HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Tao Al Nutritiei Si Purificarii, Note, comentarii, Jurnal
Dani
mesaj 1 Jun 2005, 02:36 AM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (thunder @ 1 Jun 2005, 03:26 AM)
QUOTE
Acupunctura stimuleaza organismul sa produca propriile substante cu rol antialgic, numite “endorfine”. Acestea sunt secretate in creier si ofera senzatia “de bine”.

In realitate, stimularea acelor zone de pe creier trezeste in fiinta o stare de bine, chiar de fericire, dupa caz, iar acele endorfine sint mai degraba un "rezultat" al acestei stimulari si a starii de bucurie/fericire decit cauza lor.

QUOTE
Endorphins are endogenous opioid biochemical compounds. They are peptides produced by the pituitary gland and the hypothalamus in vertebrates, and they resemble the opiates in their abilities to produce analgesia and a sense of well-being.


Nu stiu despre care realitate vorbesti, dar se pare ca Wikipedia este de acord cu mine. smile.gif


P.S. Acum sper sa nu iti para rau ca mi-ai oferit flori. jamie.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 1 Jun 2005, 02:41 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Dani @ 1 Jun 2005, 04:36 AM)
QUOTE (thunder @  1 Jun 2005, 03:26 AM)
QUOTE
Acupunctura stimuleaza organismul sa produca propriile substante cu rol antialgic, numite “endorfine”. Acestea sunt secretate in creier si ofera senzatia “de bine”.

In realitate, stimularea acelor zone de pe creier trezeste in fiinta o stare de bine, chiar de fericire, dupa caz, iar acele endorfine sint mai degraba un "rezultat" al acestei stimulari si a starii de bucurie/fericire decit cauza lor.

Nu stiu despre care realitate vorbesti, dar se pare ca Wikipedia este de acord cu mine. smile.gif

- tocmai pt. ca nu stii (inca) despre aceasta realitate, si nici cei care scriu astfel de "dictionare", nu esti (inca) deacord cu mine (si cu traditiile oculte milenare). rolleyes.gif

QUOTE
P.S. Acum sper sa nu iti para rau ca mi-ai oferit flori. jamie.gif

- florile erau pt. gluma buna la care am ris cu pofta, nu pt. a-ti "cumpara" favorurile sau "voturile". smile.gif Oricum, succes in continuare in cautarile tale !


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 1 Jun 2005, 03:30 AM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (thunder @ 1 Jun 2005, 04:41 AM )
- tocmai pt. ca nu stii (inca) despre aceasta realitate, si nici cei care scriu astfel de "dictionare", nu esti (inca) deacord cu mine (si cu traditiile oculte milenare). 

Stiu ca sunt mica si prostuta, dar ma simt mai bine sa stiu ca si cei de la Wikipedia sunt la fel de nestiutori. cool.gif
Ai si tu dreptate, fiecare cu... realitatea lui. rolleyes.gif

QUOTE
- florile erau pt. gluma buna la care am ris cu pofta, nu pt. a-ti "cumpara" favorurile sau "voturile" smile.gif

Ma bucur ca am reusit sa te amuz. Si eu m-am amuzat de multe ori citind mesajele tale. smile.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 1 Jun 2005, 12:04 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Dani @ 1 Jun 2005, 05:30 AM)
QUOTE (thunder @ 1 Jun 2005, 04:41 AM )
- tocmai pt. ca nu stii (inca) despre aceasta realitate, si nici cei care scriu astfel de "dictionare", nu esti (inca) deacord cu mine (si cu traditiile oculte milenare). 

Stiu ca sunt mica si prostuta

- nu se pune problema daca esti sau nu "mica si proasta", ci de faptul ca "realitatea" aceea ocult ezoterica nu este la indemina celor de la wikipedia.

QUOTE
dar ma simt mai bine sa stiu ca si cei de la Wikipedia sunt la fel de nestiutori.

- asta da, fiecare alege carei realitati sa-si "subordoneze" intelegerea si viata.

QUOTE
Ai si tu dreptate, fiecare cu... realitatea lui. rolleyes.gif

- ca un paradox ... mai multe realitati, intr-una singura.

QUOTE
QUOTE
- florile erau pt. gluma buna la care am ris cu pofta, nu pt. a-ti "cumpara" favorurile sau "voturile" smile.gif

Ma bucur ca am reusit sa te amuz. Si eu m-am amuzat de multe ori citind mesajele tale. smile.gif

- cu diferenta ca eu nu ma amuzam datorita unei rautati sau neputinte de a intelege, ci ca mi-a placut gluma ta, care era mai mult ironie probabil. Sa revenim insa la topic. sorry.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 1 Jun 2005, 02:45 PM


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Jun 2005, 12:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 11:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman