HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Important:

Pentru propunerea spre dezbatere (pareri, critici, comentarii) asupra unui anume site (personal sau nu) va rugam sa vizitati forumul Design si Programare Web

 
Reply to this topicStart new topic
> Tv Video Streaming Online, intrevad in scurt timp un aflux de 1000
CHICHIMICHI
mesaj 11 Jul 2005, 02:40 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 9 July 05
Forumist Nr.: 6.587



Poate cineva sa ma lamureasca cat de cat, care sunt programele de top cu care pot face un streaming video/audio online pe site-ul meu a unor filmulete video de circa 45 min... As vrea sa studiez treaba asta dar nu stiu cu ce sa incep...
Si inca ceva... ce inseamna asta ca investitie... adica ce conexie internet imi trebuie avand in vedere ca vreau un streaming la 128Kbps color (am vazut in winamp ca se vad acceptabil) si ca intrevad in scurt timp un aflux de 1000 de useri incercand sa vada filmuletul in acealsi timp...
sa nu-mi spunetzi ca, calculul se face simplu adica: 128 x 1000 = 128 MBps, fiindca asemenea banda nu am vazut decat la niste preturi ametitoare (peste 40mii dolari pe luna - OC3 -) si in acest caz viitorul unei reale televiziuni online este sortita esecului.
Vreau sa precizez ca nu accept solutia cu downloadarea filmuletului de catre useri... tin mortis sa am streaming pe site si sa fie usor accesibil publicului fara alte instalari (deci ideal cred ca ar fi cu windwos media player)
multumesc mult pentru explicatii si raspunsuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 11 Jul 2005, 10:04 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Poate cineva sa ma lamureasca cat de cat, care sunt programele de top cu care pot face un streaming video/audio online pe site-ul meu a unor filmulete video de circa 45 min... As vrea sa studiez treaba asta dar nu stiu cu ce sa incep...

Helix de Real Media, de exemplu.

QUOTE

Si inca ceva... ce inseamna asta ca investitie... adica ce conexie internet imi trebuie avand in vedere ca vreau un streaming la 128Kbps color (am vazut in winamp ca se vad acceptabil) si ca intrevad in scurt timp un aflux de 1000 de useri incercand sa vada filmuletul in acealsi timp...
sa nu-mi spunetzi ca, calculul se face simplu adica: 128 x 1000 = 128 MBps, fiindca asemenea banda nu am vazut decat la niste preturi ametitoare (peste 40mii dolari pe luna - OC3 -) si in acest caz viitorul unei reale televiziuni online este sortita esecului.

hostuie in strainatate unde rata si GB trasferat sunt mai ieftine.
fara banda suficienta n-o sa prea ai useri.



--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 05:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman