HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Casatoria, Doar un cuvant ?
Zed
mesaj 20 Apr 2005, 09:33 AM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



QUOTE (dificila @ 18 Apr 2005, 02:54 PM)
Ai dreptate Zorro, dar cand discutia se incheie cu un AI INTELES? DIN ACEST MOMENT EU CONSIDER DISCUTIA INCHEIATA, ramai cu un gust amar si iti scade tot respectul personal. E foarte greu sa incepi o noua zi cu zambetul pe buze.

Poate ca este bine ca la urmatoarea cearta sa-l iei frumos de manute , il rogi sa se aseze pe canapea si ii spui urmatoarele :
Nu uita niciodata ca eu sunt sotia/prietena ta ( nu stiu in ce relatie esti smile.gif ) si nicidecum COPILUL tau si nici Eleva din banca de la geam. Cu ei poti sa-ti permiti sa vorbesti asa . cool.gif Sunt curioasa cum o sa reactioneze .
Tonul autoritar cu "Ai Inteles ?!" este cat se poate de nelalocul lui . Nu are ce sa caute intr-o relatie .
Chiar si cearta trebuie invatata . Este normal si Ok sa te certi cu partenerul dar tonul face muzica .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 20 Apr 2005, 10:03 AM
Mesaj #142


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Multumesc Zed. Zambesc acum in timp ce scriu, pentru ca aceasta a fost prima mea reactie si strategie....care a pus si mai multe paie pe foc.(adica mai am tupeul sa....) trist.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Apr 2005, 10:35 PM
Mesaj #143


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



imi place aia cu ce ii zice sotia lui, in timp ce il bandajeaza, dupa ce mai devreme i-a spart capul cu o vaza....
cica "ce te-ai face fara mine?"


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Apr 2005, 10:35 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 23 Apr 2005, 05:49 AM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Zed @ 20 Apr 2005, 11:33 AM)
Tonul autoritar cu "Ai Inteles ?!" este cat se poate de nelalocul lui . Nu are ce sa caute intr-o relatie .
Chiar si cearta trebuie invatata . Este normal si Ok sa te certi cu partenerul dar tonul face muzica .

La mine problema cea mare a fost ca sotul meu era un suparacios . Cand ne certam , nu putea sa uite , era bosumflat . Iar mie imi trece foarte repede. Incercam sa il fac sa-i treaca facandu-l sa rada . Si era greu jamie.gif Doamne cate tampenii am putut sa-i fac si cate farse numai ca sa il fac sa zambeasca cand era bosumflat sorry.gif . Cu timpul a devenit mult mai relaxat si nu mai tine supararea. Ne impacam imediat ce am terminat amandoi de tipat thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 23 Apr 2005, 06:09 AM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Oiski-Poiski @ 16 Apr 2005, 10:56 PM)
Ui, Toxic ce norocoasa esti , mie nu-mi trece asa usor si credeti-ma ca am incercat sa ma educ da degeaba cry.gif .

La noi faza asta functioneaza in special cand exista o problema mai serioasa . Atunci , cu toate ca sunt mai incarcata negativ , pot sa ma controlez cel mai bine . Cand e vorba de maruntisuri nu ma controlez dar nici nu le iau in serios . Am noroc ca nu sunt foarte vorbareata jamie.gif

Dar am o prietena care e din cale afara de sensibila . Se certa cu prietenul ei pe orice tampenie imaginabila. Orice zicea tipul ea era ofensata , suparata , plansete ,certuri. Si fata a realizat ca are o problema si s-a dus la counseling , a citit ceva carti , si spre surprinderea tuturor s-a schimbat . Dar ea e un caz special in sensul ca a fost traumatizata de faptul ca mama ei a " parasit-o" cand era mica . Mama ei a plecat in SUA ca sa poata sa-si ajute copiii cu bani iar pe cea mica , adica pe ea, a lasat-o in grija fratilor mai mari .De acolo i se trage sensibilitatea exagerata . Oricum , a depasit-o si acum are o relatie foarte buna.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 8 Jun 2005, 01:05 PM
Mesaj #146


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Dar ce ziceti de acele sotii care, dupa minim 10 ani de convetuire naspa, cu speranta ca 'va fi mai bine', ajung sa zica 'Pt. ce sa mai ma despart acu???Cine ma ia pe mine fara casa, fara masa, cu 2 copchii???Ce ca-s harnica si muncesc de cand ma scol si pan' ma culc???'...Cam asa ceva e pe la tzara, dar am vazut si la oras...Unde sotul cand se satura de nevasta ori se imbata cu prietenii ori da televizorul mai tare...Ei, ce ziceti???Ce sa faca femeia???


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surzi
mesaj 8 Jun 2005, 04:56 PM
Mesaj #147


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



cel mai bine..........te casatoresti cand ai banii de divort in banca spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Jun 2005, 05:03 PM
Mesaj #148


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Data'q @ 8 Jun 2005, 02:05 PM)
Dar ce ziceti de acele sotii care, dupa minim 10 ani de convetuire naspa, cu speranta ca 'va fi mai bine', ajung sa zica 'Pt. ce sa mai ma despart acu???Cine ma ia pe mine fara casa, fara masa, cu 2 copchii???Ce ca-s harnica si muncesc de cand ma scol si pan' ma culc???'...Cam asa ceva e pe la tzara, dar am vazut si la oras...Unde sotul cand se satura de nevasta ori se imbata cu prietenii ori da televizorul mai tare...Ei, ce ziceti???Ce sa faca femeia???

Pai sa-si gaseasca ceva de lucru (in caz ca n-are) si sa-si vada de viata. Ca nu sta lumea-ntr-un barbat, si ala vai de capu' lui!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 27 Aug 2005, 08:23 AM
Mesaj #149


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Pai fameia, daca are minte, sa-si vada de viata ei, ca mai bine sa zici 'vai de mine' decat 'vai de noi'. E trist cum in timp relatiile se degradeaza si cei doi trec plictisiti mai departe. Nu avem in noi intelepciunea sa ne oferim neconditionat liniste si intelegere, de multe ori o relatie se transforma intr-un conflict de interese si o lupta absurda a orgoliilor.Lamentarile n-au nici un rost.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 28 Aug 2005, 09:27 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



sa ma iertati de offtopic, daca asa va fi postul meu...

insa parcurgand pagina hanului, cea principiala, observ...de la om la om, de la inima la inima, casatoria....

am sa raman cu gandul asta.


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lutine
mesaj 29 Aug 2005, 10:07 AM
Mesaj #151


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 25 August 05
Forumist Nr.: 6.839



QUOTE (Data'q @ 8 Jun 2005, 02:05 AM)
Dar ce ziceti de acele sotii care, dupa minim 10 ani de convetuire naspa, cu speranta ca 'va fi mai bine', ajung sa zica 'Pt. ce sa mai ma despart acu???Cine ma ia pe mine fara casa, fara masa, cu 2 copchii???Ce ca-s harnica si muncesc de cand ma scol si pan' ma culc???'...Cam asa ceva e pe la tzara, dar am vazut si la oras...Unde sotul cand se satura de nevasta ori se imbata cu prietenii ori da televizorul mai tare...Ei, ce ziceti???Ce sa faca femeia???

Din pacate sunt multe femei in conditia asta in toata tara! Ce ar putea sa faca? Hmmm :

1. sa stea cu barbatul, sa fie batuta, umilita si un fel de maimutoi in casa.
2. sa divorteze si sa se gandeasca la faptul ca un copil crescut in tipete, urlete si intr-o casa in care tatal bea si isi bate sotia reprezinta un mediu vitreg dezvoltarii unui viitor adult! Cei care gandesc : "nu divortez pentru copil" sunt chiar idioti...cu diploma!!!

iar convietuirea cu speranta "va fi mai bine" nu exista! Un om oricat de mult am vrea sa credem asta nu-si schimba obiceiurile...poate le atenueaza dar de schimbat nu le schimba!!!


--------------------
"visez enorm colorat in dementa"(Mircea Cartarescu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman