HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Indigestie Pisici
cocorico
mesaj 27 Jul 2005, 04:39 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 2 June 05
Forumist Nr.: 6.384



Buna,

Am si eu 2 motanei birmanezi in varsta de 3 luni. I-am lasat aproape 2 zile singurei acasa, cu crantanele si apa, iar cand m-am intors, i-am gasit cu indigestie.
Este posibil sa fie de la stres sau de la caldura?
Le-am administrat Saprosan, am incercat si cu ceai de menta, si cu zeama de orez... nimic. Poate am facut o greseala ca ieri le-am dat sa manance niste branza.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 27 Jul 2005, 04:54 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



salut si sa-ti creasca mari, frumosi si sanatosi, in primul rand. cel mai inteligent sfat pe care ti-l pot da este sa dai tu un telefon medicului veterinar, cel care le-a facut vaccinul. in caz ca ai unul. si daca n-ai, ia-ti. fara gluma.
in alta ordine de idei, de cand au totusi indigestia cu pricina? daca nu dureaza de mult, nu e neaparat motiv de ingrijorare. eu am avut astfel de probleme cu al meu, din cauza mancarii, cand se napustea pe ea, de foame, si dupa aia zacea printr-un colt, lesinat. ar putea sa fie de la stres, daca e prima data cand raman singurei. in rest.. maximum de la apa, statuta in caldura, de doua zile.
nu stiu ca branza sa cauzeze la pisici. Lisse nu a avut niciodata probleme cu lactatele, de orice fel ar fi fost ele.
pe de alta parte, puiutii tai au vaccinul facut, da? pentru ca sunt predisupsi la paraziti intestinali, mai ales la varsta asta.
te pup si sanatate multa micutilor. astept vesti despre ei.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocorico
mesaj 27 Jul 2005, 05:00 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 2 June 05
Forumist Nr.: 6.384



Le-am facut primul vaccin, pe la vreo 2 luni si au luat si medicamente contra parazitilor. Nu au avut nimic.
Duminica m-am intors si i-am gasit in starea asta. Ei se joaca de obicei, nu sunt apatici, dar inainte sa mearga la tavita, miauna, parca ar plange si mi se face o mila...
Am vorbit cu veterinarul care din pacate e in concediu saptamana asta si m-a sfatuit sa le dau Smecta si ceai de menta. Dar nu stau nici batuti sa le dau cu seringa. Le-am bagat cu forta pe gat Saprosan.
Cred ca o sa mai incerc cu Imodium sau Loperamid, nu stiu... Vreau sa se rezolve cat mai repede la stomacel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Jul 2005, 05:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
contraste
mesaj 28 Jul 2005, 02:57 PM
Mesaj #4


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Bine ai venit la han cocorico
Cel mai bine este sa te duci cu pisoii la doctor !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:57 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman