HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Varianta De Somn, In ce categorie sunteti ?
In ce categorie va incadrati ?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 29
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Hexor
mesaj 3 Jul 2005, 08:32 PM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 39
Inscris: 25 June 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.499



La culcare baieti ca aberati spoton.gif spoton.gif spoton.gif


--------------------
Imi respect dreptul de a face ce vreau !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hexor
mesaj 3 Jul 2005, 08:35 PM
Mesaj #37


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 39
Inscris: 25 June 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.499



QUOTE (^mami^ @ 3 Jul 2005, 10:39 AM)
hiya.gif Lasa-l domnule bdl sa vorbeasca laugh.gif, poate asa voi intelege de ce ma incadrez eu in alta categorie. De cand ma stiu am facut atatea noptii albe, ca nu le mai tin numarul. Cateodata dorm bustean si zi si noapte. Uneori, daca dorm doar 4 ore (de ex.), ma simt perfect, sunt in forma, parca as fi dormit cel putin 8. Alteori, pot dormi mai mult de 6 ore si ma simt obosita, parca as fi tras cu plugul toata noaptea, nu mai sunt buna de nimic in acea zi! Nu stiu daca ati inteles ceva!! Mi-as dori sa pot avea un program normal de somn. Ah, cat mi-as dori. Sunt nopti, cand toti ai casei dorm, iar eu stau cu ochii in tavan si-mi vine sa urlu, pentru ca stiu ca a doua zi voi umbla ca un zombi!! wacko.gif
La mine tine varianta asta: daca sunt impacata cu mine si simt ca am pentru ce trai, dorm bustean si-n mai putin de 8 ore de somn, sunt un om nou. Uneori ma gandesc la toate problemele ce le am de rezolvat, ma gandesc la ceea ce sunt si la ceea ce-mi doresc sa fac... deci imi dau seama ca nu pot tine in echilibru problemele pe care TREBUIE sa le fac, cu cele pe care mi le DORESC sa le fac... si-atunci... am insomnii... cry.gif Imi iau mult timp, problemele pe care TREBUIE sa le fac... nu-mi mai ramane timp si pentru mine... si pentru ceea ce-mi DORESC... si-atunci incerc sa gasesc SOLUTII. Dar sunt foarte greu de gasit... am prea multe de facut... ori imi doresc eu prea mult...

mami, de ce nu ii lasi pe baieti sa isi zica parerile asa cum vor?e mai bine sa nu intri in polemica cu nimeni . . .!


--------------------
Imi respect dreptul de a face ce vreau !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 3 Jul 2005, 08:47 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



unsure.gif Da ce, am zis ceva rau?! E grav, daca asta s-a inteles din postul meu. Si... chiar am insomnii. Hai ca plec la nani, poate reusesc sa dorm dusa..., ceea ce nu prea cred... am umerii prea grei...

edit: rolleyes.gif hh.gif ... am fost off-topic... si nu-i genul meu...

Apropo... han.gif , Hexor.

Acest topic a fost editat de ^mami^: 3 Jul 2005, 08:57 PM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Jul 2005, 08:47 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Hexor
mesaj 3 Jul 2005, 08:52 PM
Mesaj #39


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 39
Inscris: 25 June 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.499



QUOTE (^mami^ @ 3 Jul 2005, 09:47 PM)
unsure.gif Da ce, am zis ceva rau?! E grav, daca asta s-a inteles din postul meu. Si... chiar am insomnii. Hai ca plec la nani, poate reusesc sa dorm dusa..., ceea ce nu prea cred... am umerii prea grei...

Mami fi mai optimista . . . ! lasa ca o sa dormi dusa , ai incredere in mine . . . thumb_yello.gif thumb_yello.gif


--------------------
Imi respect dreptul de a face ce vreau !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 4 Jul 2005, 03:56 AM
Mesaj #40


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



QUOTE (^mami^ @ 3 Jul 2005, 10:39 AM)
Cateodata dorm bustean si zi si noapte. Uneori, daca dorm doar 4 ore (de ex.), ma simt perfect, sunt in forma, parca as fi dormit cel putin 8. Alteori, pot dormi mai mult de 6 ore si ma simt obosita, parca as fi tras cu plugul toata noaptea, nu mai sunt buna de nimic in acea zi! Nu stiu daca ati inteles ceva!! Mi-as dori sa pot avea un program normal de somn. Ah, cat mi-as dori. Sunt nopti, cand toti ai casei dorm, iar eu stau cu ochii in tavan si-mi vine sa urlu, pentru ca stiu ca a doua zi voi umbla ca un zombi!!  wacko.gif

Mami
Incearca sa remarci cind se intimpla o varianta si cind alta. Sa vezi daca tine de intimplarile zilei respective sau exista o ciclicitate. Dar sa iti notezi lucrurile astea ca sa poti observa eventuala ciclicitate. Interesant ar fi sa spui si visele cum sint in cele doua variante de somn. Exista deosebiri mari ? De exemplu: intr-una nu ai vise sau intr-una ai vise frumoase si in alta vise urite ... etc
Dupa cum vezi calitatea somnului conteaza mai mult decit cantitatea. Somnul este o incarcare cu bioenergie necesara vietii. Deci aceasta incarcare se poate face si mai repede. Daca noi o putem accelera "artificial" vom putea scadea durata somnului fara sa afectam refacerea organismului.


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 12:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman