:55 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



QUOTE (Jazz @ 8 Apr 2006, 03:48 PM)
PS: Masajul face febra musculara? ohmy.gif Cine se pricopsteste cu ea, persoana masata sau cea care face masajul? laugh.gif

Febra musculara trebuie sa faca pacienta. Masajul seamana cu o gimnastica, puna muschii si circulatia in functiune.

Fiind sambata, tocmai mi am permis un anticelulitic biggrin.gif apoi niste exercitii si ma simt f bine.

Recomand cu caldura masajul anticelulitic, atentie insa: daca aveti probleme mari cu grasimea, multa celulita, masajul poate fi foarte dureros la primele sedinte.

Si studii... sunt convinsa ca exista, insa cel mai bine am studiat pe propria piele si functioneaza thumb_yello.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Apr 2006, 05:19 PM
Mesaj #15


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Tyra
Chiar devine interesant... Cum pune masajul muschii in circulatie? rofl.gif Sau ai vrut sa faci o gluma?.... unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 06:06 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Pune muschii in functiune si pune circulatia in functiune. Unde am scris ca pune muschii in circulatie? blink.gif

Oricum, ma asteptam sa gasesc multe pareri contra celulitei si sfaturi utile in eliminarea ei. Se pare ca fetele de pe Han nu sunt atat de deranjate de celulita... poate ca n au, bravo lor. wink.gif

Daca incercati masajul anticelulitic (si masajul este facut de o persoana avizata) in mod sigur o sa faceti febra musculara.
Nu ma mai aproba nimeni? Chiar nici una din voi n a mai facut masaj anticelulitic? hh.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 Apr 2006, 07:52 PM
Mesaj #17


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Ups! My bad... am vrut sa spun "pune muschii in functiune"

Well, eu am spus ce merge, antrenamentul cu greutati alternat cu antrenamentul cardio... Plus alimentatia "adecvata". tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 11:53 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ce inseamna antrenament cardio, in ce consta? Am mai auzit de tipul asta de exercitii, insa chiar nu stiu ce presupun.

Sunt de acord cu ideea cu greutatile mici pe care le "legi" de picioare, insa exercitiile alea ma cam prost dispun si prefer dansul ritmat sau tae bo. Cred ca au efect chiar mai mare.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 9 Apr 2006, 02:58 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Antrenament cardio = banda rulanta, bicicleta stationara, stepper (in casa) sau mers alert, alergat, bicicleta (in natura).

Acest topic a fost editat de Mara: 9 Apr 2006, 03:01 PM


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 9 Apr 2006, 05:24 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Pe mine m-au ajutat foarte mult dusurile scotiene cu presiune foarte mare si joging-ul (cite 5 km pe zi!). Dar era prea stresant si m-am lasat de sportul asta de citiva ani si celulita s-a instalat iar! laugh.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 10 Apr 2006, 12:09 AM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



QUOTE (Tyra @ 8 Apr 2006, 07:06 PM)
Daca incercati masajul anticelulitic (si masajul este facut de o persoana avizata) in mod sigur o sa faceti febra musculara.
Nu ma mai aproba nimeni? Chiar nici una din voi n a mai facut masaj anticelulitic? hh.gif

Nu inteleg de ce masajul poate sa ajute in eliminarea celulitei, dar oricum 5 km pe zi mi se par prea multi, sa faci foame da leziuni mintale, deci...ramane solutia cu vrajitoria, farmecele.
Oricum am auzit ca balenele nu-si fac atatea probleme si unii le apreciaza si pentru gratie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 10 Apr 2006, 12:17 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



o solutie care poate fi folosita fara bataie de cap este masajul puternic cu un prosop aspru, dupa dus. io certific ca functioneaza. spoton.gif
eu am o amica asistenta, care face si masaj anti-celulitic. ea mi-a spus ca functioneaza.. dar intotdeauna celulita revine.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaîmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 10 Apr 2006, 12:25 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



QUOTE (fis_tic @ 10 Apr 2006, 01:09 AM)

Nu inteleg de ce masajul poate sa ajute in eliminarea celulitei, dar oricum 5 km pe zi mi se par prea multi,

Masajul stimuleaza circulatia, iar celulita apare din cauza proastei circulatii.
5 km pe zi e super ok sa alergi, pe banda alergi cel putin 2 (cine merge la sala sau are banda), deci nu mi se pare prea mult.

QUOTE
o solutie care poate fi folosita fara bataie de cap este masajul puternic cu un prosop aspru, dupa dus


Dar nu lezezi pielea? unsure.gif

QUOTE
m-am lasat de sportul asta de citiva ani si celulita s-a instalat iar! 



Mereu revine sad.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 10 Apr 2006, 12:28 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



QUOTE (Tyra @ 10 Apr 2006, 01:25 AM)
QUOTE
o solutie care poate fi folosita fara bataie de cap este masajul puternic cu un prosop aspru, dupa dus


Dar nu lezezi pielea? unsure.gif

pai nu te jupoi singura laugh.gif nu o lezezi. efectul e .. cam ca ala de peeling. celulele moarte raman pe prosop. eu ma simt foarte bine cu tratamentul asta. si nu intotdeauna imi dau cu crema dupa dus, mai ales daca ma grabesc.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaîmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 10 Apr 2006, 12:38 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Intrebam in alt sens... sunt niste vinisoare care se pot inmulti sau mari (stii, dungulitele rosii f subtiri, poate aveti si voi) si e recomandat sa nu soliciti prea tare pielea in cazul asta.

In sensul asta intrebam, dar n am specificat rolleyes.gif , ca ma gandeam ca de jupuit n o jupoi tongue.gif

Si eu folosesc scrub si manusi care exfoliaza pielea, dar daca dai si cu o crema dupa e cel mai bine. Porii sunt deschisi, pielea e curata si crema se absoarbe cel mai bine. Recomand crema, unt sau lapte de corp, nu ulei.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Apr 2006, 07:21 AM
Mesaj #26


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (fis_tic @ 10 Apr 2006, 01:09 AM)
sa faci foame da leziuni mintale

rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 10 Apr 2006, 09:58 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Dar fetelor, la solutia "mai putina mancare si bautura" nu v-ati gandit? smile.gif

Acest topic a fost editat de axel: 10 Apr 2006, 10:00 AM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 10 Apr 2006, 11:00 AM
Mesaj #28


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (axel @ 10 Apr 2006, 08:58 AM)
Dar fetelor, la solutia "mai putina mancare si bautura" nu v-ati gandit? smile.gif

Cine se ingrijeste cat de cat de felul cum arata, deja isi controleaza alimentatia, adica mananca mananca mult mai putin si/sau mai atent decat restul lumii. Dar iti spun eu ca nu-i suficient. Si supermodelele fac tratamente anticelulita, desi se hranesc ca iepurii.

Poate va mai amintiti de Andreea de la primul BigBrother romanesc, gagica era super aschilopata (adica slaba tongue.gif ), dar avea celulita.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Apr 2006, 11:10 AM
Mesaj #29


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Felina @ 10 Apr 2006, 11:00 AM)
Si supermodelele fac tratamente anticelulita, desi se hranesc ca iepurii.

Da' de unde, alea nu mânca nimic. Sau doar prin nas, praf de ăla alb biggrin.gif
O fi făină rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 10 Apr 2006, 11:52 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Nu vreau sa critic, dar vad multe femei care asteapta tot felul de solutii de slabire, una mai fantasmagorica decat cealalta. Chiar nu inteleg cum nu pot sa vada cele 3 cai de slabire care sunt ieftine, bune si presupun "doar" vointa:
1) Dieta echilibrata fara excese in sucuri, ciocolate si alte bulshituri dulci ce se gasesc pe piata
2) Alergatul a 2km pe zi, sau macar la 2-3 zile (daca e posibil, in natura).
3) Acceptarea genelor pe care le-a mostenit. Sunt unii oameni care pur si simplu asa sunt ei, mai plinuti. Parerea mea personala e ca in momentul in care te-ai acceptat, automat slabesti cel putin 5-7 kile... wink.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 10 Apr 2006, 11:57 AM
Mesaj #31


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Ovidius @ 10 Apr 2006, 10:52 AM)
Nu vreau sa critic, dar vad multe femei care asteapta tot felul de solutii de slabire, una mai fantasmagorica decat cealalta. Chiar nu inteleg cum nu pot sa vada cele 3 cai de slabire care sunt ieftine, bune si presupun "doar" vointa:
1) Dieta echilibrata fara excese in sucuri, ciocolate si alte bulshituri dulci ce se gasesc pe piata
2) Alergatul a 2km pe zi, sau macar la 2-3 zile (daca e posibil, in natura).
3) Acceptarea genelor pe care le-a mostenit. Sunt unii oameni care pur si simplu asa sunt ei, mai plinuti. Parerea mea personala e ca in momentul in care te-ai acceptat, automat slabesti cel putin 5-7 kile... wink.gif

Aici nu e vorba de slabit, e vorba despre celulita, care-i altceva. tongue.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 10 Apr 2006, 12:28 PM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



QUOTE
Nu ma mai aproba nimeni? Chiar nici una din voi n a mai facut masaj anticelulitic?


Eu am fost la masaj anticelulitic. Fata respectiva m-a intrebat de ce am venit. Va dati seama ce bucuroasa am fost cand mi-a spus ca nu am nevoie de masaj anticelilitic pentru ca nu am celulita.
Asa ca mi-a facut un masaj de relaxare, care mi-a prins tare bine. smile.gif

Apa multa, mers mult pe jos ( chiar si doua - trei statii de autobuz), alimentatie fara excese, inlaturarea complexelor, somn mult, masaje periodice ajuta nu doar la indepartarea si combaterea celulitei. biggrin.gif

Ovidius, good point! thumb_yello.gif






Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 10 Apr 2006, 05:25 PM
Mesaj #33


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Cica sexul ajuta.... wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 10 Apr 2006, 08:14 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Sexul ajuta sigur jamie.gif

Si subscriu la spusele Felinei, aici nu vorbim de slabire, celulita n are nici o legatura cu a slabi. Poti sa slabesti si sa ramai cu exact la fel de multa celulita sau chiar sa mai pui.

Linica, felicitari ohyeah.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 10 Apr 2006, 09:06 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Dar activitatea fizica ajuta? (in afara de secs spoton.gif )

Acest topic a fost editat de axel: 10 Apr 2006, 09:07 PM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 10:30 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman