HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cand Ceva Nu Merge Bine...
saldora
mesaj 26 Jan 2005, 06:06 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



Care este primul lucru la care va ganditi sa-l schimbati, atunci cand ceva din viata voastra nu merge asa cum trebuie (sau asa cum va doriti)?


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 26 Jan 2005, 07:26 PM
Mesaj #2


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Depinde de ce anume nu (mai) merge. Dar in general nu lasam lucrurile de capul lor, facem noi sa mearga, nu? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 26 Jan 2005, 07:29 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Culoarea parului rofl.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Jan 2005, 07:29 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Jan 2005, 07:35 PM
Mesaj #4


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Iar io as vrea o masina a timpului, sa ma duc naibii in alta epoca atunci cand nu merge bine laugh.gif . Ca sa nu mai spun ca toate merg prost deodata, in general. biggrin.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 Jan 2005, 07:46 PM
Mesaj #5


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (saldora @ 26 Jan 2005, 05:06 PM)
Care este primul lucru la care va ganditi sa-l schimbati, atunci cand ceva din viata voastra nu merge asa cum trebuie

Pe moment poate nu-mi convine, dar este si un bun in asta... deobicei asa am observat dupa ceva timp si atunci am vazut situatia cu alti ochi... wink.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
One_Last_Dance
mesaj 26 Jan 2005, 09:57 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



Cand ceva nu merge bine... oricum, "nu caut sa dau vina pe nimeni, orice s-ar intampla"... incerc sa caut, si caut la nesfarsit ceva care ar putea sa descopere fiecare particica din mine...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Jan 2005, 01:37 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Pai... iau situatia ,,la puricat" si incerc sa imi descoper greselile, ca sa le repar. wink.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 27 Jan 2005, 09:59 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Analizez cu calm situatia incercad sa nu ma mint pe mine insumi. La un moment dat apare solutia si incerc sa o pun in practica. Daca nu iese din prima, iese din a doua, a treia, a patra, dar pana la urma iese.



Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Mar 2005, 11:51 AM


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 27 Jan 2005, 10:49 AM
Mesaj #9


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



QUOTE (saldora @ 26 Jan 2005, 07:06 PM)
Care este primul lucru la care va ganditi sa-l schimbati, atunci cand ceva din viata voastra nu merge asa cum trebuie (sau asa cum va doriti)?

Pai ce sa schimb? Exact lucrul care nu merge bine! Iar daca nu pot schimba in totalitate, macar niste modificari acolo, pentru a remedia cat de cat situatia respectiva. ohyeah.gif

Daca in urma acelui lucru viata uneia dintre persoanele foarte apropiate merge bine, atunci nu schimb nimic, sau mai nimic. Insa, daca nimeni, dintre apropiati, nu are de castigat in urma acestei situatii, atunci e clar ca ceva trebuie schimbat. Urmeaza apoi, o analiza a diverselor cauze si situatii care au dus la asa ceva, creeare unor noi scenarii, alegerea celui mai bun dintre acestea si incercare de a-l pune in aplicare!



P.S Asta probabil pana cand o sa ma insor si atunci nevasta e cauza tuturor problemelor! rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 27 Jan 2005, 11:21 AM
Mesaj #10


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Misoginiiiilooor. rolleyes.gif rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2005, 11:55 AM
Mesaj #11


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hanu' e (pe langa altele) si educativ... spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 27 Jan 2005, 02:17 PM
Mesaj #12


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Nu te lua după ce spune Cla, bogho, el de fapt cred că vrea să te înveţe de bine, dar îl cam enervează anumite amintiri şi devine mai impetuos... Însoară-te şi fii fericit! smile.gif

Cînd ceva nu merge bine e un moment tare nasol pt (mîndria din) mine. După cum reacţionez atunci îmi dau seama de fapt "cîte parale fac". Ce încerc să schimb mai întîi şi mai întîi? Felul de a aborda problema. Dacă nici atunci nu merge încerc să privesc chestiunea din alte "unghiuri". Apoi nu mă sfiesc să cer ajutorul cuiva de încredere. Ei, dar există situaţii cînd nu merge şi nu merge în nici un fel! Atunci... înghit în sec şi caut să învăţ cît mai multe din păţanie pt ca în viitor să nu se mai repete aşa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2005, 02:54 PM
Mesaj #13


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (milimetru)
Atunci... înghit în sec

Cu reteta mea ai face economie de chestii de-astea... spoton.gif

QUOTE (bogho @ 27 Jan 2005, 09:49 AM)
daca nimeni, dintre apropiati, nu are de castigat in urma acestei situatii, atunci e clar ca ceva trebuie schimbat. Urmeaza apoi, o analiza a diverselor cauze si situatii care au dus  la asa ceva, creeare unor noi scenarii, alegerea celui mai bun dintre acestea si incercare de a-l pune in aplicare!

P.S Asta probabil pana cand o sa ma insor si atunci nevasta e cauza tuturor problemelor! rofl.gif

Las-o balta cu-nsuratul si nu trebuie sa schimbi nimic. Analiza poti face la sange si... te legi la cap daca nu te doare?? spoton.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Mar 2005, 11:52 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 27 Jan 2005, 03:23 PM
Mesaj #14


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Care reţetă Cla? Aia cu balta şi cu însurătoarea? E-he-hey, prietene, prea tîrziu ai apărut în viaţa mea! rofl.gif Acum nu fac economii, e drept, dar între două "înghiţituri" eu zic că... viaţa merită trăită! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2005, 03:51 PM
Mesaj #15


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Bineinteles wink.gif si aia din plin... cateodata si la un boutique in ploaie cu o vodca sub nas si omu' cu umbrela nu te baga in seama de necajit ce esti... shit... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Beast Within
mesaj 27 Jan 2005, 04:16 PM
Mesaj #16


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 78
Inscris: 27 January 05
Forumist Nr.: 5.544



QUOTE
Care este primul lucru la care va ganditi sa-l schimbati, atunci cand ceva din viata voastra nu merge asa cum trebuie (sau asa cum va doriti)?


Exista mai multe erori de logica inca din startul acestei teme.

In primul rand fraza presupune din start ca stim cand 'ceva' din viata noastra nu merge asa cum 'trebuie'. Intrebarea mea e: exista astfel de 'momente' ? Si daca da, care ar fi alea ? Chiar putem sti la un 'moment' dat cum ar 'trebui' sa fie ceva ? Ma cam indoiesc.

In al doilea rand, presupunand ca avem astfel de 'momente' de constientizare a ceea ce ar trebui sa se intample, nu inteleg de unde presupunerea ca avem acelasi lucru prim la care ne gandim in fiecare din astfel de momente. Primul lucru depinde de acel 'ceva' si nu cred ca putem stabili un model. Bineninteles, daca ne gandim serios la asta ... (putem oricand sa schimbam culoarea parului, cum spunea cineva mai devreme, nu-i asa ?)

In al treilea rand se presupune din start ca daca 'ceva' nu merge cum trebuie si constientizam ca nu merge cum trebuie, incercam sa-l schimbam. Cred ca e elementar faptul ca daca 'ceva' nu merge cum 'trebuie' la un moment dat nu inseamna ca nu va merge cum 'trebuie' la un alt moment dat. Drept urmare nu inteleg de unde nevoia 'instinctiva' de a schimba acel 'ceva'.

In al patrulea rand, toata fraza pleaca de la premiza nedemonstrata ca putem 'schimba' ceva. Acest lucru insa este discutabil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 27 Jan 2005, 10:06 PM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



@The Beast Within .. langa tine omu' moare de foame! si tu il hranesti cu randuri (primul, al doilea, al treilea si al patrulea si gata, ca s-a saturat) cool.gif

Daca din greseala, te-ai urcat intr-un avion cu destinatia Franta, cand de fapt, vroai sa ajungi in India... ce poti face? ameninti pe pilot cu deturnarea?? nu, m-am referit la starea de spirit, ce putem face atunci cand, nu putem schimba situatia in sine juggle.gif

Acest topic a fost editat de saldora: 27 Jan 2005, 10:14 PM


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 27 Jan 2005, 10:47 PM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



QUOTE (Mickydutza @ 26 Jan 2005, 07:29 PM)
Culoarea parului  rofl.gif


sau lungimea lui hh.gif

pai pentru mine e simplu. sunt de felul meu mai categorica, alb sau negru. daca acel lucru e important, incerc sa aflu care sunt solutiile posibile. daca nu merge niciuna. ma intreb apoi daca as putea sa ma lipsesc de acel lucru si daca raspunsul e "da", atunci renunt. cand nu e ceva foarte important, nici nu stau pe ganduri.


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 28 Jan 2005, 12:06 AM
Mesaj #19


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (corydalis)
sunt de felul meu mai categorica, alb sau negru.

Corydalis, te implor... par alb vad la maica-mea, n-am nevoie, vreau negru... spoton.gif
Si luuuung, pana la cu... cu... cu... ah forget it, rrrr... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Beast Within
mesaj 28 Jan 2005, 10:35 AM
Mesaj #20


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 78
Inscris: 27 January 05
Forumist Nr.: 5.544



QUOTE
m-am referit la starea de spirit, ce putem face atunci cand, nu putem schimba situatia in sine


Nu cred ca ai inteles prea mult din ce am vrut sa spun. Problema pusa de tine este din start falsa. Situatia in sine, oricare ar fi ea, nu o poti schimba. Poti cel mult sa creezi o situatie noua, mai apropiata de ce crezi ca iti doresti. Cat priveste starea de spirit, pentru asta nu exista un sablon pe care il putem aplica ori de cate ori vrem sa ne 'schimbam' acea stare.

Noi doi ne putem distra pe seama glumei cu 'randurile'. Insa faptul ca tu glumesti pe seama exprimarii mele nu cred ca are vreo legatura cu adevarul sau falsitatea lucrurilor pe care le-am spus.

Poate m-am inselat, insa am avut impresia ca vrei ca problema ta sa fie tratata si serios, nu doar in gluma, de dragul discutiei. Daca e adevarat doar al doilea caz, probabil ca raspunsul "un pahar de vin rosu ma aranjeaza de fiecare data" te-ar multumi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 28 Jan 2005, 11:26 AM
Mesaj #21


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (The Beast Within @ 28 Jan 2005, 10:35 AM)
Problema pusa de tine este din start falsa. Situatia in sine, oricare ar fi ea, nu o poti schimba. Poti cel mult sa creezi o situatie noua, mai apropiata de ce crezi ca iti doresti.

Nici nu cred ca se gandea cineva la a schimba ceva deja consumat. E logic. wink.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 28 Jan 2005, 12:07 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



The Beast Within, ideea e foarte simpla: atunci cand nu ne simtim bine, inseamna ca ceva nu merge bine si trebuie sa inlaturam cauza si nu efectul.
Apoi incearca sa nu mai combati un topic din tot felul de considerente tehnice. Daca ai ceva de discutat, fa-o pe ceea ca cere topicul.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Beast Within
mesaj 28 Jan 2005, 12:32 PM
Mesaj #23


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 78
Inscris: 27 January 05
Forumist Nr.: 5.544



QUOTE
The Beast Within, ideea e foarte simpla: atunci cand nu ne simtim bine, inseamna ca ceva nu merge bine si trebuie sa inlaturam cauza si nu efectul.
Apoi incearca sa nu mai combati un topic din tot felul de considerente tehnice. Daca ai ceva de discutat, fa-o pe ceea ca cere topicul.



Cu alte cuvinte nu ar trebui sa imi exprim decat parerea despre implicatiile topicului, chiar daca am impresia ca premizele de la care pleaca topicul sunt discutabile ...

"Considerentele tehnice" de care vorbesti tu sunt, dupa parerea mea, mult mai importante decat crezi. Ne chinuim de multe ori sa rezolvam probleme care de fapt nu sunt probleme. Sau care s-ar rezolva de la sine daca am rezolva probemele din spatele lor. Daca te-ai gandi mai mult la ce inseamna ca 'nu te simti bine' ai putea ajunge si la alte concluzii decat 'ceva nu merge bine'. Si daca totusi ai ajunge la concluzia ca 'ceva nu merge bine', gandindu-te in continuare ai putea trage si alta concluzie decat 'trebuie sa inlatur cauza'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 28 Jan 2005, 01:23 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (The Beast Within)
Cu alte cuvinte nu ar trebui sa imi exprim decat parerea despre implicatiile topicului, chiar daca am impresia ca premizele de la care pleaca topicul sunt discutabile ...

Exact. Iar daca nu esti de acord cu topicul, ramai de-o parte si lasa-i pe restul sa se exprime.
QUOTE (The Beast Within)
Ne chinuim de multe ori sa rezolvam probleme care de fapt nu sunt probleme. Sau care s-ar rezolva de la sine daca am rezolva probemele din spatele lor.

Ideea ai prins-o, dar gandesti mult prea complicat. In plus nu esti de acord decat cu ideile tale desi sunt echivalente cu ale celorlalti.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 28 Jan 2005, 01:25 PM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



Multumesc Beast! ... ceea ce seman, culeg.

Si ca sa inchei oarecum ideea.. am schimbat ceva (cu ajutor, e adevarat) am recunoscut ceea ce tot ocoleam... am risipit ceturile! smile.gif

QUOTE (zorro)
gandesti mult prea complicat


nu neaparat.. ceea ce scrie beast trebuie sa citesti printre randuri uneori... in spatele cuvintelor se ascund imagini (noroc de cel care le prinde!)

QUOTE (The Beast Within @ 28 Jan 2005, 10:35 AM)
Situatia in sine, oricare ar fi ea, nu o poti schimba.

just, e un efect

QUOTE
Cat priveste starea de spirit, pentru asta nu exista un sablon pe care il putem aplica ori de cate ori vrem sa ne 'schimbam' acea stare.


nu exista un sablon dar un instrument tot exista

QUOTE
Noi doi ne putem distra pe seama glumei cu 'randurile'. Insa faptul ca tu glumesti pe seama exprimarii mele nu cred ca are vreo legatura cu adevarul sau falsitatea lucrurilor pe care le-am spus.


intradevar nu are legatura, dar a fost o gluma nevinovata

QUOTE
"un pahar de vin rosu ma aranjeaza de fiecare data"


sa stii ca nu e rea ideea!! abia asta e o modalitate de rezolvare a problemei! thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Mar 2005, 11:53 AM


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Beast Within
mesaj 28 Jan 2005, 01:54 PM
Mesaj #26


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 78
Inscris: 27 January 05
Forumist Nr.: 5.544



Draga Zorro

Ganditul nu mi se pare nicicand "prea complicat", in conditiile in care gandim foarte putin, in comparatie cu potentialul pe care il avem.

Faptul ca am pus sub semnul intrebarii premizele topicului, eu cred ca are aceeasi legatura cu topicul ca si discutarea implicatiilor lui. Tu incerci sa dai raspuns unei probleme, fara sa te intrebi daca problema exista. Este un fel de a-ti 'ocupa' gandirea cu ceva fals. Concluziile la care vei ajunge dupa rezolvarea acestei probleme false, le vei folosi probabil ca premize pentru alte probleme. Si tot asa.

Afirmatia "nu esti de acord decat cu ideile tale desi sunt echivalente cu ale celorlalti" este o aberatie. Nu as avea de ce sa nu fiu de acord cu ideile tale daca ar fi echivalente cu ale mele. Nu imi plac discutiile doar de dragul discutiilor.

Nu ne cunoastem destul, insa te asigur ca sunt dispus sa imi schimb ideile, daca mi se aduc argumente pentru asta.

QUOTE
nu exista un sablon dar un instrument tot exista



Si care ar fi 'instrumentul' ?

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Mar 2005, 11:54 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 28 Jan 2005, 02:22 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



QUOTE (The Beast Within @ 28 Jan 2005, 01:57 PM)
Si care ar fi 'instrumentul' ?

pentru unii functioneaza rugaciunea, pentru altii meditatia ...


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Beast Within
mesaj 28 Jan 2005, 03:11 PM
Mesaj #28


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 78
Inscris: 27 January 05
Forumist Nr.: 5.544



Si crezi ca un astfel de 'instrument' poate fi aplicabil si functional oricand ? Tocmai asta a fost una din chestiunile pe care le-am contrazis din topicul initial. 'Instrumentul', sau ce faci atunci cand ceva nu merge, depinde prea mult de acel ceva care nu merge, astfel incat nu poti da un raspuns general valabil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corydalis
mesaj 28 Jan 2005, 03:16 PM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 516
Inscris: 28 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.672



QUOTE (Cla @ 28 Jan 2005, 12:06 AM)
QUOTE (corydalis)
sunt de felul meu mai categorica, alb sau negru.

Corydalis, te implor... par alb vad la maica-mea, n-am nevoie, vreau negru... spoton.gif


tongue.gif stii bine la ce m-am referit wink.gif.
Iar parul meu e negru (e una din obsesiile mele).

Si apoi, vad ca s-au incins nitel spiritele.


--------------------
"Ceilalti lupi m-ar sfasia daca ar sti
ca urletul meu e in realitate un plans."

Octavian Paler - "Impostura"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 28 Jan 2005, 06:34 PM
Mesaj #30


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Bineinteles ca stiu... a fost doar o gluma inocenta wink.gif flowers.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 18 Apr 2005, 03:56 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Depinde de nemultumire ... daca pot indeparta cauza , dispare si efectul .
Daca nemultumirea este de ordin interior ... adica ma trezesc cu fata la cearceaf ... si-mi tuna si fulgera toata ziua , imi fac cite-o placere si-mi trec toate ! Un puzzle (cit mai mare ) , un origami , citesc ceva , ies prin oras...etc


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 19 Apr 2005, 03:40 PM
Mesaj #32


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Cind ceva nu merge bine in viata mea in primul rand ma schimb pe mine - viziunea mea- vis a vis de problema respectiva. Nu am obiceiul sa ma complac in situatii ambigue (rabd eu cat rabd e adevarat) apoi speculez situatia si transez.Fara anestezie uneori. E prea scurta viata asta ca sa mi-o petrec suspinand si regretand. Atat timp cat nu lezez pe nimeni e ok. Chiar daca sufar fac schimbarea. (la inceput renuntarea la ceva obisnuit e grea) dar daca imi face bine atunci trec peste durerea mai scurta si faptul ca a fost hatararea mea ma face sa lupt pentru ceea ce va fi.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 20 Apr 2005, 09:05 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Cand ceva nu merge, trebuie facuta o schimbare-sau mai multe. cam cum a zis Dificila. Dar si anestezia e buna wink.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 11:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman