HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Hai Sa Facem Niste Strategii Mishto!
Ovidiu Bufnila
mesaj 3 Dec 2005, 09:01 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Tigroaicelor si tigrilor, ati trecut cu totii primul test bufnilian. OK.
hai sa facem niste strategii mishto. Poate ca dintre voi vor fi Navigatori care vor deveni intr-o buna zi Razboinici Adevarati in Razboaiele de Imagine ale Mileniului 3. In razboaiele astea nu poti gresi de multe ori. Daca va pasioneaza schema asta de joc, OK. Puteti deveni Profesionisti muncind pe branci. Alegeti-va pregatirile pentru ca trebuie sa aveti niste pregatiri serioase.
Ce inseamna PREGATIRI?

OK.

Hai sa va vad la primul exercitiu:
Puneti la cale o strategie pentru a obtine un acord public intr-o comunitate de 100.000 de locuitori avand ca subiect SCHIMBAREA tuturor statuilor din orasel.
Premiza: statuile sunt hidoase, idioate, tampite, fara de expresie, irelevante pentru Imaginea orasului sau Brandul lui daca vreti.
Daca considerati ca va lipsesc elemente, OK, adaugati voi elementele!

PS: Tineti seama de traditiile locului, de politicile publice, de protipendada, de tranzitul stranierilor si oficialilor auslanderi, etc. Puteti tine seama, oare si de sindicate?

Si de mai ce?

E un antrenament bun, tigroaicelor si tigrilor!
wub.gif

Va iubesc.

Daca va place, continuam si ridicam jocurile pana la niveluri din ce in ce mai dure.

Nu uitati de PREGATIRI!


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Dec 2005, 09:22 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pai strategie misto este intrecerea asta stahanovista cu tine insusti pentru a lansa o ploaie de subiecte laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 3 Dec 2005, 09:45 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



Cetateni, locuitori ai orasului nostru, iubiti conlocuitori, dragii mei, va iubesc sunteti cei mai buni, va pretuiesc si va admir in toti ce faceti, cu voi impreuna sunt si eu, aici si acum , asezat in aceeasi oala, laolalta suntem toti deci suntem minunati, extraordinari, deosebiti. Ne-am adunat sa ne spunem o vorba, sa ne amagim, sa credem , sa luptam, sa existam , caci doar cu sudoare se poate obtine mai mult, doar reflactand la ce a fost ieri vom intelege ce va fi maine, asa se naste mersul inainte. Suntem extraordinari, magnifici, dar orasul nostru care a implinit deja varsta milenara , intrand acum prin Poarta Stelara a mileniului tehnologic, care s-a dezvoltat nemaipomenit, armonios are astazi nevoie de o schimbare. Statuile cetateni, insotitori in Arhipeleagul gandirii , statuile pe care le-am ridicat si care ameninta sa ne doboare cu statura lor, de care ne-am plictisit, care nu ne mai spun nimic, cu aerul lor infricosator si distant, statuile astea trebuie sa moara de mana noastra, pentru viitor, pentru noi, pentru a nu ne mai impiedica peste tot de monumentele iluziei care ne atarna greu de picioare.
Reconsiderarea tuturor valorilor intr-o lume fara diferente artificiale, in care Totul e valoros, in care sa fim noi insine, eliberati de greutatile pe care singuri ni le-am atarnat de picioare, Libertatea care sa-si soarba seva din izvorul tuturor Posibilitatilor.
Partea ii-a trec la concret ( trebuie sa ma informez mai bine despre traditiile locului etc )


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 01:03 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman