HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vampiroaicele Din Filme Si Alte Chestii Feminine A
Ovidiu Bufnila
mesaj 21 Nov 2005, 09:20 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Elisabeta a halit caveleri pe paine si o gramada de basesti care erau capitani de capitani si corsari de corsari. Mata Hari a infulecat si ea vreo cativa generali de secret in timp ce Loana, ah, Loana, a zapacit juma de planeta de solzosi dintosi dinozaurieni. Mai aveti exemple? I-as trimite una plocon lu' domnu Tariceanu sa faca hotel de gagici din filme. Macar lor daca nu inundatilor!
Da pe tipesa aia din Alexandru cum o cheama ca am uitat fratilor?!
Aaaa, am uitat, topicul asta e despre Imaginea Femeilor din filme si despre felul in care va influenteaza aceasta Imagine!
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 25 Nov 2005, 11:42 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Ah, cum ai putut s-o uiti pe Ellen Ripley, care a supravietuit, a omorat extraterestri si pana la urma a nascut unul! laugh.gif Femeia de fier, mama-exterminator! laugh.gif

Sincer, pe mine ma cam deruteaza imaginea femeilor din filme: nu seamana dom'le una cu alta! Si, mai rau decat toate, seamana cu cele din realitate numai pe bucati. Si, de exemplu, unde-mi gasesc eu o schizofrenica (,) capabila sa conduca o armata? wub.gif hh.gif Adica schizofrenica gasesti. Femeie general... mai rar, dar sa zicem ca gasesti. Dar sa fie amandoua in acelasi timp, si sa semene si cu Milla Jovovich... wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Nov 2005, 01:00 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Alo, Consiliere,

Ai uitat-o pe Elena Analfabeta devil.gif care joaca in filmul ala cu happy end tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Nov 2005, 01:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 30 Nov 2005, 10:37 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Olaf @ 25 Nov 2005, 12:42 PM)
Ah, cum ai putut s-o uiti pe Ellen Ripley, care a supravietuit, a omorat extraterestri si pana la urma a nascut unul! laugh.gif Femeia de fier, mama-exterminator! laugh.gif

Sincer, pe mine ma cam deruteaza imaginea femeilor din filme: nu seamana dom'le una cu alta! Si, mai rau decat toate, seamana cu cele din realitate numai pe bucati. Si, de exemplu, unde-mi gasesc eu o schizofrenica (,) capabila sa conduca o armata? wub.gif hh.gif Adica schizofrenica gasesti. Femeie general... mai rar, dar sa zicem ca gasesti. Dar sa fie amandoua in acelasi timp, si sa semene si cu Milla Jovovich... wub.gif

Elena nu era femeie. Ia-o de la capt.
Sa te vad cum joci.
Invatati sa fiti jucatori si nu mai veniti cu bombite si Eugenia de la scoala de Merituosi Romani. Sau de ce sa nu vorbim despre Bubulinaaaa!
Ha, ha, ha!
Astept, tigratilor de Imagine si Imaginari!
wub.gif
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 30 Nov 2005, 10:38 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 30 Nov 2005, 10:38 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (March @ 25 Nov 2005, 02:00 PM)
Alo, Consiliere,

Ai uitat-o pe Elena Analfabeta devil.gif care joaca in filmul ala cu happy end tongue.gif

N-am uitat-o. Tu de ce nu o uiti? Nu cumva ne suge sangele Imaginarului?
Sau o fi instructiunea 666?

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 30 Nov 2005, 01:57 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 30 Nov 2005, 09:37 AM)
Elena nu era femeie. Ia-o de la capt.

hmm.gif Mda, ai dreptate. Si, la o adica, nici Ioana nu era femeie...
Uite, vezi? Incep sa ma uit dupa alte animale... hh.gif

QUOTE
Da pe tipesa aia din Alexandru cum o cheama ca am uitat fratilor?!

Te referi cumva la Olimpia? laugh.gif Sau la Angelica?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 30 Nov 2005, 04:01 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



Sharon Stone e o vampiroaica de top, vezi Basic Instinct si Sliver smile.gif

Bubulina nu mi se pare o vampiroaica, la ea primeaza disperarea si nu jocul. Cred ca o vampiroaica este caracterizata de dorinta de a domina si conotatia erotica nu poate lipsi din asta. Dorinta masculina de a fi dominat cred ca e strict legata de eros, nu cred ca pot fi disociate. E modul in care o femeie poate manipula cel mai usor un barbat si deopotriva singurul si cel mai placut mod pentru un barbat de a se lasa manipulat. In principiu femeia in cauza trebuie sa prezinte in plus si sex-appeal, altfel sansele sale de a fi 'vampiroaica' sunt mici.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Nov 2005, 04:06 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 30 Nov 2005, 11:38 AM)
QUOTE (March @ 25 Nov 2005, 02:00 PM)
Alo, Consiliere,

Ai uitat-o pe Elena Analfabeta  devil.gif care joaca in filmul ala cu happy end  tongue.gif

N-am uitat-o. Tu de ce nu o uiti? Nu cumva ne suge sangele Imaginarului?
Sau o fi instructiunea 666?

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

Don' consiliere, ai oaresce samanta de activist in vene sau ma insel ? blink.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 Dec 2005, 09:36 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Leonardo @ 30 Nov 2005, 05:01 PM)
Sharon Stone e o vampiroaica de top, vezi Basic Instinct si Sliver smile.gif

Bubulina nu mi se pare o vampiroaica, la ea primeaza disperarea si nu jocul. Cred ca o vampiroaica este caracterizata de dorinta de a domina si conotatia erotica nu poate lipsi din asta. Dorinta masculina de a fi dominat cred ca e strict legata de eros, nu cred ca pot fi disociate. E modul in care o femeie poate manipula cel mai usor un barbat si deopotriva singurul si cel mai placut mod pentru un barbat de a se lasa manipulat. In principiu femeia in cauza trebuie sa prezinte in plus si sex-appeal, altfel sansele sale de a fi 'vampiroaica' sunt mici.

Korect.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 Dec 2005, 09:37 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (March @ 30 Nov 2005, 05:06 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 30 Nov 2005, 11:38 AM)
QUOTE (March @ 25 Nov 2005, 02:00 PM)
Alo, Consiliere,

Ai uitat-o pe Elena Analfabeta  devil.gif care joaca in filmul ala cu happy end   tongue.gif

N-am uitat-o. Tu de ce nu o uiti? Nu cumva ne suge sangele Imaginarului?
Sau o fi instructiunea 666?

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

Don' consiliere, ai oaresce samanta de activist in vene sau ma insel ? blink.gif

Loool!
rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 1 Dec 2005, 09:58 AM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cea mai tare vampiroaica din literatura Rashelica Nachmanshon poreclita si" lipitoarea " care il termina pe Pasadia cu "o frenezie cruda" cum zice Mateiu caragiale in Craii de Curte Veche

Eram sub impresia acestui vis când, intrând odată la cafenea, după noutăţi, aflam că Paşadia murise. Sfârşitul lui avu răsunet, dar nu prin el însuşi, ci pentru felul cum se petrecuse. În timpul din urmă, Paşadia, care nu se mai vedea nicăieri, trăia cu Raşelica Nachmansohn. Era îndeobşte cunoscută frenezia crudă cu care aceasta se deda la o anume voluptate şi care îndreptăţea porecla de ,,lipitoare" ce-i dase Gorică. Înverşunându-se asupra prăzii voluntare, mult nu-i trebuise ca s-o dea gata; cu cel din urmă strop de vlagă bărbătească ţâşnise şi sângele şi inima încetase să mai bată. Vrednică de marea sa străbună Iudita, Raşelica nu-şi pierduse firea, îşi desprinsese părul din mâinele calde încă ale mortului, se îmbrăcase cu îngrijire şi netulburată se dusese la comisarul de poliţie să ceară să ia măsuri pentru ridicarea leşului, ceea ce, cu încuviinţare de sus, se şi făcu, în tăcere — în împrejurarea aceasta scandalul n-ar fi fost oare de prisos?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 Dec 2005, 10:12 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Michelle @ 1 Dec 2005, 10:58 AM)
Cea mai tare vampiroaica din literatura Rashelica Nachmanshon poreclita si" lipitoarea " care il termina pe Pasadia cu "o frenezie cruda" cum zice Mateiu caragiale in Craii de Curte Veche

Eram sub impresia acestui vis când, intrând odată la cafenea, după noutăţi, aflam că Paşadia murise. Sfârşitul lui avu răsunet, dar nu prin el însuşi, ci pentru felul cum se petrecuse. În timpul din urmă, Paşadia, care nu se mai vedea nicăieri, trăia cu Raşelica Nachmansohn. Era îndeobşte cunoscută frenezia crudă cu care aceasta se deda la o anume voluptate şi care îndreptăţea porecla de ,,lipitoare" ce-i dase Gorică. Înverşunându-se asupra prăzii voluntare, mult nu-i trebuise ca s-o dea gata; cu cel din urmă strop de vlagă bărbătească ţâşnise şi sângele şi inima încetase să mai bată. Vrednică de marea sa străbună Iudita, Raşelica nu-şi pierduse firea, îşi desprinsese părul din mâinele calde încă ale mortului, se îmbrăcase cu îngrijire şi netulburată se dusese la comisarul de poliţie să ceară să ia măsuri pentru ridicarea leşului, ceea ce, cu încuviinţare de sus, se şi făcu, în tăcere — în împrejurarea aceasta scandalul n-ar fi fost oare de prisos?

Supeeeer!
Welkome!
rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 2 Dec 2005, 01:55 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



Femeile din anumite tipuri de filme imi cresc tensiunea arteriala. Dar sa nu uitam ca femeile sug sangele barbatilor.


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 2 Dec 2005, 09:59 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (alfa @ 2 Dec 2005, 02:55 AM)
Femeile din anumite tipuri de filme imi cresc tensiunea arteriala. Dar sa nu uitam ca femeile sug sangele barbatilor.

Poate ca il sorb, tigrule. IL SORB. De ce ar trebui sa schimbi incadrarea?
rolleyes.gif
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 04:47 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman