HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

12 Pagini V  « < 10 11 12  
Reply to this topicStart new topic
> Exorcizarea, Alungarea duhurilor rele
Crestin fiind, credeti ca exorcizare este necesara ?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 60
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
TriRegnum
mesaj 23 Feb 2007, 10:21 PM
Mesaj #386


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Oiski

Preotul exorcist este, in Biserica Romano-Catolica si numai aici, desemnat de autoritatile ecleziale cu functia de a exorciza persoanele posedate, el primeste aceasta 'putere' printr-o binecuvantare speciala data de catre Episcop, acesta din urma detinand in totalitate puterea Apostolica data de Isus celor 12.

Exorcism exista si la botez si la binecuvantarea apei etc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipicah
mesaj 20 Sep 2007, 01:01 PM
Mesaj #387


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 20 May 04
Forumist Nr.: 3.585



Clopotel, cu mare bucurie vad lupta ta impotriva unor mori de vant,fata de care am mare speranta ca se vor intoarce inspre credinta crestina. Caci scris este :"de veti tacea,vor vorbi pietrele in locul vostru".
Cei care priviti extrem de ironic si cu multa superioritate lupta cu cel rau si exorcizarea,sa va gasiti timp sa va rugati fierbinte sa nu va ingaduie Dumnezeu sa traiti vreo experienta de acest gen,sa vedeti ce inseamna oameni posedati. Aflati mai multe despre Pr.Ilarion Argatu,un mare luptator impotriva fortelor intunericului,poate cel mai mare al ortodoxiei romanesti. Sunt filmari facute,va puteti edifica.
Cat priveste cazul Tanacul,straduiti-va sa aflati parerile marilor duhovnixi actuali (Pr. Calciu Dumitreasa de exemplu) si veti afla ca acolo s-a executat o mare lovitura impotriva bisericii ortodoxe. Parintele de la Tanacu nu este vinovat. Maicuta care a murit a primit agheasma si anafura, a fost mereu ingrijita de maicute. Daca vreti sa terfeliti si voi un act duhovnicesc pe care oricum nu il intelegeti prin niste judecati umane murdare si nefondate, Dumnezeu sa va ierte, osanda va fi a voastra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 20 Sep 2007, 01:56 PM
Mesaj #388


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



Nu am apucat sa citesc topicul in intregime, dar va spun ca, desi e greu de crezut ca exista oameni posedati, e adevarat. Am fost de fata, si da, stiu ca sunt boli psihice care se pot asemana, si femeia respectiva nu asta avea. Am citit si marturii ale unui psihiatru care a asistat la asa ceva, daca vreti va transcriu fragmentul.


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Sep 2007, 01:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

12 Pagini V  « < 10 11 12
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 02:36 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman