HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Atac La " Romania Libera" Sau Cum Si Unii..., ... nemti sunt "manjiti" !
gio19ro
mesaj 16 Sep 2004, 02:30 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



R.L. e pe moarte. Nu inteleg de ce atata tam-tam pe subiectul asta.
Astept noul format cand cei de la WAZ vor scapa de "meseriasi" actuali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Sep 2004, 02:53 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Spune-ne si noua sursa ptr. aceasta informatie "traznet". Cumva nepoata Mamei Omida rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Sep 2004, 02:58 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Experienta si intuitia mea care pana acum au functionat, asa ca trag premisa ca asa o sa fie.
R.L. se afla intr-o fundatura si daca nu schima ceva nu mai are cum sa-si creasca vanzarile. E loc doar pe tobogan in jos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 Sep 2004, 02:58 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 16 Sep 2004, 04:29 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pentru cei care au uitat, un remember asupra altor cazuri privind ingerintele politicului in mass-media :

Reteta PSD pentru ziaristi: santaje, amenintari si batai

Deputatul PNL Mona Musca a devenit cunoscuta de mai multi ani datorita demersurilor sale de aparare a dreptului de exprimare. De numele ei se leaga Legea 544, privind liberul acces la informatii. Profitind si de Ziua internationala a Ziaristilor, Mona Musca a sustinut, luni, o conferinta de presa la Timisoara, orasul ei natal, subiectul fiind chiar situatia mass-media din Romania. „Institutiile de presa vor fi independente doar in momentul in care ele vor fi libere din punct de vedere economic, pentru a nu ajunge la mina guvernantilor”, a afirmat liberala. Din cauza datoriilor la stat, institutiile au devenit santajabile, iar unde nu merge cu santajul, intervin amenintarile si chiar violentele fizice, a continuat deputatul PNL.

„Este infiorator ca lideri ai PSD au intervenit in public impotriva unor emisiuni de la televiziunea publica, asa cum s-a intimplat cu Dan Matei Agathon in cazul Stelian Tanase, care a fost scos de pe post. PSD a intervenit in mod grosolan la CNA pentru oprirea spotului publicitar al Evenimentului Zilei”, a exemplificat deputatul.
Ea amintit ca presa locala a ajuns sa fie controlata aproape in totalitate de baronii locali ai PSD. „In pofida unor promisiuni, calomnia in presa n-a fost scoasa din Codul Penal. PSD nu accepta regulile europene doar pentru a controla presa”, a continuat Mona Musca. Ea a aminitit si de toate rapoartele facute de organisme internationale, care au arata ca in Romania libertatea de exprimare este ingradita. „Din cauza acestor presiuni la adresa presei s-a ajuns in situatia ca Romania sa nu mai indeplineasca criteriul politic de integrare in Uniunea Europeana, pe care-l indeplinea pina acum”, a afirmat deputatul.


Cazul Mircea Mihaies

Mona Musca a mai aratat ca foarte multe dintre problemele mass-media vin si din faptul ca si in acest moment functioneaza Legea 3 din 1974, lege a presei modificata printr-un decret de stat in 1977. „Aceasta lege n-a fost abrogata niciodata. PNL a initiat in anul 2000 ordonanta 53, care a abrogat aceasta lege, cu exceptia a cinci articole referitoare la dreptul la replica. In anul 2001 apare insa ordonanta 34, data de PSD, care a abrogat ordonanta 53. In aceste conditii s-a revenit la legea comunista a presei, care se afla in vigoare si acum”, a aratat Mona Musca. In consecinta, PNL va introduce, saptamina viitoare, o motiune simpla privind libertatea de exprimare din Romania. Un capitol important al acestei motiuni il va reprezenta cazul omului de cultura Mircea Mihaies, amenintat cu moartea in oficiosul PSD din Timisoara, „Prima ora”. „Este un lider de opinie foarte respectat si cred ca ar face parte dintr-un top foarte restrins al oamenilor de cultura din Romania. Ceea ce i s-a intimplat lui Mircea Mihaies este un lucru foarte grav, este un atentat la democratie. Romania nu mai este o tara democrata, daca se pot intimpla astfel de lucruri”, a afirmat Mona Musca. Ea a mai spus ca, in cazul Mircea Mihaies, PSD a dat un examen, pe care insa nu l-a trecut. (Ev.Z., marti,4 mai 2004)




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Sep 2004, 05:07 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dialogul surzilor la “Romania libera”

La “Romania libera” situatia continua sa fie extrem de incordata, reprezentantul WAZ in Romania, Klaus Overbeck, facind presiuni pentru blocarea materialelor referitoare la conflict. In timp ce jurnalistii sint amenintati ca vor fi dati afara, o discutie intre Petre Mihai Bacanu si Overbeck nu a adus nimic nou. Saptamina viitoare va avea loc o intilnire cu conducerea WAZ, la Essen, in care se va incerca baterea in cuie a prevederilor referitoare la neamestecul in politica editoriala.

(...)In tot acest timp, presiunile si amenintarile asupra ziaristilor au continuat. Ieri au fost chemati trei dintre sefii de departamente, carora li s-au reprosat, ca si in zilele precedente, de altfel, paginile de ziar care se refera la conflictul WAZ- “Romania libera”. Indicatiile date de Orverbeck, inclusiv celor de la tipografie, erau sa nu intre nimic pe aceasta tema in ziar. Indicatii care nu au fost insa respectate, spre furia reprezentantului WAZ.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Oct 2004, 03:42 PM
Mesaj #41


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Conflictul de la România Liberă continua. Aseara, lupta dintre reprezentanţii grupului german Watz şi echipa de jurnalişti a redactorului-şef Petre Mihai Băcanu s-a mutat la tipografie. Fiecare tabără intenţiona să editeze propria variantă a ziarului de astăzi. Până la urmă, România Liberă a ieşit pe piaţă în varianta Petre Mihai Băcanu.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Oct 2004, 03:45 PM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Probabil ca nu peste mult timp Bacanu va trebui sa-si caute alt loc de munca. Germanii de la WAZ detin majoritatea actiunilor, asa ca este doar o chestiune de timp pana cand isi vor impune punctul de vedere.
Romania Libera in curand se va axa pe "stiri pozitive"...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Oct 2004, 03:48 PM
Mesaj #43


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Exista voci care spun ca tot scandalul e menit doar sa atraga atentia asupra publicatiei, care a cam pierdut din tiraj.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Oct 2004, 03:52 PM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Adica echipa lui Bacanu si nemtii de la WAZ au premeditat tot scandalul pentru a mari tirajul ziarului? Nu prea cred... Prea i-a facut Bacanu de bacanie in ziar pe nemti ca sa fie lucratura...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Oct 2004, 03:57 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Teutonii vor sa taie si sa spanzure pe Dambovita mad.gif


Ziaristii incercati de la “Romania libera” acuza o noua mineriada, “mineriada WAZ”. Patronatul german are relatii apropiate cu guvernul Nastase.
Cu toata impotrivirea nemtilor, ziarul a aparut azi in varianta echipei incomode a lui Bacanu


Conducerea cotidianului “Romania libera” a fost decapitata ieri, in urma unei sedinte a Consiliului de Administratie la care a participat doar partea germana. Deocamdata, nemtii au decis inlocuirea directorului ziarului, Petre Mihai Bacanu, precum si a redactorilor-sefi Bogdan Ficeac si Eliade Balan, insa pe lista se afla si alte nume. Potrivit reprezentantilor grupului WAZ, noua conducere va fi numita in cursul saptaminii viitoare. Printre numele vehiculate se numara cel al lui Bradut Ulmanu, in functia de director, in timp ce unul dintre posturile de redactor-sef ar putea fi ocupat de Laurentiu Ciocazanu. De altfel, ziaristii de la “Romania libera” ne-au declarat ca partea germana a venit deja cu o echipa noua, care isi facea planuri intr-un birou izolat. Sustinut de intreaga echipa redactionala, Petre Mihai Bacanu a declarat ca inlocuirea sa este ilegala si ca nu are de gind sa plece de la conducerea ziarului. El a amenintat ca ii va da in judecata pe actionarii germani. ( sursa : Ev.Z.)

Acest topic a fost editat de March: 30 Oct 2004, 10:57 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Oct 2004, 11:00 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Scandalul dintre "teutoni" si ziaristii de la "R.L." continua.
Cititi aici despre murdariile pe care acesti nemtalai nu ar indrazni sa le faca in Germania ! mad.gif Dar le fac aici in mod dispretuitor ( se pare cu sprijin autohton superior !) probabil considerandu-ne o republica bananiera balcanica ! mad.gif

Acest topic a fost editat de March: 30 Oct 2004, 11:03 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 30 Oct 2004, 11:19 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (March @ 30 Oct 2004, 12:13 PM)
Dar le fac aici in mod dispretuitor ( se pare cu sprijin autohton superior !) probabil considerandu-ne o republica bananiera balcanica ! mad.gif

Ai crezut (sperat) altceva ? Pai daca asta suntem; in Ungaria ungurii, le-ar fi pus demult gheara-n gat devil.gif
Da acolo sau aiurea in Europa, nu indraznesc s-o faca fiindca stiu ei de ce. Aicea-s bananele...
Banana mioritica rulz maaa 6.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 30 Oct 2004, 11:59 AM
Mesaj #48


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



March eu zic sa nu crezi instantaneu toate gogosile astea, care in mod clar iti manipuleaza judecata (auzi tu, "teutoni", "nemtalai", mai ramine sa zici ca sint urmasii lui Hitler ca sa fie tacimul complet laugh.gif ).

Daca e sa-i crezi pe cei din jurul lui Bacanu, RL e una din putinele voci libere de la noi, care publica dezvaluiri despre murdariile PSD. Pentru acest motiv, raul patron german, capitalist salbatic care suge singele poporului, impreuna cu mafia comunista care conduce RO din umbra, "taie", "spinzura" si "minerizeaza" (ce cuvinte bine alese) pe cei care le-ar putea dejuca planurile mirsave.

Ce-ar fi sa incerci sa judeci lucrurile dintr-o perspectiva mai echilibrata? RL e un cotidian nerentabil. Cu toate "dezvaluirile lor senzationale" (care sint sublime, dar de obicei lipsesc cu desavirsire), RL nu se mai cumpara decit pentru consistenta sectziune de "mica publicitate". RL e cumparata de un concern strain, care vrea sa-si rentabilizeze investitia. Echipa redactionala (coincidenta!, condusa taman de fostul patron, PMB) e refractara la sugestiile noilor patroni, care poate sint indreptatite, poate nu. In aceste conditii, echipa redactionala, in frunte cu PMB, poate pleca de la RL si isi poate incropi o noua publicatie care sa le reprezinte mai bine orientarea. Exemplul echipei ProSport, care a plecat in corpore la Gazeta Sporturilor, e cit se poate de elocvent.

Dar, cum bine ai spus tu, traim intr-o republica bananiera balcanica. De aceea, Bacanu & co. s-au gindit sa ramina si cu banii si cu RL. Si, mizind pe precedentul creat de Ev. Zilei, au montat toata farsa asta, in care ei sint ultima reduta a libertatii de expresie, care se baricadeaza in tipografie si, ca in vremea mineriadei, isi apara constiinta pina la ultima picatura de singe. O farsa pigmentata de "onestii jurnalisti" cu minciuni, diversiuni, calomnii si lovituri de fortza caci, nu-i asa?, scopul scuza mijloacele. O poveste induiosatoare, care are succes la multi naivi. Imi pare rau sa te vad si pe tine printre ei.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Oct 2004, 12:35 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Comentariul tau este cam in linie cu ceea ce zicea Iliescu despre "golanii" din Piata Universitatii. Iar "R.L." de atunci le sta in gat unora !
Vad ca ori nu ai urmarit miezul/substratul conflictului R.L. - WAZ , ori il ignori , asa ca nu mai ma obosesc sa comentez nimic.
Schimbare chiar in momentul in care a inceput campania electorala ... hmm.gif Mai ai naibii "teutoni" ?! ( in privinta acestei denumiri, citeste in presa si ai s-o gasesti acolo )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Oct 2004, 12:39 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cateva alte lamuriri !


In rolul de subordonat al premierului Nastase , Bodo - WAZ participa activ la campania electorala a PSD!

Situatia din redactia "Romaniei libere" s-a tensionat progresiv, pe masura apropierii campaniei electorale si a culminat cu mineriada WAZ, chiar in prima zi de campanie.

Suntem in masura, stimati cititori, sa prezentam inca o dovada indubitabila a legaturilor stranse intre Adrian Nastase - PSD si Bodo Hombach - WAZ. Atat de bune si de prolifice sunt relatiile dintre cei doi in ultima vreme, incat s-a ajuns la o adevarata "performanta" pe plan extern: participarea la varf a oficialitatilor germane, in frunte cu cancelarul Gerhard Schršder si cu prietenii de vanatoare ai premierului, la campania electorala din Romania!
Am intrat in posesia unui document confidential care atesta ca pe 3 noiembrie, in localitatea germana Essen (sediul trustului WAZ), in plina campanie electorala, se va organiza o mare conferinta pentru intreprinzatorii mici si mijlocii din Germania si Romania, cu reprezentare autohtona la varf: Adrian Nastase si Mircea Geoana. Moderatorul acesteia: nimeni altul decat dl Bodo Hombach, cel inhamat in Agentia Romana pentru Investitii Straine de Nastase ca sa trudeasca la programul de guvernare al PSD
. (sursa : "R.L.")


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 30 Oct 2004, 02:28 PM
Mesaj #51


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
Vad ca ori nu ai urmarit miezul/substratul conflictului R.L. - WAZ , ori il ignori , asa ca nu mai ma obosesc sa comentez nimic.


Nu stiu de unde ai tras concluzia asta, dar te asigur ca te inseli. Am urmarit intregul conflict, asa ca te rog sa te "obosesti" sa comentezi, altfel o sa cred ca nu ai argumente.

QUOTE
Schimbare chiar in momentul in care a inceput campania electorala ...


Escaladarea conflictului chiar inaintea campaniei electorale a fost planuita nu de nemti, ci chiar de Bacanu, ca sa ii accentueze imaginea de "persecutat politic". Chiar si admitind ca echipa de la RL ar fi supusa unor presiuni din partea patronatului, ce ii impiedica sa plece de-acolo si sa-si fondeze un nou ziar?


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Oct 2004, 03:12 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da mai , Bacanu l-a chemat pe Overbeck-ul ala, ca sa-l dea afara si apoi sa poata face scandal . Adanca gandire rofl.gif

Si citeste intelegerea aia dintre consiliul director al ziarului si WAZ cu privire la impartirea responsabilitatilor in politica economica si cea editoriala . Dupa care , intreaba-ma si am sa-ti spun substratul scandalului vizavi de aceste chestiuni.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 1 Nov 2004, 01:29 AM
Mesaj #53


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
Da mai , Bacanu l-a chemat pe Overbeck-ul ala, ca sa-l dea afara si apoi sa poata face scandal .


Pe 6 septembrie a fost publicata scrisoarea celor 48 de ziaristi de la Evenimentul Zilei, in care acestia protestau fata de "nerespectarea independentei editoriale" de catre patronii de la Ringier. Pe 13 septembrie, PM Bacanu publica in Romania Libera editorialul "Ziua cea mai neagra", in care acuza si el ingerinte ale patronilor straini in activitatea editoriala a ziarului. Principala acuzatie era ca patronii au indraznit sa dea redactorilor "sugestii" despre cum sa scrie. Dar aceste "sugestii" au fost lansate cu mai multe luni in urma, pe 14 mai 2004. De ce n-a protestat Bacanu atunci, mai ales ca si atunci putea sa dea vina pe apropiata campanie electorala (a localelor)? De ce a inceput sa protesteze exact dupa protestul celor de la Evenimentul Zilei? O fi doar o coincidenta? Eu zic ca nu, si ca mai degraba PM Bacanu a detonat petarda acum, inaintea campaniei electorale si la citeva zile dupa izbucnirea scandalului Ev. Zilei, ca sa poata poza si el in "persecutat politic", sa cistige simpatia publicului si sa-si puna "adversarii" de la WAZ intr-o pozitie dificila.

Daca ai argumente, poti sa ma contrazici. Si astept in continuare "substratul scandalului" pe care ni-l tot promiti de citeva zile.



--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Nov 2004, 12:43 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai, inseamna ca nu ai citit prima mea postare, la lansarea acestui topic ! Mai incearca odata. Substratul scandalului il vezi acolo. Dar daca o tot tii pe a pesedeilor nu sa vezi nimic. tongue.gif Si apoi nu cunosti istoria post-decembrista a acestui ziar . Ca sa realizezi de ce inca ii sta in gat lui Cotrocelu si acolitilor lui.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 1 Nov 2004, 01:12 PM
Mesaj #55


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



March, imi pare rau ca nu se poate discuta cu tine mai sus de nivelul asta. Majoritatea postarilor tale reprezinta copy/paste din ziare. Restul sint replici aproape infantile de genul "daca nu'i injuri pe teutoni, esti pesedist". Asta denota ca ti-e greu sa-ti articulezi propriile opinii si preferi sa te lasi manipulat de altii ("formatori de opinie", nu-i asa?), in care ai incredere oarba.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 1 Nov 2004, 01:14 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (March @ 1 Nov 2004, 01:56 PM)
Ca sa realizezi de ce inca ii sta in gat lui Cotrocelu si acolitilor lui.

Era un ziar incomod dar mai mult ca un ghimpe nu neaparat ca o buturuga care sa rastoarne carul. Afirmatia mea se bazeaza pe faptul ca multe din articolele anti-Nelu, anti-PSD si tot ce tine asta, erau fabricate si cusute cu ata alba. Unele se duceau aproape de paranormal si fictiune. Cred ca nici un copil de clasa a II-a nu credea tot ce scria in R.L. Daca se vrea intradevar un ziar combativ trebuie sa foloseasca metode profesioniste de investigatie, sa verifice in cel putin 3 surse informatia si acolo unde e in ceata sa spuna clar ca este opinia ziarului. Asta este eroarea lui Bacanu si a echipei sale, a sacrificast deontologia jurnalistica de dragul combaterii lui Ilici & Company.
Raman la parerea ca patronii R.L. nu sunt vanduti lui PSD. Interesele lor sunt altele. Este o pura coincidenta faptul ca s-a intamplat inaintea alegerilor.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Nov 2004, 04:13 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Superunknown @ 1 Nov 2004, 03:25 PM)
March, imi pare rau ca nu se poate discuta cu tine mai sus de nivelul asta. Majoritatea postarilor tale reprezinta copy/paste din ziare. Restul sint replici aproape infantile de genul "daca nu'i injuri pe teutoni, esti pesedist". Asta denota ca ti-e greu sa-ti articulezi propriile opinii si preferi sa te lasi manipulat de altii ("formatori de opinie", nu-i asa?), in care ai incredere oarba.

Eu nu fac nici un comentariu la copy/paste pe care-l dau, daca sunt de acord cu cele scrie acolo. Iar tu bati campii la subiectul asta. Nu stiu care-i mai infantil atata vreme cat nu ai venit cu argumente credibile care sa demonstreze ca WAZ nu a incercat/incearca sa intervina in politica editoriala a R.L.
Si te-as pofti sa-ti masori limbajul alta data ! mad.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Nov 2004, 04:50 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (actionmedia @ 1 Nov 2004, 02:14 PM)
Daca se vrea intradevar un ziar combativ trebuie sa foloseasca metode profesioniste de investigatie, sa verifice in cel putin 3 surse informatia si acolo unde e in ceata sa spuna clar ca este opinia ziarului.

Care ar fi ziarul ala din Romania care a facut vreo ancheta serioasa , bazata pe trei surse de informatii , ref. la matrapazlicurile varfurilor puterii ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:41 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman