HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme Cu Setarea Biosului, Nu reusesc sa fac o setare optima
daflexx
mesaj 5 Nov 2004, 11:38 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 5 November 04
Forumist Nr.: 4.852



Buna la toata lumea.Am o mare problema existentiala si uneori nu pot dormi noaptea de ciuda ca nu o pot rezolva.Daca este cineva expert care poate sa ma ajute cu sfaturi cu scheme cu site-uri va rog sa o face-ti.
Am urmatoarea configuratie AMD athlon Xp1700+ / Placa de baza model MS8137C+ cu chipset ViA KT266A / 2 memorii RAM de cate 256 Mega in total 512 mega / Placa video Nvidia GeForce2 Mx/Mx 400 / placa de sunet model Cmi8738 cu 6 canale / 2 HDD model Western Digital (WD) un HDD de 20 GIGGA si unul de 40 GIGGA / Un CD Writter TEAC 52X / Un CD rom tot de 52X / Floppy disk / placa retea / imprimanta HP 3320 / camera web / monitor Fujitsu siemens 17 inch / Sistem sorrund audio 5.1 / Cooler pe placa video / cooler pe HDD / cooler pe procesor /
Ok este cineva care sa ma poata ajuta sa fac o configuratie optima de functionare adica sa ma ajute sa setez optim BIOSUL? pentru ca tot umbland pe acolo prin bios am observat ca facand anumite setari jocurile merg mai bine sau nu .Insa cateodata cade sistemul din cauza asta dau pe urma pe load optimizer default si sistemul merge
Ce este deci de facut daca pute-ti sa imi zice-ti si cum trebuie pusi jumperii pe placa de baza ca sa nu mai am probleme si sa mearga bine tot .

Va multumesc anticipat



Am uitat sa zic ca odata la saptamana instalez windows XP din nou pt ca exista cred conflicte de hrdware


AJUTATI-ma pls

pa pa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 28 Nov 2004, 10:54 PM
Mesaj #2


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Salut.
De pe siteul producatorului am aflat ca ai bios Award si am luat si manualul.
Iti recomand sa folosesti setarile default....mai exact Optimized Defaults. Daca nu functioneaza activeaza Fail-Safe Defaults. Incearca si in manual. Ai acolo explicate toate setarile in parte. Sunt scrise si valorile default pentru fiecare setare.
In legaturia cu jumperii de pe placa de baza....citeste iar in manual si fa cum este recomandat.
Conflicte hardware....pentru a putea depista exact care componente sunt de vina, foloseste un program de diagnosticare, sau schimba pe rand fiecare componenta cu alta de la un prieten, pana cand acele conflicte nu mai apar.
Daca mai ai probleme nu ezita sa intrebi !

Acest topic a fost editat de Justice: 28 Nov 2004, 10:55 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:21 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman