HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvântatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Iata O Catelusa Tare Simpatica !, despre Goden Retriever ...
oaspetele
mesaj 20 May 2005, 06:36 AM
Mesaj #36


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



QUOTE (Alma @ 6 Apr 2005, 09:56 PM)
Draga skysurfer

Iti multumesc pentru primire si as avea o sugestie de care ar trebui sa tii seama : daca doresti sa iti iei un Golden Retriever sau un Labrador …nu il tii in curte !!!!!!!!!!
acestia sunt caini prea sensbili si mult prea afectuosi ca sa nu il tii aproape de tine ! wub.gif
DAR IN NICI UN CAZ IN CUSCA !
Stiu ca nu multi accepta aceasta ideie , dar …daca doresti un caine de curte …ia-ti mai bine un lup alsacian !  thumb_yello.gif

am un labrador de 4 ani, si in afara primelor 2 luni nu a stat decat afara.
are o casuta mare si frumoasa, cu o curte suficienta, unde isi petece clipele cand se lucreaza in curte sau atunci cand ia masa ( nu stiu cati stiu, dar dupa ce un caine-mai ales de talie mare-manaca, e bine ca el sa stea in repaos cel putin 30 de minute.
desi la Bistrita prindem anual temperaturi de -20grade, BIG nu s-a plans niciodata....
mai ales datorita temperamentului extrem de exuberant, nu recomand ca un labrador sa fie tinut in casa. e un caine care trebuie miscat destul de mult, iar daca timpul nu va permite, "peremiteti-i " macar lui sa se miste.
in mod cert, golden retriever este o rasa mai docila, nu atat de astamparata. se preteaza la apartament.
dar, e drept, ambii caini au nevoie de dovezi de iubire si companie.

revenind, labradorul are un subpar, care-l ajuta in apa si la suportarea temperaturilor cu -.
asadar, nu e nici o problema pentru un labrador sa "traiasca" afara. doar, repet, aratati-i afectiune in fiecare zi.
de altfel, nu vad cum m-as putea descurca in casa cu un labrador de aproape 40 kg si un pitic de 1 an juma.
cry.gif


aaaa, sa nu uit sa ma laud : duminica trecuta BIG al meu sa "incoronat" cu trei titluri
CAC, BOB, BOG !!

asadar, daca aveti cunostinta de o domnisoara labrador frumoasa, cu buletin si devreme acasa, BIG al nostru ar vrea sa-i faca o vizita !!
wub.gif

Acest topic a fost editat de oaspetele: 20 May 2005, 06:38 AM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  100_2425.JPG ( 67.11K ) Numar descarcari: 32
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 May 2005, 06:36 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 10:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman