HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Patchwork Familie
Oiski-Poiski
mesaj 29 Jun 2005, 09:18 PM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Tot mai des aud in ultimul timp despre casatorii care se destrama si care se refac insa desigur cu alti parteneri .Din prima relatie s-au nascut copii, urmatorul vine si el poate cu proprii copii in noua relatie iar fostul partener isi gaseste poate la randul lui o prietena cu copii.
Si cu toate ca suna ciudat insa la unii pare sa functioneze o relatie la gramada.Sarbatori petrecute cu fosta sau fostul si copii din diferite legaturi , mese luate impreuna, poate chiar concediu petrecut la gramada.
Credeti ca astfel de relatii au o sansa sau cunoasteti poate familii care traiesc armonios astfel ?


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 29 Jun 2005, 09:22 PM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



eu cunosc un cuplu care s-a despartit in fapt dar nu si pe hartie ,cu toate astea sunt mai tot timpul impreuna ,el vine sa ia baiatul sa-l duca in diverse locuri,merg impreuna si fac cumparaturi,numa in pat nu mai dorm impreuna...nu cred ca e ceva armonios in asta blink.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 30 Jun 2005, 01:04 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Ba da. Mie chiar mi-ar conveni, dar e greu de gasit asa ceva. De fapt, probabil ca oamenii nici nu cauta asa ceva dar se intimpla uneori dupa casatorie. In casatorie, tocmai sexul e problema. Nu zic ca nu e placut, dar nu mi-ar conveni sa fiu la cheremul unui barbat care probabil ca ar avea chef mai des decit mine (asa era prietenul meu). Avantajele unei asemenea casatorii sint de ordin social (statutul de persoana casatorita), plus prietenia, ajutorul reciproc, etc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Jun 2005, 01:04 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 30 Jun 2005, 06:49 AM
Mesaj #4


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Monica cred ca iar ai inteles ceva gresit.E vorba despre o pereche care se desparte si fiecare din ei se recasatoreste , au avut copii impreuna si in noile relatii aduc noii parteneri copii cu ei , sau rezulta copii din noile relatii.
Si ce are de-a face sexul cu chestia asta ? Crezi ca daca tu nu vrei asa de des se duce la fosta ce sta doua case mai incolo si te lasa pe tine in pace in seara asta ??
Sa nu confundam borcanele cu dulceata , da?
Si crede-ma ca e mai usor de gasit asa ceva decat crezi , da-ti numai silinta .


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 30 Jun 2005, 08:13 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (MonicaV @ 30 Jun 2005, 03:04 AM)
Ba da. Mie chiar mi-ar conveni, dar e greu de gasit asa ceva. De fapt, probabil ca oamenii nici nu cauta asa ceva dar se intimpla uneori dupa casatorie. In casatorie, tocmai sexul e problema. Nu zic ca nu e placut, dar nu mi-ar conveni sa fiu la cheremul unui barbat care probabil ca ar avea chef mai des decit mine (asa era prietenul meu). Avantajele unei asemenea casatorii sint de ordin social (statutul de persoana casatorita), plus prietenia, ajutorul reciproc, etc.

vrei sa-ti spun eu Monica V ce faci cu statutul de femeie maritata cind dormi singura noaptea-n pat ,sau trebuie sa mergi la o petrecere si el nu te insoteste pentru ca nu-l lasa actuala sotie/prietena sau iti petreci concediile singura pentru ca si atunci el isi face programul cu tipa cu care este in prezent..poate iti inchipui ca aia e atat de proasta sa accepte un menage a trois numa ca n-ai tu chef sa faci sex cu el in fiecare zi rofl.gif hai sa fim seriosi! cazul de care vorbeam,adica tipa cu statut de maritata ,cred ca are destule regrete ca a gresit la timpul respectiv si e adevarat ca o are pe mama-sa si baiatul care-i sunt alaturi momentan dar,...parintii nu traiesc o vesnicie iar copii nu putem si oricum n-ar fi bine sa ni-i legam cu latul de piciorul nostru ,trebuie sa aiba si ei viata lor ...asa ca la final tot singuratate scrie pe fruntea ei!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 10:05 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman