HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> S.o.s. - Salvati-l Pe Mihai Alexandru !, copil de 1 an are nevoie de operatie
gabriela hogas
mesaj 6 Apr 2005, 05:25 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.467



Dragi oameni,

Ma numesc Gabriela Hogas, am 27 de ani si sunt din Iasi. Sotul meu, Daniel, are 30 de ani si ne iubim foarte mult de peste 7 ani de zile. Pe 24 ianuarie 2004 am nascut un baietel minunat - Mihai Alexandru - care insa are o problema de sanatate grava ce necesita o interventie chirurgicala de urgenta.

Pentru a trai, baietelul nostru Mihai Alexandru, care a implinit pe 24 martie anul acesta 1 an si 2 luni, are nevoie urgenta de o operatie de transplant de ficat.

Copilul nostru a fost diagnosticat cu atrezie de cai biliare atat intrahepatice, cat si extrahepatice si ciroza biliara secundara, malformatie care ii pune viata in pericol pe zi ce trece. Lipsa acestor cai biliare face ca bilirubina care nu se elimina sa ii otraveasca ficatul si intreaga circulatie sanguina afectandu-i deja splina care a crescut mult in dimensiuni.

In Romania aceasta operatie este imposibila la o varsta atat de mica si la o greutate de aproape 7 kg, cat cantareste fiul nostru acum. Exista insa un loc in aceasta lume cu rezultate remarcabile in transplantarea hepatica a copiilor mici, care il poate salva pe Mihaita. La Bruxelles la clinica Saint Luc operatia costa insa aproximativ 85.000 Euro.

Ajutati-ne sa strangem acesti bani inainte de a fi prea tarziu !

Nu respingem nici o idee sau nici un proiect prin care putem sa il ajutam pe Mihaita.

Mihai Alexandru este un copil foarte iubit de intreaga familie, este inteligent, ager si foarte dornic sa traiasca. El lupta pentru viata lui din toate puterile si medicii ii dau toate sansele de supravietuire cu conditia ca acest transplant de ficat sa se faca cat mai repede posibil. Fiecare zi de īntarziere reprezinta o mare durere pentru noi si consecinte greu de recuperat ulterior pentru copilul nostru.

De aceea, indraznim sa apelam la ajutorul dumneavoastra, cat mai generos posibil, avand credinta si speranta ca ne īntelegeti suferinta si dragostea de parinti.

Indraznesc sa aduc in discutie si situatia noastra financiara. Noi locuim impreuna cu mama mea, Elena. Parintii mei sunt divortati si tata este recasatorit. Eu am terminat Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor Iasi, specialitatea Management. Am lucrat ca economist la o firma privata si acum traiesc din indemnizatia de crestere copil de 6.500.000 lei, iar sotul meu este economist la o firma privata, facand insa si multa munca de aprovizionare cu drumuri lungi si obositoare. Salariul lui este in jur de 6 milioane. Mama mea lucreaza la CET Iasi si are si ea un venit de aprox. 6 milioane lei.

V-am prezentat pe scurt situatia noastra ca sa intelegeti ca avem posibilitatea sa intretinem o familie sanatoasa, dar in conditiile in care sanatatea lui Mihaita este fragila si ea este cea mai importanta din toate problemele noastre, fara insa sa neglijam total obligatiile la intretinere, la telefon, la lumina etc. atunci banii sunt absolut insuficienti si nu stim cat ne vom mai putea imprumuta. Si este dureros sa vezi ca niste bani stau in calea vietii unui om. Ce inseamna banii in fata vietii? Nimic. Dar trebuie sa deschidem usile care trebuie si sa ajungem la oamenii care trebuie. De aceea, am indraznit sa batem la usa dvs. si sa va rugam sa ne ascultati povestea, sa ne intrebati orice detaliu doriti sa aflati, si sa reusiti sa faceti ceva si pentru familia noastra. Relatiile dvs. sunt foarte multe si foarte importante si aveti puterea de a deschide usi ferecate pentru noi.

Va rugam din suflet nu ne dati deoparte !

Va multumim anticipat cu speranta ca veti ajuta la salvarea vietii unui copil minunat.


Cu respect, incredere si speranta,

Gabriela, Daniel si Mihai Alexandru Hogas


PS1. Indraznim sa va trimitem atasat cateva poze cu Mihaita si speram sa va placa de el si sa il purtati in sufletul dvs. mare.

PS2. De asemenea, va trimitem si copie dupa 2 pagini din carnetul de externare de la Spitalul Fundeni, din care reiese diagnosticul si necesitatea transplantului de ficat. Daca mai sunt necesare orice alte dovezi ale sinceritatii noastre, va rugam sa nu ezitati a ne spune si vom da curs imediat cerintelor dvs.

PS3. Pe langa adresa de email gabriela_hogas@yahoo.com (pe care o vom verifica zilnic in asteptarea unui semn de la dvs.), ne gandim sa va lasam si telefoanele la care putem fi gasiti. Va stam la dispozitie pentru orice informatie de care aveti nevoie.

Tel. Mobil Gabriela Hogas: 04 0744 678964, Tel. Mobil Daniel Hogas: 04 0740 203579.

PS4. Noi am deschis si un cont la Banca Comerciala Romana Iasi (cod SWIFT RNCB ROBUIS0) pe numele HOGAS GABRIELA, in speranta ca persoane cu suflet mare ne vor aduce mai aproape cu un pas de insanatosirea baietelului nostru.

pt. LEI: RO28RNCB3200000549530001
pt. EURO: RO98RNCB3200000549530002
pt. USD: RO71RNCB3200000549530003

La data de 31 martie 2005 dispunem de cca. 10.500 Euro din care 5000 au fost donati de catre Banca Comerciala Romana.

Apelul umanitar a mai aparut in publicatiile:

http://www.ziaruldeiasi.ro/arhiva/2004/12/...iasi/02.ro.html
http://www.ziaruldeiasi.ro/arhiva/2004/12/...iasi/02.ro.html
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modl...icle&sid=144240
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=ar...=1227&aid=97034
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 06:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman