HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

16 Pagini V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic
> Democratie Cu Forta In Irak, Un razboi cu multe greseli de tactica
axel
mesaj 12 Sep 2006, 08:42 AM
Mesaj #526


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (actionmedia @ 11 Sep 2006, 03:55 PM)
QUOTE (mutulica @ 11 Sep 2006, 02:31 PM)
zice-se ca irakul alimenta financiar pe baieti

Pai parca era vorba ca Al Quaeda si Osama erau capul rautatilor, acuma au dat-o pe irakineni. Ce ti-e si cu marmotele astea. Cum invelesc ele ciocolata in staniol... tongue.gif

Marmote din astea politruce avem din belsug, slava domnului!


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 12 Sep 2006, 08:45 AM
Mesaj #527


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (mutulica @ 11 Sep 2006, 07:09 PM)
QUOTE (actionmedia @ 11 Sep 2006, 03:55 PM)
QUOTE (mutulica @ 11 Sep 2006, 02:31 PM)
zice-se ca irakul alimenta financiar pe baieti

Pai parca era vorba ca Al Quaeda si Osama erau capul rautatilor, acuma au dat-o pe irakineni. Ce ti-e si cu marmotele astea. Cum invelesc ele ciocolata in staniol... tongue.gif

pai ce am spus eu altceva? baietii erau al qaida... sau lor le pica banii din cer, nu au nevoie de sponzorizare?
din cite stiu, inainte de afghanistan, au fost cautati in irak

Asa e. Daca n-avea sapca, n-avea sapca...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 12 Sep 2006, 08:46 AM
Mesaj #528


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (axel @ 12 Sep 2006, 09:45 AM)
Asa e. Daca n-avea sapca, n-avea sapca...

rofl.gif rofl.gif
Corect, avea bereta... verde.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Sep 2006, 08:46 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mutulica
mesaj 13 Sep 2006, 07:40 AM
Mesaj #529


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (axel @ 12 Sep 2006, 10:42 AM)
QUOTE (actionmedia @ 11 Sep 2006, 03:55 PM)
QUOTE (mutulica @ 11 Sep 2006, 02:31 PM)
zice-se ca irakul alimenta financiar pe baieti

Pai parca era vorba ca Al Quaeda si Osama erau capul rautatilor, acuma au dat-o pe irakineni. Ce ti-e si cu marmotele astea. Cum invelesc ele ciocolata in staniol... tongue.gif

Marmote din astea politruce avem din belsug, slava domnului!

pina una alta america are doi zgirie nori mai putin, probleme rasiale ghiotura, si in curind va avea coranul obligatoriu in scoala
ca l-au ajutat sau nu pe sadam in trecut, ca au facut-o cu dusmanii lui (vezi irangate), ca l-au crescut sau nu pe bin laden... e problema americii

poate ca ar fi mai bine ca america sa se retraga naibii din irak, si sa nu mai beneficieze de petrol ieftin, "m-as ride o cita" sa vad pe americani la coada de benzina cum eram romanii pe vremea lui ceasca.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 13 Sep 2006, 08:25 AM
Mesaj #530


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (mutulica @ 13 Sep 2006, 09:40 AM)
QUOTE (axel @ 12 Sep 2006, 10:42 AM)
QUOTE (actionmedia @ 11 Sep 2006, 03:55 PM)
QUOTE (mutulica @ 11 Sep 2006, 02:31 PM)
zice-se ca irakul alimenta financiar pe baieti

Pai parca era vorba ca Al Quaeda si Osama erau capul rautatilor, acuma au dat-o pe irakineni. Ce ti-e si cu marmotele astea. Cum invelesc ele ciocolata in staniol... tongue.gif

Marmote din astea politruce avem din belsug, slava domnului!

pina una alta america are doi zgirie nori mai putin, probleme rasiale ghiotura, si in curind va avea coranul obligatoriu in scoala
ca l-au ajutat sau nu pe sadam in trecut, ca au facut-o cu dusmanii lui (vezi irangate), ca l-au crescut sau nu pe bin laden... e problema americii

poate ca ar fi mai bine ca america sa se retraga naibii din irak, si sa nu mai beneficieze de petrol ieftin, "m-as ride o cita" sa vad pe americani la coada de benzina cum eram romanii pe vremea lui ceasca.

Si mai inveleste marmota cateva ciocolati in staniol...

N-a reusit Bush & Co. sa-l lege pe Sadam de 9/11 si ati reusit voi, politrucii hanului.
Vad ca traiesti mult in SUA, ca vad ca esti tare bine informat de problemele rasiale pe-acolo wink.gif
Coran obligatoriu in scoala? Uite, mai ia o ciocolata smile.gif

Care petrol ieftin visezi de invazia din Irak? Si care petrol mult extras din Irak? Daca n-ai fii atat de mult preocupat de bagat soparle aiurea, poate te-ai mai si documenta relativ la productia de petrol in lume. De exemplu, in 2004 Irak-ul ocupa nr. 14 din lume la productia de petrol. Pana si Canada producea MULT MAI MULT DECAT IRAK!!!

user posted image


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Sep 2006, 11:21 AM
Mesaj #531


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



merci de ciocolata. ma mai gindesc daca sa o halesc sau sa o impachetez

cit despre ... ce fel de afaceri fac corporatiile americane si cum sunt ele in spatele unor decizii politice... nu cred musai ca tre sa stau in state ca sa am habar... e destul ca din cind in cind sa lucrezi pentru unii din ei
si oricum nu e treaba mea sa gindesc despre costurile ascunse si avantajele la fel de ascunse care justifica in ochii unor demnitari din state razboiul din irak, si nici sa fac analiza a ceea ce inseamna armata americana ca si forta de descurajare, sau de incurajare, sau de ... influentare a unor politici zonale
nici sa ma gindesc cit petrol se scoate din kuweitul aservit sau cit din afacerile locale merg in favoarea corporatistului american...

si... cred ca ma retrag de pe acest topic inainte sa intru intr-o disputa fara sens pentru mine. mai ales ca in conceptia mea, afara de justificarea economica a razboiului irakian, mai este cea religioasa... ca si crestin, as prefera sa ii las pe musulmani sa se omoare intre ei pina se satura


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abcd
mesaj 14 Sep 2006, 05:30 AM
Mesaj #532


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 238
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.208



QUOTE
Am zis undeva pe aici ca esti naiv. Da' io vad ca te incadrezi in categoria aia "faimoasa" de romani mentionata de Brucan !! De ce este acuzat Saddam in cele doua procese deschise acum la Bagdad, ai ?


Naivi sintem toti fiindca sintem ignoranti. Oricat nu va vine sa credeti dar tre sa acceptati realitatea cruda! Pietrele morii macina ce graunte pui! Chiar crezi ca "mentiunile" lui Brucan au trecut oceanul? De ce MAI este Sadam acuzat ACUM? De altceva nou ???? Sper sa le faca figura ca Milosevic!
Coranul obligatoriu? Nici vorba ! Evolutia, da!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 5 Nov 2006, 06:27 PM
Mesaj #533


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Saddam Hussein a fost condamnat la moarte prin spânzurare Fostul preşedinte irakian a fost găsit vinovat de crime împotriva umanităţii în procesul legat de masacrul de la Dujail din 1982. Aceasta este cea mai gravă pedeapsă din istoria Irakului. Potrivit statutului, decizia Înaltului Tribunal Penal Irakian va fi atacată automat în apel, procedura de apel începând luni, a anunţat judecătorul Raed Juhi.

Noi am împuşcat un cizmar ei spânzură un criminal de război. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Nov 2006, 09:48 AM
Mesaj #534


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (Colimator @ 5 Nov 2006, 07:27 PM)
Noi am împuşcat un cizmar ei spânzură un criminal de război. laugh.gif

....corect este : noi am impuscat un cizmar, ei spanzura un oier.


Trebuie sa avem mai mare grija la exprimare frate Colimator, nu numai pentru faptul ca noi tinem oierii la mare pretz jamie.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Nov 2006, 10:08 AM
Mesaj #535


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (Colimator @ 5 Nov 2006, 07:27 PM)
Noi am împuşcat un cizmar ei spânzură un criminal de război. laugh.gif

Ambii au scapat prea usor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Nov 2006, 12:56 PM
Mesaj #536


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Inainte sa impusti pe oricine il interoghezi... afli tot de la el. Si faci public ce afli. Altfel ce garantie are tara ca judecatorii sunt cinstiti?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 6 Nov 2006, 07:20 PM
Mesaj #537


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Blakut!!

Cauta pe net Halabja si sper sa-ti retragi mesajul!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 6 Nov 2006, 07:23 PM
Mesaj #538


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (Uncle Sam @ 6 Nov 2006, 11:08 AM)

Ambii au scapat prea usor.

Perfecta dreptate thumb_yello.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Nov 2006, 08:35 PM
Mesaj #539


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
The massacre at Halabja did not raise protests by the international community in March 1988. At the time, it was admitted that the civilians had been killed "collaterally" due to an error in handling the combat gas. Two years later, when the Iran-Iraq War was finished and the Western powers stopped supporting Saddam Hussein, the massacre of Halabja was attributed to the Iraqi government.


Ca sa intelegi ca aparatorii democratiei au avut ceva de comentat in legatura cu masacrul abia dupa ce nu au mai avut nevoie de Saddam. El nu e singurul vinovat. De unde avea armele alea? Pe cei ce l-au sprijinit sa ajunga la putere cine ii judeca?


Si nu vad de ce ar fi nevoie sa imi retrag mesajul...

Acest topic a fost editat de Blakut: 6 Nov 2006, 08:36 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 6 Nov 2006, 09:49 PM
Mesaj #540


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



De ce nu au recurs la închisoarea pe viaţă...închis întro(*am vorbit cu profesoara de Limba Româna..mia spus că nu se mai scrie cu cratimă e adevărat unsure.gif ) magherniţă..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 7 Nov 2006, 06:35 AM
Mesaj #541


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



editat! Mesaj dublu!

Acest topic a fost editat de SORIN: 7 Nov 2006, 08:47 AM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 7 Nov 2006, 06:39 AM
Mesaj #542


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Nu stiu de unde ai scos citatul, dar mai citeste de cateva ori sau roaga pe cineva sa-ti traduca!

Ai dreptate.......nu numai Saddam e vinovat...si bunica e!

Armele alea se pot achizitiona oriunde in caz ca n-ai chef sa le faci singur!

Chiar trebuie judecati aia care l-au ajutat sa ajunga la putere! Poate ne povestesti care-s aia care trebuie judecati......

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 7 Nov 2006, 07:14 AM
Mesaj #543


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Nu stiu de unde ai scos citatul, dar mai citeste de cateva ori sau roaga pe cineva sa-ti traduca!


De pe wikipedia. Eu inteleg foarte bine ce scrie, daca ai nevoie de traducere, intreaba pe altcineva. Nu stiu de ce ai impresia ca le stii pe toate, de ma rogi ba sa citesc cu mare atentie citatul, ba sa-mi retrag mesajul, de parca ar exista cine stie ce inteles ascuns...Ideea e ca intr-adevar, trebuie judecat, dar daca il impusti nu ii prinzi pe ceilalti, cam asta era ideea...Oricum, un guvern ce se vrea democratic renunta la pedeapsa cu moartea.

QUOTE
Armele alea se pot achizitiona oriunde in caz ca n-ai chef sa le faci singur!


Oriunde SUA sau oriunde URSS?

Acest topic a fost editat de Blakut: 7 Nov 2006, 07:14 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 7 Nov 2006, 08:55 AM
Mesaj #544


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (Blakut @ 7 Nov 2006, 08:14 AM)

De pe wikipedia. Eu inteleg foarte bine ce scrie,

Nu cred...cel putin nu asa apare din cea ce scrii sad.gif

QUOTE
Nu stiu de ce ai impresia ca le stii pe toate


Nu am...sigur mai mult ca tine!!

QUOTE
Ideea e ca intr-adevar, trebuie judecat, dar daca il impusti nu ii prinzi pe ceilalti, cam asta era ideea...


Care ceilalti?? hh.gif

QUOTE
Oricum, un guvern ce se vrea democratic renunta la pedeapsa cu moartea.


Care guvern? Sau sa inteleg ca nici Americanii nu au aflat de domocratie rofl.gif

QUOTE
Oriunde SUA sau oriunde URSS?


Oriunde, inclusiv Romania....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Nov 2006, 09:11 AM
Mesaj #545


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Colimator @ 6 Nov 2006, 10:49 PM)
întro(*am vorbit cu profesoara de Limba Româna..mia spus că nu se mai scrie cu cratimă e adevărat unsure.gif ) magherniţă..

Topicul cu bancuri e in alta parte.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Nov 2006, 01:19 PM
Mesaj #546


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Blakut @ 7 Nov 2006, 09:14 AM)
[.

QUOTE
Armele alea se pot achizitiona oriunde in caz ca n-ai chef sa le faci singur!


Oriunde SUA sau oriunde URSS?

Da' Germania, ce, nu era pe acolo ?!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 7 Nov 2006, 05:28 PM
Mesaj #547


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Nu cred...cel putin nu asa apare din cea ce scrii


Pai explica dom' profesor, ce nu am inteles? Eu cred ca am inteles foarte bine...

QUOTE
Nu am...sigur mai mult ca tine!!


Intr-adevar, m-ai convins...Vezi sa nu plesnesti...!

QUOTE
Care ceilalti??


Un dictator nu vine niciodata singur la putere, nu este niciodata mentinut singur la putere. Ar fi interesant de aflat daca a avut arme de distrugere in masa inainte de invazia americana, si daca da, cum le-a facut sa dispara...

edit:saddam trial
Citeste articolul pana la capat. Nu e nevoie sa crezi tot ce se zice acolo, dar citeste-l pe tot...

Acest topic a fost editat de Blakut: 7 Nov 2006, 11:32 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abcd
mesaj 10 Nov 2006, 05:06 AM
Mesaj #548


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 238
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.208



QUOTE (Colimator @ 5 Nov 2006, 07:27 PM)
Saddam Hussein a fost condamnat la moarte prin spânzurare Fostul preşedinte irakian a fost găsit vinovat de crime împotriva umanităţii în procesul legat de masacrul de la Dujail din 1982. Aceasta este cea mai gravă pedeapsă din istoria Irakului. Potrivit statutului, decizia Înaltului Tribunal Penal Irakian va fi atacată automat în apel, procedura de apel începând luni, a anunţat judecătorul Raed Juhi.


Stati asa! Deci Saddam a fost condamnat la moarte pentru genocidul din 1982? Numai pentru atat e razboi in Irak si au murit 150 de mii de civili pana acum? ohmy.gif Si cum ramane cu ceilalti criminali, Stalin , Pol Pot , de exemplu?Saddam a meritat cea mai mare operatie militara din ultimii 50 de ani?
"Noi" nu l-am judecat pe cizmarul, l-am omorat in acelasi stil in care a omorat si el pe altii. Doar niste criminali puteau sa-i dea de cap unui criminal!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 26 Nov 2006, 02:28 AM
Mesaj #549


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Irak http://www.cnn.com/2006/WORLD/meast/11/25/...main/index.html
Eu i as lasa sa se omoare intre ei sau as pune un gard , si as zice gata ba acum traiti fericiti, in jurul vostru sunt doar credincioasi de acelas fel suniti aici, shiiti dincolo, nu va mai miroase a jihad
Dar ! Cu cine mai fac eu contracte de extras si furat petrol ? Nu merge doar asa sa i las pe ei sa rezolve in 15-20 ani

Acest topic a fost editat de jet li: 26 Nov 2006, 02:30 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Dec 2011, 10:01 AM
Mesaj #550


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Fortele coalitiei care l-au rasturnat de la putere pe Sadam au parasit Irakul. Am impresia ca interventia acestor forte a inghetat intr-un fel un conflict etnic care a mocnit in sufletele multor irakieni cat timp fortele coalitiei actionau pe teritoriul lor. A vorbi azi despre democratie in Irak este o jignire adusa ideii de democratie, cel putin asa cum o percep occidentalii. Nu exista democratie in Irak, nici macar nu putem spune ca Irakul a fost pacificat, ca s-au strans armele, munitia, explozibilii aflati din belsug in arsenalul lui Sadam. Multi analisti se asteapta ca in Irak sa inceapa un razboi civil care va duce in cele din urma la destramarea Irakului, poate ca vom asista la nasterea sau renasterea altor state, cum ar fi Kurdistanul. Sa existe in Irak un sentiment national, o mandrie a oamenilor ca apartin unei natiuni irakiene sau exista doar etnii religioase, triburi gata sa se infrunte la cea mai mica ofensa adusa unor cutume pe care le apara cu pretul vietii. Sa urmarim cum va evolua situatia politica din Irak dupa plecarea coalitiei fortelor democratice.

P.S.
Ma gandisem sa deschid un alt topic, dar l-am gasit pe acesta, poate nu ar fi rau ca aceste topicuri sa fie comasate intr-o zona sa zicem destinata Orientului Mijlociu care sa faca parte din Politica Externa, unde sa fie mutate toate topicurile respective, asa poate le-am gasi si mai repede.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2011, 10:51 AM
Mesaj #551


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(jet li @ 26 Nov 2006, 01:28 AM) *
Irak http://www.cnn.com/2006/WORLD/meast/11/25/...main/index.html
Eu i as lasa sa se omoare intre ei sau as pune un gard , si as zice gata ba acum traiti fericiti, in jurul vostru sunt doar credincioasi de acelas fel suniti aici, shiiti dincolo, nu va mai miroase a jihad
Dar ! Cu cine mai fac eu contracte de extras si furat petrol ? Nu merge doar asa sa i las pe ei sa rezolve in 15-20 ani

La fel e în Afghanistan, de unde se primeste opiu. CIA stie bine ce face, si anume porcarii.

Acest topic a fost editat de Cla: 22 Dec 2011, 10:53 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 22 Dec 2011, 01:28 PM
Mesaj #552


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Ce "mishto": nici nu au plecat si au si inceput sa se impuste intre ei.

Ferentari la puterea a n-a.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2011, 02:36 PM
Mesaj #553


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ar trebui sa se traga un gard de jur-împrejur si sa se omoare toti, pote o fi atunci liniste.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 04:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman