HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Star Wars Episode Iii, il vazurat?
Antont
mesaj 14 Jun 2005, 11:55 AM
Mesaj #36


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (dead-cat @ 10 Jun 2005, 06:56 PM)
un wookie se pare ca n-are voie sa fie jedi.

Da' de ce blink.gif ?
QUOTE
se spune ca obsidian a vrut sa-l faca pe wookie-ul Hanharr "jedi convertible" in jocul Knights of the Old Republic 2, dar se pare ca s-a opus George Lucas in persoana.

[off-topic]Apropos de jedi convertible, eu am tot incercat sa-i fac jedi pe unu altu in kotor 2, da' n-am reusit cu nici un personaj, noroc cu aia care veneau jedi by default rofl.gif [/off-topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 14 Jun 2005, 12:15 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Da' de ce  ?

treaba lu' Lucas. el a hotarit.
QUOTE

Apropos de jedi convertible, eu am tot incercat sa-i fac jedi pe unu altu in kotor 2, da' n-am reusit cu nici un personaj, noroc cu aia care veneau jedi by default

cum draq? huh.gif

ca ce joci?. io am jucat male light side.
handmaidenu tre sa i-o tragi de 3 ori in duel (primul dupa ce-ti intra in nava, al doilea cind esti lvl 15 si al treilea cind esti lvl 18). apoi vorbesti cu kreia care-ti zice despre ma-sa ca o fost jedi. vorbesti cu ea si o combini.

cu mire iti trebuie de 2 ori influenta pozitiva (o data in nava) apoi o dai jos din nava in Nar Shaddaa si o intrebi de ce-i mai calma. dupa aia o duci in locu unde ti-a aratat kreia efectul fortei (linga gaura din mijlocul nivelului)

pe atton tot in nar shaddaa il convertesti. tre sa surprinzi discutia celor 2 twi'lek in refugee quarter si apoi sa-l intrebi de "secretul lui". si-ti trebuie nitel influenta, obtinuta daca-l lasi sa inspecteze airspeederul.

cu bao dur iti trebuie doar influenta pozitiva ce o obtii plimbindu-l cu tine ca sa fie martor la lucrurile bune ce le faci.

pe mandalore, HK47, T3 nu-l poti face jedi.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Jun 2005, 12:25 PM
Mesaj #38


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (dead-cat @ 14 Jun 2005, 02:15 PM)


ca ce joci?. io am jucat male light side.

tot male light side am jucat si io....
QUOTE
handmaidenu tre sa i-o tragi de 3 ori in duel (primul dupa ce-ti intra in nava, al doilea cind esti lvl 15 si al treilea cind esti lvl 18). apoi vorbesti cu kreia care-ti zice despre ma-sa ca o fost jedi. vorbesti cu ea si o combini.

Pai cu ea nu m-am caftit niciodata, doar ce am vorbit pe nava de citeva ori, dupa care a zis ceva de genu ca nu mai are ce discuta cu mine, si cam asta a fost tot ....Ma gindesc ca din cauza ca i-am facut avansuri spoton.gif rofl.gif


Cu Atton am fost cel mai aproape, da' n-am stiut de faza cu airspeederu'...
Multam de info, iau niste save-uri mai vechi si incerc iarasi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Jun 2005, 12:25 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
black ice
mesaj 14 Jun 2005, 12:42 PM
Mesaj #39


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Mda, si eu parca as fi tentat sa reiau niste save-uri mai vechi, mai ales ca am inteles ca dark side-ul ar fi mai interesant. biggrin.gif
Eu cu handmaiden m-am luptat de trei ori dar n-am mai vb cu Kreia dupa. Cu Mira n-a mers pentru ca nah, si eu ca Ghostu', avansuri si alte alea. Mi-a zis ca-s prea batran pentru ea sau ceva de genu' asta. blink.gif
Iar cu Atton n-am avut destul influenta ca sa-l fac sa-mi spuna pana la urma 'secretul sau'.

Ce n-am inteles, a fost faza cu G0-T0. A ramas cam neterminata, cum de altfel a fost si intreg sfarsitul jocului. Prea nefinisat.
Am vazut pe alte forumuri pe unii care spuneau ca daca deschizi fisierele cu dialogurile personajelor la sfarsit sunt o serie care nici macar n-au mai fost implementate. Cica n-a mai fost timp. Putin cam jenibil, mai ales ca inca n-am auzit de vreun patch care sa rezolve problemele de pe Dantooine sau pe cele mai importante, legate de finalul jocului...

Acest topic a fost editat de black ice: 14 Jun 2005, 12:43 PM


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 14 Jun 2005, 01:24 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Eu cu handmaiden m-am luptat de trei ori dar n-am mai vb cu Kreia dupa. Cu Mira n-a mers pentru ca nah, si eu ca Ghostu', avansuri si alte alea. Mi-a zis ca-s prea batran pentru ea sau ceva de genu' asta

tre sa tot vorbesti cu kreia ca te alegi cu force point increases etc.
visas te invata "force sight" iar pe chestia asta poti discuta cu kreia pe lina "she did something to my eyes".

chestia cu agatatu nu conteaza la mira ca nu pierzi influenta daca te ieie de ea. ideea e ca tre s-o intrebi de familie etc, apoi se enerveaza si termina discutia. vorbesti inca o data cu ea si-ti ceri scuze. prin asta obtii primul punct de influenta.
singura pe care o poti agatza e visas.
QUOTE

Ce n-am inteles, a fost faza cu G0-T0. A ramas cam neterminata, cum de altfel a fost si intreg sfarsitul jocului. Prea nefinisat.

cred ca lipseste un video in care cistiga bilutza lu' bao dur daca esti light si G0-T0, daca esti dark.
QUOTE

Putin cam jenibil, mai ales ca inca n-am auzit de vreun patch care sa rezolve problemele de pe Dantooine sau pe cele mai importante, legate de finalul jocului...

ce probleme pe Dantooine. io n-am avut nici una. unsure.gif

io l-am terminat a 2-a oara ca jedi consular /jedi master pe difficult si vreau sa zic ca e mult mai simplu decit daca ai un caracter "melee-oriented".
aveam wisdom 32 si vreo 700 de foce points. cu 2-3 lightning-uri curatam o camera intreaga de 7-8 sith assasins.
prin trayus academy am trecut practic neatins

Acest topic a fost editat de dead-cat: 14 Jun 2005, 01:28 PM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 14 Jun 2005, 01:37 PM
Mesaj #41


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Pe Dantooine inainte sa iesi sau intri din baza era un bug deosebit de enervant care incetinea foarte mult frame rate-ul. Probabil e special pentru ATI users biggrin.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 14 Jun 2005, 01:45 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



io am ATI (9800Pro si in curind X850 PE biggrin.gif ). am avut si eu slowdownul dar tine de vertex buffer.
problema am rezolvat-o 100%
introducind

Disable Vertex Buffer Objects=1

in swkotor.ini la "graphic options"

am avut probleme in schimb la un quest. aia de vinde "jedi junk" iti da questul sa cauti cadavrele exploratorilor. unul din el are testamentul pe care-l poti falsifica.
acu, daca mergi la sefu militar al bazei iti da al 3-lea lightsaber component (printre altele) dar nu mai poti merge cu restul cadavrelor la tipa aia sa-ti dea bani pe ele.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 15 Jun 2005, 10:30 PM
Mesaj #43


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



siiiiiii, intorcandu-ne la subiect (nu ca KOTOR 2 nu ar fi un subiect bun la care as contribui si eu cu cateva idei)
sa va spun ce impresie mi-a lasat mie mult asteptatull Episod III (Like anybody gives a flying crap, but this is a forum)

Ce este ROTS
- Un film de actiune/SF bun cu personaje comune, insa necesare.
- O indeplinire tehnica
- Motiv de mandrie pentru George Lucas
- Mai bun decat Attack of the Clones
- O tragedie galactica. Lucas a vrut o tragedie, si by golly a obtinut una! La sfarshit ramai cu sentimentul amar ca evil triumphed, Padme a murit degeaba, Yoda s-a dat batut, Leia si Luke au fost despartiti.
- Exact la ce s-a asteptat toata lumea.
- $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Ce NU este ROTS
- Mai bun decat orice film din trilogia originala.
- O modalitate placuta de a-ti petrece doua ore din viata.

Now, sa trecem la lucrurile importante!
- "Crazy white boy" ce gandeam eu (si Windu) despre Anakin.
- Hayden is so fine. HE WAS SO FINE!
- Natalie is so fine! SHE WAS SO FINE!
- Ewan was the MAN... si cel mai bun actor din toata trilogia.
- "Only sith deal in absolutes"
hehehe. Uhm, beg your pardon, dar nu a zis Yoda ca Anakin trebuie sa renunte la tot ce iubeste? Mi se pare o cerinta destul de absoluta.
Sith and jedi are a lot alike.
- Samuel L Jackson. N-am nimic de comentat doar... Samuel L Jackson. Don't you just love saying it !?
- Grievous si Dooku meritau mai mult. Mai ales Grievous. Am impresia ca Lucas a uitat complet de Clone Wars. Grievous imi aduce aminte de un villain din Stargate: You shall feel my wrath, puny humans.
Mai ales ca si tusea tot timpul. Nu mi s-a parut niciodata cu adevarat periculos. Mai mult un fel de caricatura.
-Singura scena in care am lacrimat nitel este aceea in care clonele s-au intors impotriva cavalerilor JEdi. La un moment dat vezi un cadru cu Yoda, afectat rau. Atunci chiar m-a cuprins nitel tristetea.
- Tot duelurile din trilogia originala erau mai bune. You can keep your freakin balet dancing tae kwan dodo fast fowarded Nadia Comaneci don't-know-where-the-hell-I'm-going-so-I'm-just-spinning-around-really-fast fruity gay moves!
- E numai si numai vina lui Anakin ca a decazut si va spun de ce. He was an arogant little SOB. Inainte sa sara si Obi Wan sa-i taie picioarele nu i-a trecut prin cap sa foloseasca un death grip? Sau chiar si un pull si sa-l arunce in lava? Nu... Anakin era arogant. "Hai sa sar sa ma risc ca de... I'm the badest mofo in this glaaxy."
Isn't that cute?
But it's wroooooooooooooooooooooooong.
- Nu vi s-a parut ciudat sal auziti pe Palpy referindu-se la Anakin cu titlul de Darth Vader. Mie da. Exista asa o imagine puternica in mintea mea despre cine este Vader, despre cum arata, ca mi s-a parut SUPER ciudat sa ma gandesc la Hayden in felul asta.
Weird.
While we're on the subject.
Darth Vader: "Where's Padme?"
WHOAAAAAA! That was unexpected! Chiar nu ma asteptam. Bineinteles, nuuuuu-l urmator mi s-a parut un pic cam prea Frankenstein. De fapt toata scena era cam ciudata. Adica, nu ma asteptam sa zica :
"Ah well... ce-am avut si ce-am pierdut. Let's kill some rebels!"
Dar cred ca o tacere intunecata ar fi servit mai bine. IMHO
- M-a bufnit rasul la scena nasterii lui Luke pentru ca I had the craziest thought:
"Nu e cam negru?"
smile.gif
Si acum mai chicotesc. Imi si imaginam scena dintre Padme si Anakin:
"Padme. Ia zi draga, cand a trecut ultima data Windu pe aici"
LOL

Heh. Cam atat deocamdata. Verdictul?
Filmul asta a fost exact ce ma asteptam.
Insa nu stiu if that's a good thing or a bad thing just yet. Chiar trebuie sa-l mai vad de cateva ori.

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 15 Jun 2005, 10:31 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 16 Jun 2005, 07:30 AM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

- Mai bun decat orice film din trilogia originala.

nu stiu unsure.gif . cred ca mi-a placut mai mult decit episode VI.
pe mine m-au enervat ursii aia de pe endor
question: "how many ewoks fit in an industrial sized blender?"
answer: "i don't know, but gee, i'd love to find out".
QUOTE

Tot duelurile din trilogia originala erau mai bune. You can keep your freakin balet dancing tae kwan dodo fast fowarded Nadia Comaneci don't-know-where-the-hell-I'm-going-so-I'm-just-spinning-around-really-fast fruity gay moves!

best coreography: Darth Maul vs. Qui Gon & Obi Wan. lightstaff r0x!


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 16 Jun 2005, 12:11 PM
Mesaj #45


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Those goddamn teddy bears annoyed a lot of people... dar totusi au avut si ei un scop. Sa arate ca toate creaturile universului, indiferent cat de cudly si cute, sunt afectate de Imperiu si prin urmare ar trebui sa lupte impotriva lui.

Cat despre dueluri, desi Darth Maul este un personaj a carui singura ratiune de a exista este sa fie cool... si a si fost, se vedea clar ca luptele sale sunt exersate si re-exersate, aproape ca un dans. He was good, I'll give you that... dar vechile dueluri erau mai realiste. Preferatul meu este ultimul dintre Vader si Luke, imediat dupa ce Vader aude de Leia si Luke sare suparat rau si incepe sa dea cu sabia in stanga si dreapta. Nu era foarte gratios, recunosc, but he was freakin pissed. Muzica, miscarile, expresia de pe fata lui... now that's my kind of fight. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Natalie
mesaj 16 Jun 2005, 09:35 PM
Mesaj #46


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 6 June 05
Forumist Nr.: 6.406



QUOTE (dead-cat @ 14 Jun 2005, 02:45 PM)
- Ewan was the MAN... si cel mai bun actor din toata trilogia.

sigur.... rofl.gif
interesanta constatare, pe bune rofl.gif . cea mai buna interpretare din toata seria o are Mark Hamill
si pana si Harison Ford e din avion mai expresiv si talentat ca Ewan. El e varza!!!!!!! i guess you're the first to like, or at least to accept him as an actor tongue.gif tipu' n-avea ce cauta in Star Wars, indiferent cat de echilibrat si sters trebea sa pare personajul lui Obi-Wan! Bad choice, Lucas! unsure.gif I mean the WORST choice ever!
pana siu critica l-a desfiintat pe Ewan, ca sa nu mai vorbim de public rofl.gif




Intr-adevar, scenele din final dintre Vader, Luke si Palpatine sunt cele mai bune din toata trilogia. iar bataile dintre Luke si Vader cel mai credibil si realist realizate. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 17 Jun 2005, 07:24 AM
Mesaj #47


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Trilogia = trei filme. Star Wars = OT (original trilogy) + PT (prequel trilogy)
Cand am spus ca McGreggor este cel mai bun actor din toata trilogia ma refeream la prequel-uri. In primul, intr-adevar, era cam confused in legatura cu ce se intampla, dar in Attack f the Clones deja seamana cu Oby Wan la infatisare, la voce, la comportament. Hai sa fim seriosi acum, nimeni nu se uita la Star Wars pentru interpretarile shakespeariene. Pana si Mark Hamill (care este un tip super pentru care am tot respectul) in 1977-1983 nu era un actor mai bun decat sa zicem... Hayden Christensen. In Star Wars actorii sunt doar o parte din intreg, povestea este chiar mai mare decat ei. Lucas a incercat sa faca aceste filme in spiritul filmelor vechi, cand lumii chair nu-i pasa daca Luke era sau nu convingator, pentru ca era ceva ce nu mai vazusera niciodata. Dar acum in mileniul III, deja suntem asa de blazati ca e nevoie de multa putere de convingere din partea actorilor sa ne faca sa ne implicam cat de putin in poveste.
Dar Lucas nu se pricepe la convingere, si prin urmare nici actorii din prequeluri nu au avut cu ce sa lucreze. Dar Ewan chiar este un actor bun. Trainspotting, Moulin Rogue, Big Fish... Should I go on? El doar s-a adaptat stilului lui Lucas. Si macar Ewan este cinstit, pentru ca dupa ce a facut primele doua prequeluri a recunoscut care nu erau atat de bune pe cat dorea.

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 17 Jun 2005, 07:28 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 17 Jun 2005, 07:28 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



btw. Mark Hamill n-a mai jucat mare lucru dupa star wars, ultima aparitie cred, fiind in rolul Col. Cristopher Blair in jocul Wing Commander IV.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 17 Jun 2005, 07:30 AM
Mesaj #49


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Are you kidding me dude?
He's the freakin Joker! Din Batman... De 10 ani este vocea lui Joker, si a multor altor personaje. Are o voce incredibila. A facut si un film. A aparut in Flash, Seaquest, Jay and Silent Bob strike back.
He's already an icon! Nu are nevoie sa munceasca. smile.gif

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 17 Jun 2005, 07:31 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 17 Jun 2005, 11:03 AM
Mesaj #50


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Zi-le diva si fugi de prinde batman begins ca e prea tare abia l-am vazut smile.gif)


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 17 Jun 2005, 11:11 AM
Mesaj #51


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



oh
you
suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuck!

Lucky bastard. Eu trebuie sa astept pana pa 8 iulie sa-l vad (dar vreau sa-l vad la cinema wink.gif ). Asta e fratilor, vara asta:
Star Wars ends
Batman begins

MWAHAHAHAHAHAHAHAA!

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 17 Jun 2005, 11:13 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 17 Jun 2005, 11:19 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



barbati ce se imbraca in latex intotdeauna mi-au fost suspecti blink.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 08:19 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman