HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Imnul Romaniei-agitator...de Fese
bdl
mesaj 5 Jan 2006, 12:58 AM
Mesaj #71


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Cit e paranoia -n floare,
Pe thunder capu nu-l doare.... rofl.gif

Nu il doare ca nu-l are.... tongue.gif

Traiasca si infloriasca partidul paranoicilor patentati....
Mesajele lui thubder incep sa semene din ce in ce mai mult cu ale lui ceausescu, pe bune....

Hop si-asa ca aparu si ametitu de pike..... muica, s-a dat liber la balaceanca? jamie.gif

Acest topic a fost editat de bdl: 5 Jan 2006, 12:59 AM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 5 Jan 2006, 06:13 AM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Gothmog @ 5 Jan 2006, 12:37 AM)
QUOTE (thunder)
- masonii da, muncesc. Miserupistii si cei care tac nu. Doar li se rupe ... fara munca. smile.gif Cit despre suflet, inca nu au asa ceva pt. a-l pune la treaba. ohmy.gif

Presupun ca ar trebui sa punem toti osul la treaba pentru starpirea flagelului masonic, nu?De unde stii tu ce, cat si cum muncesc eu?

- fii antena ! Cind te bagi intr-un dialog urmaresti firul discutiei pt. a fi coerent si cursiv si tii minte si ce spui tu, dar mai ales ce spune si celalalt. Nu de alta, dar poti sesiza o multime de inadvertente care sa te ajute in acel "dialog competitiv". smile.gif Uite ce si cum spun eu in aceste siruri de mesaje.

QUOTE
QUOTE
QUOTE
QUOTE (thunder)
daca aia spun "aberatii" acolo, macar o fac o munca in care ei cred si pun sufletul in ceea ce fac.

Asa, si?Mergand pe rationamentul asta , pot sa spun ca si masoneria face o munca in care crede si pune suflet, nu?

- masonii da, muncesc. Miserupistii si cei care tac nu. Doar li se rupe ... fara munca. Cit despre suflet, inca nu au asa ceva pt. a-l pune la treaba.

- si acum sa "traduc". Fata de acei asa zisi "miserupisti", oamenii care fac acele site-uri cu "aberatii" muncesc, nu doar trindavesc si dau din gura pe tema subiectelor aflate in discutie. Pe linga asta este punctat in special nu munca, cit faptul ca ei CRED in ceea ce fac si pun SUFLET, deci sint niste fiinte demne de tot respectul pt. ceea ce sint si fac, fata de fiintele care o freaca pe net si se mai baga si ei in seama la o "palavra" pe net. E ca si cum am avea niste fotbalisti care muncesc in domeniul pe care l-au ales sa se manifeste, si niste "trombonisti" din tribuna, care se multumesc sa guite din tribuna, fara sa "guste" sau sa inteleaga cu adevarat nici ce fac fotbalistii, nici sa le simta si inteleaga munca, efortul samd. Pe acel domeniu de activitate, unii muncesc iar altii dau din gura sa se afle intreaba si sa faca pe "spiritualii" si "bufonii".

- si masonii muncesc, dar ei nu pun sufletul la munca, pt. ca nu au suflet(ul trezit). Cine are sufletul trezit nu va fi in VECI partas la mizerile si satanismul specific masoneriei.

- nu conteaza cit muncesti tu in alte domenii, ci faptul ca in acest domeniu, dupa cum ai declarat, ti se rupe in 14 si esti plictisit. E alegerea ta, fii fericit cu ea. Altii au ales sa serveasca interesele masoneriei prin intermediul mas mediei de ex. Asa au ales si altii sa prezinte anumite adevaruri despre masonerie.

QUOTE
QUOTE (thunder)
- reala problema nu e daca il pui sau nu, ci daca il ai (trezit).

Il am si este destul de treaz, cel putin in perioadele cand nu consum cantitati medii sper mari de alcool.A fi treaz nu inseamna a crede ca masonii stau dupa colturi si conspira pentru a ne oprima pe noi.

- nu ai inteles ideea, dar cind vei avea cu adevarat sufletul trezit vei vedea ce usor vei face diferenta intre minciuna si adevar.

QUOTE
QUOTE (thunder)
- ok ... am inteles, tu nu esti nici destept, nici moromete ... tu doar aplici "filtru".

Acum depinde, spusele oricui sunt interpretabile pana la un punct.Nu stiu cat prost sau destept sunt, dar stiu sa nu iau in seama toate balivernele.

- este un lucru f. f. bun ce faci, insa urmatorul pas este sa discerni ce e cu adevarat autentic si ce e baliverna. Iti urez in mod sincer sa ai succes in aceasta directie a amplificarii unui discernamint superior.

QUOTE
Oricum, de cand scrie in Biblie despre masoni?

- de cind a fost "gindita" si revelata de Dumnezeu. spoton.gif

QUOTE
Esti sigur ca opiniile tale nu sunt rezultatul unei alte "manipulari"?

- ba da, dar ce discutam sau discernem, capacitatea mea de a discerne si autenticitatea afirmatilor mele sau a acelor "aberatii" de pe acele site-uri ?

QUOTE
Ok, inteleg ca

- nu trebuia sa intelegi ceva .. acum ... ci sa spui ce ai alege. sorry.gif

QUOTE
masonii au interes sa ne tina mai mult la munca ca sa ocupe ei locurile din baruri si restaurante cat timp muncim noi, ca ne dau salarii de zece ori mai mici in acelasi timp marind pretul tot de zece ori(sa fie zece asta vreun numar satanic?), au mai cauzat alte cateva incidente minore, si cireasa de pe tort, ne-au injumatatit durata de viata!Asta inteleg eu , caci altfel n-aveai motiv sa pui intrebarile de mai sus in contextul actual.

- virusul HIV, sau Ebola iti par "incidente minore" ? cool.gif

- alimentatia plina de chimicale si otravuri pare ceva minor ? Stresul unei vieti chinuite in care 90% din asa zisul timp liber il petreci pt. a munci si a minca pare ceva minor ? Medicamentele alopate (chimicale ) care mai mult distrug satanatatea decit o pun pe picioare e ceva minor ? Salariul de mizerie special facut pt. a umple buzunarul patronului si care a umfla preturile tocmai pt. ca altii ca tine sa dea si ultimul ban pe acele produse ? Show-bizurile care iti tin atentia atrasa catre nimicurile vietii ? samd ....

QUOTE
De ce are interes masoneria sa ascunda adevarul ala mult cautat care presupun ca este reprezentat de Dumnezeu...ar putea foarte bine sa manipuleze o populatie credincioasa la fel cum o fac cu una ateista.

- cine gaseste adeavarul se apropie de realitatea numita Dumnezeu, iar cine se apropie de Dumnezeu incepe sa vada si sa inteleaga mai bine si mai profund adevarul, manifestat si expus in diferite domenii de activitate si cum multi (printre care si cei din mass media si show-biz) traiesc pe baza minciunilor si manipularilor, li se ia piinea de la gura daca adevarul nu ar mai putea fi acoperit de minciuna si manipularile lor.

- fiecarei tipologie de individ i se ofera tipul de manipulare adecvat.

QUOTE
Ateismul nu este un "curent de opinie" cel putin nu toti ateii au devenit asa ca urmare a unui curent de opinie.

- in ezoterism, dar si in fizica, se cunoaste termenul de rezonanta, sau legea rezonantei. Conform acestei legi oculte, fiecare realitate existentiala ii corespunde o anume vibratie, sau energie subtila. Secretul manifestarii si propagarii unui curent de opiniei inseamna cu adevarat propagarea in "eter" a unui cimp subtil de energie (vibratie) care va modula toate "elementele" intilnite "impulsionindu-le" si "trezindu-le" si punindu-le in miscare pe cele care au o lungime de unda (frecventa de vibratie) specifica acelei energii purtatoare specifica acelui "curent de opinie". Astfel, acea "energie" (vibratie) ii va "atinge" pe cei ce au o "configuratie" asemanatoare si ii va transforma in "elementul component" al acelui curent de opinie, in cazul nostru in atei. Esti "manipulat" de acest curent de opinie prin forta de impact a energiei subtile ce "atinge" constiinta si aura ta energetica. Stiu, te-am pierdut, dar incearca sa nu privesti miserupist pasajul asta si sa-l intelegi si eventual sa pui intrebari unde nu am fost suficient de explicit. thumb_yello.gif Mingea e in terenul tau.

QUOTE
QUOTE (thunder)
- pt. multi banul este dumnezeul lor.

Pentru mine nu.

- felicitari ! Dar cine sau ce e dumnezeu tau ?

QUOTE
QUOTE (thunder)
- ex. de ce ?

De eliminare/distrugere a valorilor.

- un mic ex. este conducerea atentiei si constiintei de la cele spirituale la cele materiale. "Te momim cu bani, lasa prostiile astea cu credinta si Dumnezeu. Iti dam viza, iti dam imprumuturi ... de bani ai nevoie, nu de suflet. O viata ai, pe asta s-o traiesti". etc

QUOTE
Pai ce rost are sa ma preocupe daca oricum noi nu vedem decat fatada ei?Daca masonii controleaza totul din umbra?

- (mai) sint in umbra pt. ca exista destui miserupisti ca tine care inca nu inteleg si nu vad adevarul si nici nu il prezinta mai departe, pt. a scoate la lumina infamul/infamii.

QUOTE
QUOTE (thunder)
- esti sigur ? Ai informatii despre OZN ? Dar despre moartea lui Kenedy ? Dar despre civilizatia din interiorul planetei ? Dar despre "locatarii" de pe Luna ? Dar despre cei care au comandat fabricarea virusului HIV ? Dar despre cei care controleaza aparate de provocat cataclisme si modificat vremea, pina la aparitia evenimentelor ce genul celor care s-au petrecut in mod "straniu" in Romania in anul acesta ? Ai acces la dosarele (documentele) de la Vatican ? etc etc ...

De departe cel mai tare post care l-am citit vreodata pe vreun forum!

- ma bucur ca l-ai intilnit pe cel mai prost. Am sa mai pregatesc si altele, care sa-l intreaca chiar si pe asta. rolleyes.gif

QUOTE
Ce civilizatie din interiorul planetei omule?Ce locatari de pe luna?Ce modificare a vremii?Ce oameni-soparla?A...stai ca de astia n-ai zis, dar oricum nu conteaza prea mult.

- deci, cum e cu accesul ala la informatii pe care ziceai ca il ai ? rofl.gif

QUOTE
Totusi, daca te plangi de lipsa accesului la informatie, cum se face ca tu ai toate informatiile astea si esti inca in viata?

- nu ma pling de informatii, insa tu te laudai ca ai (acces la) informatii. Se pare ca nu ai, deci esti manipulat prin lipsa de informatii (cum spuneam in mesajul anterior) ??? thumb_yello.gif

- sa stii ca adevarul aduce viata, iar lipsa lui moartea. Unii oameni se misca, muncesc, maninca, samd ... si cu toate acestea sint "morti".

QUOTE
Despre harry potter ce informatii ai?

- habar nu ai cita manipulare (subconstienta) exista in acele serii de filme. sorry.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 5 Jan 2006, 06:27 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 5 Jan 2006, 11:46 AM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Probabil cam tot atata cata exista si in site-urile alea 'independente' anti-masonice. Singura diferenta e ca madame Rowling si realizatorii seriei de filme isi bat capul sa prezinte totul intr-o lumina cat mai atractiva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Jan 2006, 11:46 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
al pike
mesaj 5 Jan 2006, 01:28 PM
Mesaj #74


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



bdl-lule oi fi tu cel mai amuzant forumist dar cu siguranta ca cel mai ,,perspicac" si ,,intelighent" nu esti.
asemanarea facuta intre ceea ce publica thunder si discursurile lui Ceausescu este,eufemistic vorbind,cretina.
bine eu ca un nebun ce tocmai a scapat de la balaceanaca si ca un paranoic notoriu ce sunt nu sm sesizat aceasta asemanare asa ca te-as ruga sa o si prezinti,adica sa aduci argumente l aafirmatia facuta de tine.multumesc anticipat.
aahh!mi-am dat seama,cred ca te-ai referit la invocarea de catre thunder al lui Dumnezeu si la faptul ca el pledeaza pentru trezirea sufletului.intr-adevar ai dreptate,parac l-ar fi citat pe Ceausescu!cuvant cu cuvant il citeaza pe nea Ceasca,fie-i tarana usoara ca plumbul.
ca tot veni vorba de comunism si de ideologia de partid tie si altora vi se potrivesc urmatoarele:,,Noi muncim,nu gandim" si ,,carte multa nu se cere,sa fii prost sa ai putere".

m-am gandit si eu de multe ori la manipulare de pe siteurile si din cartile pe care le citesc,si m-am intrebat de multe ori dac anu o iau razana si dac acelea ce le citesc nu sunt intr-adevar manipulante si am o foarte mare selkectivitate in ceea ce le priveste.
partea proasta este ca numarul celor care intra pe acele siteuri si care cunosc cate ceva despre masonerie sunt cu foarte mult mai putini,cu foarte mult,de cat cei care cunosc.foarte multi au auzit de masoerie,dar foart eputini cunosc despre ea ceva.

daca masonii controleaza totul inseamna ca si ce se scrie despre ei,pozitiv si negativ,poarta tot semnatura lor.
numai ca masonii nu controleaza tot,INCA,de aceea pe langa informatiile veritabile contra lor exista si multe prostii,exista aceasta asaltare a pietei cu teorii conspiurationiste si asa mai departe.in orice caz,daca lumea se va mentine in starea in care este acum nici nu mai e mult pana la NOS.

repet,e mult mai usor sa te supui si sa crezi ca totul e bine si frumos si sa crezi ca tu esti liber(ce utopie) decat sa te apuci sa cauti si sa fii sceptic.

si daca tot sunteti voi atat d edestepti si noi atat de nebuni si paranoici va invit sa comentati si sa contrati pasajul ,,comunist" al lui thunder referitor la REZONANTA.asta asa ca sa mai diversificam...


--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 5 Jan 2006, 09:12 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Oare astia vin pe rand, intr-o ordine bine stabilita sau sunt brownieni ? ohyeah.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gothmog
mesaj 5 Jan 2006, 10:55 PM
Mesaj #76


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 124
Inscris: 26 November 05
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 7.335



Eu zic sa facem o cheta si sa-i cumparam lui al pike o tastatura noua, ca pe asta i-au stricat-o masonii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 6 Jan 2006, 12:45 AM
Mesaj #77


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



tipic!in afara de forma mai ai capacitatea sa te legi de ceva?
asta e problema,ca voi priviti la forma,nu in fond.ei bine un intelept spunea ca ,,ceea ce este esential este invizibil ochiului".



--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Jan 2006, 01:17 AM
Mesaj #78


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Al pike,
Copile esti dus cu pluta......si tu si thunder.....da voua sa va fie bine ca restul nu conteaza.....

asemanarea facuta intre ceea ce publica thunder si discursurile lui Ceausescu este,eufemistic vorbind,cretina.
Realistic vorbind, nu e deloc cretina.....ceausescu repeta la nesfirsit aceleasi povesti idioate....asta face si thunder.....repeta intruna ca un papagal ceea ce ia de pe alte site-uri fara sa judece deloc afirmatiile de acolo.....si la fel ca ceausescu, fara argumente....alea invocate de el nu sint argumente, sint idiotenii pe care nici aia de la gradinita nu le iau in serios....

bine eu ca un nebun ce tocmai a scapat de la balaceanaca si ca un paranoic notoriu ce sunt nu sm sesizat aceasta asemanare asa ca te-as ruga sa o si prezinti,adica sa aduci argumente l aafirmatia facuta de tine.multumesc anticipat.
Vezi mai sus.... oricum , acu e bine ca stim si cu cine stam de vorba....te-au trecut pe valium?

ca tot veni vorba de comunism si de ideologia de partid tie si altora vi se potrivesc urmatoarele:,,Noi muncim,nu gandim" si ,,carte multa nu se cere,sa fii prost sa ai putere".
Putulache, din cele scrise de tine si thunder pina acuma, se poate concluziona ca nici macar scola generala nu ati terminat-o...liceul inca e un vis frumos pt voi...oricum, voi sinteti candidatii ideali pt sectele gen "misa" ....banuiesc ca la ora actualul ai rectul cit gura....

o iau razana si dac acelea ce le citesc nu sunt intr-adevar manipulante
Exact ce spuneam inainte....nici macar generala nu ati terminat-o.....in schimb stiti sa bagati degetele in tastatura....asa ca fugi cu capra la raze copile si pe urma cauta subiecte de discutie....

daca masonii controleaza totul inseamna ca si ce se scrie despre ei,pozitiv si negativ,poarta tot semnatura lor.
Logica de tractorist fruntas.....imi vine sa sparg computerul ca stau sa dau replici la loaze ca tine...


repet,e mult mai usor sa te supui si sa crezi ca totul e bine si frumos si sa crezi ca tu esti liber(ce utopie) decat sa te apuci sa cauti si sa fii sceptic.
Exact asta fac eu.... sint sceptic la prostiile debitate de unu ca tine si thunder...


si daca tot sunteti voi atat d edestepti si noi atat de nebuni si paranoici va invit sa comentati si sa contrati pasajul ,,comunist" al lui thunder referitor la REZONANTA.asta asa ca sa mai diversificam...
Nu e nimic de comentat si "contrat" acolo.....daca el face niste afirmatii, sa le demonstreze....Chestia cu rezonanta da bine la prosti....in practica e un mare fis cu aroma de pirt....l-am invitat pe thunder sa-si exercite puterile vibrationale pe mine....pt ca el a sustinut ca poate face multe chestii de la distanta....ei bine, nimic nou sub soare, a facut ce a facut si boul lui bunicu...s-a asezat pe coada....asa ca scuteste-ne pustiule cu aberatiile astea de pseudo-intelectual acneeic .....roaga-te sa se legifereze prostitutia, poate asa te mai linistesti si tu..... jamie.gif



--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 6 Jan 2006, 04:55 AM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (bdl @ 6 Jan 2006, 02:17 AM)
Al pike,
Copile esti dus cu pluta......si tu si thunder.....da voua sa va fie bine ca restul nu conteaza.....

- argumentele tipice bufonului ...

QUOTE
asemanarea facuta intre ceea ce publica thunder si discursurile lui Ceausescu este,eufemistic vorbind,cretina.
Realistic vorbind, nu e deloc cretina.....ceausescu repeta la nesfirsit aceleasi povesti idioate....asta face si thunder.....repeta intruna ca un papagal ceea ce ia de pe alte site-uri fara sa judece deloc afirmatiile de acolo.....si la fel ca ceausescu, fara argumente....alea invocate de el nu sint argumente, sint idiotenii pe care nici aia de la gradinita nu le iau in serios....

- unde este contraargumentatia ta ? De fapt, cind a adus vreodata un bufon ceva argument la asa zisele lui glume ? rofl.gif

QUOTE
ca tot veni vorba de comunism si de ideologia de partid tie si altora vi se potrivesc urmatoarele:,,Noi muncim,nu gandim" si ,,carte multa nu se cere,sa fii prost sa ai putere".
Putulache, din cele scrise de tine si thunder pina acuma, se poate concluziona ca nici macar scola generala nu ati terminat-o...liceul inca e un vis frumos pt voi...oricum, voi sinteti candidatii ideali pt sectele gen "misa" ....banuiesc ca la ora actualul ai rectul  cit gura....

- rog moderatorii sa atentioneze pe cel mai amuzant dintre bufonii forumului foloseasca cuvinte decente. Nu dovedeste decit marimea creierului sau.

QUOTE
o iau razana si dac acelea ce le citesc nu sunt intr-adevar manipulante
Exact ce spuneam inainte....nici macar generala nu ati terminat-o.....in schimb stiti sa bagati degetele in tastatura....asa ca fugi cu capra la raze copile si pe urma cauta subiecte de discutie....

- degeaba ai "terminat" tu scoala si liceul la fara frecventa ca inteligenta nu este data de diploma. In ce an ai terminat liceul de ... "bufonerie" ? laugh.gif

QUOTE
Exact asta fac eu.... sint sceptic la prostiile debitate de unu ca tine si thunder...

- daca ai fi sceptic, ar fi o adevarata manifestare de inceput de genialitate. In realitate, e doar manifestarea "ceea ce sint eu zic de altii ca ar fi". Ne mai miram ca umanitatea e asa de usor de mintit si manipulat.

QUOTE
si daca tot sunteti voi atat d edestepti si noi atat de nebuni si paranoici va invit sa comentati si sa contrati pasajul ,,comunist" al lui thunder referitor la REZONANTA.asta asa ca sa mai diversificam...
Nu e nimic de comentat si "contrat" acolo.....daca el face niste afirmatii, sa le demonstreze....Chestia cu rezonanta da bine la prosti....in practica e un mare fis cu aroma de pirt....l-am invitat pe thunder sa-si exercite puterile vibrationale pe mine....pt ca el a sustinut ca poate face multe chestii de la distanta....ei bine, nimic nou sub soare

- orice om cu o minima cultura generala cunoaste cel mai banal exemplul al manifestarii legii rezonantei. Sa-l prezentam si pt. militieni, tractoristi si bufoni etc.

- Se ia una bucata pian, se apasa pedala pianului, apoi se loveste (in apropierea pianului) cu mina un diapazon specific unei note muzicale, adica unui sunet precis, al unei vibratii PRECISE. Veti sesiza mai apoi ca EXACT acea coarda a pianului specifica acelei note va intra la rindul ei in vibratie.

- o alta exemplificare este "banala" existenta a aparatului de radio. Un emitator radio transmite o vibratie specifica unei lungimi de unda, pe care un radio o va recepta si apoi o va demodula si transforma in curent electric.

- cine e cel care nu a terminat scoala aia generala .. si a intrat direct la circ pe post de bufon ... si cine are in cap numai acel "material" care da mirosul pirturilor ce ies din gura bufonului ?

- Dumnezeu nu da cu parul ...

Acest topic a fost editat de thunder: 6 Jan 2006, 04:57 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Jan 2006, 05:19 AM
Mesaj #80


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Esti penibil....de fapt nici nu ai avut ce invata de la bivolaru.....tot postul tau dinainte dovedeste ca nu ai priceput nimica....daca aveau ai tai 3 lei la timpul potrivit pt un prezervativ, multa lume era fericita acuma....

Adu tu argumente la ceea ce afirmi.....pe urma mai stam de vorba....ca pina acu nu ai adus nici un argument ce poate fi dovedit.....
Pina atunci, ai grija sa nu te zgirii in barba lui bivolaru....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 6 Jan 2006, 11:21 AM
Mesaj #81


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



bdlule ma omori!!!pe cuvantul meu,ma faci praf..de ras... rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif


esti inepuizabil,de fiecare data credeam ca mai prost de atat nu poti sa fii,dar de fiecare data te intreci pe tine insuti si de fiecare data dai pe afara!!!bravo!reusesti sa ma uimesti de fiecare data!! spoton.gif

mai baiete,trecand peste toate invectivele pe care mi le-ai adresat te anunt cu maxima responsabilitate ca esti subuman in ceea ce priveste inteligenta!!nu imi explic un lucru,de fiecare data cand ajungi in fata calculatorului ai op ersoana care ti-l porneste sau rogi pe cine se nimereste pe acolo?

si inca ceva.sa zicem ca sunt intr-adevar niste prostii ceea ce eu cred despre masonerie si ca sunt un mare paranoic si un turbat!!
buuun!eu vin si postez ceva care nu are cum sa nu aiba argumente si care mai e facut si bine.
iar tu vii aici si incepi sa ma jignesti personal,sa te iei de viata mea privata facand presupuneri asa ca un mare mistocar ce esti tu,glumetule.stii tu cum se cheama asta?atac la persoana,si de obicei cel care il practica este un om fara argumante,este un om slab care nu poate,din diferite motive<<tu pentru ca nu ai cu ce>>,sa atace si sa contreze ceea ce s-a scris.asa ca scuteste-ma.
absolut tot ce ai zis tu la ceea ce eu si thunder am zis despre masonerie,tu si ceilalti destepti de pe site,voi atotatecunoscatorii nu ati facut decat sa ne jigniti si sa va luati strict de forma(de hosturile siteurilor,de forma discutiilor adica asemanarea cu Ceausescu,de tastatura mea<<nu e tastatura de vina e debitul cu care tastez>>,etc) nici macar o data un contraargument.revin la treaba cu rezonanta in care te anunt personal ca te-ai facut de ceea ce le place mustelor cel mai mult.

sa nu cumva sa crezi ca ma simt ofensat,in nici un caz pentru ca sunt inconjurat tot de limitati din astia mental ca tine.

am o vaga impresie ca tu tot nu te-ai lamurit de diferenta dintre forma si fond.o sa iti mai explic inca o data reluand exemplul cu asemanarea dintre ceausescu si ce zice thunder.mai baiete,un om care crede cu adevarat in ceva va sustine acle ceva pana cand o sa inchida ochii sau pana cand o sa vina unul mai destept(nu e cazul tau) si o sa il convinga de contrariu.ca si ceausescu si thunder si tu si eu sustinem ceea ce credem.ceausescu le sustinea pe ale lui,tu pe ale tale thunder pe ale lui.
asa cum eu zic ca masoneria este o organizatie diabolica ce vrea sa inrobeasca omenirea pentru a o stapani perfect,asa tu imi zici ca nu e adevarat si ca alte alea.dar cum eu sustin ca ,,cea" asa si tu sustii ca ,,hais",deci din punctul asta de vedere ne asemanam amandoi cu ceausescu.DIFERENTA STA IN FOND,IN ESENTA,IN CEEA CE ZICI,nu cum zici,unde zici.
tin sa iti aduca aminte ca apostolul Ioan,predica in pustie si el a fost cel mai iubit de catre Iisus,stiu ca voi sunteti atei dar a fost doar un exemplu.asa ca,repet,scutiti-ma si nu va mai mancati timpul de pe siteurile cu ,,fetite" manifestandu-va frustrarea aici si incercand sa va convingeti ca voi sunteti bunisi la altceva!



--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Jan 2006, 11:39 AM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Ba, care v-a dat drumul pe aici ma? Pana de curand era pace si liniste?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Jan 2006, 11:54 AM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Pana la urma, care-i legatura cu imnul Romaniei? Sau cu manelele? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gothmog
mesaj 6 Jan 2006, 01:14 PM
Mesaj #84


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 124
Inscris: 26 November 05
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 7.335



QUOTE (abis @ 6 Jan 2006, 11:54 AM)
Pana la urma, care-i legatura cu imnul Romaniei? Sau cu manelele? unsure.gif

Pai imnul a fost compus in timpul revolutiei din `48 , revolutie declansata de masoni.Deci probabil contine mesaje subliminale masonice. biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 7 Jan 2006, 12:10 AM
Mesaj #85


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



buuun!eu vin si postez ceva care nu are cum sa nu aiba argumente si care mai e facut si bine.
rofl.gif
Baga un exemplu....sau trebuie sa te credem pe cuvint?
Tu faci parte din categoria handicapatilor care il vad pe David Blaine "levitind" la televizor si pe urma spun la toata lumea ca levitatia exista....au vazut ei....cu ochii lor...... rofl.gif
Revin.....da un exemplu din ceea ce ai postat tu care e argumentat si sta in picioare....

sa te iei de viata mea privata
Aiurea.... care viata privata omule ca nu ai asa ceva....daca ai ajuns sa sustii asemenea idiotenii pe forumuri, e clara treaba....cred ca si la buda cind esti singur "reciti" cite un discurs.... rofl.gif

stii tu cum se cheama asta?atac la persoana
Iar te automagulesti......ca sa fac "atac la persoana" trebuia sa discut cu o "persoana".....nu e cazul , crede-ma....esti un simplu obsedat....pina la stadiul de persoana mai ai....


si de obicei cel care il practica este un om fara argumante,este un om slab care nu poate,din diferite motive<<tu pentru ca nu ai cu ce>>,sa atace si sa contreze ceea ce s-a scris.asa ca scuteste-ma.
Repet: cel care face niste afirmatii, trebuie sa le demonstreze....la fel e si in justitie, cine acuza trebuie sa demonstreze....Din toate afirmatiile tale si ale aluilalt handicapat nu sta niciuna in picioare...iar argumente sufletul....citatele de pe site-ul revistei AS si de pe site-ul bivolarilor si "cuvintarile " chioarei clarvazatoare nu sint argumente .Drept dovada multa lume de pe aici se uita la voi cu mila....Eu fiind mai nesimtit va spun direct ca sinteti amindoi niste handicapati ....Alea sint argumente pt voi..asta pt ca nu aveti minimul de cunostiinte necesare sa vedeti partile gresite....si atunci faceti ca porcu la troc.... rofl.gif ingurgitati tot ce va "ofera" unu si altu drept adevaruri absolute...

absolut tot ce ai zis tu la ceea ce eu si thunder am zis despre masonerie,tu si ceilalti destepti de pe site,voi atotatecunoscatorii nu ati facut decat sa ne jigniti si sa va luati strict de forma(de hosturile siteurilor,de forma discutiilor adica asemanarea cu Ceausescu,de tastatura mea<<nu e tastatura de vina e debitul cu care tastez>>,
rofl.gif
Adica sint mai multi care nu va iau in serios? Si eu care credeam ca sint singurul....
Nu ne-am luat de "forma " site-urilor....ci de continutul lor....da vad ca nici macar asta nu ai priceput-o. Daca ne luam de forma lor, spuneam ca nu ne place culoarea lor . Noi contestam continutul lor, aberatii ridicate la rang de argument..Ti-am mai spus, alea au priza la oameni slab pregatiti....
Si nu mai da vina pe "debitul cu care tastezi"..... rofl.gif Nu m-am luat de faptul ca poate ai sarit o litera sau ai asezat literele altfel in cuvint.....M-am luat de modul de exprimare....asta denota o slaba cunoastere a limbii romane....
Uite ce exemplu am dat
o iau razana si dac acelea ce le citesc nu sunt intr-adevar manipulante
Dupa cum observi am ingrosat si in mesajul original aspectul de care m-am luat....Oricum, stiu ca cer prea multe de la tine....dar daca simti ca ai nevoie de ajutor, nu te sfii.... e un topic dedicat greselilor frcvente din limba romana....Asta daca ai puterea necesara sa recunosti ca in domeniul asta ai multe lacune....si daca ai puterea sa ceri ajutor....Probabil insa, orgoliul tau nu te lasa sa spui asa ceva.... wink.gif


sa nu cumva sa crezi ca ma simt ofensat
Nici nu ai motive, crede-ma....de fapt poti sa le consideri complimente chiar.... rofl.gif

pentru ca sunt inconjurat tot de limitati din astia mental ca tine.
Bine mai Einstein..... stim ca tu ai pus coada la pruna....si sint sigur ca daca te lasa mamica singur in gara te poti urca singur in tren.... rofl.gif

asa cum eu zic ca masoneria este o organizatie diabolica ce vrea sa inrobeasca omenirea pentru a o stapani perfect,asa tu imi zici ca nu e adevarat si ca alte alea.
Daca aduci si argumente, te cred....pina atunci...ramii cu prima varianta....adica te duci cu capra la raze....

DIFERENTA STA IN FOND,IN ESENTA,IN CEEA CE ZICI,nu cum zici,unde zici.
Esti varza neica.....pai unde e fondul daca nu ai argumente?
Daca eu zic ca rahatul te vindeca de cancer tu ma crezi? Te apuci sa maninci chiar daca eu nu am argumente sa sustin? Pt ca daca spui ca nu e adevarat, inseamna ca nu vezi fondul problemei de fapt....asta conform logicii tale....
Repet: esti varza la capitolul logica. Exact afirmatia ta demonstreza asta....Vorba aia, daca taceai, filozof ramineai....asa ai inlaturat orice dubiu....

Cocluzie....daca in loc de cap ai avea un dovleac, crede-ma, nici porcii nu l-ar minca...... rofl.gif




Un citat de pe un alt forum....
Se ştie că īn anii ’80 mişcarea “meditaţiei transcendentale” a adunat un grup important de intelectuali romāni, cu o tentă de dizidenţă anticomunistă. Securitatea a trecut destul de repede la sufocarea mişcării, cu “mijloacele ei specifice”. Unii dintre membri au fost īnsă racolaţi de către băieţii cu ochii albaştri, care şi-au dat repede seama c㠓meditaţia” poate fi folosită şi īn sens invers pentru o “spălare a creierelor” şi o īndoctrinare īn sensul dorit de organele de partid şi de stat. Astfel, mici sau mari “guru” au servit organele securităţii īnainte şi după 1989.
Remarcăm ca punct central al ideologiei MISA lupta cu “conspiraţia mondială iudeo-masonică”, ideologie ce reia slogane revolute ale serviciilor secrete ţariste din “Protocoalele īntelepţilor Sionului”. Mai mult antiamericanismul acestor “anti-masoni” atinge nivelul similar mişcărilor fundementaliste islamice care consideră Statele Unite imperiul satanei. Ideologia MISA este de asemenea incoerentă, amestecānd īntr-un “ghiveci” yoga, tantra-yoga cu fundementalismul creştin ortodox. Plăcerile carnale păgāne sunt amestecate cu “asceza ortodox㔠īntr-o teorie aberantă.
Procedeele de spălare a creierului prin repetarea de mantre şi auto-hipnoză cu yantre produc o acutizare a unor maladii psihice. Din nefericire am cunoscut mai mulţi bolnavi psihici, foşti parcticanţi “yoga” MISA care la ora actuală sunt irecuperabili. In schimb micii “guru” işi continuă opera malefică, īncercānd să atragă personane pe cāt se poate de influente īn această frăţie yogină ocultă. Imi aduc aminte cum prin anii ’90 un ex-magistrat de Curte de Apel (actualmente pensionar , bine situat) răspāndea o broşurică care chema la meditaţie īn jurul orei 12 a.m. pentru ca un asteroid ce avea traiectorie de impact cu Terra să fie deviat prin forţa gāndului şi rugăciunii colective…Groaznic. Recent au fost confiscate cāteva camioane cu material “pornografic” aparţinānd MISA, īntre care fotografii nude sau mai puţin nude ale membrilor MISA, cu adresele indicate. Un adevărat “Berevoieşti”. Intr-o lume normală aceasta ar atrage demisia de onoare din diferite functii ale acestor “demnitari”, membri MISA. In Romānia tare mă tem să nu devină doar mijloc de şantaj politic īn māna celor care deţin această nou㠓arhiv㔠a securităţii.

Si pe acel forum astia precum thunder si al pike nu au facut decit se certe, sa arunce invective si astfel initiatorii topicurilor au ajuns sa ceara inchiderea lor....
De fapt ei fac ce au facut si aia cu ei.....repeta in nestire niste aberatii . Daca incerci sa-i duci inafara subiectului, vei constata ca de fapt.... nu ai ce discuta cu ei....

Acest topic a fost editat de bdl: 7 Jan 2006, 12:24 AM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 7 Jan 2006, 04:02 PM
Mesaj #86


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



"Aiurea.... care viata privata omule ca nu ai asa ceva....daca ai ajuns sa sustii asemenea idiotenii pe forumuri, e clara
treaba....cred ca si la buda cind esti singur "reciti" cite un discurs...."
AI VREUN ARGUMENT PERTINENT SAU E DOAR O PRESUPUNERE NOROCOASA?ESTI CLARVAZATOR?

,,Aiurea.... care viata privata omule ca nu ai asa ceva....daca ai ajuns sa sustii asemenea idiotenii pe forumuri, e clara treaba....cred ca si la buda cind esti singur "reciti" cite un discurs...."
BLA BLA BLA,ORICUM AS FI TOT ATAC LA PERSOANA SE NUMESTE SI DENOTA TOT LIPSA TA DE ARGUMENTE

bine!revenind la lipsa de argumente de care ma acuzi.de la ce a pornit toata tarasenia asta?de la articolul publicat de mine mai devreme.hai sa vedem lipsa de argumente.
sa zicem ca primele trei paragrafe sunt asa de introducere in subiect,SA ZICEM.

reluam de la parafgraful de sub ,,controlul informatiilor" ei bine autorul acelui articol ca sa exemplifice si ca sa argumenteze cum se produce manipulare da un citat din Gustave Le Bon,dar probabil ca si el e un handicapat obsedat si far aviat apersonala pentru tine.dupa acest citat se revine la situatia actuala si ca sa se ARGUMENTEZE da un citat din Protocoalele Inteleptilor Sionului(daca nu stii ce-a astea intreaba) care sprijina exemplul.dupa aceea se dezvolta si ideea despre informatiile care sunt necontrolate si cum sunt acestea directionate si controlate.pasajul care se refear la bisesrica te indeamna sa vezi in istorie si sa cauti argumentele acolo.dac anu ma crezi voi reveni cu exemple.

iar in ultima parte a articolului se face referire clara si cu argumente,sper ca nu ma faci sa la postez asaca pentru prosti,se face referire l ascoaterea anumitor pasaje si asa mai departe.
dupa aceea revin la articolul pe care l-am publicat mai recent pe topicul cu manifestul si care este un interviu cu Yohanan Ramati aparut in 1994 in revista "MAINSTREAM".acuma sper ca nui vei fi atat de nerabdator si de ocupat si il vei citi si in afar ad easta sper ca nu te vei revolta pentru lipsa de argumente.
si neindepartandu-ma de argumante si de ceea ce s-a scris de catr emine si celelalt handicapat(thunder) raspunsurile lui thunder sunt mai mult decat argumentate numai ca sunt probabil prea pertinente si necesita un efort prea mare din partea ta.

trecand mai departe.
,,Repet: cel care face niste afirmatii, trebuie sa le demonstreze....la fel e si in justitie, cine acuza trebuie sa demonstreze....Din toate afirmatiile tale si ale aluilalt handicapat nu sta niciuna in picioare...iar argumente sufletul....citatele de pe site-ul revistei AS si de pe site-ul bivolarilor si "cuvintarile " chioarei clarvazatoare nu sint argumente .Drept dovada multa lume de pe aici se uita la voi cu mila....Eu fiind mai nesimtit va spun direct ca sinteti amindoi niste handicapati ....Alea sint argumente pt voi..asta pt ca nu aveti minimul de cunostiinte necesare sa vedeti partile gresite....si atunci faceti ca porcu la troc.... rofl.gif ingurgitati tot ce va "ofera" unu si altu drept adevaruri absolute..."
SITE-UL REVISTEI AS IMI ESTE COMPLET NECUNOSCUT,NU STIU LA CE CHIOARA FACI REFERIRE DECI NU POT SA STIU NIMIC DESPRE CUVANTARILE EI,CAT DESPRE SITEUL BIVOLARILOR SI MISCAREA ACESTORA CRED CA STIU MAI MULTE DECAT TINE SI DIN AFAR ASI DIN INTERIOR.NU FAC PARTE DIN MISA SI NU AM NICI O LEGATURA CU MISA SAU CU ORICE ALT FEL DE TURMA ORGANIZATA DIN PRINCIPIU.DAR CA AI ADUS VORBA DE MISA,TE INTREB CAND I-AI VAZUT TU PE ASTIA IFACND CEVA GRAV,IN AFARA DE CE A FOST PREZENTAT L ATV?NU STIU DACA STII DAR JUSTITIA ROMANA A PRIMIT O PALMA SERIOASA DIN PARTEA CELEI SUEDEZE IN CEEA CE PRIVESTE CAZUL BIVOLARU.DAC ANU CUNOSTI AMANUNTE NU TE SFII SA INTREBI.DAR POAT ESTII TU CEVA MAI MULT SI IN ACEST CAZ MA ASTEPT SA IMI SCHIMB PAREREA,BINEINTELES ASTA IN CAZUL IN CARE HANDICAPATII AU PARERI.
EU NU M-AM NASCUT ANTI MASON SI AM DEVENIT SI NU FIINDCA CINEVA MI-A SPUS ASTA CI PENTRU CA M-AM INFORMAT.

CAT DESPRE ABERATIILE DE PE ACELE SITEURI NU SUNT ABERATII TOATE,NICI MACAR MAJORITATEA DAR MAI SUNT SI LUCRURI EXAGERATE SI ASA MAI DEPARTE.EU MAI SUS TI-AM DEMONSTRAT CA SUNT SI ARGUMENTATE.SPER CA NU VEI VENI SI IMI VEI ZICE IARASI CA ASTE-A ARGUMENTE DE DOI BANI L ACARE NUMAI HANDICAPATI SI OBSEDAT I CA MINE PUN BOTUL,PARDON RATUL.

LA ASTA CU LIMBA ROMANA CHIAR M-AI NIMERIT,INTR-ADEVAR SUNT UN AGRAMAT,PROBLEMA ESTE CA TU ESTI UNUL SI MAI MARE,PENTRU CA: acelea ce le citesc=cele ce le citesc=cele pe care le citesc. NU E GRESIT NIMIC IN FOND CI ESTE DOAR ALTA FORMA,CARE SUNA MAI MULT SAU MAI PUTIN IGIENIC,DAR DE CORECT E CORECT.SI ORICUM CE SA STIE UN..CA CA Tine nu le mai judeca nimeni asa de bine pe toate.

IAR TE IEI DE ARGUMENTE,VEZI MAI SUS.
VAD CA REVII LA SUBIECTUL MISA,PE CARE INSA NU IL VOI COMENTA.CA SA EVIT ORICE COMENTARII STUPIDE PE CARE LE PRESUPUN DIN PARTEA TA,ITI VOI REPETA CA NU AM NICI O LEGATURA CU MISA.
IN AFAR DE ASTA AS VREA SA TE INTREB CE STII DESPRE YOGA?SI TOT DESPRE YOGA SI DESPRE SPALAREA DE CREIERE PRIN REPETAREA DE MANTRE SI ASA MAI DEPARTE AS VREA SA ITI DAU UN CITAT DE-ALE LUI MIRCEA ELIADE:,,NUMAI UN YOGHIN POATE CRITICA DESPRE YOGA,IAR UN YOGHIN CARE PRACTICA YOGA CORECT NU ARE CE SA CRITICE."
ATENTIE SA NU PUI SEMN DE EGAL IN SPUSELE MELE INTRE YOGA SI MISA.

CAT DESPRE IDEILE ANTI MASONICE ALE CELOR DE LA MISA IAR NU COMENTEZ.

IN SCHIMB AS VREA S ATE ANUNT CA IN AFARA SITEURILOR SI FORUMURILOR PENTRU OBSEDATI DIN ASTIA CA MINE MAI SUNT SI ANUMITE CARTI DESPRE ACELASI SUBIECT SI ACI TOTUL STA IN SELECTIVITATE SI IN ACELASI TIMP MAI E UN SECRET CARE SE NUMESTE CONSECVENTA IN A CERCETA SI A OBSERVA CEEA CE TE INCONJOARA SI VEI VEDEA CA TOATE SE LEAGA.

CAT DESPRE DISCUTIILE DIN AFAR SUBIECTULUIM,TINERE IAR ESTI TEMBEL PT CA EU NU IMI ADUC AMINTE SA FI POSTAT ALTUNDEVA CA SA ITI DAI TU CU PAREREA DESPRE PREGATIREA MEA.ASTA ESTE TOT ATAC LA PESROANA SI NU ARE NICI FOND SI NICI ARGUMENTE DUPA CARE TU ATAT TANJESTI.
TE PUP DULCE PE CAPUSORUL TAU ALA MARE SI PLIN DE INFORMATII CORECTE SI ARGUMENTATE.

TATUCA MASONILOR

P.S. thunder verifica-ti mesajele private.


--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 7 Jan 2006, 04:54 PM
Mesaj #87


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Bibicule,
Da un search cu expresia "acelea ce le citesc" si da-mi si mie de stire cite rezultate ai cu aceasta formulare exact in forma care ai pus-o tu....

TE PUP DULCE PE CAPUSORUL TAU ALA MARE
sorry.gif
Vai, dar ma faci sa rosesc.....de ce n-ai spus de la inceput ca asta vrei?

Hombre, esti plicticos deja cu refrenele astea rasuflate....revin mai tirziu ca acu n-am timp si o sa-ti aduc citate de pe site-urile alea de unde te documentezi tu....
Oricum, lumea e plina de genii neintelese....care mai devreme sai mai tirziu tot acolo ajung.... wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 7 Jan 2006, 08:56 PM
Mesaj #88


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



nenicule,mai devreme sau mai tarziu cu totii ajungem Acolo...


--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 8 Jan 2006, 12:01 AM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



La magazinul de paine?

Bdl las-o balta. Iti faci nervi degeaba. Eu pur si simplu nu mai postez acolo unde posteaza thunder, ca ma scoate din sarite aiurea, si nu are rost sa incep sa ma cert. Fiecare isi traieste viata asa cum vrea.

Acest topic a fost editat de Blakut: 8 Jan 2006, 12:03 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 20 Jan 2006, 02:40 PM
Mesaj #90


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



va mancara masonii limba?


--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 20 Jan 2006, 11:04 PM
Mesaj #91


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Te alungara de pe alte forumuri si ajunsasi iar aici? Sau iar vrei sa ma pupi dulce pe "capusorul ala mare" ? jamie.gif mwah1.gif rofl.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 21 Jan 2006, 01:21 PM
Mesaj #92


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



intr-adevar ma alearga masonii si aici am gasit un refugiu,dar trebuie sa recunosc ca imi era dor si de tine stimabile.
cred ca imi datorezi un raspuns.

"revin mai tirziu ca acu n-am timp si o sa-ti aduc citate de pe site-urile alea de unde te documentezi tu...."

pai,ce faci?ma lasi mai sarac spiritual cu un raspuns?sau ai urmat sfatul lui blakut prin care ne-ai trimis in origini,menajandu-ti astfel fragilul tau sistem nervos?!
dar eu te rog sincer si cu lacrimi in ochi,te rog,te rog frumos raspunde-mi caci vreau sa ma mai hranesc macar o data cu lumina intelepciunii tale.

cu speranta in suflet si in glas,inchei aici,

tatuca masonilor


--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 21 Jan 2006, 03:48 PM
Mesaj #93


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (al pike @ 21 Jan 2006, 06:21 AM)


pai,ce faci?ma lasi mai sarac spiritual cu un raspuns?sau ai urmat sfatul lui blakut prin care ne-ai trimis in origini,menajandu-ti astfel fragilul tau sistem nervos?!

Nu urmez sfatul nimanui, dar spre deosebire de tine eu nu am asa mult timp de pierdut pe net cu aberatii pseudo-intelectuale.....
In plus, urmez sfatul mamei care mi-a spus sa ma feresc de masina care vine din stinga si de prosti din toate partile....
Cind tu si thunder o sa aduceti argumente la ceea ce sustineti, stam de vorba.....Pina atunci, vise placute si nu uita : atentie la masini.....in rest nu ai de ce sa te temi....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
al pike
mesaj 21 Jan 2006, 10:05 PM
Mesaj #94


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 2 January 06
Forumist Nr.: 7.575



gata,recunosc m-ai infrant!nu mai am ce argumente sa iti dau!esti un caz irecuperabil stimabile!!!!!
cred ca ti-am raspuns l atreaba cu argumentele in aproape fiecare post.gata,imi pare rau pentru tine dar asta e.
iar la masini eu zic sa te feresti mai ales de alea pe care nu le vezi.

dar iata un lucru destept pe care l-ai zis,sa nu ma tem de nimic,ei bine da,aici m-ai nimerit,chiar nu ma tem de nimic.

ti-as zice vorba ceea:,,fiti destepti si fara frica,eu va salut..." numa i ca stii tu ,,unde nu e nici Dumnezeu nu cere"
pacat,erai un baiat care promitea...


--------------------
RAZBOIUL ESTE PACE! LIBERTATEA ESTE SCLAVIE! IGNORANTA ESTE PUTERE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 10:39 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman