HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Careva Delphi?, adica programare in ...
andREI
mesaj 13 May 2003, 10:13 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 13 May 03
Din: ??!
Forumist Nr.: 293



Eu gasesc mediul asta de programare bun dar apreciez ca are la baza limbajul Pascal care mi se pare mult mai omenesc ca C-ul (desi studiez - fortat - C in facultate fiind la sectia de Ingineria Sistemelor de Calcul / Fac. Electronica si Telecomunicatii)
Care a mai programat, ce pareri aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 24 May 2003, 10:56 PM
Mesaj #2


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Am avut si am de-a face cu Delphi si pot sa spun ca unul din marile lui avantaje este usurintza cu care poti scrie cod referitor la bazele de date (accesul la BD, dataset-uri, interogari, abordarea tranzactionala a lucrului cu BD, etc.), spre deosebire de C, unde din cite tin eu minte accesul era mult mai greoi.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 May 2003, 11:15 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cunoscand Pascal sau Delphi, nu ai multe sanse ca programator. Stiind C/C++ schimba situatia... rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 May 2003, 11:15 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Tudy
mesaj 25 May 2003, 10:49 AM
Mesaj #4


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



Exact. Mai ales că de la C++ poți face foarte ușor trecerea la Visual C++, C# sau Java. De fapt în C++ a fost implementat O.O.P. în modul cel mai eficient pentru prima oară...

(O.O.P. - Object Oriented Programming)


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 25 May 2003, 12:42 PM
Mesaj #5


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (Mihai @ May 24 2003, 11:38 PM)
Cunoscand Pascal sau Delphi, nu ai multe sanse ca programator. Stiind C/C++ schimba situatia... rolleyes.gif

Nu chiar. In momentul de fatza important este sa cunosti macar principiile de baza ale lucrului cu baze de date relationale, pentru ca asta se cere; dupa aia, cum "ataci" respectivele baze de date (din Borland Delphi, din Visual C++ sau Visual .net, din limbaje "adaptate" la Internet) e la latitudinea ta.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andREI
mesaj 26 May 2003, 05:27 PM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 13 May 03
Din: ??!
Forumist Nr.: 293



QUOTE (Tudy @ May 25 2003, 12:12 PM)
Exact. Mai ales că de la C++ poți face foarte ușor trecerea la Visual C++, C# sau Java. De fapt în C++ a fost implementat O.O.P. în modul cel mai eficient pentru prima oară...

(O.O.P. - Object Oriented Programming)

Io fac programare de 13 ani. Am invatat multe limbaje si am lucrat cu mai multe medii de programare. Visual C++ este ceva care utilizez des dar nu imi place. O fac de nevoie. Delphi-ul este cel care il utilizez din placere. Eu personal nu prea agreez C-ul. Ma descurc foarte bine in el dar nu il agreez. E ca o prostitutie: ma pricep da' nu imi place
Go to the top of the page
 
+Quote Post
driverx
mesaj 11 Sep 2003, 02:23 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 11 September 03
Forumist Nr.: 750



Lucrez in VB.NET dar tot Delphi este in inima mea. Lucrez din 97 cu el si ma impresionat de multe ori

Multi zic ca VB premite crearea de apps rapid. Am fost nevoit sa trag intr-o ora doua un app cu functii pe stringuri, fisiere etc si in Delphi am respectat timpul, in VB nu
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 03:30 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman