HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Regrete, uneori am vrea sa....
Yvonne
mesaj 29 Mar 2005, 03:32 PM
Mesaj #1


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Uneori am vrea sa dam timpul inapoi sa schimbam cate ceva, sint momente in care greselile ne coplesesc si am vrea sa mergem inapoi sa modificam acel ceva care ne intuneca sufletul.
Aveti regrete? ce ati vrea sa schimbati daca s-ar putea?


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 29 Mar 2005, 04:38 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Personal, consider ca regretele nu fac altceva decat sa ne consume energia fara nici un folos. Imaginati-va ce epuizant este sa te gandesti la tot felul de scenarii pe care le-ai fi putut aplica in cazul X sau Y sau Z, dar cand colo, asa ceva este imposibil din cauza ireversibilitatii vietii. Daca acceptam ca greseala face parte din viata fiecaruia, daca stim sa invatam din greseli si daca stim sa ne asumam responsabilitatea actiunilor, atunci cred ca regretele nu-si mai au locul in viata noastra.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 29 Mar 2005, 05:46 PM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Da,avem regrete ! dar nu ne-ajuta cu nimic,poate sa invatam din greselile trecute ...dar...citeodata stai si te intrebi ...poate asta a fost calea! Oare nu cumva am facut asta pentru ca altfel nu se putea?sau mai devreme sau mai tarziu tot acolo s-ar fi ajuns.
Mie viata mi-a aratat de vreo citeva ori ca lucrurile care trebuie sa se intample se intampla chiar daca mult mai tarziu ,iar cele care nu trebuie degeaba le fortezi ,oricum o dai ,oricum o sucesti tot nu-ti iese si ajungi intr-un final la concluzia ca tot ce ai realizat e sa pierzi timpul incercind sa te autoconvingi ca e bine ce faci.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Mar 2005, 05:46 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 29 Mar 2005, 06:37 PM
Mesaj #4


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Michelle @ 29 Mar 2005, 05:46 PM)
Da,avem regrete ! dar nu ne-ajuta cu nimic,poate sa invatam din greselile trecute ...dar...citeodata stai si te intrebi ...poate asta a fost calea! Oare nu cumva am facut asta pentru ca altfel nu se putea?sau mai devreme sau mai tarziu tot acolo s-ar fi ajuns.
Mie viata mi-a aratat de vreo citeva ori ca lucrurile care trebuie sa se intample se intampla chiar daca mult mai tarziu ,iar cele care nu trebuie degeaba le fortezi ,oricum o dai ,oricum o sucesti tot nu-ti iese si ajungi intr-un final la concluzia ca tot ce ai realizat e sa pierzi timpul incercind sa te autoconvingi ca e bine ce faci.

Ai cam spus ce vreau si eu sa spun rolleyes.gif .

Am regrete, dar in ultimul timp s-au estompat; am reusit sa inteleg ca altfel nu se putea, ca asa a fost sa fie cursul vietii mele. De mica am avut constiinta a ceea ce e bine si ce e rau. Cu toate astea, oricat de mult m-am ferit sa fac anumite greseli - si m-am straduit din toate puterile mele - pana la urma inevitabilul s-a produs, greseala s-a intamplat, tragedia si-a facut loc. Asadar acum sunt impacata cu mine, pana la urma viata mea e mai interesanta asa presarata cu greseli, am material pentru cateva romane bune, asa ca la batranete sunt asigurata ca n-o sa ma plictisesc ohyeah.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 29 Mar 2005, 07:26 PM
Mesaj #5


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



regret ca am pierdut 6 ani din viata pe bancile facult...
si nu am pierdut 6 luni pt ceva mai profitabil, o sc de ospatari de ex...


--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 30 Mar 2005, 10:53 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



nu as schimba nimic..in viata mea au fost mai multe nuante negre..dar..cand privesc in urma..umezesc aleea trecuta..si merg mai departe..intr-un final..viata este o batalie..important este sa constientizam ca este alcatuita din etape ..reprize..toate trebuie trecute..cu sau fara culoare in lumina ochilor..deci..defirici sau nu..stim ca am facut ceea ce atunbci am considerat..si nu ceea ce acum am fi voit...viata este plina de greseli..important este sa o traim..si sa luptam pentru o cat mai lunga batalie..cu conventia..secunda..minutul..ora..ziua..impusa de noi toti..care pana la urma s-a dovedit a fi subiectiv..pentru fiecare timpul este si are o alta importanta si semnificatie..simtire.,,.deci..traieste..ca sa poti spune mai tarziu...ca ai trait..si nu regreta..ca sa poti mai tarziu..ca ai facut ceea ce trebuia ca sa fi fericit..si implinit...desi..nu a fost intotdeauna asa...


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 30 Mar 2005, 11:03 AM
Mesaj #7


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Doamne fericiti sinteti. Eu privesc in urma si as schimba cate ceva. Decizii proaste luate sub impulsul de moment. Oricat as incerca sa ma conving ca atunci am procedat bine avand in vedere conjunctura tot ma bantuie gandul ca daca as fi cugetat mai bine m-as fi scutit de multe griji si probleme. Si totul din orholiu, un orgoliu prostesc si nemotivat.La urma urmei sintem suma actiunilor noastre si nimeni nu mai poate schimba nimic.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 30 Mar 2005, 10:06 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



daca nu vreau sa dau timpul inapoi..nu inseamna ca sunt fercita..cum am mai spus..nu este cazul meu...nu prea ma iubeste tanti FERICIREA... unsure.gif dar nu despre asta vorbeam...vorbeam despre ...uite..ai spus asa:'Oricat as incerca sa ma conving ca atunci am procedat bine avand in vedere conjunctura tot ma bantuie gandul ca daca as fi cugetat mai bine m-as fi scutit de multe griji si probleme.',,ok,,ai schimba ceea ce ti-au dat atatea dureri..dat sa-mi spui ce rost mai are viata..fara lacrimi si suspine..fara regrete..si ganduri aiurite..care dupa mai multe clipe..in timp cladesc in tine..o personalitate..cred ca este si razboiul de care vorbeam..dorinta de a trece peste aceste suferinte..deloc placute ...nu trebuie sa fi fericit ca sa spui ca mergi mai departe...trebe sa ai setea de viata..si speranta in sange..care sa-ti domine sufletul si chipul...

Acest topic a fost editat de iniya: 30 Mar 2005, 10:08 PM


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crazy Horse
mesaj 31 Mar 2005, 06:23 AM
Mesaj #9


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 52
Inscris: 16 October 04
Din: Cliffwood Beach,New Jersey/USA
Forumist Nr.: 4.689



smile.gif Regrete?
Nu am absolut niciunul.Pt. mine personal,prezentul conteaza,trecutul nu mai poate fi schibat deloc,atunci de ce as regreta dupa ceva ce nu mai exista???E inutil si o pierere de timp.nici viitorul nu-l concep decat privind din prezentul trait efectiv,planuri imi fac dar asta nu inseman ca nu pot fi schimbate ori de mine ori de soarat insasi.Deci prezentul imi este baza existentei.
Am facut multe tampenii la viatza mea ,nici unii din voi nu au trecut macar prin vise, pe langa ce am trait eu din plin,dar nu le regret si nici sa le schimb nu as vrea ,oricat de aiurit si inconstient am fost.
In fapt sunt lectii de viata si experiente,te fac mai intelept,mai spiritual mai tarziu.Si in plus exista si factorul sansa destinului si cum iti apare in viata.Totul e legat ,orice lucru cat de mic ce ai facut va avea o reactie in viitor,adica in eternul prezent.
Nu as fi ajuns unde sunt si la viata actuala daca n-as fi trecut prin pajisti frumoase dar si prin mocirle.Sa nu uitam ca trandafirul e frumos ,miroase frumos dar are si spini.
Asa ca in opinia mea modesta regretele nu au valoare in viata daca apartin trecutului.

PEACE&LOVE,
Crazy Horse
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2005, 08:06 AM
Mesaj #10


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Iniya, crede-ma ca as vrea ca viata sa fie fara lacrimi ,fara suspine, fara probleme. Zau ca mi-ar place. Nu am in mine nimic de martira care sa considere ca totul se obtine cu sacrificii. Si tocmai pentru ca stiu ce greu sa traieste fiecare zi as vrea sa fie numai bine.Nu fug din fata greutatilor, imi asum raspunderi, scrisnesc de multe ori din dinti si merg mai departe. Tocmai din aceste motive as vrea sa fie mereu bine. Pentru ca am luptat pentru asta, pentru ca stiu ce greu e, pentru ca fiecare dintre noi merita sa-i fie bine.Nu voi fi cu nimic mai fericita consolindu-ma cu gandul ca am invatat din greseli si am niste lacrimi care atarna in urma. As fi vrut sa am intelepciunea de a fi facut totul asa cum trebuie si multumirea ca nu am ranit pe nimeni. Viata poate fi frumoasa si fara suferinta. Avem in noi o neinteleasa stare de autocompatimire, unii chiar cultiva un cult al suferintei.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 31 Mar 2005, 09:19 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (dificila)
As fi vrut sa am intelepciunea de a fi facut totul asa cum trebuie si multumirea ca nu am ranit pe nimeni.

Nici Dumnezeu nu poate multumi pe toata lumea daramite noi oamenii....


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 3 Apr 2005, 07:33 PM
Mesaj #12


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Oh da !!!! Am un regret deosebit si as vrea sa dau timpul inapoi numai pentru asta.
Cu doua zile inainte de a muri tata am sunat acasa si era mama la telefon si am vorbit cam mult cu ea .Si ea zice la urma , sa ti-l dau si pe tat-tu.Eu zic, lasa ca sun si asa peste patru zile de ziua lu frate-meu si vorbesc atunci cu el.
Peste doua zile a murit si peste inca doua zile l-au inmormantat, in ziua in care frate-meu a implinit 23 de ani.
Asta regret, ca m-am zgarcit la un telefon .


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 7 Apr 2005, 03:19 PM
Mesaj #13


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



Cand eram mai tanara aveam si eu regrete. Acum, nu mai am, m-am copt la minte. Regretele sunt inutile. De unde stim noi cu precizie ca daca am fi facut acel "ceva" pe care-l regretam, era mai bine? Avem vreo garantie? Nu! Este doar in mintea noastra iar pana la realitate...cale lunga, drum batut. Si oricum, destinul este unul singur. Daca iti este dat sa ajungi intr-un anume punct, atunci acolo ajungi, mai greu, mai cu piedici, sau foarte repede si neted, in cazul unora! Si mai am convingerea ca tot ce ti se intampla, are un scop, chiar daca mai greu de descifrat pentru noi...Atunci, la ce bun regretele?!


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 10 Apr 2005, 01:17 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Uneori am vrea sa ne reantoarcem in timp, stiind acum cea ce nu stiam atunci. Dar regretul pentru ca nu am facut ce trebuie nu exista decat in mintea noastra, el nu e real, grija pentru el nu trebuie sa avem, ci bine sa facem de cand ne hotaram sa nu mai gresim. Am visat odata pe unii care ar fi vrut sa simta frigul sau caldura dar nu puteau, erau aparati de aceste neajunsuri, si erau destul de tragici


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 18 Apr 2005, 10:07 AM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Ca fiecare, probabil, am si eu regretele mele.... ca nu mi-am intilnit tatal niciodata (a murit cind aveam un an ), ca nu am terminat facultatea... si, cel mai mult, ca nu am avut incredere sa fac anumite lucruri... Ma mai bate gindul ..." Si daca...? "
Dar stiu ca nu se mai poate face nimic... si merg mai departe. Regretele incerc sa le alung.
Inainte eram o pesimista ... acum m-am schimbat mult . Vreau sa vad intotdeauna partea buna si jumatatea plina a paharului.Schimbarea se datoreaza mult unei sume de evenimente din viata mea si a filmului "Amelie"---film ce m-a "atins" tare mult.


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 18 Apr 2005, 12:41 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



bufnitza welcome.gif smile.gif la cat mai multe postari..si..viata merge inainte..cred ca..daca renunti impunandu-ti un' nu' in drum..nu ai cum sa treci de bariera neimplinirii biggrin.gif

Tu stii daca ai puterea sa termini ce ai inceput..daca esti in stare sa-ti asumi niste riscuri..si sperante arse in timp..dar..cred ca niciodata acest'nu'luat in brate ..nu-ti asigura o liniste sufleteasca..aceasta impacare cu infrangerea..a fi un luptator este usor..a rezista este mai greu sad.gif viata este groaznica..important este sa o facem noi frumoasa..sau..macar picurata cu cateva clipe de miere..sa ii mai indulceasca veninul .. unsure.gif macar cate putin..incet incet..poate si reusim sa o facem mai..usoara devil.gif


te imbratisez si mwah1.gif bufnitza sorry.gif




--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 22 Jan 2006, 02:33 PM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Uneori, as vrea sa nu fi ajuns in situatia mea de femeie independenta si cu studii dar singura. Imi aduc aminte de o sora de-a bunicului meu de la Botosani, care era maritata si statea la curte. Era grasa si mi-o imaginez cu vreo 12 copii, desi mi se pare ca nici nu a avut. Imi mai imaginez si cum as fi fost eu daca nu ar fi venit tata la Bucuresti. Imi imaginez cum as fi trait la fel ca ruda mea, dar cu o gramada de copii. In loc sa fiu nemultumita ca m-am ingrasat putin (ma ingrasasem mai mult dar am mai slabit intre timp si oricum nu ajunsesem ca aia), as fi fost de mult la fel de grasa ca matusa si as fi fost multumita asa. De fapt, nici nu m-as fi gindit ca nu e bine. Mi-as fi indeplinit destinul meu biologic (de exemplu, ingrasarea si toate sarcinile pe care mi le aduce barza). As fi fost mindra de reteta mea de sarmale, de cirnati sau de dulceata (eu nici nu fac asa ceva).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 22 Jan 2006, 06:58 PM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



Mai sus spuneam ca n-am regrete...Insa am unul mare de tot! sad.gif Ca nu i-am spus tatalui meu niciodata "te iubesc", iar cand am vrut, a fost prea tarziu...


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 11 May 2006, 11:08 AM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE
Ca nu i-am spus tatalui meu niciodata "te iubesc", iar cand am vrut, a fost prea tarziu...


Asta m-am macinat si ma macina si pe mine, in legatura cu amandoi parintii. Insa am avut grija de atunci sa atentionez cat mai multi sa nu faca greseala asta...


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 11 May 2006, 05:12 PM
Mesaj #20


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Am facut multe prostioare, unele mai mici, altele prostii in toata regula, dar daca ma gandesc acum imi dau seama ca fara acei pasi gresiti sigur nu ajungeam unde sunt acum, iar acum sunt fericita, am o viata la care nici nu speram, am reusit sa ma inconjor de persoane care tin la mine si la care tin si eu, iar asta conteaza cel mai mult.
smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 12 May 2006, 01:03 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Am facut multe lucruri bune si mai putin bune... dar nu regret decit un singur lucru: ca nu am fost tot timpul linga copilul meu, nu m-am bucurat de copilaria lui. Nu stiu cui i-a fost mai greu, lui sau mie? Dar daca ar mai fi sa mai traiesc odata l-as cara dupa mine peste tot, oricit de greu mi-ar fi si chiar cu riscul de a realiza mai putin decit am realizat!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Falanstera
mesaj 20 May 2006, 04:14 PM
Mesaj #22


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 63
Inscris: 31 December 03
Forumist Nr.: 1.667



da, am, dar nu regret ceva ce nu am facut sau am facut, ci ceva ce nu s-a putut intampla, indiferent, cumva, de actiunile mele. offf... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 20 May 2006, 08:50 PM
Mesaj #23


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Imi pare rau ca am regrete.... Nu sunt foarte multe, de natura sa-mi doresc sa-mi iau viata de la capat, dar - oricum - exista.


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 21 May 2006, 06:55 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



QUOTE (jkd @ 29 Mar 2005, 08:26 PM)
regret ca am pierdut 6 ani din viata pe bancile facult...
si nu am pierdut 6 luni pt ceva mai profitabil, o sc de ospatari de ex...

Ma doare sa citesc asa ceva...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kenzy
mesaj 22 May 2006, 10:29 PM
Mesaj #25


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 22 May 06
Forumist Nr.: 8.280



Nu am timp de regrete, merg inainte si, in functie de greseli, schimb sau imbunatatesc cate ceva pe drum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tinkerbell
mesaj 27 May 2006, 06:52 PM
Mesaj #26


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 534
Inscris: 1 November 05
Din: Arad, RO
Forumist Nr.: 7.178



Nu stiu ce am de la un timp ca imi incep toate frazele cu "Pai, ....." blink.gif
Pai, nu stiu sa spun ce regret, iar asta probabil e un lucru bun. Sunt lucruri de care nu sunt multumita, desigur.
Dar am si o mare multumire, care imi vine imediat in minte cand ma uit in urma: ca mi-au trecut gargaunii din cap exact la momentul oportun, altfel cel mai adevarat barbat din viata mea s-ar fi dus si eu as fi ramas vesnic cu regretul ca am trecut pe langa sansa de a fi fericita.


--------------------
"Nu există pustiu, doar neputinţa noastră de a umple golul īn care trăim."
[Octavian Paler]

last.fm user profile


Go to the top of the page
 
+Quote Post
dannst
mesaj 29 May 2006, 08:31 PM
Mesaj #27


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 71
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.149



in ce ma priveste: regret ca n-am aptitudini pe masura vointei.
in ce-i priveste: ca n-am fost linga ei cind aveau nevoie de mine.


--------------------
d.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 29 May 2006, 08:58 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



cred ca minte cel ce spune ca n-are regrete,toti avem dar ...ce s-a dus,s-a dus!exista o lege a compensatiei...cel mai mult regret ca n-am fost suficient de indrazneata in trecut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggio
mesaj 30 May 2006, 08:56 AM
Mesaj #29


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 23 May 06
Forumist Nr.: 8.286



Regretele sunt pt. oamenii slabi si visele lor desarte! De ce sa regret ceva ce am facut cu buna stiinta la un moment dat al existentei mele sau chiar acum, in acest moment? Ar insemna sa-mi regret propria-mi existenta! Voi asta faceti?


--------------------
Nu am nevoie de fanatici! Vreau o armata [...] sanatoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 30 May 2006, 09:42 AM
Mesaj #30


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



"Sa nu regreti ce ai facut, ci ce n-ai facut" zicea cineva...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 1 Jun 2006, 08:58 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960



QUOTE (Erwin @ 30 May 2006, 10:42 AM)
"Sa nu regreti ce ai facut, ci ce n-ai facut" zicea cineva...


... asa e, si mai ales daca stiai f. bine ce aveai de facut ... intr-o carte, un personaj scrisese pe spatele unei fotografii cam asa " Ai tot ce-ti trebuie pt. a deveni un bun comandant, dar se pare ca lenea s-a nascut inaintea ta !" ...

...personal, regret un singur lucru: ca, de cele mai multe ori, nu mi-am luat viata in propriile maini, cum se spune ...
... cineva spunea:" Cand ceva nu merge bine in prezent, uita-te in trecut" ... sigur ca nu mai are rost (totusi) sa regretam ce a fost, dar e bine sa invatam din greselile noastre si, f. important, sa ni le asumam ... in rest, viata e frumoasa ...


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr.
mesaj 21 Aug 2006, 08:31 PM
Mesaj #32


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 47
Inscris: 28 March 06
Din: undeva in Ardeal
Forumist Nr.: 8.040



Regrete?? rolleyes.gif
...probabil ca fiecare din noi se confrunta cu astfel de stari, insa uneori este greu sa recunoastem... smile.gif
...eu, imi reprosez mereu faptul ca uneori cu sau fara voie reactionez in asa fel incat ranesc pe cei din jur, apoi REGRET amarnic si caut a-mi indrepta erorile... sad.gif
In viata fiecare gest, sentiment, fapta sau mic ,,semn" contribuie la ceea ce suntem, la ceea ce devenim si la ceea ce facem..! smile.gif


--------------------
...biruieste iubind!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dor
mesaj 21 Aug 2006, 08:43 PM
Mesaj #33


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 128
Inscris: 18 August 06
Din: Brasov
Forumist Nr.: 8.572



Eu n-as schimba nimic din trecut. Ma bucur ca sunt aici unde sunt, daca ar fi schimb viitorul s-ar putea sa nu mai fiu aici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titus Herbert
mesaj 21 Aug 2006, 08:50 PM
Mesaj #34


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



atunci de ce te dai cu capul de birou? laugh.gif


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dor
mesaj 22 Aug 2006, 09:42 AM
Mesaj #35


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 128
Inscris: 18 August 06
Din: Brasov
Forumist Nr.: 8.572



Prostia e prostie, n-am cum s-o schimb sa ma fac inteligenta asa instantaneu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 09:37 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman