HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> O Mare Rugaminte, ajutor
Lmariana
mesaj 6 Nov 2005, 08:35 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 7 October 05
Forumist Nr.: 7.075



Buna ziua,
Numele meu este Mariana, si fac apel la oamenii cu posibilitati financiare, care pot si vor sa-i ajute pe cei aflati in suferinta. Nu am crezut niciodata ca voi ajunge in aceasta situatie de a cere ajutorul dvs cu atata disperare, deoarece ani la rand eu am oferit ajutor din tot sufletul celor care au avut nevoie si tot asa mi-am educat si fii sa-si ajute semenii la nevoie.
Totul a inceput 1992, cand am inceput sa ma simt rau, dar pana anul acesta am reusit sa ne mentinem pe linia de plutire. Pe scurt, am 41 de ani, de 13 ani sunt pensionata pe caz de boala, handicap grav gradul I cu diagnosticul – coxartroza bilaterala, forma foarte grava secundara pe displazie luxanta congenitala operata, tulburare grava de statica si mers, polidiscopatie T-L, secundara , inegalitate pelviana, iar de vreo 4-5 ani a inceput sa m-i se scurteze piciorul drept (deja am o diferenta de 5 cm) am probleme si cu vederea (miopie -3,5) si cu inima (tensiunea marita).Cred ca si din cauza timpului si a bolii care avanseaza am niste dureri insuportabile, mai ales noaptea.Mi s-a recomandat proteza totala de sold, dar acum nu mai sper la o astfel de interventie (care costa aproximativ 7000 euro – operatie care se face in trei etape).De doi ani nu am mai facut nici un tratament, nici fizioterapie, nici medicamente, tot din lipsa banilor. De ce am spus ca nu mai sper in viitorul apropiat la o astfel de interventie, deoarece acum nu am bani nici macar pentru a cumpara manuale si strictul necesar unui copil de clasa a XI-a, iar de pe data de 1 octombrie fiica mea a plecat la facultate la Bucuresti (doar cu 500.000 lei, bani pe care i-a terminat,si aceeia imprumutati), - anul I si nici pentru ea nu am nici o posibilitate, (pana cand va reusi sa-si gaseasca de lucru pentru a se putea intretine).Deja de cateva nopti nu mai dorm la gandul ca de o luna nu mai am ce pune pe masa, de asemenea stiind ca nici fata mea nu are ce manca.De parca nu as fi avut destule probleme, in prima zi de examen la bac fiicei mele iau cazut ochelarii jos si de atunci se descurca foarte greu fara ei,Si ea are miopie, iar la consultatia de anul trecut i s-a recomandat schimbarea dioptriilor, avea atunci peste -3,5 la ambii ochi.Ma doare sufletul cand imi spune ca a luat numai 10, dar ca se forteaza foarte tare ca nu vede si de aceea cred ca o doare acum si capul. In zilele noastre atat de cenusii am totusi o bucurie – copii mei, care in ciuda eforturilor de a supravietui, rezista cu greu sistemului actual (fara meditatii, se numara printre primii din clasa/grupa).Deoarece, s-a facut ceva lucrari la nivel de asociatie, s-a schimbat coloana de caldura in apartamente(in 2003, am achitat 4.000.000 lei), iar anul acesta s-au facut contorizari la gaze (5.000.000 lei – pe care i-am achitat si pe acestia ),iar din cauza acestor lucrari am facut o datorie foarte mare la asociatie (13.500.000 lei) din care cauza risc sa fiu data in judecata pentru neplata, am incercat din rasputeri sa fac fata acestor situatii, dar in zadar Chiar daca sunt pensionata, totusi pana nu demult am lucrat goblen si am crosetat, dar acum nu mai pot lucra din cauza vederii si nici nu se mai vinde lucrul de mana. In speranta ca cineva va dori sa-mi intinda o mana de ajutor, acum cand am nevoie, va las un nr. de telefon: 0747780947 pentru a va confirma cele relatate. Am deschis un cont umanitar la Banca Comerciala “Carpatica”Sa sucursala Rm.Valcea pe numele Luca Mariana – cod IBAN:
RO94CARP000ROL0390801886 , RO15CARP000USD0390801886 – USD:
RO40CARP000EUR0390801886 – EURO.
Cu mult respect. Mariana Luca



Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 09:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman