HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Desteapta-te, Romane!, Acum ori niciodata !
actionmedia
mesaj 10 Dec 2004, 10:19 AM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (March @ 9 Dec 2004, 08:30 PM)
Nu cred ca legea electorala ar permite un asemenea miting !

Atunci nu ne ramane decat un singur lucru de facut. Sa vorbim duminica cu toate cunostintele noastre si sa le indemnam sa mearga la vot. Cat mai multi. Poate in al 12-lea ceas ii vom convinge si pe cei care nu vroiau initial sa mearga, sa se duca totusi la vot.



--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 10 Dec 2004, 10:46 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



user posted image


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Dec 2004, 11:52 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Axel,
Pacat ca afisele astea nu pot fi puse prin orase. Sa mai dea un impuls nehotaritilor. Spun la orase pentru ca la tara cred ca s-ar uita la ele si apoi si-ar scuipa in san !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Dec 2004, 11:52 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Justice
mesaj 10 Dec 2004, 12:14 PM
Mesaj #39


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Daca iese Nastase, eu zic sa va pregatiti de revolutie. Am zis. Zilele sunt numarate.
Alta cale nu exista si toti stim asta. NU vom tolera inca 5 ani de comunism mascat. Si dupa acesti 5 ani, daca nu facem nimic acum, tot acelasi tip de conducere vom avea ca si acum !
Romania trezeste-te !

Acest topic a fost editat de Justice: 10 Dec 2004, 12:15 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 10 Dec 2004, 12:43 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (Justice)
Daca iese Nastase, eu zic sa va pregatiti de revolutie. Am zis. Zilele sunt numarate.
Alta cale nu exista si toti stim asta. NU vom tolera inca 5 ani de comunism mascat. Si dupa acesti 5 ani, daca nu facem nimic acum, tot acelasi tip de conducere vom avea ca si acum !
Romania trezeste-te !

Mai revolutionarule, in nici un caz nu poate fi vorba de revolutie ci, daca va fi, va fi razboi civil! Stii ce e ala? Eu cred ca ar trebui sa fii mai temperat pentru ca nu toti oamenii acestei tari voteaza cu Basescu si nici cu Nastase. Fiecare are dreptul sa aleaga, iar tu ar trebui sa intelegi asta.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Dec 2004, 06:11 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Justice @ 10 Dec 2004, 12:14 PM)
Daca iese Nastase, eu zic sa va pregatiti de revolutie. Am zis. Zilele sunt numarate.

Nu cred ca va fi nevoie de revolutie. Nastase se va bate singur. Nu va avea incotro si va organiza la un moment dat alegeri anticipate. Colalitia PSD-PUR-UDMR nu va rezista mult.

Zorro
QUOTE
Mai revolutionarule, in nici un caz nu poate fi vorba de revolutie ci, daca va fi, va fi razboi civil!


Nu cred ca justice se referea la momentul imediat urmator alegerii lui Nastase si cred ca a exagerat cand a spus "revolutie". Eu anticipez ca miscari de strada vor fi dar nu imediat, ci la 1 an 1an si jumatate, vor incepe romanii sa se simta mintiti. Pentru ca PSD nu-si va putea tine promisiunile, iar pomana electorala din acest an va trebui recuperata, pastrand in acelasi timp directivele UE. Astfel incet-incet miscarile sociale isi vor face aparitita.



--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 10 Dec 2004, 06:18 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (actionmedia)
Eu anticipez ca miscari de strada vor fi dar nu imediat, ci la 1 an 1an si jumatate, vor incepe romanii sa se simta mintiti. Pentru ca PSD nu-si va putea tine promisiunile, iar pomana electorala din acest an va trebui recuperata, pastrand in acelasi timp directivele UE. Astfel incet-incet miscarile sociale isi vor face aparitita.

Eu zic sa nu te hazardezi...de fapt ce zici tu aici sunt doar dorinte de-ale tale, si fiecare din noi are dreptul sa-si doreasca ceva. Incearca insa sa faci diferenta intre ce-ti doresti si realitate...


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Dec 2004, 06:27 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Zorro @ 10 Dec 2004, 06:18 PM)
Eu zic sa nu te hazardezi...de fapt ce zici tu aici sunt doar dorinte de-ale tale, si fiecare din noi are dreptul sa-si doreasca ceva. Incearca insa sa faci diferenta intre ce-ti doresti si realitate...

Departe de mine dorinta de a vedea miscari de strada. Nu suport sa fie traficul blocat si am o multime de treaba in oras in fiecare zi. Deci nu este o dorinta a mea ci este o opine a mai multor analisti politici, opinie pe care am adoptat-o si eu. Ai grija ce afirmi. Ceea ce faci acum se numeste propaganda. Uite un sustinator al lui Basescu isi doreste miscari de strada. Unde am afirmat eu ca asta imi doresc? Eu am spus ca asa cred ca se va intampla.

E foarte posibil sa se intample acelasi lucru si daca iese Basescu. Ce, crezi ca el e ferit? Dar banuiesc ca nu te astepti sa sustin chestia asta din moment ce eu sper ca Basescu sa fie ales.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 10 Dec 2004, 09:21 PM
Mesaj #44


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



QUOTE (Zorro @ 10 Dec 2004, 12:43 PM)
QUOTE (Justice)
Daca iese Nastase, eu zic sa va pregatiti de revolutie. Am zis. Zilele sunt numarate.
Alta cale nu exista si toti stim asta. NU vom tolera inca 5 ani de comunism mascat. Si dupa acesti 5 ani, daca nu facem nimic acum, tot acelasi tip de conducere vom avea ca si acum !
Romania trezeste-te !

Mai revolutionarule, in nici un caz nu poate fi vorba de revolutie ci, daca va fi, va fi razboi civil! Stii ce e ala? Eu cred ca ar trebui sa fii mai temperat pentru ca nu toti oamenii acestei tari voteaza cu Basescu si nici cu Nastase. Fiecare are dreptul sa aleaga, iar tu ar trebui sa intelegi asta.

Zorro de ce ai luat asa personal ceea ce am spus ? Eu cred ca tu ar trebui sa NU mai iei lumea asa de sus. Faptul ca ai presupus ca eu nu as sti ce inseamna razboi civil denota o lipsa de respect si o oarecare aroganta.

In cazul de fata ori votezi Basescu ori Nastase ori nu votezi.
Iar TU ar trebui sa intelegi ca eu am ales Basescu si ca il sustin prin intermediul acestui topic.
NU am suprimat cuiva dreptul de a alege !
A si sa nu uit, ti-a transmis DEX-ul un mesaj: razboi civil = luptă armată pentru putere dintre diferite grupuri sociale īn cadrul aceleiaşi ţări.

P.S. : In regulamentul forumului sunt cateva pasaje pe care banuiesc ca le-ai sarit sau nu le-ai citit :

QUOTE (Regulament)
Aceasta comunitate se bazeaza pe intelegere si respect reciproc. Asadar, sunt interzise cu desavarsire injuriile, afirmatiile vulgare, rasiste, antisemite sau xenofobe. Este interzisa ironia de prost gust, fara sens si orice mesaj care il poate afecta pe vreunul dintre membrii acestui forum. Punctele de vedere sunt cele care trebuie discutate, nicidecum persoana care isi exprima acel punct de vedere.


Am scos in evidenta pasajele pe care, cred eu, ca nu le-ai respectat.

Acest topic a fost editat de Justice: 10 Dec 2004, 09:36 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 11 Dec 2004, 03:40 PM
Mesaj #45


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Zorro, Lwind si Superknown sunt PSD-isti care fac rau natiunii romane prin existenta si debiterile lor prin care ei doresc sa-i manipuleze pe cei nehotarati.

Acest topic a fost editat de Evolution: 11 Dec 2004, 04:50 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Dec 2004, 05:11 PM
Mesaj #46


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Evolution - faptul ca ai alta opinie nu inseamna ca cei mentionati de tine ar trebui linsati...
In fond devenim mai rai ca ei.

Poate pentru ca am vederi de dreapta, nu mi se pare nici alianta PD+PNL mare scofala, ci o alternativa aparent mai decenta...
Dupa mine, chemarea la desteptare ar insemna un partid conservator clasic...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 11 Dec 2004, 06:27 PM
Mesaj #47


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



indepartati din sistem


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 11 Dec 2004, 06:35 PM
Mesaj #48


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



De acord cu tine Evolution, ar trebui indepartati din sistem, si cat mai repede.
The sooner, the better.

Acest topic a fost editat de Justice: 11 Dec 2004, 06:36 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Dec 2004, 06:55 PM
Mesaj #49


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



pai... nu uitati ca ei conduc pentru moment sistemul... pe care tot ei l-au cam creat...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 11 Dec 2004, 08:58 PM
Mesaj #50


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



dar intrucat traim pe planeta Terra si inca avem un drept de vot - avem si noi cetatenii o sansa prin VOT !
Asa incat convingeti-va toti prietenii ignorati sa voteze pentru Basescu intrucat i-am avut pe jigodiile astea comuniste 10 ani de zile si mergem din rau in mai rau.

45 de ani de comunism impus de talpa tari... ne-am saturat sa ne coduca taranii din mediul rural...moldova, oltenia si evul mediu ! Nu mai vrem Toni Grebla si tritza Fanitza - tarani veniti la orasi converiti in tovarasi, apoi activisti, mai tarziu domni si mai nou frati masoni.

Mergeti sa vedeti ITALIENCELE sa vedeti satul romanesc in 2004 ; votati-l pe BASESCU si puneti stop prin votul vostru acestui cerc vicios : SARACIE, PROMISCUITATE, CORUPTIE, MAFIE !

Acest topic a fost editat de Evolution: 11 Dec 2004, 09:00 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 12 Dec 2004, 07:06 PM
Mesaj #51


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



PSD acuza alianta D.A. ca ar fi folosit banii publici pentru campanie.
HOTU STRIGA HOTII.


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 08:00 PM
Mesaj #52


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



A castigat cine a meritat ! A castigat BASESCU ! Acesta este primul pas catre desteptarea Romaniei ! Bravo ROMANIA si felicitari tuturor celor care au votat cu BASESCU !
NU AU PUTUT EI FURA, CAT AM PUTUT NOI VOTA !


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 13 Dec 2004, 08:02 PM
Mesaj #53


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Da, adevarul e ca nu mai speram ca ai nostri sa se trezeasca. Dar, mai bine mai tarziu decat niciodata. Si, ce ma bucura, e faptul ca tineretul a avut un cuvant de spus la alegerile astea, acel tineret ignorat si dispretuit de Nastase. thumb_yello.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Dec 2004, 09:05 PM
Mesaj #54


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Evolution @ 11 Dec 2004, 08:58 PM)
... ne-am saturat sa ne coduca taranii din mediul rural...moldova, oltenia si evul mediu !

Domnule "Sange albastru", eu personal ma simt jignit profund de cuvintele tale. La scoala ai invatat de pe o carte conceputa de un moldovean, si ai studiat, sper, capodoperele unui oltean(M.Preda). Si... e mult mai grav sa fii condus de taranii de la oras. spoton.gif Astept niste scuze!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 14 Dec 2004, 03:28 AM
Mesaj #55


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Statisticile vorbesc ! Statisticile dau votul ! Exceptiile nu fac prezentul... nu ma refer la cateva procente care inca mai gandesc.


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman