HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Alegeri Anticipate Anul Viitor?
nefertiti-old
mesaj 11 Dec 2004, 02:11 PM
Mesaj #1


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Rezultatele oarecum confuze si 'scorul' strans obtinut de principalele formatiuni politice la alegerile parlamentare, precum si o oarecare imposibilitate de a prevedea cine va fi presedintele conduc deja la ideea ca, anul ce vine, vom avea parte de alegeri anticipate. Daca Nastase va invinge, ii va fi destul de greu sa impuna un premier pesedist, avand doar sustinerea PUR si a UDMR. Iar lui Basescu ii va fi si mai dificil sa impuna un premier al Aliantei, pentru ca ar trebui sa convinga nu doar niste minoritari ca sa il sustina, ci si PUR si UDMR. Chiar si asa, insa, eforturile de a mentine un echilibru intre asa-zisa putere si opozitie ar fi mult prea mari si nu e sigur ca ar duce la ceva bun. Mai ales ca, formatiunile minoritare care ar accepta sa ii sprijine, pe unul sau pe celalalt, vor avea pretentii tot mai mari.

Asadar, vom avea sau nu anticipate?


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 11 Dec 2004, 03:35 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Ar fi bine... poate am scapa de jigodiile PSD-iste care torturau intelectualii in anii 50, sau de copii acestora.

Moldova si cartierul Primaverii ne tin in evul mediu.

Acest topic a fost editat de Evolution: 11 Dec 2004, 03:37 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 12 Dec 2004, 07:08 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Si eu cred si sper ca vor fi alegeri anticipate la anul.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Dec 2004, 07:08 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cactus
mesaj 12 Dec 2004, 07:31 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Posibil ; si eu cred, dar vom avea un an tare greu...hmm.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Dec 2004, 11:01 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Basescu nu va risca.

Alegerile anticipate vor fi cel mai devreme la inceputul lui 2007. Intai ne integram. Pana atunci va fi liniste.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Dec 2004, 11:07 AM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu cred ca cei care l-au ales pe Basescu vor liniste. Dimpotriva, vor ca Basescu sa fie purtatorul lor de cuvant si sa strige "Hotii!" de cate ori PSD-ul isi va baga mana in buzunarul lor...

Edit: de la DIP citire:
QUOTE
Guvernul Geoană cred că va dura pīnă la jumătatea sau pīnă la sfīrşitul lui 2005. Va avea de trecut o perioadă foarte grea, va fi un guvern de sacrificiu


Acest topic a fost editat de abis: 13 Dec 2004, 11:37 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 13 Dec 2004, 11:22 AM
Mesaj #7


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



totul depinde de cum se vor intelege grupurile parlamentare si gunvernul.
personal, cred ca o sa fie alegeri anticipate., poate ca nu in 2005, insa vom avea alegeri anticipate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Dec 2004, 11:28 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (abis @ 13 Dec 2004, 11:07 AM)
Nu cred ca cei care l-au ales pe Basescu vor liniste. Dimpotriva, vor ca Basescu sa fie purtatorul lor de cuvant si sa strige "Hotii!" de cate ori PSD-ul isi va baga mana in buzunarul lor...

Ma refeream la o liniste de ochii UE. PSD nu va carcoti prea mult, iar restul partidelor mici vor sustine orice guvern se va forma.

Dupa integrare vor incepe sa isi scoata ochii.

S-ar putea ca in urmatorii 2 ani sa asistam la o modificare de amploare in viata politica romaneasca. Eu prevad 2 scindari majore in viata politica.

prima va fi in PRM care daca nu se schimba repede, moare. PRM se va schimba iar Vadim isi va lua jucariile si va forma alt partid, sau nu se va schimba si atunci multi membrii vor migra fie catre alte partide, fie vor forma un nou partid.

A doua scindare va fi in PSD. Unde Iliescu si Nastase vor scoate cutitele acum dupa ce au pierdut alegerile.

Dar asta se va intampla peste vreo 2 ani. Evident ca va exista rācă. Dar vor fi lovituri pe tacute, in liniste, fara prea mult scandal.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 13 Dec 2004, 11:38 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Nu stiu daca vor fi alegeri anticipate sau nu, dara daca totusi vor fi, un rol foarte important il va avea presedintele tarii.

Asa ca traiasca Basescu ! biggrin.gif Iar voi sa traiti bine ! spoton.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Dec 2004, 11:40 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (actionmedia @ 13 Dec 2004, 11:28 AM)
A doua scindare va fi in PSD. Unde Iliescu si Nastase vor scoate cutitele acum dupa ce au pierdut alegerile.

Intarata-i, drace... spoton.gif
Lasa-i sa-si scoata ochii. PSD-ul, cat o fi el de mare, e un partid prea mic pentru amandoi...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2004, 12:55 PM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (actionmedia @ 13 Dec 2004, 12:01 PM)
Basescu nu va risca.

Alegerile anticipate vor fi cel mai devreme la inceputul lui 2007. Intai ne integram. Pana atunci va fi liniste.

Oare, asa sa fie ?

Oare e mai bine sa ne integram "la inceputul lui 2007" in conditii neclare (coruptie, negocieri facute macar partial in genunchi - pentru ca europenii sa nu ridice problema coruptiei!) ?

Sau e mai bine sa ne integram la inceputul lui 2008 in conditii mai demne ???

Probabil ca ar merita lansat un astfel de subiect.
______________

Revenind la subiect ...

E aproape sigur ca vom avea niste ani grei, destul de multa instabilitate, dar era oare mai bine sa continuam pe drumul reintoarcerii la Partidul-Stat (atentie, nu spun ca aveam deja Partid-Stat, aveam unul ... in construction biggrin.gif ).

Asa ca, drept sa spun, poate ca nu ar trebui sa ne temem de alegeri anticipate.

Poate ca ar fi necesare.

Eu cred ca ... daca in 1997 se organizau alegeri anticipate, si Conventia ar fi ajuns sa guverneze fara ajutor, daca nu ar fi fost un guvern sustinut de 5, 6, 7 partide, altfel stateau lucrurile in 2000. Parerea mea ... smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 13 Dec 2004, 01:20 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Sunt curios cum va rezista colosul PSD la aceasta lovitura. Vestea buna e ca mai toate jigodiile se vor da pe fata.


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 13 Dec 2004, 01:29 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (Nefertiti)
Chiar si asa, insa, eforturile de a mentine un echilibru intre asa-zisa putere si opozitie ar fi mult prea mari si nu e sigur ca ar duce la ceva bun. Mai ales ca, formatiunile minoritare care ar accepta sa ii sprijine, pe unul sau pe celalalt, vor avea pretentii tot mai mari.
Asadar, vom avea sau nu anticipate?

Sunt de parere ca daca ai nostri iubiti conducatori (ma refer la toti cei din senat si parlament) s-au maturizat, atunci sunt capabili sa negocieze si sa mentina un echilibru, iar daca nu, atunci vor aplica masura cea mai simpla si mai brutala: alegerile anticipate, adica alti bani, alta distractie, iar banii cred ca tot din buzunarele noastre vor fi. Sau?

QUOTE (Inorog)
Nu stiu daca vor fi alegeri anticipate sau nu, dara daca totusi vor fi, un rol foarte important il va avea presedintele tarii.

Poti justifica si de ce? Mai precis, ce ar trebui sa faca presedintele in cazul anticipatelor?


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Dec 2004, 05:47 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Stateam si ma gandeam la scenarii.

Unul foarte meschin si de care am amintit si la topicul despre Primarie, este acela ca Basescu sa se prefaca ca nu poate face guvern cu Alianta ci numai cu PSD+PUR+UDMR si sa ii lase pe PSD si aliatii lor la guvernare, cel putin inca un an ca sa se mai erodeze nitel. Si sunt convins ca intr-o asemenea situatie s-ar eroda destul de tare, mai ales daca vor avea un ghimpe in coasta (Administratia Prezidentiala). Acest scenariu sa bazeaza pe ipoteza ca oricine va fi la guvernare va trebui sa aplice masurile impuse de UE, care sunt niste masuri dure. Un guvern al Aliantei ar trebui sa investeasca foarte multi bani in comunicare pentru a trece aceste masuri fara convulsii sociale sau ar putea scoate in fata PSD-ul, pentru a-l infunda si pentru a impusca 2 iepuri dintr-un foc.
Daca acest scenariu sau o varianta a lui va fi pus in aplicare, ne putem astepta la anticipate chiar inainte de aderare, pentru ca oricum nu cred ca pe europeni ii intereseaza prea mult partea politica cat ii intereseaza sa fie urmate indicatiile venite de la Bruxelles.

Mentionez ca acest scenariu este scorneala mintii mele.




--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 13 Dec 2004, 07:28 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (actionmedia @ 13 Dec 2004, 05:47 PM)
Stateam si ma gandeam la scenarii.

Unul foarte meschin si de care am amintit si la topicul despre Primarie, este acela ca Basescu sa se prefaca ca nu poate face guvern cu Alianta ci numai cu PSD+PUR+UDMR si sa ii lase pe PSD si aliatii lor la guvernare, cel putin inca un an ca sa se mai erodeze nitel. Si sunt convins ca intr-o asemenea situatie s-ar eroda destul de tare, mai ales daca vor avea un ghimpe in coasta (Administratia Prezidentiala). Acest scenariu sa bazeaza pe ipoteza ca oricine va fi la guvernare va trebui sa aplice masurile impuse de UE, care sunt niste masuri dure. Un guvern al Aliantei ar trebui sa investeasca foarte multi bani in comunicare pentru a trece aceste masuri fara convulsii sociale sau ar putea scoate in fata PSD-ul, pentru a-l infunda si pentru a impusca 2 iepuri dintr-un foc.
Daca acest scenariu sau o varianta a lui va fi pus in aplicare, ne putem astepta la anticipate chiar inainte de aderare, pentru ca oricum nu cred ca pe europeni ii intereseaza prea mult partea politica cat ii intereseaza sa fie urmate indicatiile venite de la Bruxelles.

Mentionez ca acest scenariu este scorneala mintii mele.

Cam asa; vezi ce-am zis si io acuma la Zi-ne ce-ai in cap. In fond, el e numai Prezident... devil.gif spoton.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 14 Dec 2004, 11:03 AM
Mesaj #16


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Alegeri anticipate...dupa ce s-a zbatut , fiecare parlamentar ca individ, sa prinda un fotoliu, nu cred ca va dori alegeri anticipate.... wink.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 14 Dec 2004, 11:32 AM
Mesaj #17


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



Poate da mai indicat ar fi sa schimbam cate ceva pe la sistemul electoral si abia apoi alegeri anticipate sau nu. Acele alegrei nu ar insemna decat o schimbare minora.
Eu sunt pro vot uninominal. Acum daca consider ca X va fi un bun parlamentar, tre' sa votez lista in care apare X, iar cei de pe lista pot fi niste incompetenti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 14 Dec 2004, 01:01 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Vot uninominal = descentralizarea partidelor. Liderii locali ar deveni brusc extrem de importanti. Si e de vazut cine ar castiga din asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 14 Dec 2004, 01:44 PM
Mesaj #19


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



cu totii.

in parlament nu ar mai ajunge oameni precum dumirtu dragomir, irina login, dolanescu, copos, etc. care sunt sau au fost parlamentari, datorita prezentei lor pe liste electorale cu alti oamen ale unui partid sau altul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 14 Dec 2004, 01:51 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Din cate am inteles eu, PSD-ul s-ar fi opus votului uninominal. Oare va face Alianta modificarea asta?


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Dec 2004, 02:24 PM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (bogho @ 14 Dec 2004, 01:44 PM)
in parlament nu ar mai ajunge oameni precum dumirtu dragomir, irina login, dolanescu, copos

Unul dintre motivele pentru care nu ma entuziasmeaza votul uninominal este tocmai ca asemenea personaje vor intra fara probleme in parlament. Acum doar "dau culoare" unei liste, insa in viitor cei ca ei ar putea fi majoritari in parlament.
Nu cred ca ar fi timp, daca vor fi alegeri anticipate in 2005, pentru o alta lege electorala.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 14 Dec 2004, 03:03 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (abis @ 14 Dec 2004, 02:24 PM)
QUOTE=bogho,14 Dec 2004, 01:44 PM] in parlament nu ar mai ajunge oameni precum dumirtu dragomir, irina login, dolanescu, copos [/QUOTE]
Unul dintre motivele pentru care nu ma entuziasmeaza votul uninominal este tocmai ca asemenea personaje vor intra fara probleme in parlament. Acum doar "dau culoare" unei liste, insa in viitor cei ca ei ar putea fi majoritari in parlament.

Right. Doar sunt o gramada de vedete TV care ar face impresie buna dormind intr-un fotoliu din parlament. Oricum, merita incercat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 14 Dec 2004, 11:36 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Din cate stiu, in Constitutie scrie ca alegerile anticipate se pot organiza doar in cazuri exceptionale, cum ar nevalidarea de 3 ori la rand de catre Parlament a primului ministru propus de presedinte. Altfel, nu prea sunt cazuri in care Parlamentul e dizolvat.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 16 Dec 2004, 03:18 PM
Mesaj #24


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Asa e. Dar acest lucru nu va fi prea greu, mai ales daca se doresc anticipate.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Dec 2004, 03:26 PM
Mesaj #25


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Barrie @ 14 Dec 2004, 11:36 PM)
Din cate stiu, in Constitutie scrie ca alegerile anticipate se pot organiza doar in cazuri exceptionale, cum ar nevalidarea de 3 ori la rand de catre Parlament a primului ministru propus de presedinte.

Doar de doua ori.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 16 Dec 2004, 03:32 PM
Mesaj #26


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mai exact: 'Dupa consultarea presedintilor celor doua Camere si a liderilor grupurilor parlamentare, presedintele Romaniei poate sa dizolve Parlamentul daca acesta nu a acordat votul de incredere pentru formarea Guvernului in termen de 60 de zile de la prima solicitare si numai dupa respingerea a cel putin doua solicitari.'


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Dec 2004, 08:46 AM
Mesaj #27


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca miscarea lui Iliescu, de a gratia pe cozma e chiar legata de eventualitatea unor alegeri anticipate... asa mai cistiga psd niste mineri la vot


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 17 Dec 2004, 09:43 AM
Mesaj #28


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



QUOTE (mutulica @ 17 Dec 2004, 08:46 AM)
cred ca miscarea lui Iliescu, de a gratia pe cozma e chiar legata de eventualitatea unor alegeri anticipate... asa mai cistiga psd niste mineri la vot

dar, cred ca pierde destul de multi alegatori.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 18 Dec 2004, 01:21 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (bogho @ 14 Dec 2004, 01:44 PM)
QUOTE (Achernar @ 14 Dec 2004, 01:01 PM)
Vot uninominal = descentralizarea partidelor. Liderii locali ar deveni brusc extrem de importanti. Si e de vazut cine ar castiga din asta.

cu totii.

in parlament nu ar mai ajunge oameni precum dumirtu dragomir, irina login, dolanescu, copos, etc. care sunt sau au fost parlamentari, datorita prezentei lor pe liste electorale cu alti oamen ale unui partid sau altul.

Oare ??? unsure.gif

Dolănescu şi Irina Loghin sunt mai populari şi cunoscuţi decīt ... Stelian Tănase - pentru a da un exemplu ... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 20 Dec 2004, 09:36 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Asociatia ProDemocratia a facut un studiu si a demonstrat ca la ora actuala nu este de dorit sa existe votul uninominal in Romania. Cea mai buna varianta, in opinia lor ar fi votul mixt, o combinatie intre vot uninominal si vot pe liste de partid.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 20 Dec 2004, 10:29 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Adica exact ce sustinea Pruteanu asta primavara prin diverse ziare. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 20 Dec 2004, 10:47 AM
Mesaj #32


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



dar ce se intelege prin vot mixt? hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Dec 2004, 10:53 AM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Vezi proiectul celor de la APD: http://www.codulelectoral.ro/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 05:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman