HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 6 7 8  
Closed TopicStart new topic
> Problema cainilor maidanezi
yuanescu
mesaj 18 Feb 2008, 03:57 PM
Mesaj #246


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



eu am gasit solutia!
folosim pistoalele alea de ni le trimite uniunea pentru sacrificarea porcilor fara sa ii doara. Ca la urma urmei daca nu mancam carne de porc impuscat in cap, nu-i bai, dar daca ne mananca cainii, baiu-i mare!


Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 18 Feb 2008, 04:20 PM
Mesaj #247


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



QUOTE(marduk @ 18 Feb 2008, 12:17 AM) *
Vietnamezii. Cu chinezii nu am reusit, cand au strans niste caini pentru supa, intr-un loc din Bucuresti, au venit asociatiile peste ei. Putini cainii dintre cei salvati au avut parte de un tratament "occidental". Multi s-au intors inapoi, pe strazi, nici macar nu au fost castrati.


imi aduce aminte de unchiul meu, Dumnezeu sa-l ierte
L-au prins maidanezii in ofsaid cand venea pe doua carari acasa si mi ti l-au flendurit nitelus.
Dupa ce a iesit din spital, si-a luat concediu, si in luna aia s-a ocupat de cumparat carne si otrava cu care a starpit orice javra pe o raza de 10 km
De unde sa stie el ca isi pune o lume in cap? Numai scandal a iesit, niste babe nebune care se mai jucau cu cotarlele pe afara au chemat politia ce mai... din criminal nu l-a mai scos
In zona noastra a ramas frate-miu cu responsabilitatea asta, dar el a plecat peste mari si tari. Nu stiu de ce ma simt dator sa pun mana pe topor si sa ies la razboi devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 18 Feb 2008, 10:12 PM
Mesaj #248


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE(freeman @ 17 Feb 2008, 08:56 AM) *
Ce bataie are aparatul respectiv? rofl.gif


Are in jur de 150-200 metri dat fiind ca e de calibru .177! Effective range....in jur de 40-45 metri, in functie model, uzura pistonului si a vitezei vantului!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Feb 2008, 10:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 18 Feb 2008, 10:28 PM
Mesaj #249


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Poate ma repet, dar atunci o spun inc-odata...
Treceam dimineata cu masina pe langa un restaurant coreean... afara, numai conserve de Chappi, puse sa le ia gunoiul.
Cred ca e o solutie ieftina: mai intai iti ingrasi jigodiile cu Chappi, dup-aia le tai si iti ingrasi clientii... rofl.gif
Credeti-ma ca n-am intrat niciodata pe-acolo sa mananc ceva biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 18 Feb 2008, 10:33 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 19 Feb 2008, 12:33 PM
Mesaj #250


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE(yuanescu @ 18 Feb 2008, 04:20 PM) *
imi aduce aminte de unchiul meu, Dumnezeu sa-l ierte
L-au prins maidanezii in ofsaid cand venea pe doua carari acasa si mi ti l-au flendurit nitelus.
Dupa ce a iesit din spital, si-a luat concediu, si in luna aia s-a ocupat de cumparat carne si otrava cu care a starpit orice javra pe o raza de 10 km


Dumnezeu sa-l ierte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 19 Feb 2008, 01:13 PM
Mesaj #251


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



QUOTE(milimetru @ 19 Feb 2008, 12:33 PM) *
Dumnezeu sa-l ierte

...ca are de ce....

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 24 Feb 2008, 06:34 PM
Mesaj #252


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



da, pai asa gandesc si eu, ca multe pozne mai facea!
o data l-a muscat cainele bunicii si a luat toporul dupa care porcii au avut ce papa.
atunci am zis si eu ca a turbat.
acum ma amuz gandindu-ma ca el vedea noaptea, deci avea ochi de pisica, si cainii nu iubesc pisicile de aceea il muscau toti. Dar nici pisicile nu iubesc cainii si de aceea o incurcau toate potaile ce nu bagau de seama ca sufletul de pisica era intr-un corp de om cuibarit.

si asa cum spun, il consideram putin sarit pana sa imi dea Dumnezeu si mie incercarea lui.
eu nu vad noaptea, dar la 4.30 plecam la tren (navetist, de) si trebuia sa strabat pe jos1/2 de oras.
nu era zi sa nu sara dulaii la mine si incepuse sa mi se para normal. Era normal si faptul ca tresaream daca cadea si o frunza in spatele meu. Si totusi nu m-a muscat nici unu si nici eu n-am dat in nici unu. De geanta mea s-au prins cativa si au inceput sa traga dar asta nu important.
soarta face sa plec in strainatate, stau 3 ani intr-un oras fara caini, oras civilizat, si mi-am mai revenit psihic

ma intorc iar in Romania, iar cainii ma agreseaza, dar nu mi se mai pare normal!
ce pacat ca oricare BB ce doarme cu cainele in pat sau se duce si ii da mancare langa bloc, nu face naveta!

Dar eu sunt pasnic, nu vreau sa ucid animalele ca unchiul meu mi-a fost pilda, si de altfel nu pot sa tai nici o gaina, asa ca ce m-am gandit, am luat un catel (incrucisare intre un ciobanesc si o catea lup) si il cresc, Cand am sa ies in oras cu o namila de 30 de kg vor fugii maidanezii ca titirezii.
Asta e solutia mea, de voi nu imi pasa, sa va descurcati! smile.gif

Acest topic a fost editat de yuanescu: 24 Feb 2008, 06:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 6 Apr 2008, 10:31 PM
Mesaj #253


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Cunosc pe cineva care, de cand a fost atacata de talhari pe strada, se simte mult mai in siguranta in compania maidanezilor decat a persoanelor necunoscute, atunci cand este nevoita sa iasa din casa la ore mai putin comune. De regula nu pleaca de acasa fara ceva de mancare pentru "prietenii" ei patrupezi care se cer rasplatiti pentru rolul de insotitori...
Nu as putea sa spun ca mi-e frica de cainii straini, cei castrati sunt chiar foarte pasnici si gudurosi, dar odata m-a speriat teribil o "turma" de vreo sapte dulai care goneau si chelalaiau isteric in urma mea pe o alee stramta de un metru. Motivul a fost ca isi vazusera un prieten uman, care probabil mai ingrijea de ei, in celalalt capat al aleei. laugh.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabici
mesaj 7 Apr 2008, 11:09 AM
Mesaj #254


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 178
Inscris: 22 April 04
Forumist Nr.: 3.205



Ce oameni v-ati adunat voi pe aici? Pai nu stiu pentru ce ati mai coborat din pom si vreti sa va numiti umani daca aveti un asemenea comportament?

Da, inteleg ca sunt probleme cu unii caini si in unele zone, dar Dumnezeule mare de ce pedepsiti animalele care nu au nici o vina? Vinovati sunt cei ce au lasat sa se ajunga aici, si va asigur ca sunt oamenii si nu cainii! Da, inteleg ca ii mai speriati ca sa nu va atace, dar de aici si pana la a-i impusca, a-i otravi si mai stiu eu ce... Ca s-au salbaticit la fel, tot oamenii sunt vinovati. Eu de cate ori vad un caine pe strada incerc sa il mangai sa ma apropii de ei si in majoritatea cazurilor reusesc. E devarat, nu locuiesc in Bucuresti, unde am auzit ca e mult mai grava situatia, dar toate au un motiv si orice se poate rezolva in mai multe ferulri: sunt agresivi pentru ca sunt infometati (cati dintre voi nu aruncati mancare la gunoi in loc sa le puneti o strachina acolo sa nu mai sufere biata fiinta?) sau pentru ca au mai fost agresati de oameni inainte (ne dpoare mana sa ii mangaiem, mai bine ii speriem, sau chiar mai rau, ii lovim cand avem ocazia). Rau faci, rau primesti. Sigur ca greseala incepe de la superiorii care vor sa se numeasca primari si nu fac nimic. La noi in oras cel putin exista o fundatie care ii sterilizeaza chiar adca le da apoi drumul inapoi pe strada. In timp se vor vedea rezultatele. Dar trebuie inceput cu ceva. Nu uitati ca si ei sunt fiinte care simt, iubesc si au viata in ele la fel ca noi oamenii, si ce e mai important: nu cunosc ce inseamna rautatea, ceea ce de noi oamenii nu e strain.

Deci...nu uita romane sa fii om!


--------------------
Don't breed and buy while homless pets die![/B]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 7 Apr 2008, 12:34 PM
Mesaj #255


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Exista o asociatie care se ocupa de sterilizarea cainilor maidanezi si readucerea lor in vechiul loc de unde i-au luat. Nu au spatiu unde sa-i tina. Dar e foarte important ca ei sa nu se mai reproduca. Le-am trimis un foarte mic ajutor financiar si cand ma intorc o sa incerc sa gasesc o aosciatie austriaca dispusa sa coopereze cu ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 7 Apr 2008, 08:56 PM
Mesaj #256


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(Gabici @ 7 Apr 2008, 12:09 PM) *
Deci...nu uita romane sa fii om!

De-aia l-or fi atacat pe japonez,ca nu era nici el om si desigur nu era roman! sau l-or fi confundat cu un vietnamez. blink.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 7 Apr 2008, 09:22 PM
Mesaj #257


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Da, inteleg ca sunt probleme cu unii caini si in unele zone, dar Dumnezeule mare de ce pedepsiti animalele care nu au nici o vina?


Nu pedepsim animalele, le inlaturam. Pedepsesti un om, care intelege, animalul il inlaturi ca sa nu te manance.

QUOTE
Eu de cate ori vad un caine pe strada incerc sa il mangai sa ma apropii de ei si in majoritatea cazurilor reusesc. E devarat, nu locuiesc in Bucuresti

Eheee. Deja cam toata argumentatia ta incepe sa piarda din credibiliate...
QUOTE
sunt agresivi pentru ca sunt infometati (cati dintre voi nu aruncati mancare la gunoi in loc sa le puneti o strachina acolo sa nu mai sufere biata fiinta?)

Un simplu exercitiu de inteligenta ne arata ca daca ii hranesti se vor inmulti si pavlovian vor asocia oamenii cu mancarea, chiar si pe cei ce nu au mancare la ei... Si daca se vor inmulti, o vor face mai repede decat le vom da noi de mancare, deci tot vor fi flamanzi la un moment dat in viitor, doar ca mai multi! Felicitari!

QUOTE
agresati de oameni inainte (ne dpoare mana sa ii mangaiem, mai bine ii speriem, sau chiar mai rau, ii lovim cand avem ocazia)

Eu nu vreau nici pureci, nici capuse si nici alte boli de piele.
QUOTE
Sigur ca greseala incepe de la superiorii care vor sa se numeasca primari si nu fac nimic.

A vrut unul sa faca ceva da nu l-au lasat.

QUOTE
Nu uitati ca si ei sunt fiinte care simt, iubesc si au viata in ele la fel ca noi oamenii, si ce e mai important: nu cunosc ce inseamna rautatea, ceea ce de noi oamenii nu e strain.

Toate fiintele sunt asa, pana si cele care te mananca...




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 7 Apr 2008, 09:28 PM
Mesaj #258


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Blackut "solutia" voastra este ilegala. Aveti permis de purtat arma? Aveti dreptul sa trageti cu ea oriunde si oricand? Daca totusi nimeriti un om?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 7 Apr 2008, 09:41 PM
Mesaj #259


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Mihai 60% din threadul asta e instigare la violenta. Cum se potriveste asta cu "Arta de a conversa"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Apr 2008, 10:49 PM
Mesaj #260


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Topic inchis pana la revizuirea mesajelor, pentru a fi conforme cu regulamentul.
Multumesc pentru sesizare, Sushi. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  « < 6 7 8
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 05:02 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman