HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Somnul De Frumusete, ce parere aveti?
Felina
mesaj 15 Jul 2005, 11:55 AM
Mesaj #1


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Se spune ca o jumatate de ora de somn in timpul zilei face minuni pentru aspectul unei femei.
E adevarat? La voi cum e?

Eu recunosc, ador sa dorm putin in timpul zilei. Dupa ce ma trezesc am senzatia ca incepe o noua zi si am energia obisnuita a diminetii. Deci pentru mine somnul de frumusete inseamna odihna si o data cu ea cearcane mai putin vizibile biggrin.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jul 2005, 11:59 AM
Mesaj #2


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Nope.
La mine nu functioneaza. Ieri am ajuns acasa relativ repede si am dat drumul la tunner. Normal , la TV se vorbea despre anticipate. Discutii fierbinti. Am adormit dupa 15 min. Cand m-am trezit, abia dimineata ( am dormit deci vreo 16 ore ) m-am uitat in oglinda si nu eram mai frumos. Cred ca treaba asta cu beautysleep e o inventie menita sa-i pacaleasca pe somnambuli.
Parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 15 Jul 2005, 12:08 PM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (PatricianuS @ 15 Jul 2005, 01:59 PM)

Cand m-am trezit, abia dimineata ( am dormit deci vreo 16 ore ) m-am uitat in oglinda si nu eram mai frumos. Cred ca treaba asta cu beautysleep e o inventie menita sa-i pacaleasca pe somnambuli.
Parerea mea.

cred ca la tine nu functioneaza fiindca esti asa de frumos ca mai frumos nu se poate! laugh.gif

la mine se vede dom'le si la ochi...sunt mai limpezi,si sub ochi...nu fac umflaturi si la cap ...gandesc mai limpede!
somn de frumusete e si seara cind te culci inainte de miezul noptii si daca apuci sa dormi in timpul zilei!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Jul 2005, 12:08 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jul 2005, 12:12 PM
Mesaj #4


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Ce am observat eu, si nu e o minciuna ( sa-mi creasca nasu' ca la Pinochio daca mint ), e ca uneori 2 ore de somn in timpul zilei fac cat 8 in timpul noptii. De multe ori ma trezeam mai obosit decat m-am culcat , iar dupa ce am dormit cele 2 ore la pranz rezistam o noapte intreaga fara sa fiu obosit.

PS: Sunt eu extrem de frumos , dar chiar asa incat sa nu simt treptele de frumusete dupa somn, nu ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de PatricianuS: 15 Jul 2005, 12:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 15 Jul 2005, 12:20 PM
Mesaj #5


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Eu asa stiu ca somnul te face mai frumoasa daca dormi cu un barbat frumos. De aia ii si zice "somn de frumusete" tongue.gif

Noaa dar lasind guma la o parte... pardon, gluma! eu dorm zilnic citeva ceasuri dupa amiaza. Si din cauza programului de lucru pe care-l am dar si din alte cauze: ca-s lenesa smile.gif si da, ma simt mai frumoasa si mai uscata dupa ce ma trezesc. Si mai e si chestia de care zice Michelle: gindesc mai limpede. Cum lucrez cu bani grei seara nu risc sa fiu obo smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 15 Jul 2005, 12:24 PM
Mesaj #6


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



QUOTE
Eu recunosc, ador sa dorm putin in timpul zilei. Dupa ce ma trezesc am senzatia ca incepe o noua zi si am energia obisnuita a diminetii.

Da, asa este ! Aici subscriu, pentru ca simt acelasi efect.
Numai ca nu ador.
AM NEVOIE !
Si nu pot intotdeauna ! Asta este cel mai grav !

Acest topic a fost editat de contraste: 15 Jul 2005, 12:25 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 15 Jul 2005, 12:37 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Eu n-am putut niciodata sa dorm la amiaza, poate atunci cand eram extrem de obosita, altfel nu. In schimb am nevoie de 7 ore noaptea, altfel am o fata lungaaa. laugh.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 15 Jul 2005, 12:55 PM
Mesaj #8


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



As dormi in fiece zi somnul de frumusete, dar asta nu se poate. in weekend prind macar intr-o zi si atunci ce bine e! biggrin.gif



@PatricianuS, te simti femeie sau ain intrat din greseala cu celalalt nick? Somnul de frumusete e pentru femei.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jul 2005, 01:13 PM
Mesaj #9


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Felina, tu stii ceva ,dar nu totul wink.gif
Oricum, un om vindecat nu trebuie trimis la moarte pana nu i se testeaza procesul de vindecare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 15 Jul 2005, 01:49 PM
Mesaj #10


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cel mai bun somn de frumusete e cel de la servici, te duci odihnit(a) acasa spoton.gif
N-ai nevoie de felii de castraveti pe ochi, "doar" de o salata de castraveti pe ceafa rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 15 Jul 2005, 03:11 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Da. Somnul de frumusete... foarte frumos zis... De-acord. E bine sa dormi... cel putin 8 ore noaptea... ideal este sa te-odihnesti si-n timpul zilei, macar jumatate de ora... pentru a-ti limpezi gandurile si a avea ochii mai luminati... a se citi fara cearcane... tongue.gif

p.s. la cate ore pot eu sa dorm hh.gif... inseamna ca o luati la fuga daca ma vedeti... de-asta mi se sparg domle oglinzile din casa rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 19 Jul 2005, 10:53 AM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Din cand in cand mai atipesc si eu cate jumatate de ora- o ora la amiaza si dupa aceea chiar ma simt mult mai bine, numai ca asta e valabil doar in vacanta, in timpul facultatii ma simt ingrozitor de obosita dupa acel pui de somn si nu inteleg de ce hh.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 20 Jul 2005, 01:38 PM
Mesaj #13


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Am dormit la greu zilele astea, dar inca nu m-am saturat. Am cearcanele mai putin vizibile, dar nu stiu daca e din cauza somnului sau a cremei anticearcan pe care o folosesc mai des. tongue.gif Dar ce bine e!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 21 Jul 2005, 10:19 AM
Mesaj #14


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Mara se vede ca suntem surori de zodie. rolleyes.gif
Nu dorm dupa masa decat daca sunt bolnava ceea ce nu mi se intampla foarte des.Si de cand am barbat si copil nici atuncea wink.gif .
In schimb am nevoie de somnul meu de noaptea , nu aud decat copilul daca ma striga in rest poti sa ma furi cu pat cu tot.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 28 Dec 2005, 03:37 PM
Mesaj #15


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



De obicei in timpul scoli dupa masa dorm in jur de o ora , noaptea hibernez noua ore . Am nevoie de zece ore de somn pentru a fi fresh ,in caz contrar voi fi foarte obosit a doua zi .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 28 Dec 2005, 04:16 PM
Mesaj #16


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Nu e adevarat! Dumnezeu mi-e martor (si toata lumea care ma cunoaste) ca om care sa iubeasca somnul si care sa doarma mai mult decat mine - dimineata, la pranz si noaptea - nu se ezista. Si tot ca naiba arat! rofl.gif

Acum serios, asa cum spunea si Aramis, de multe ori atunci cand dorm la pranz ma trezesc parca mai obosita si cu dureri de cap sau alte neplaceri.. N-as prea crede ca treaba asta cu somnul de dupa-amiaza e adevarata. In copilarie da, pentru o dezvoltare armoniasa si pentru a creste - in veci nu-i voi ierta pe-ai mei ca nu m-au obligat sa dorm la pranz! rofl.gif - e mare nevoie de somnul de dupa-masa (STH-ul sau hormonul de crestere se secreta in timpul somnului, etc.) dar la batranetile noaste eu stiam ca somnul de frumusete e intre ora 9 si 12 noaptea tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 20 Apr 2006, 05:09 PM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Sere, eu mi-am revenit, de fapt am facut o cura de vitamine, si parca mi-a mai disparut oboseala smile.gif Imi place ca, uneori, dupa ce dorm putin la pranz, cand ma dau jos din pat stralucesc, la propriu biggrin.gif.
In ultima saptamana am cam fentat somnul, dar nu m-am simtit prea molesita pentru ca zilele au fost asa de frumoase (ma refer la vreme, ma uit pe geam si soarele lumineaza tot) incat am furat energie de la ele tongue.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 20 Apr 2006, 09:01 PM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Eu am de fapt apartament in alta parte, dar traiesc mai mult la servici (nici nu tin mincare in casa, dar tin la servici). Mi se intimpla sa dorm acolo si noaptea daca am lucrat tirziu. mai ales ca metroul e inchis noaptea. In general, dorm intre douasprezece si unu. Nu dorm intotdeauna o ora intreaga. Daca urmeaza sa lucrez tirziu sau m-am culcat tirziu in noaptea precedenta, sau daca nu am putut dormi (sau nu prea mult) la prinz, dorm si dupa ce pleaca seful, adica nu mai devreme de ora patru. Am pat si dus la servici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:16 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman