HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mutu Si Cocaina, un nou scandal...
Aramis
mesaj 18 Oct 2004, 12:59 PM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



"Atacantul Mutu ar putea primi o suspendare de doi ani dupa ce nu a trecut un test antidoping". Acest supratitlu incredibil a aparut ieri dimineata pe pagina 128, ultima, a publicatiei britanice "Mail on Sunday", editia duminicala a cotidianului "Daily Mail".

Sub aceasta informatie apar titlul "Vedeta de la Chelsea īn scandal cu droguri" si informatia ca articolul este "exclusiv". Autorul articolului, Bob Cass, scrie apoi: "Lumea fotbalului a fost lovita de un nou scandal legat de droguri dupa ce atacantul lui Chelsea, Adrian Mutu, a fost testat pozitiv cu o substanta interzisa".

Poate cere contraexpertiza

Fara a preciza cīnd a fost efectuat testul si nici substanta folosita, Bob Cass explica apoi cum s-a ajuns la aceasta concluzie: "Testul a fost efectuat la cantonamentul lui Chelsea si face parte din programul institutului UK Sport de a preveni folosirea de droguri, fie ca e vorba de substante pentru marirea performantelor sportive, fie de droguri halucinogene. Dupa ce a fost testat pozitiv pe o mostra simpla, romānul Mutu poate cere acum ca o alta mostra prelevata la timpul efectuarii testului sa fie analizata".

Cass scrie si ce sanctiune risca Mutu: "Romānul poate primi o suspendare de doi ani si, daca nu exista circumstante atenuante, va lua pedeapsa maxima. Asta mai ales ca Federatia engleza a luat masuri drastice īmpotriva lui Rio Ferdinand, adica o suspedare pe 9 luni, doar pentru ca nu s-a prezentat la un test antidoping".

sursa: gazetasporturilor.ro

Astazi ma aflam in masina si am auzit un interviu cu un redactor al acestui ziar, se pare ca atacantul a consumat cocaina...
Ce poate fi spus? Rusine...

Acest topic a fost editat de Aramis: 18 Oct 2004, 01:03 PM


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 18 Oct 2004, 01:02 PM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu as zice ca se face prea mare caz de Mutu, iaaaar! Si ca acest subiect merge mai bine in alta parte, nu la mass-media.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 18 Oct 2004, 01:14 PM
Mesaj #3


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



eu am auzit stirea la circotasi... se pare ca nu e cocaina, cica tipul s-a impiedicat si a dat cu nasul in praful de pe tusa...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Oct 2004, 01:14 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ovidius
mesaj 18 Oct 2004, 01:19 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Aramis, nu te grabi sa dai cu pietre in Mutu. Are el un comportament mai deocheat, dar asta il priveste doar pe el. Pe noi ne intereseaza sa dea goluri la nationala, si trebuie sa recunoastem ca ultimele doua au fost magice si totodata salvatoare. Personal cred ca totul a fost pus la cale de cei de la Celsea. Se si spune ca testul a fost facut in ziua urmatoare mega-scandalului cu antrenorul... Si de la substante interzise pana la cocaina mai e cale lunga.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 18 Oct 2004, 01:20 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Iar eu vad ca in afara de praful de de pe tusa a lui Mutulica ( tongue.gif ), cineva vrea sa-l distruga si uite ca o face.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rossi
mesaj 18 Oct 2004, 01:40 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 539
Inscris: 3 January 04
Din: Ibiza
Forumist Nr.: 1.681



Eu zic ca a consumat ...ceva ph34r.gif fara foc nu iese fum wink.gif


--------------------
It's All Gone Pete Tong
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mentosana in cor...
mesaj 18 Oct 2004, 01:55 PM
Mesaj #7


Black Hat Lurker
****

Grup: Membri
Mesaje: 355
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.157



QUOTE (Zorro @ 18 Oct 2004, 02:32 PM)
Aramis, nu te grabi sa dai cu pietre in Mutu. Are el un comportament mai deocheat, dar asta il priveste doar pe el.

Wrong! Daca va fi dovedit cu cocaina, va fi suspendat si de la Chelsea si de la nationala, deci ne cam priveste...

Totusi eu nu ma grabesc sa dau verdicte. Sa nu uitam ca zvonul nu e confirmat de cei care au facut analizele, ci ar fi fost obtinut de un tabloid englez din surse neoficiale. Si e vorba de acelasi ziar care a inventat povestea cu planul rapirii Victoriei Beckham, pentru care 5 persoane printre care si cativa romani au stat in arest vreo 7 luni pana cand s-a trezit autorul articolului sa marturiseasca faptul ca totul a fost pura fictiune.


--------------------
plutesc in alcool ca viermele-n tequila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 18 Oct 2004, 03:15 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



La fel au facut si cu Ilie Dumitrescu, desi nu stiu daca este acelasi ziar. In Gazeta Sporturilor am citit ca abia anul trecut au recunoscut ca a fost o inscenare.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 18 Oct 2004, 03:22 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Bai, toate ca toate da cine e Cocaina asta ca nu am auzit de ea pana acum? E cumva sora lu' Ciciolina?
Tot vreuna din eternele dezamagiri sentimentale ale lui Mutu?
Se casatoresc sau nu? Si cu Alexandra cum ramane? yikes.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif



--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 18 Oct 2004, 09:16 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (Mentosana in corpore sano @ 18 Oct 2004, 04:08 PM)

Wrong! Daca va fi dovedit cu cocaina, va fi suspendat si de la Chelsea si de la nationala, deci ne cam priveste...

Totusi eu nu ma grabesc sa dau verdicte. Sa nu uitam ca zvonul nu e confirmat de cei care au facut analizele, ci ar fi fost obtinut de un tabloid englez din surse neoficiale.

Zvonul a fost confirmat.

Pacat.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Socratel
mesaj 18 Oct 2004, 09:45 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 198
Inscris: 9 May 04
Din: New York
Forumist Nr.: 3.424



Imi pare sincer rau pentru el dar si pt. faptul ca pierdem un jucator atat de valoros. Din pacate a gresit si trebuie sa plateasca. Nu o spun cu bucurie cum multi romani am vazut ca o fac la necazul altuia. E trist si pentru ca a devenit oarecum clasic cazul "rasfatatilor" din massmedia sau a fetelor si baietilor de bani gata. Invatati cu mentalitatea de aici se lovesc de realitatea cruda si neiertatoare a lumii civilizate in care spaga si mita nu mai face la fel de usor pierduta orice faradelege. Sper totusi sa primeasca o pedeapsa mai rezonabila si sa nu isi ruineze cariera de tot. Mie nu imi pare un baiat prost ci doar usor influentabil, un tanar care cu bani multi dintr-o data a incercat sa se "bucure" de tot ce visa sau vedea la altii (masini, luxuri etc..) in anii copilariei. Iata aici si ce a scris gazeta sporturilor referitor la confirmarea zvonului :


Declaraţiile lui Ioan Becali, prin care acesta l-a desfiinţat pe jucătorul Adrian Mutu


"Acum două ore Adrian Mutu a recunoscut că a consumat substanţe interzise"

"La o petrecere, una dintre multele la care a fost, a consumat o substanţă interzisă"

"L-am protejat mai mult decīt trebuia pe Mutu. Recunosc acest lucru"

"Probleme au fost īncă de cīnd era antrenor Ranieri. El m-a īntrebat dacă Mutu e la fel, īn comportament, ca Adrian Ilie şi ce era sa fac, i-am zis ca da"

"Am ajuns īn situaţia să-i spun lui Ranieri, ca mama lui e bolnavă, băiatul vroia să vină neapărat la Bucureşti pentru două zile"

"S-au găsit tot felul de oameni care să-i cīnte īn strună, care să-i spună că e cel mai mare, cel mai tare, cel mai bun"

"I-am zis să strīngă banii. Să investească īn imobiliare. Să nu cumpere telefon mobil de 22.000 de mii de dolari, să nu cumpere trei maşini"

"M-am săturat de astfel de jucători. Următorul pe listă e Zicu, pe care eu l-am inventat că era un nimeni. Nu-şi vede de treabă. Eu o să le spun celor de la Inter să īi rezilieze contractul dacă nu īşi vede de treabă"

"Īmi spunea: Uite bre, vezi ce şmecher sīnt!. La fel sīnt Zicu şi Marica, ultimul venit dintr-o familie care are bani"



--------------------
Watch your thoughts; they become words.
Watch your words; they become actions.
Watch your actions; they become habits.
Watch your habits; they become character.
Watch your character; it becomes your destiny.
--Frank Outlaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Oct 2004, 06:58 AM
Mesaj #12


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Socratel @ 18 Oct 2004, 11:58 PM)
Invatati cu mentalitatea de aici se lovesc de realitatea cruda si neiertatoare a lumii civilizate in care spaga si mita nu mai face la fel de usor pierduta orice faradelege. ... , un tanar care cu bani multi dintr-o data a incercat sa se "bucure" de tot ce visa sau vedea la altii (masini, luxuri etc..) in anii copilariei.

parerea mea despre Mutu? un imatur
nu e nici primul nici ultimul...
nu se intimpla doar la romani, si vesticii ii au pe ai lor, pe cei ce s-au pierdut pentru ca nu au stiut ce sa faca cu banii si celebritatea, multi au sfirsit in noroi, multi erau folositi de propaganda ceausista de dinainte de '89 ca sa ne arate ce gaunoasa e lumea vestului...
pacat de el, dar pe de alta parte nimic nu putea sa pregateasca pe pustiul plecat de la tara de ceea ce avea sa gaseasca afara.

parerea mea despre Becali?
un idiot. acum trebuia sa dea dovada de tact, si sa isi protejeze totusi investitia, nu sa dea pe dinafara cu acuze. daca era sa ajute, trbuia sa o faca la inceput cind a luat-o asta pe ulei, nu acum cind e prea tirziu...
ii mai baga si pe ceilalti doi in kko...
tipic balcanic


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 19 Oct 2004, 08:12 AM
Mesaj #13


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Zorro, eu doar am preluat stirea din Gazeta Sporturilor, nu am aruncat cu pietre in nimeni. Evident ca il priveste ceea ce face cu viata lui, dar aceste actiuni nu fac altceva decat sa loveasca in prestigiul tarii noastre si in moralul echipei nationale care in ultimul timp a vazut in Mutu un adevarat conducator de joc.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 19 Oct 2004, 08:15 AM
Mesaj #14


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



user posted image
user posted image

Rich and famous ... stupid and ignorant ? unsure.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 19 Oct 2004, 09:08 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Mda, se pare ca Mutu a comis-o totusi....sa speram ca este invatatura de minte atat pentru el cat si pentru cei care vin din urma. Pacat inca o data pentru talentul lui, dar nationala nu sta in Mutu. Intotdeauna se va gasi un inlocuitor.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 20 Oct 2004, 02:24 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Radio21 zicea azi dimineatza ca Mutu ar fi urmat sfatul lui Hagi: fiti pozitivi!


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 23 Oct 2004, 08:15 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Se pare ca Mutu va scapa cu cea mai blanda pedeapsa. Macar sa-i fie invatatura de minte.

In noaptea de sambata dupa meciul cu Cehia (pierdut!) am fost in Planter's (club aflat in Centrul Capitalei). Am plecat la ora 6 dimineata.

Mutu era acolo, alaturi de un coechipier si multe fete ce roiau in jurul lor. Nu ajunsesera decat cu putin timp in urma si cu siguranta nu aveau de gand sa plece prea curand (desi era 6 dimineata si avusesera un meci greu).

Sunt de acord ca trebuie sa se relaxeze, dar cred ca in primul rand trebuie sa se odihneasca.

Sper sa scape, sa-si revina si sa n-o mai dea in bara.

Sa fii sanatos Mutule, tinem cu tine!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 12:44 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman