HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cine Vrea Sa Lupte Pentru Vama Veche?!
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 Apr 2006, 07:44 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Am inteles dintr-un topic de aici ca simbolul libertatii, Vama Veche, e in pericol. Corturile vor fi maturate, va fi ucis simbolul libertatii. OK. Eu va propun sa trecem de la faza de constatare, de critica, de boceala (no offense) la o ACTIUNE. Va propun sa LUPTATI pentru Vama Veche. Va trebuie cativa lideri si forme specifice de lupta, un stat major, voluntari, ambitie si hotarare. Depinde de voi si de toti tinerii din Romania care iubesc Vama Veche. Trebuie sa invatam, rapid, noi, romanii, sa ne eliberam de boceala si de non-actiune si sa ne luam soarta in maini. Poate ca Next Generation va fi o generatie a insurgentei oricare ar fi cauza. Daca nu, sa ramanem frumusel la cafeneaua politica, pe la colturi, dandu-ne de ceasul mortii ca una ca alta.
Va puteti organiza in mod insurgent si coerent?
Si sunt multe CAUZE de aparat in Romania!
Trebuie sa invatam ca Democratia Participativa e cea mai buna democratie. Nu alta.


Va iubesc infinit.
jamie.gif

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dualist
mesaj 1 Apr 2006, 11:27 AM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 26 February 05
Din: simt aer jegos de Bucuresti
Forumist Nr.: 5.800



No offence Ovidiu, mai bine ridicam o statuie a Libertatii decat sa inalt un cort in Vama Veche. Drepturile si libertatile acelori rocari fugiti cu restul de paine de acasa se sfarseste acolo unde intra in vigoare Constitutia, nimeni nu este mai presus de ea si trebuie sa o respectam cu totii, nu doar unii dintre noi.

Nu vreau sa fiu inteles gresit.


--------------------
"Veti fi asemeni zeilor, cunoscand binele de rau."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Apr 2006, 12:48 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Domn' Bufnila,
Ai ramas in urma ! Trebuie sa faci un up-date ! Si apoi inscrie-te la clubul ala al "Academiei Catavencu " ! N-ai nevoie de chilot de baie ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Apr 2006, 12:48 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Kyklos
mesaj 1 Apr 2006, 03:24 PM
Mesaj #4


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Hai sa lasam gluma la usa hanului . Singura lupta pe care o putem duce e prin mediatizarea in presa si televiziune , efectele negative ale acestei hotarari .
Intr-un fel e bine , Vama Veche nu va mai arata ca dupa potop , turisiti distrugeau Vama Veche prin mizeria lasata .Iar partea negativa , se duce acel mit , omul cu un venit mediu se putae distra pe bani putini la Vama Veche , si cum spunea Dualist in ultima vreme Vama Veche a devenit locul de distractie a oamenilor care sufera de o fobie , frica de frizer .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 3 Apr 2006, 08:15 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Uuuups, nu pot sa cred ca nu veti lupta. Hei, unde e prospetimea cruciatilor? Vom ramane mereu seriosi si gravi, ba, mai mult, doar critici, conservatori si conformisti, vom acuza gunoiul si pletele cand de fapt e vorba de putina libertate? Poate ca noi romanii ne lum in serios si atunci cand facem bascalie? Nu putem face revolutii decat in stil pasoptist de sus in jos sau impinsi de la spate, pe orizontala de tot felul de specimene vandute unii si altora? Pare la atat se reduce poporul roman? Nu avem in noi o scanteie?

Va iubesc.
Caftiti-ma pe mine dar dez-robiti-va tigrilor!


Ovidiu Bufnila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zeratul
mesaj 13 Apr 2006, 12:24 AM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 49
Inscris: 20 April 05
Forumist Nr.: 6.167



"nu conteaza cat de lung am parul, dar conteaza ce si cum gandesc"
catre cei cu astfel de prejudecati..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 12:26 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman