HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Clipe De Neuitat Din Viata Forumistilor
Marcus
mesaj 6 Oct 2004, 12:19 PM
Mesaj #1


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



In viata fiecaruia dintre noi au existat momente care ne-au impresionat, ne-au fascinat, ne-au induiosat, clipe care ne-au schimbat deodata in bine cursul vietii sau care, asa cum zicea Creanga, ne-au facut inima sa "salte de bucurie". Sunt momente de care ne amintim cu drag si care pastreaza un loc aparte in inima fiecaruia.

Acest topic indeamna mai mult spre meditatie. Imaginati-va ca sunteti singuri, intr-un loc drag voua si calduros, poate chiar la gura sobei smile.gif . Asezati-va comod si eliberati-va mintea de griji. Pentru cateva minute, veti evada din lumea reala si va veti aminti clipele din viata care au avut un impact pozitiv asupra voastra, clipele care v-au impresionat si clipele pentru care ati platit cu lacrimi de fericire.
Daca aveti si fotografii ale unor locuri care va trezesc astfel de amintiri, ar fi nemaipomenit daca ni le-ati face si noua cunoscute.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 6 Oct 2004, 01:02 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Tocmai ce am trait un asemenea moment: mi-am sunat sora, care a nascut azi dimineata, si am auzit prin telefon primul tipat al nepoatei mele. smile.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 23 Feb 2005, 12:17 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



nu pot uita momentele in care maicuta mea imi facea turtele ei cu jem de macese drool.gif
cand am luat locul 2; respectiv mentiune la romana si psihologie
cand mi-am cumparat primul sutien rofl.gif
cand i-am spus unui baiat(frecventam gradinitza; locul cu pricina : toaleta ) ca-l iubesc sorry.gif si l-am sarutat pe obraz (foarte rusinos; nici acum nu stie mama) biggrin.gif

cand am ramas corigenta blink.gif (faine momente si alea devil.gif )
primul concert in aer liber cu gasca
primul chiul.......esuat
motiv de fericire :floarea care a supravietuit cel mai mult (mai este si astazi) traind in casa cu mine (o cheama woodie jr; floarea-mama a murit devil.gif )..........
nu-mi pot scoate din minte momentele de 'umezire a obrajiorilor' la o varsta tareeeeeee frumoasa din cauza unei persoane tareeeeeee dragi mie .......
prima tigara smoke.gif
prima zi de gimnaziu (in care am nimerit prost clasa sorry.gif ; dandu-mi seama dupa 2 zile cand s-a facut citirea catalogului biggrin.gif
prima tradare a celei mai bune prietene...............(no comment........)
.............ar mai fi dar acestea mi-au venit in minte

Acest topic a fost editat de iniya: 23 Feb 2005, 12:17 AM


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Feb 2005, 12:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Eclectic
mesaj 27 Feb 2005, 12:26 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Noaptea de 1 spre 2 ianuarie 2005... wub.gif cry.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 27 Feb 2005, 02:08 AM
Mesaj #5


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Topicul asta ma face sa-mi dau seama cat de frumoasa este viata! Doamne, ce de amintiri sublime am!... Iar asta in ciuda faptului ca uneori cred ca sunt un oropsit!... hh.gif
- La trei ani m-am pierdut. Mi-am lasat fratii mai mari care jucau fotbal pe maidan, si-am plecat la mami... Era pe la zece dimineata. Am hoinarit prin vii mult timp, fiindca mami se pare ca era intr-o directie opusa. Cadeam, ma ridicam... Femeile din satul vecin se intorceau de la prasit. Era in amurg. Eram plin de praf si de muci, ca plansesem mult... Nici una nu m-a luat, de teama sa nu le bata barbatii lor acasa!... sad.gif M-au lasat sa merg mai departe desi se intuneca. Un mos cu mustata si palarie m-a luat in brate si nu m-a mai lasat. L-am batut cu mainile si picioarele fiindca eu voiam de fapt la mami!... Cand a iesit la drum, sora lui tata care locuia in satul vecin, se indrepta si ea spre casa dupa ce renuntasera cu totii sa ma mai caute. Nu-i venea sa creada ca ma vedea atat de departe de casa. Traversasem cimitirul, traversasem drumul principal... Dupa o zi disperata, mama a avut in sfarsit sansa sa respire usurata. Desi mic, imi amintesc aproape fiecare amanunt din ziua aceea.
- La 14 ani, prima noapte de... O dragoste fulgeratoare la nunta unei rude dintr-o comuna apropiata. (Ea era cu vreo doi ani mai mare si cu multa initiativa...)Timp de cateva zile dupa aceea pluteam si nu ma puteam gandi decat la asta, desi aceea nu era prima fata cu care faceam prostii... Dar acum fusese altfel. Avea sani, avea par, ne sarutam... Ehehehe!... sorry.gif
- La Brasov in vizita la fratele meu. Eu si una dintre cele mai superbe prietene avute inainte de casatorie... Goi sub plapuma! Pe la 3 dimineata s-a auzit soneria. Era vecinul care se plangea ca l-am inundat. In camera de la balcon caloriferul fusese oprit. A inghetat, s-a fisurat, iar acum improsca un evantai peste mobila.
- La mine in oras cand am fost surprins in flagrant de catre fosta iubita cu prietena ei cea mai buna!... sorry.gif Vai prin ce-am trecut atunci!... Eu, ca prietena ei nu parea sa aiba remuscari!...
- Primul avort pe care l-a facut actuala sotie, pe cand eram doar prieteni. Pana a iesit de la doctor eu m-am plimbat pe de colo colo in anticamera, iar la un moment dat am intrat cu capul in zid! Cine zice ca barbatii n-au emotii, se inseala!
-Ziua in care am zis "DA!" in fata Altarului, tot in Brasov in Catedrala Mihail si Gavril.
- Prima zi in care mi-am tinut copilul in brate si cand nu intelegeam foarte clar ce reprezinta acel ghemotoc de om. Apoi momente unice: mersul in picioare, primul text scris pentru mami pe calculator, mersul pe bicicleta...

Sunt mii de amintiri... Multe dintre ele poate la fel de emotionante ca si cele enumerate... Triste sau frumoase. Pe cele triste mi le amintesc mai rar si stiu eu de ce!...


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 27 Feb 2005, 11:17 AM
Mesaj #6


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Eu, printre multele clipe de neuitat, am una care se prelungeste si in prezent : Ani in urma, dupa ce mi-a murit canisul, nu aveam nici un puf pe langa mine. Mergand pe strada, am intalnit o doamna care avea un canis ce semana cu al meu. Am intrat in vorba. Din una in alta, am aflat ca are o pisica de care vrea sa scape.
Acea pisica este acum cu mine, are 18 ani si este Michisor a mea.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Feb 2005, 07:38 PM
Mesaj #7


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Superb topic, Marcus!! thumb_yello.gif

Aveam schimb de dupa-masa si vin la 11 seara acasa... pe masa vad un bilet cu: "sunt la maternitate, am pierdut apa..."
WOW!! du-te, da' repede...!! 44.gif
Am petrecut toata noaptea la spital, tinand-o pe nevasta-mea de mana...
La ora 13.42 a nascut... am fost live acolo, am vazut cum a iesit... spoton.gif
Zice doctorul: "Ce naiba au femeile astea azi, ca toate nasc deodata"
Turcoaicele zbierau ca din gura de sarpe sa le demonstreze barbatilor lor ca ce dureri au si ca ei is de vina... Ei asteptau afara, ca s-ar putea sa lesine un macho cand vede asa ceva... rofl.gif
S-a nascut Marc, l-am tinut in brate dupa ce a fost cantarit si i-au fost puse scutecele, ma uit la el cum devine din vanat roz... "Ma, asta-i al meu?? Nici nu-mi vine sa cred..." wub.gif
I l-am pus lu' nevasta-mea pe burta si m-am dus la telefonul public, in Germania e asa ca daca ti se naste un copil, ai automat o zi libera.
Am dat telefon la lucru, dup-aia m-am dus sa cumpar 2 lazi de bere pt. colegi si i le-am bagat pe geam.
Ma duc la taica-meu, asta sta la birou si scrie ceva...
"Servus tati, hai sa bem o bere impreuna."
"Hai, dar ce s-a intamplat??"
"Cred ca te-ar interesa ca de-acum esti bunic" spoton.gif
WOW!! "Ce-i??" - "Baietel si zdravan, sanatos"
Atunci ne-am imbatat amandoi... drunk.gif spoton.gif
Dupa 2 ore m-am dus iar la spital si am cautat-o pe nevasta-mea... era afara, la o tigara smoke.gif rofl.gif



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cïżœnd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 28 Feb 2005, 09:05 AM
Mesaj #8


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Cea mai frumoasa clipa din viata mea a fost cand mi-am vazut pentru prima data fiul.A fost dragoste la prima vedere wub.gif wub.gif ! Si de atunci asa a ramas smile.gif !


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 28 Feb 2005, 01:58 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Nu au fost chiar atat de multe astfel de momente, dar cele care totusi au existat sunt incarcate de emotii:
-dimineata in care am aflat ca m-am calificat la o nationala (desi pare pueril acum, atunci eram in al noualea cer, eram numai cu sor-mea acasa si am inceput sa tip ca o nebuna. Biata fata se uita la mine si clatina dezaprobator din cap...)
-clipa in care am vazut Turnul de aproape
-momentul in care pustanii de la cor ne-au cantat pentru ultima oara imnul liceului (la cursul festiv)... Tin minte ca mi-au dat lacrimile si nu stiam cum sa-mi revin mai repede (imi curgea machiajul si nici nu vruiam sa ma vada colegii)
-clipa in care am vazut-o pe surioara mea pentru prima oara (aveam 4 ani jumatate si tin minte cateva clipe din ziua in care au adus-o de la spital pe ea si pe mama)
-secunda in care am auzit primul "te iubesc"
-ziua in care m-am simtit iubita
-clipa in care am inceput sa iubesc

Cred ca ar mai fi, numai ca nu mai imi aduc aminte acum...


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabitza ^
mesaj 20 Mar 2005, 05:36 PM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



ce topic frumos, Marcus... thumb_yello.gif
prima oara cand cineva mi-a spus te iubesc....si eu am inghetat toata...nu mai puteam sa scot o vorba...apoi am inceput sa plang. sorry.gif nu credeam ca poate exista o asemenea stare de fericire...apoi (continuarea) a fost cand am spus si eu prima oara in viata mea "te iubesc" (la 22 de ani unsure.gif ) si m-am simtit cel mai fericit om din lume.
cand aveam 18 ani am fost la mare cu colegii din liceu si era sa mor innecata....atunci am avut o adevarata criza, plangeam incontinuu, de frica pentru ceea ce era sa se intample si de bucurie ca sunt in viata.
ziua cand m-am angajat...am iesit de la interviu si am inceput sa alerg pe strada si sa rad la toata lumea....am sunat-o pe sora mea si tipam amandoua de fericire biggrin.gif
ziua cand l-am cunoscut pe iubitul meu...si am simtit imediat cum l-am vazut ca este "el". wub.gif
G.


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nemurirea
mesaj 24 Mar 2005, 01:50 AM
Mesaj #11


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 90
Inscris: 6 March 05
Forumist Nr.: 5.875



rolleyes.gif oooooo de mult de mult ,tocmai terminasem clasa a 5 a intram in vacanta de vara si ne anuntasera de la scoala sa participam la un cros pe capitala,in ziua respectiva l am luat pe fratele meu si am plecat tocmai prin pantilimon (cred).Parintii ne stiau la bunici .Am ajuns la locul faptei mi am dat pulovarasul jos ,mi au agatat aia un numar ,mare inghesuiala ,copii mai mari si mai mici ,eram rusinata si jenata ,habar nu aveam ce voi face,se da startul ,fug si fug si fug si am ajuns din greseala cred prima ohyeah.gif M au luat unii m au pupat m au suit pe podium ,diploma,medalie o mica si insipida cupa de aluminiu si fuga fuguta acasa .Seara la telejurnal se zice ceva de un cros si cine apare pe podium ,asa fugitivo?EU.Mama se zgaieste la televizor,tata la mama si amandoi intr un glas?-Ce cautati voi doi singuri de capul vostru copii rai ,prin pantelimon?Dar cum bucuria de a avea o fata data la tv ,a invins prima lor reactie de a ne arde cateva palme ,s au pus sa ne bata la cap cu 100 de intrebari .In clasa a 6a am fost inscrisa de tatal meu la liceul sportiv ,asta era prin Vatra Luminoasa candva de mult .Iar acum dupa mii si mii de ani cand am copilul mare ,noi traind intr o tara in care nu te poti plictisi ,aici fiind mai tot timpul atentate sau invazii (cica vor sa se potoleasca ,vedem noi cat )baiatul meu era sanitar voluntar ,cara raniti ,morti etc...ce se gaseste pe acolo,aaa deci singura mea bucurie este sa l vad ca se intoarce acasa.Asa ca pentru noi in fiecare zi avem multe clipe frumoase sau urate si mi ar cam trebui tot spatiu asta de pe han sa va povestesc .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Mar 2005, 02:16 AM
Mesaj #12


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Imi pare rau ca n-am poze sa bag...
Am fost in Arad la rude, cu verisoara lu' frate-meu la Mures, flirt+prostii...
Ajungem acasa, bunica si-a taiat degetul cand a omorat o puica... zice: "Nu-i nimic, de cand nu mai am menstruatie, prinde bine" spoton.gif
Jucam 66 si septica cu vecinile, la fel de nonhabarniste ca noi, da' laptele proaspat si painea de casa au fost faine... rofl.gif

Ce vremuri... rolleyes.gif

Asta este doar despre chestiile induiosante, porcariile le povestesc altadata evil.gif

Mr. Hyde, it's your turn... evil.gif rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cïżœnd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 07:51 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman