HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cea Mai Frumoasa Poveste De Dragoste, ecranizata vreodata intr-un film
frida67
mesaj 2 Jan 2014, 03:03 AM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 15 September 05
Forumist Nr.: 6.951



QUOTE(Leonardo @ 11 Jan 2006, 12:27 PM) *
The Little romance/Mica romanta, un film destul de vechi care are ca subiect o poveste de dragoste intre doi pusti la vreo 14 ani (baiat si fata bineinteles), el francez fiu de taximetrist si ea fiica unei actrite americane ce turna un film in Paris. Cei doi intalnesc intamplator un hot batran (Sir Lawrence Olivier) ce se dadea drept om cu stare si acesta le spune o poveste imaginara precum ca el si sotia lui s-au sarutat sub Puntea Suspinelor in Venetia la apusul soarelui si iubirea lor a ramas vesnica. Cert e ca pustii o iau in serios si pleaca impreuna cu mosul spre Venetia. Aventuri pana acolo, parinti disperati si politie in cautarea lor...Filmul e extraordinar de frumos si haios deopotriva, cine nu l-a vazut merita sa o faca. Pustoaica este Diane Lane, a mai jucat in ceva filme mai apoi.

E povestea de dragoste ecranizata care mi-a placut cel mai mult atat prin puritate cat si prin modul in care a fost transpusa pe ecran.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Jan 2014, 03:03 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman