HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Venim Pe Han Sau Pe Internet?, castigam sau pierdem ?
Mrs. Rogers
mesaj 25 Jun 2005, 12:58 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Care e magnetul care ne atrage aici saptamana de saptamana ? Ne-am gandit la asta?
In functie de personalitate fiecare din noi avem un anumit gen de atractie pentru internet sau pentru han . Unii din noi isi deschid si jurnale. Ce avem de castigat? Avem ceva de castigat?

Calfa a deschis un subiect asemanator dar ceva mai complex .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 25 Jun 2005, 02:42 AM
Mesaj #2


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



La un moment dat simti nevoia sa impartasesti gandurile tale cu cineva. Iar daca mai ai si ceva pasiune pentru scris, este suficient pentru a deveni un forumist desavarsit.
Dar ca sa vorbesti singur nu prea e indicat! wink.gif Asa ca abia astepti ca cineva sa-ti fi citit randurile (care dupa parerea ta au facut inconjorul lumii si sunt cele mai interesante din cate s-au mai vazut pana atunci laugh.gif ) si te astepti la reactii POZITVE, la raspunsuri sincere si laudabile care sa arate si altora cat de interesanti si importanti suntem noi fata de ceilalti care au alte pareri, care nu au imaginatia si mai ales...inteligenta noastra si tot asa, si tot asa! Ma credeti sau nu, dar asta se intampla de cele mai multe ori! Cand in sfarsit ne doare la basca ce crede X sau Y despre parerea noastra, sau ca suntem pusi la zid in urmatorul mesaj pentru ca opinia noastra contravine regulei (politice sau sociale - esti de dreapta sau de stanga sau homo sau misogin sau ateu sau profund religios) atunci deja nu ne mai prea intereseaza daca X ne poarta ranchiuna sau Y ne simpatizeaza. PM-urile de simpatie sau "Iti doresc sa mori de cancer!" te lasa rece. Stiu, este putin credibil ca un user (ba mai mult: MODERATOR) sa poata scrie asta intr-un PM, si totusi avem si asa ceva pe forum, dar nu-i cunoastem! Asta e ceea ce inteleg ei sa faca cu viata lor si cu cei din jur, iar respectul pe care-l ofera este oglindirea a ceea ce primesc in schimb.
De ce revenim? Evident, nu ca sa ne reintalnim cu cei care ne trateaza cum ne trateaza si ne doresc ce ne doresc, ci ca sa ne eliberam de stresul de peste zi, sa avem un dialog de bun simt cu cei care sunt in rezonanta cu noi, si sa adormim linistiti pentru ca maine sa incepem o noua zi plina de stres si neimpliniri. De ce unii inteleg ca nu e de-ajuns stresul fiecaruia si ca trebuie sa mai completeze ceea ce inca a mai ramas necompletat, asta nu e problema mea sa judec. Intr-o zi se vor judeca singuri.
In plus, motiviul pentru care revin pe Han e cu totul diferit de cel pentru care revin pe internet. Internetul imi ofera informatii absolut necesare, fie ca e vorba de aplicatii on-line sau de verificari de cont. Hanul e divertisment. Intru de placere chiar daca ies de necaz sad.gif Hanul este un hoby, o placere, o pasiune pe care nici nu-mi doresc sa mi-o exprim foarte clar!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Jun 2005, 05:33 AM
Mesaj #3


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (OMU'BUN @ 24 Jun 2005, 08:42 PM)
PM-urile de simpatie sau "Iti doresc sa mori de cancer!" te lasa rece. Stiu, este putin credibil ca un user (ba mai mult: MODERATOR) sa poata scrie asta intr-un PM, si totusi avem si asa ceva pe forum, dar nu-i cunoastem!

Problema care o ridici aici mi se pare falsa....
Tu esti de principiul ca nu trebuie aratate pm-urile primite de la mitocani....atunci nu trebuie sa te plingi sau sa ridici astfel de probleme....
Daca e si moderator, e si mai bine....daca expuneai public aberatia aia, poate Mihai lua vreo masura....cu toate ca ma indoiesc de asa ceva..... wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Jun 2005, 05:33 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
dascalita
mesaj 25 Jun 2005, 06:34 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Pe internet intru pentru a ma informa si delecta...Pe han am ajuns tot in cautare de informatii si am gasit o comunitate complexa ,o multitudine de subiecte deschise(de la cele mai serioase pana la cele mai traznite rofl.gif )Am facut o pasiune pentru Han,nu stiu cat o sa ma tina...eu sigur nu ma voi supara si nu voi fugi din cauza unor vorbe spuse/scrise si gandite prea putin devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 25 Jun 2005, 03:33 PM
Mesaj #5


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE
Problema care o ridici aici mi se pare falsa....

Multumesc! Esti dragut! wink.gif
QUOTE
Tu esti de principiul ca nu trebuie aratate pm-urile primite de la mitocani....

Pentru mine PM = mesaj privat. Si daca e privat inseamna ca nu e public. PUNCT! Daca e mitocan, e problema lui. Oricum nu rezolv nimic provocand mai mult mitocania, ci incercand sa indulcesc oarecum relatia intr-un mod diplomat. Daca nu tine si nu tine, folosim alta tehnica. Dar de obicei calea diplomatica pe privat da roade!
QUOTE
atunci nu trebuie sa te plingi sau sa ridici astfel de probleme....

Faptul ca ma plang este doar modul cum doresti tu sa interpretezi. Mesajul acela nu mi-a fost trimis ieri. Eu am facut aluzie la el in urma topicului deschis de tine, ca un fapt divers nu ca sa ma plang... Tocmai incercam sa explic ca nu-mi prea pasa daca unii nu ma pot digera! Totusi ideea de toleranta este unanima pe forum si aici voiam eu sa fac trimitere!
QUOTE
Daca e si moderator, e si mai bine....daca expuneai public aberatia aia, poate Mihai lua vreo masura....cu toate ca ma indoiesc de asa ceva.....

Singurul mod pe care Mihai l-ar fi agreat ar fi fost acela de a i-l reclama discret fara valva. Parerea mea este sa-tii tii prietenii aproape si dusmanii si mai aproape. Nu fac nici o aluzie si nici nu condamn pe nimeni. De cand ma stiu am spus ce-am avut de spus in fata si am urat paraciosii de cand eram la gradinita. Astfel mi-am atras antipatia multor fosti simpatizanti care astazi inca imi mai poarta ranchiuna pentru ca mi-am spus parerea asa cum am considerat eu de cuviinta. Cu tine am avut nenumarate conflicte. Cu Catalin deasemenea. Si totusi va respect mult pentru...( mai bine nu spun ca iar sar pe mine ceilalti sad.gif )
Mihai incearca de multe ori sa gaseasca solutii potrivite, dar pentru asta are nevoie si de oameni pe care sa se bizuie. Iar cei care merita, am observat ca nu se prea inghesuie sa preia functia de moderator, in timp ce unii dintre moderatori ori nu-si mai fac demult treaba, ori au devenit peste noapte extrem de "importanti"! De fapt nu discutam aici problema moderatorilor, dar privind din exterior, imaginea este jenanta cand un moderator care incearca sa-si faca treaba strict pe teritoriul lui, este tratat de unii dintre colegi cu rautati sau dispret. Solutia ar fi una singura: o dezbatere privata cu toti moderatorii, unde fiecare sa-si spuna parerea sincera, lasand politele dincolo de usa. Abia atunci am descoperi cam cu cine avem de-aface in jurul nostru! Si poate ca ne-am mai indrepta, iar forumul ar avea mult de castigat! Parerea mea!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Jun 2005, 04:03 PM
Mesaj #6


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Omule,
Stai sa-ti zic ce am urit eu la viata mea pe vremea lui ceasca....am fost membru de partid, normal, ca altfel nu lucram in armata atitia ani....Dar atunci, pe vremea aia, exista aceasta expresie (culmea ipocriziei in opinia mea, fara nici o referire la ce discutam aici, sa fie clar).....
"......dar exista tovarasi care....bla-bla-bla....si nu e cazul sa facem nominalizari..."......
Sper ca intelegi la ce ma refer.....fraza asta ma scirbea peste masura....nu intelegeam....adica ei se refereau la o asa zisa problema, in schimb, cind era vorba de nominalizari...pauza...
Eu nu consider pira faptul ca eu exppun anumite pm-uri...am mai explicat, sint pm-uri necerute si vin de la oameni cu care nu am nimic de discutat pe privat...daca le pun public nu o fac pt a continua disputa...ci doar pt a arata cine sta defapt in spatele acelui id....
Eu sint de moda mai veche sa zicem....apreciez mult mai mult un dusman consecvent si "cinstit" decit un "prieten" prefacut....probabil de-asta prietenii mi-i numar pe degetele de la o mina...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 26 Jun 2005, 01:12 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Eu deocamdata ma gandesc de ce vin pe han. Nu intotdeauna imi face placere dar se pare ca intotdeauna revin . Mai meditez si scriu apoi smile.gif

Acest topic a fost editat de toxic: 26 Jun 2005, 01:12 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 26 Jun 2005, 08:50 AM
Mesaj #8


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Eu vin la han din saracie as putea zice. Ca nu-mi permit sa-mi sun prietenii din ro in fiecare zi. Pe net mi-am facut prieteni noi. La fel de buni!!!
Mai vin la han ca sa aud, sa intreb, sa caut, sa gasesc... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 28 Jun 2005, 09:52 AM
Mesaj #9


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Pentru ca uneori este un mod de comunicare fara a vorbi, caci sunt prea satula de...vorbe spuse. Aici le scriu.
Pentru ca aici sunt oameni tineri care impartasesc o placere a mea neanteleasa de confratii generatiilor mele, adica computerul.
Pur si simplu pentru ca imi place. Si aici, si prin alte parti.
Mai discut, mai rad, mai ma si incrunt. Ca lumea e diversa...

Acest topic a fost editat de contraste: 28 Jun 2005, 09:53 AM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 03:07 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman