HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Haz De Necaz
AIWA
mesaj 18 Apr 2003, 06:12 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Mari descoperiri ale bărbaților, desființate de femei

*Barbatul a descoperit femeia si a inventat sexul; femeia a descoperit sexul si a inventat durerile de cap.
*Barbatul a descoperit lumea si a inventat conversatia; femeia a descoperit conversatia si a inventat birfa.
*Barbatul a descoperit armele si a inventat vinatoarea; femeia a descoperit vinatoarea si a inventat blanurile.
*Barbatul a descoperit agricultura si a inventat mincarea; femeia a descoperit mincarea si a inventat dieta.
*Barbatul a descoperit culorile si a inventat pictura; femeia a descoperit pictura si a inventat machiajul.
*Barbatul a descoperit jocurile si a inventat cartile de joc; femeia a descoperit cartile de joc si a inventat datul in carti.
*Barbatul a descoperit prietenia si a inventat dragostea; femeia a descoperit dragostea si a inventat casatoria.
*Barbatul a descoperit comertul si a inventat banii; femeia a descoperit banii...


........si atunci s-a dus naibii totul!!!!

Acest topic a fost editat de AIWA: 18 Apr 2003, 06:14 AM


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
necromanc
mesaj 19 Apr 2003, 07:27 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 8 April 03
Forumist Nr.: 171



Femeile .. ce rezulta din cele spuse de AIWA ... tot raul de femei este adus, incepand cu Eva.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 22 Apr 2003, 08:48 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Mari oameni si gindurile lor despre femei :
-Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume.(Enriyeu Castaldo)
-Feminismul exista doar pentru a integra femeile urite in societate. (Bukowski)
-Prin a renunta, femeile inteleg o scurta pauza intre doua dorinte. (Mario Adorf)
-Cind femeile nu mai stiu ce sa faca, se dezbraca. Si acest lucru e probabil singurul lucru bun pe care il pot face. (Samuel Beckett)
-Femeile isi iubesc mai mult copiii, pentru ca pot fi sigure ca e al lor. (Aristotel)
-Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta. El asteapta pina o face ea singura. (Humphrey Bogart)
-Bunul renume al unei femei se datoreaza tacerii mai multor barbati. (Maurice Chevalier)
-Atentie la o femeie care gindeste logic! Caci logica si femeia sint atit de heterogene, incit este impotriva naturii cand apar impreuna. (Johannes Cotta)
-Exista trei tipuri de femei: cele frumoase, cele inteligente si majoritatea. (Rainer Werner Fassbinder)
-Pentru mine femeile sint ca si elefantii. Imi place sa-i privesc, dar nu mi-ar placea sa am unul. (W.C. Fields)
-Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?"(Sigmund Freud)
-Cind o femeie isi contureaza buzele, este ca si cind un soldat isi curata mitraliera. (Bob Hope)
-Trei tipuri de barbati nu inteleg femeile: barbatii tineri, barbatii de virsta mijlocie, si barbatii batrini. (Irisches Sprichwort)
-Femeile trateaza in special ranile provocate de ele. (Jacques Marchand)
-Nimic nu e mai rau decit o femeie, chiar daca e buna. (Menander)
-Femeie este o greseala acceptabila a naturii. (John Milton)


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 02:17 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman