HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> E Viol Daca Ea E Beata?, se intraba britanicii
abis
mesaj 19 Nov 2007, 09:11 PM
Mesaj #71


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(N.V. @ 2 Nov 2007, 10:21 AM) *
Va mai dau un exemplu de viol, usor atipic. Daca unul din parteneri consimte la un act sexual cu o anumita persoana dar numai daca se foloseste un prezervativ, iar celalalt partener omite sa utilizeze prezervativul fara stirea celuilalt atunci e viol, deoarece consimtamantul trebui sa se refere si la conditiile actului sexual. Tot asa, daca se consimte la un raport sexual normal, si cel care a consimtit e penetrat anal, tot viol e.

Si cum se poate dovedi un astfel de viol in instanta? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dualist
mesaj 19 Nov 2007, 11:00 PM
Mesaj #72


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 26 February 05
Din: simt aer jegos de Bucuresti
Forumist Nr.: 5.800



QUOTE(valeria @ 28 Nov 2005, 10:37 AM) *
3. Este viol daca a baut si el inainte ca sa-si faca curaj...


Cred ca ai omis un detaliu foarte important, nu vorbim despre Codul Penal Romanesc, vorbim despre Marea Britanie, vorbim despre o alta lume ...

In UK consumul de alcool in randul tinerilor este ceva la fel de banal ca ascultatul unei melodii, iar fetele trag la masaea mult mai des decat baietii.

Nu in ultimul rand, alcool-ul este folosit de multe persoane ca un afrodisiac .. asa ca faza "a baut ca sa-si faca curaj" .. este deplin legala si morala rofl.gif

In concluzie ..

beer helps ugly people have sex since 1718


--------------------
"Veti fi asemeni zeilor, cunoscand binele de rau."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 20 Nov 2007, 03:59 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



QUOTE(abis @ 19 Nov 2007, 09:11 PM) *
Si cum se poate dovedi un astfel de viol in instanta? unsure.gif


Cred că destul de greu, dar nu imposibil.
Poate ai norocul ca respectivul să fie mai tembel de felul lui şi să recunoască faptul că nu a folosit un prezervativ. Apoi cu martori ai putea demonstra că cei doi nu se cunoşteau. Şi din asta ar putea reieşi o prezumţie de genul că īn mod evident fata a consimţit să īntreţină raporturi sexuale cu un necunoscut doar cu condiţia utilizării prezervativului. laugh.gif
Cānd gāndeşti din perspectiva probelor, se schimbă un pic raţionamentul, dar conceptual, fapta pe care am descris-o e viol.


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Nov 2007, 05:19 PM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(N.V. @ 20 Nov 2007, 03:59 PM) *
Poate ai norocul ca respectivul să fie mai tembel de felul lui şi să recunoască faptul că nu a folosit un prezervativ.

Asta se poate constata si la un examen medico-legal banal, chiar si fara sa recunoasca autorul. Intrebarea este cum dovedesti ca nu a avut consimtamantului partenerei. La fel si cazul sexului anal despre care vorbeai mai sus. In instanta cel care acuza trebuie sa faca dovada, nu cel care se apara.
QUOTE
Cānd gāndeşti din perspectiva probelor, se schimbă un pic raţionamentul, dar conceptual, fapta pe care am descris-o e viol.

Sunt de acord cu tine ca este. Ma intrebam numai cum ar putea fi dovedit, pentru ca faptasul sa-si primeasca pedeapsa pe care, indiscutabil, o merita.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Nov 2007, 05:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 11:33 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman