HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijirea Tenului
Contessina
mesaj 23 Jul 2005, 03:03 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



O conditie primordiala in ingrijirea tenului este curatarea lui zilnica.Alegerea produselor cosmetice destinate acestui scop se face in functie de natura tenului normal, uscat sau gras.
De curand mi-am dat seama ca un demachiant bun face toti banii.Din pacate demachinatul meu nu indeparta si rimelul chiar daca era waterproof, fiind mereu un motiv de frustrare atunci cand ramaneam cu dungi negre sub ochi, pana cand mi-am dat seama ca trebuie sa folosesc un demachiant special pentru ochi, desi nu indeparta complet rimelul.


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 23 Jul 2005, 03:46 PM
Mesaj #2


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu ar fi mai sanatos sa nu te machesti deloc?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 23 Jul 2005, 03:51 PM
Mesaj #3


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Depinde ce demiachiant folosesti, totusi. De exemplu, eu m-am obisnuit cu cel de la l'oreal, care indeparteza si rimelul ala incapatanat. Nu cred ca e indicat sa exagerezi nici cu atatea cosmeticale, si pt. ten si pt. ochi...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Jul 2005, 03:51 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Contessina
mesaj 23 Jul 2005, 03:55 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



QUOTE (mutulica @ 23 Jul 2005, 04:46 PM)
nu ar fi mai sanatos sa nu te machesti deloc?

Chiar daca o femeie nu se machiaza , demachierea tot obligatorie este pentru a indeparta praful si alte impuritati precum si sebumul de pe fata.Si aplicarea unei creme protectoare fata de ultraviolete este benefica.Oricum machiajul se aplica peste aceasta crema protectoare.


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 23 Jul 2005, 08:52 PM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Eu am mostenit de la ai mei un ten cuminte care nu'mi face decat foarte rar probleme smile.gif. In ceea ce priveste demachiantul, ma inteleg foarte bine cu 2 de la Avon, unul pentru ochi si unul pe fata. Nu ma machiez decat foarte rar, dar incerc macar o data la 2 zile sa ma spal pe fata cu Dove (in timpul facultatii ma spal in fiecare zi cu Dove wink.gif ). Crema de fata folosesc mai ales iarna si dupa baie, dar acum in timpul verii nu prea ma dau in vant dupa ea...


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 23 Jul 2005, 08:57 PM
Mesaj #6


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



O crema nutritiva cred ca e bine sa folosesti, fie ca e iarna, fie ca e vara. Eu nu pun sapun pe fata, usuca... Cat despre cosmeticele de la Avon sau Oriflame, m-am lamurit ca nu sunt bune de nimic. Nu pentru ca prefer 'firmele', desi folosesc si din alea (l'oreal sau nivea), pur si ismplu m-am convins. Pe de alta parte, folosesc si e foarte buna o crema absolut naturala, cu laptisor de matca, ce intrece orice produs de firma.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Contessina
mesaj 23 Jul 2005, 09:01 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



Acum vara este indicata o crema cu protectie fata de ultravioletele A si B.Soarele imbatraneste tenul.
Tenul tradeaza varsta unei femei .Eu prefer produsele de la Galenic sau Avene-cu apa termala.


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 23 Jul 2005, 09:29 PM
Mesaj #8


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



In ziua de azi, exista diferente intre produsele cosmetice formulate pentru ochi si pentru fata (demachiante, creme, farduri) data fiind tehnologia avansata. Cosmeticele pentru ochi sunt formulate pentru o zona mai sensibila - nu sunt la fel de eficace pentru fata insa, iar cosmeticele pentru fata sunt mai "tari" si pot sa dea reactii nedorite daca-s folosite pe ochi - dupa cum ti-e norocul si cat ai pielea de sensibila.

Sapunul nu e bun sub nici o forma. Nu usuca pielea (senzatia de uscat o da reziduul lasat de sapun) ci din contra, o face mai grasa. Cand fatza este prea curatata de uleiurile naturale, glandele seboree intra in supra-productie ca sa compenseze. Acelasi lucru se intampla daca iti cureti fata prea des sau prea agresiv.
In mod normal, seara ar trebui folosit un demachiant (de preferat fara alcool) chiar daca nu te fardezi, iar dimineata un spalat doar cu apa ar trebui sa fie suficient.

Pentru tenurile grase exista acum produse care absorb uleiul sau il disperseaza - fie creme, geluri sau farduri.
Exista creme nutritive care au incorporata protectie solara - eu folosesc una de la Estee Lauder care e cam scumputa pentru salariile din Romania, adevarat.
Si cred ca am mai mentionat - excelenta cremele cu argila de la Aslavital, eu folosesc acum crema contur de ochi.

Va mai zic si de farduri daca vreti... wink.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 24 Jul 2005, 12:41 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Nefe, eu oricum nu ma prea dau in vant dupa produse cosmetice/creme, iar ce folosesc acum imi prieste, plus ca nu prea pot sa-mi permit produse de la L'Oreal... asa ca astea le las pe mai tarziu, cand voi avea un loc de munca bine platit smile.gif
Un timp am mai folosit si un gel de fata de la Body Shop cu extract de piersica. Mirosea minunat si, pe langa asta, chiar curata frumos de tot fata. Tot asa am folosit si o crema de la Garnier care aproape ca a facut minuni la vremea cand aveam nevoie de ea wink.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 24 Jul 2005, 01:00 PM
Mesaj #10


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu ziceam in general de Avon si Oriflame, pentru ca le-am incercat si m-au dezamagit. Iar unele sunt chiar mai scumpe decat l'orealul, de exemplu, asa ca...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 25 Jul 2005, 08:37 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Eu ma demachiez seara cu demachiant, continui cu lotiune tonica si crema de noapte, toate din gama Gerovital Plant si imi priesc foarte bine. Dimineata ma spal cu Johnson spuma, care nu-mi usuca deloc fata si continui cu crema de ochi si crema de zi, ambele aceeasi gama Gerovital. Am remarcat ca de cand imi curat tenul in acest fel nu mai am probleme, putinele cosuri care mai apar fiind de natura hormonala. smile.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Contessina
mesaj 10 Sep 2005, 03:26 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



Tulburarile digestive au o influenta deosebita asupra tenului, intre piele si organele digestiei existand o stransa legatura.O alimentatie rationala este aceea bogata in vitamine si saruri minerale.Lipsa acestora sau insuficienta vitaminei A determina uscaciunea si descuamarea pielii , iar unele alimente pot determina stari alergice, reflectate prin aparitia de eczeme, urticarii.
O alimentatie bogata in grasimi si in hidrocarbonate mareste eliminarea de sebum, care convine tenului uscat dar dezavantajeaza tenul gras.
Introducerea in alimentatie a condimentelor si bauturilor alcoolice poate determina o vasodilatatie persistenta la nivelul fetei.Cuperoza se poate datora si unei alimentatii necorespunzatoare dar si functionarii defectuase a ficatului.
Lenevirea intestinului, cu evacuari la intervale inegale de timp duce la aparitia eruptiilor pe suprafata pielii, la iritarea , congestionarea tenului si aparitia cosurilor.


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 10 Sep 2005, 03:38 PM
Mesaj #13


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



io nu ma pot tine de ingrijit pielea nici o saptamana...vesnic uit...am folosit o vreme o lotiune demachianta de la dior, care mi-a facut foarte bine....casa e plina de tot felul de lotiuni de corp, demachiante, farduri, masti etc, pe care le folosesc foarte rar... majoritatea le-am capatat.

dar, cu toate astea, tenul meu cred ca arata foarte bine avand in vedere varsta si fumatul....inca imi zice lumea ca am 25 de ani laugh.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Contessina
mesaj 10 Sep 2005, 03:43 PM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



Asta este diferenta dintre femeile obisnuite si actrite, topmodele, fotomodele.Ele se aranjeaza tot timpul iar femeile celelalte doar cand isi aduc aminte.


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 10 Sep 2005, 03:56 PM
Mesaj #15


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



ce bine ca nu sunt topmodeala! laugh.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anamaria25
mesaj 9 Dec 2005, 04:22 PM
Mesaj #16


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 9 December 05
Forumist Nr.: 7.432



Eu consider ca cel mai potrivit produs este cel natural, de multa vreme folosesc produsele de la Gerovital si Ana Aslan, iar rezultatele sunt vizibile! In gama lor de produse exista numeroase lotiuni pentru curatarea tenului, care chiar sunt bune, si cum spuneam, bazate pe extracte naturale...ar trebui sa le incercati si voi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 20 Apr 2006, 05:14 PM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Cine a folosit produse din gama Ana Aslan cu argila? Am cumparat o crema pentru ochi si tare as vrea sa stiu daca a dat la vreo cineva rezultate (crema, de fapt, este pentru a mea mama, dar cum acolo scrie ca e buna si pentru cearcane, o sa o folosesc si eu asa... din cand in gand tongue.gif )


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 2 Jun 2006, 08:18 AM
Mesaj #18


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Mi-am schimbat "ritualul" de ingrijire a tenului: demachiat, spalat cu sapun Dove (din ala verde biggrin.gif ) si hidratare cu crema Nivea Aqua. Astept rezultate in zona hidratarii tongue.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Jun 2006, 04:52 PM
Mesaj #19


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Aramis @ 2 Jun 2006, 07:18 AM)
Mi-am schimbat "ritualul" de ingrijire a tenului: demachiat, spalat cu sapun Dove (din ala verde biggrin.gif ) si hidratare cu crema Nivea Aqua. Astept rezultate in zona hidratarii tongue.gif

Draga mea, cine te-a invatat sa te speli cu sapun pe fata? unsure.gif
Face rau la ten, fie el si dove, tot sapune e si tot soda are in compozitie.
Pentru fata e suficient un demacheant bun. Exista demachiante sub forma de gel, pe care il aplici pe fata umeda si dupa ce te speli, te clatesti bine.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 2 Jun 2006, 09:30 PM
Mesaj #20


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Ok, am bagat la tartacuta mwah1.gif
Nu ma mai spal cu sapun pe fata! Demachiat si apa smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 12 Jul 2006, 11:00 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Recomand cu caldura in loc de apa de la robinet apa termala (de la farmacie), sub forma de spray. Apoi stearsa prin tamponare si aplicata crema sau lasata pe fata si aplicata crema - cica ar hidrata mai bine crema aplicata pe pielea uda (si nu stiu asta din reclamele Johnson's - auzisem mai dinainte tongue.gif )

Aramis, Dove ala verde mi se pare ca miroase rau de tot hh.gif numai a chimicala cry.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Jul 2006, 12:38 AM
Mesaj #22


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Fetelor... ati uitat ai doi litrii de apa/zi (facea cineva misto de Base cu ai lui 2l de APA pe zi, nu lichide... apai io-s de acord cu el). Tenul se ingrijeste si din interior, nu doar din exterior.... wink.gif

Sa va spun cum am eu grija de tenul meu: nopti nedormite, culcat nedemachiata, mancat foarte prost si baut foarte putina apa. Nu vreau sa-mi imaginez cum o sa arate peste 10 ani. Ce bine ca nu fumez... happy.gif tongue.gif

Acest topic a fost editat de Serenity: 13 Jul 2006, 12:41 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Jul 2006, 11:12 AM
Mesaj #23


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Help!

Am nevoie de parerea voastra.

Cremele cu nume grele tongue.gif , gen Chanel, Elisabet Arden... sunt mai bune decat cremele fabricate de firmele care se ocupa exclusiv de produse cosmetice (LOreal, Vichy, Clinique...) ?

As vrea sa stiu daca ati incercat si ce impresie v-au lasat.
Ma tenteaza sa-mi cumpar, dar in acelasi timp... o crema daca nu ti-e buna, nu mai ai ce face cu ea, decat eventual s-o faci cadou, iau eu vreau pentru mine! laugh.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 13 Jul 2006, 12:18 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



N-am folosit, cu parere de rau tre sa recunosc, dar stiu de exemplu ca cele Chanel sunt pline de chimicale. De Clinique am auzit numai opinii favorabile, mai putin faptul ca cele antiacneice dau dependenta (amelioreaza problema cat timp le folosesti, dupa ce te opresti pauza). Eu as merge pe Clinique.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 13 Jul 2006, 12:53 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Pai... Chanel am o singura crema, de ochi, age delay. Nu mi place, n am auzit pareri favorabile.
L'Oreal, mizerabile atat din propria experienta cat si parera prietenelor. Totusi se poate ca cele din Ro sa fie mai proaste.
Clinique thumb_yello.gif
Dior am auzit pareri mai mult contra decat pro. N am folosit creme.
Lancome - excelente.
La Prairie - atat vanzatoarele mi au spus si spun si eu din experienta, pt ten imbatranit. Mie nu mi a priit smile.gif
Vichy - so so, poate n am nimerit eu cremele. Apa termala imi place mult.

Ideea nu stiu daca e neaparat de numele firmei cat de tenul tau. El trebuie sa dea ok ul. Daca vrei neaparat o crema de firma, ceva mai scumpa, neaparat consulta te cu vanzatoarele, ia o mostra, iar daca nu au mostre da ti cu crema pe fata (din tester) si vezi daca a doua zi iti place cum arata tenul tau. Sfatul meu e sa nu te grabesti si sa testezi cat mai multe creme.

Acest topic a fost editat de Tyra: 13 Jul 2006, 12:55 PM


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Jul 2006, 01:19 PM
Mesaj #26


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Multumesc fetele! smile.gif

M-am contrazis cu cineva care spunea ca e garantat ca astea cu nume mari (Chanel, Dior) sunt cele mai bune.
Mai astept si alte pareri.

Momentan folosesc o crema de fata de la Clinique si sunt super multumita de ea, nici macar nu are parfum in ea, ceea ce ma incanta, pentru ca stiu ca parfumul nu face bine la ten. Doar ca cea de ochi ma irita. Si nu-mi mai dau cu nimic pe la ochi pt ca nu am ceva care sa nu ma irite.


Tyra, apa termala ce e si la ce foloseste? sorry.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 13 Jul 2006, 01:43 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Pai, dupa ce te demachiezi, in loc sa folosesti tonic, poti folosi apa termala. Este sub forma de spray si se aplica cu generozitate pe fata si gat. Poate fi folosita si pt corp - am vazut o tipa care o folosea la piscina.

Eu de exemplu nu ma spal cu apa de la robinet pe fata. Numai cand ma spal la cap si inevitabil curge. Nu pt ca am fite, ci pt ca mi se usuca foarte tare o parte a fetei si uneori chiar imi apar pete deschise la culoare. Asa ca folosesc in schimb apa termala.

Sau ca sa te racoresti putin poti tine un spray mititel in geanta dupa tine - asta in cazul in care nu ai prea mult machiaj pe fata.

Nu ma intreba ce proprietati are mai exact, ca nu stiu tongue.gif E pur si simplu o apa buna, zic eu laugh.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 13 Jul 2006, 01:57 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Alternativ, poti sa pui niste apa minerala intrun recipient cu pulverizator si sa-l tii in frigider. Pulverizezi dimineata, seara... la nevoie. wink.gif

Eu de la apa de la robinet aveam intr-o vreme niste pete rosii de mai mare frumusetea pe frunte. Se estompau dupa vreo ora... cum am renuntat la apa de la robinet, cum n-am mai avut.

Vichy nici pe mine nu m-a convins, dar poate n-am nimerit eu ce trebuie.

L'Oreal da, alea de la noi sunt proaste. Prefer clar cremele romanesti in locul lor.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 13 Jul 2006, 04:42 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Acum e anotimpul in care putem sa ne bucuram si de binefacerile fructelor si legumelor!De cate ori aveti ocazia,stergeti-va fata cu felii de castravete,rosie ,caise sau piersici !Sucul lor hraneste, vitaminizeaza si hidrateaza pielea .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Jul 2006, 05:44 PM
Mesaj #30


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (dascalita @ 13 Jul 2006, 03:42 PM)
Acum e anotimpul in care putem sa ne bucuram si de binefacerile fructelor si legumelor!De cate ori aveti ocazia,stergeti-va fata cu felii de castravete,rosie ,caise sau piersici !Sucul lor hraneste, vitaminizeaza si hidrateaza pielea .

Mie mi-e foarte lene sa fac treaba asta... nu stiu de ce. Nu fac niciodata desi fructe si legume se mai gasesc pe la mine pe-acasa.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 13 Jul 2006, 06:19 PM
Mesaj #31


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Felina @ 13 Jul 2006, 05:44 PM)
QUOTE (dascalita @ 13 Jul 2006, 03:42 PM)
Acum e anotimpul in care putem sa ne bucuram si de binefacerile fructelor si legumelor!De cate ori aveti ocazia,stergeti-va fata cu felii de castravete,rosie ,caise sau piersici !Sucul lor hraneste, vitaminizeaza si hidrateaza pielea .

Ce dreptate ai, Dascalito! smile.gif sorry.gif flowers.gif
Saraca noastra piele e atat de solicitata ca nici nu stie de ea wink.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 13 Jul 2006, 07:45 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Imi place de tine,Cla! Te gasesc mereu in topicurile femeisti! thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Jul 2006, 08:09 PM
Mesaj #33


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Asta pentru ca el e PESTE TOT! devil.gif

Si mie mi-e lene sa-mi fac masti de fructe, dar m-ati determinat, tot citind pe-aici, sa reincep sa-mi ingrijesc tenul, pe care de cand am iesit din iarna si mai ales pe perioada sesiunii, l-am ignorat complet. Asa ca acum, langa monitor troneaza un demachiant de la Gerocossen, o lotiune tonica de la Farmec, o crema si un spray de fata. Pentru mine orice as folosi e tot una. Nu am observat diferente nici atunci cand, pentru o perioada foarte lunga, nu foloseam nimic... Prefer produsele romanesti. M-am lamurit cu L'Oreal-urile... 6.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 13 Jul 2006, 09:02 PM
Mesaj #34


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Ana Aslan...detasat ! Toata linia.... Si Rocher, daca nu e Ana Aslan. In fine, L'Oreal "imprumutat" din strainatate are meritul ei, doar sa ai sursa permanenta.


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 13 Jul 2006, 11:08 PM
Mesaj #35


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Mai nou folosesc Nivea Aqua si sunt foarte multumita de ea wink.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 04:03 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman