HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Regulament

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

 
Reply to this topicStart new topic
> Neverwinter Nights Online, Daca vreti sa simtiti ce inseamna RPG
Rufus Dely
mesaj 4 Apr 2005, 07:31 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 2 April 05
Din: Italia
Forumist Nr.: 6.051



Salut inainte de toate.

Trebuie sa va spun ca sunt un impatimit jucator . Si joc numai NWN.
Alalta-ieri vorbeam cu unul dintre amicii mei cu care joc des online: Mai , dar de ca sa nu incercam sa jucam numai intre romani?
Asa ca ....am inceput sa ospitez un modul...am intrebat in coace si in colo : Mai , care vreti sa jucati?
Si, surpriza ! pai deja sunt vre-o 6 jucatori....in doua zile *rade pe sub putinele fire de mustata*
Deci inseamna ca la lume place, si sa fiu sincer eu de mult timp caut jucatori romani, dar sunt tare greu de gasit.

Bine...incercati sa va faceti un acount...si cautati serverul "Nordock Romanesc" in Action. Ca sa fie numai pentru jucatori romani e protejat de playerpassword: p3rinit@ E un Permanent World cu aproximativ 500 de aree cool.gif
Doar cateva sfaturi:

Nu shimbati cheile... daca srv vede 2 chei identice va va boota permanent
Nu folositi caractere 'ilegale'... adic caractere cu abilitati de 250 sau mai stiu eu ce... srv va va boota permanent

Deja vad ca merge si incepem sa punem la cale un proiect : Construirea unui modul exclusiv romanesc rolleyes.gif
Asta ce inseamna : Actiunea se petrece pe teritoriul Tarii Noastre, in perioada 1200-1600(asta ramane de stabilit), bine'nteles, e nevoie de fantezie , pentru a avea loc toate rasele din NWN. Majoritatea claselor vor fi inlocuite cu nume potrivite romanesti (Luptator, Padurar, Vrajitor,Mag,Cavaler....) , dialoguri romanesti, muzica romaneasca in joc, eventual costume romanesti.

Asadar cu ocazia asta fac un apel la voi , cunoscatori ai jocului si nu numai. Daca doriti sa va implicati in chestia asta, va rog sa imi scrieti. aici in forum ar fi bine, pentru a populariza toata treaba. Daca cunosti bine istoria tarii, detalii , personaje obscure din trecut, sau personaje particulare.....orice chestie care s-ar putea introduce in acest modul, esti binevenit.
De asemenea, daca ai cunostinte de programare , esti familiarizat cu toolset-ul , scriptingul sau esti cunoscator al programelor 3D Max, gMax.....OOOOH... te rog!

Bineinteles, e nevoie de multa munca si acum eu fac doar o strigare.....s-ar putea ca toata treaba sa fie in zadar cry.gif ....si atunci eu am sa ma intorc inapoi sa-mi joc rolul de Moon Elf in acea lume numita Tellaria tongue.gif





--------------------
Baietii buni vor ajunge in rai. Cei rai vor ajunge oriunde doresc
___________________________
Tellaria (Rising Omens)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwind
mesaj 11 Apr 2005, 09:24 AM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 301
Inscris: 8 July 04
Din: Above and Beyond the Stars
Forumist Nr.: 4.031



Si cine e GM-ul pe acolo si cat de bine stie sa scrie?

Sper sa achizitionez o licenta de NWN curand sa pot juca si eu pe net.


--------------------
***********************************************
Embrace death as a lover for she alone shall be your eternal bride
***
Transcript from 'Nightwind's Younger Days'
***********************************************
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:12 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman