HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Al Doilea An La Han, Impresii, opinii, critici, propuneri :)
Diana-Maria
mesaj 12 Mar 2005, 11:26 AM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Pe mine ma doare inima cind vad ca unii hangii, ,,luati de val" , uita de Regulamentul Hanului si de Arta de a Conversa !
In rest, multi ani si sa fim si noi, si Hanul, mai buni si mai frumosi interior !


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crazy Horse
mesaj 14 Mar 2005, 04:30 AM
Mesaj #37


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 52
Inscris: 16 October 04
Din: Cliffwood Beach,New Jersey/USA
Forumist Nr.: 4.689



thumb_yello.gif Am descoperit acest site prin Oct. anul trecut,din pacate nu am prea participat la forumuri...o vreme chiar n-am mai scris deloc.
Chestia e ca nu-s un hangiu vechi sa ma pot exprima cu vreo anumita parere.
Si nu stiu precis cati romani care traiesc in Ro. sunt la han si cati din alte tari precum mine.La unele tematici nu pot scrie deoarece eu nu mai cunosc ce mai e prin Ro. decat f.f.f. putin ,mai mult nimic...
Dar atat cat am stat si stau, daca sunt acceptat in randul vostru la han(cu toate ca nu mai beau nimic alcoolic de 1 an sad.gif )vreau sa spun ca acest site este deosebit ,imi place cum e organizat,imi place verva tuturor,la fel si varietatea tematicilor,in special imi place spiritul de prietenie si tinerete ca exista si cu toate ca uneori sunt unele raspunsuri mai ironice putin la adresa cuiva ,imi dau seama si intuiec ca nu-s voite din rautate.

Am mai dat si pe la alte site-uri romanesti care mai de care, dar acolo nu m-am simtit bine,lumea e geloasa,invidioasa critica mereu si simti rautatea in cuvintele lor caci all of them take it so personally!
Si toti se dau mari scule si importanti si filosofi si spirituali si experti in orice lucru cat de mic....
Hanul este mie un loc unde vin sa ma relaxez sa stau la o vorba si sa plec si sa mai revin,nu e un loc de cearta ca in alte parti.
Poate intr-o zi am sa plec iar o vreme , nu sunt nici ca fire un om legat de un loc....uite,am trait in Ro. apoi in USA 23 ani si acum plec in Germany....cine mai stie ce fac peste alti ani?Doar destinul si karma stiu.
Ceea ce stiu insa ACUM e ca traiesc in prezent si asta este filosofia mea si asta ma intereseaza,de vreti e ZEN- beginner's mind.Si mai stiu ca hanul e un loc unde ma simt f.bine cand fac un popas.
Deci e un site f. bun si de la mine nota 10++++

PEACE&LOVE,
Crazy Horse

MITAKUYE OYASIN(in limba lakota-sioux=suntem cu totii rude=suntem toti acelasi suflet)



Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 14 Mar 2005, 07:06 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



welcome back...Stiu si io alte forumuri din SUA si Canada si trebe sa zic ca ai dreptate...pacat; Tot Hanu“ rulz, maaa


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Mar 2005, 07:06 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Yvonne
mesaj 18 Mar 2005, 12:35 PM
Mesaj #39


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Un an de zile am dus dorul hanului. Imi place aici si as vrea sa cred ca am deja un loc rezervat permanent.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 18 Mar 2005, 12:42 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (dificila @ 18 Mar 2005, 12:35 PM)
Un an de zile am dus dorul hanului. Imi place aici si as vrea sa cred ca am deja un loc rezervat permanent.

da“ pe unde ai umblat ?


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 18 Mar 2005, 12:51 PM
Mesaj #41


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Mihaitza si bilanturile lui tongue.gif

Eu imi petrec zilele prin Poiana, nu pot sa zic despre Han in general, asa ca ma voi limita la Poienita.
E un loc unde oamenii pot sa zica ce vor. Tocmai din aceasta cauza apar si conflicte. Si eu stiu ce inseamna asta.
Vreau insa sa mentionez ca Hanul, orice alt forum, nu e viata reala. E un surogat care se transforma intr-un drog, daca nu ai o viata (reala) activa.
E un "blind date" permanent.
E bine insa sa ai si prieteni, partener de viata, familie REALE.
Mihaitza m-a suspendat o luna si ceva si probabil ca o va mai face, dar de asta nu-i port pica.
Hanul Ancutei nu e toata viata , e o farama, care trebuie asortata din cand in cand si cu altceva.

Parerea mea.
Traiti cum ganditi ca e mai bine cool.gif

Acest topic a fost editat de Vornicum: 18 Mar 2005, 12:52 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 18 Mar 2005, 12:52 PM
Mesaj #42


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Hai-hui, am vagabondat de colo-colo ca un scaiete dus de vant.
Acum sint vasul acela de lut pus pe prispa hanului cu buchetul de flori de camp in el.Ma vezi? flowers.gif


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Mar 2005, 10:13 PM
Mesaj #43


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



2 ani, 2 saptamani si 2 zile de han pentru mine. Frumoase cifre s-au nimerit azi biggrin.gif Mereu ma apuca nostalgia cand ma gandesc la mana de oameni de la inceput, pe care i-am tot mentionat (Ghostu, simon, bedelu, afro, carmi si, bine-nteles, Mihai) dar, bine-nteles, daca si acum, dupa doi ani, nu am fi decat noi... ar fi ceva putred. Din pacate, timpul si internetul nu mi-au mai permis in ultimul timp (ultimul an, pot spune chiar) sa intru pe cat de des imi doresc, insa e bine sa vad ca hanul supravietuieste si fara mine laugh.gif (greu de acceptat, e drept biggrin.gif). S-a schimbat in bine, s-a schimbat in rau? Intrebari binevenite la care raspunsul meu subiectiv nu conteaza prea mult - important este sa ma simt eu bine (si, Doamne-ajuta, ma simt) si sa nu fac pe nimeni sa se simta prost. In rest, depinde de fiecare. La cat mai multi ani hanului asta minunat care a adunat atatia oameni minunati!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 12:24 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman