HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Paul Lambrino, atacuri contra Familiei Regale
Cipri
mesaj 3 Sep 2004, 12:09 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 707
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.248



Credeti ca Paul Lambrino este in spatele recentelor atacuri impotriva Familiei Regale romane?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 3 Sep 2004, 07:00 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Cipri @ 3 Sep 2004, 12:22 AM)
Credeti ca Paul Lambrino este in spatele recentelor atacuri impotriva Familiei Regale romane?

Pe cine intereseza faptul ca "croitorasul cel viteaz" vrea sa coase un costum de bufon "regelui cel gol", in afara paleontologilor? rolleyes.gif
Ceea ce e important este ca azi va fi o zi calda si fara precipitatii... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 3 Sep 2004, 10:40 AM
Mesaj #3


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



laugh.gif Ba masonii sunt de vina. rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Sep 2004, 10:40 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 3 Sep 2004, 11:04 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Cipri,

Sa deschizi tu un subiect special pentru fiul bastardului regal 43.gif Poate trebuia " Familia regala romana si bastarzii ei ". Ca sunt cativa 6.gif Asa ii dadea-i si tu mai multa munitie lui Sorin666 biggrin.gif

Vorba lui Nefertiti, masonii sunt de vina. Iar unii au avut si ceva contributie la livrarea bastarzilor. tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 3 Sep 2004, 01:29 PM
Mesaj #5


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Dintotdeauna au fost si vor mai fi bastarzi ! In toate familiile, nu numai in cele regale. Treaba este ca de ras se rade numai de regi cu ajutorul bufonilor , si de bufoni !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 3 Sep 2004, 01:32 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Eu personal prefer bastarzii... macar sunt facuti din dragoste, nu ca degeneratii obtinuti dupa multiple casatorii consangvine rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Sep 2004, 05:07 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pe naiba facuti din dragoste. Mai degraba din curvasareala tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 3 Sep 2004, 08:00 PM
Mesaj #8


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Gentlemen, please!

Inteleg ca nu va plac personajele din fosta Casa Regala Romaniei, ca nici eu nu ma dau in vint dupa ele, dar aveti putina decentza.

Multumesc.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cipri
mesaj 3 Sep 2004, 08:24 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 707
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.248



paul Lambrino nu apartine Familiei Regale, nici el , nici tatal sau si nici fratele sau vitreg...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Sep 2004, 09:07 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Asa-i Ciprica. Paul Zizi Lambrino este print de Oltenita y Caracal !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 4 Sep 2004, 09:21 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Cipri @ 3 Sep 2004, 08:37 PM)
paul Lambrino nu apartine Familiei Regale, nici el , nici tatal sau si nici fratele sau vitreg...

Who cares, de fapt o mica analiza genetica si un proces si poate reclama EXACT aceasi parte de mostrenire ca si ceilalti membri din Familia Addams... jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 4 Sep 2004, 12:37 PM
Mesaj #12


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Si sa vezi atunci bufonada!


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 5 Sep 2004, 09:40 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Chestia-i ce a facut Carol dupa ce, renuntand si ras-renuntand la tron, s-a intors, i-a uzurpat tronul lu“Misu care era rege de drept si s-a (a fost) facut rege. Din cate imi amintesc, nu a mai pomenit nimic de fiu“sau alalalt facut cu Zizi; asa ca... rofl.gif
Tot Misu ramane de drept...el si urmasele lui, ca n-stiut sa faca baieti....Si alea ar face bine sa stea in banca lor, cu artistu“cu tot..(da“asta-i alt sujet). Asa cred eu...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 5 Sep 2004, 12:30 PM
Mesaj #14


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Eh ! Sa vina mascariciu' ! can-cepe mascarada !

Acest topic a fost editat de contraste: 5 Sep 2004, 12:31 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 6 Sep 2004, 07:43 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Ba sa stea dreaq' acolo unde este, ca mascarada e pe banii publici... sad.gif
Nu de alta dar nenea Nelu' e in stare sa-i dea si lu' asta un castel poate-poate isi recucereste un pic de popularitate si isi croieste o noua virginitate politica, dupa violurile colective (din pdv strict politic, evident...) la care a fost supus in timp ce era la "spalare pe creeri" la Moscova (pardon, la studii...) wink.gif wink.gif wink.gif
(oare urmasii lui Dracula au dreptul macar la o vila, acolo, ceva... ?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cipri
mesaj 6 Sep 2004, 10:16 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 707
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.248



CAROL II nu l-a recunoscut niciodata oficial pe Grigore-Mircea Lambrino ca si fiu al sau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 6 Sep 2004, 10:41 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Cipri @ 6 Sep 2004, 10:29 PM)
CAROL II nu l-a recunoscut niciodata oficial pe Grigore-Mircea Lambrino ca si fiu al sau.

Conform legilor in vigoare pe care vad ca le ignori cu nonsalanta, un fiu "natural" poate sa-si ceara drepturile in justitie daca se simte lezat, actiune la care "donatorul de sperma" si familia sa nu se pot opune (sau daca se opun asta joaca automat in favaoarea presupusului fiu...) asa ca faptul ca Carolica Secundul si-a recunoscut sau nu regala turpitudine nu are nici cea mai mica importanta...
Sau rregii zisi "constitutionali" in versiune germano-mioritica au privilegii de care noi nu stim (de exemplu abandonul de familie, condamnat de Codul Penal al oricarui stat civilizat)... wink.gif
Spune-o asa pe sleau si atunci probabil ca jumatatea de stadion cu care se poate umple partida regala romana se vor transforma usor in jumatate de autobuz... ohyeah.gif rofl.gif rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Sep 2004, 10:15 AM
Mesaj #18


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Cipri @ 6 Sep 2004, 11:29 PM)
CAROL II nu l-a recunoscut niciodata oficial pe Grigore-Mircea Lambrino ca si fiu al sau.

Si ce daca? Il face asta mai putin tata al respectivului? Dimpotriva, nerecunoasterea propriei progenituri nu-i tocmai un motiv de lauda pentru Carol al II-lea. Nu ca ar avea multe astfel de motive...
Am vazut destule cazuri in care tatal nu-si recunoaste copilul (in general dupa ce o paraseste pe cea care l-a nascut) pentru a nu-i plati pensie alimentara, sunt pline tribunalele de astfel de cazuri... Si nu cred ca vrei sa-ti spun ce parere am despre respectivii indivizi...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Sep 2004, 06:26 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (sorin666 @ 7 Sep 2004, 12:54 AM)
Conform legilor in vigoare pe care vad ca le ignori cu nonsalanta, un fiu "natural" poate sa-si ceara drepturile in justitie daca se simte lezat, actiune la care "donatorul de sperma" si familia sa nu se pot opune (sau daca se opun asta joaca automat in favaoarea presupusului fiu...) asa ca faptul ca Carolica Secundul si-a recunoscut sau nu regala turpitudine nu are nici cea mai mica importanta...

Pai, daca e asa de simplu, tac-pac , si ne luam dupa legile actuale iata ce alti bastarzi regali ar cere un DNA si gata punga lui Mihai I si a lui Paulica print de Alexandria s-ar subtia considerabil :

- Nu se stie daca Jeanne(Ioana) Lambrino( Carol o alinta cu "Zucky" iar ea pe el cu "Childy") pre-fericita mireasa de la Odessa si-ar fi revenit atat de repede daca ar fi stiut ca proaspatul sot avea deja un copil de doi ani, pe care printul Carol ar fi vrut sa-l boteze Cezar rolleyes.gif Dar la dorinta mamei, Marie Martini , cu care printul intretinea relatii sexuale inca de cand era eleva la Azilul "Elena Doamna" , micutul a primit numele de Silviu. Pentru a musamaliza relatia cu Carol, fata a fost casatorita, in graba, cu un sef de gara din Ardeal. A devenit doamna Leonescu, ceferistul trecand copilul pe numele lui, dupa ce Palatul i-a facut punga plina. tongue.gif Sotii Leonescu au semnat , la 18 octombrie 1921, un document prin care atat ei cat si copilul lor se angajau sa pastreze "o atitudine corecta si plina de deferenta fata de toti membrii Familiei Regale ". De asemenea declarindu-se multumiti de "darul primit" , sotii inapoiau "toata corespondenta avuta din partea A.S. Regale"

Deci, unul la mana.

- La 8 ianuarie 1920 Ioana Lambrino aduce pe lume un baiat, tatal actualului print de Alexandria. Mircea-Grigore a fost inscris la starea civila ca fiu natural al Ioanei Maria Valentina Lambrino. Carol nu a fost prezent la botez,pe certificatul de nastere aparand la tata rubrica libera. In urma presiunilor, Ioana Lambrino accepta sa paraseasca tara, impreuna cu fiul ei, stabilindu-se la Neuilly, o suburbie a Parisului, nu inainte sa primeasca o substantiala pensie viagera , stabilita potrivit conventiei incheiate intre Administratia Casei Regale si Banca Generala a Tarii Romanesti, la 2 iulie 1920. In schimb Ioana Lambrino se angaja sa nu faca nici un demers, publicatie sau alt vexatoriu ori daunator vreunui membru al Familiei Regale. si, totodata sa predea toate scrisorile primite de la Carol in schimbul sumei de 50.000 de franci francezi. Dar madama Lambrino a incalcat angajamentul cu epistolele , pastrind un numar insemnat dintre acestea , pe care le va folosi impotriva lui Carol.

Asadar, doi la mina.

- Atunci cand "Zizi" Lambrino era insarcinata, Carol s-a "indragostit" nebuneste de o frumusete cu trasaturi de indianca, Mirela Marcovici. Carol ii spunea ' tigancusa mea" tongue.gif Dupa terminarea Conservatorului, Mirela se duce la Paris, unde joaca cu oaresce succes pe scenele catorva teatre. Din legatura lor s-a nascut, la 12 februarie 1923, al treilea fiu din "floricele", care a fost botezat Mirel.

Deci , al treilea la mana.


Deci daca urmasii lui SilviuMartini ( Leonescu) si ai lui Mirel Marcovici ar cere dezhumarea lui Carol si ar obtine un DNA, s-ar putea prezenta si ei la Tribunalul din Alexandria tongue.gif pentru a solicita , la fel ca Printul Pitigoi, o recunoastere si apoi o parte din ramasitele pungulitei regale.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cipri
mesaj 7 Sep 2004, 08:18 PM
Mesaj #20


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 707
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.248



Copiii din casatorii morganatice sau copiii naturali ai unui membru al Familiei regale nu pot primi NICI un titlu si nu pot avea drepturi dinastice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Sep 2004, 08:29 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sigur mai Ciprica. Dar ca sa fie cusher , trebuia sa mentionezi : conform Statutului Casei Regale


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 7 Sep 2004, 10:26 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Cipri @ 7 Sep 2004, 08:31 PM)
Copiii din casatorii morganatice sau copiii naturali ai unui membru al Familiei regale nu pot primi NICI un titlu si nu pot avea drepturi dinastice.

Copiii indiferent de origine au dreptul la un tata si la o pensie alimentara, statutul casutei tale regale este praf pe toba in fata legii... Nu e vorba aici de titluri de mucava, cu care te-ai putea aproape sterge in dos, nici de dreptul de "domnie" (care, in cazul studiat aici, este asociat prostiei si deci e la tarif dublu... smile.gif ) ci PUR SI SIMPLU de dreptul oricarei copil de a avea si a-si cunoaste originile, deci tatal biologic si , evident, un partaj echitabil a patrimoniului acestuia cot la cot cu "puradeii legali"... smile.gif
Evident ca onorabila familie Leonescu putea semna ce vrea muschii ei, dar asta in nici un caz nu poate stirbi dreptul "regalei corcituri", minor in momentul acela, atutoritatea parinteasca se poate executa doar in sensul prezervarii dreptului minorului, nu impotriva acestuia... SI asta e perfect valabil si pentru celelalte doua "subproduse" ale debordantei virilitati carliste...
Ori statutul unei defuncte case mai mult sau mai putin rregale nu are NICI O VALOARE intr-o republica moderna, ceea ce ROmania este si va ramane cel putin pana guvernul nu va subventiona integral pampersii celor doua duzini de regalisti inca in viata, si in orice caz nu are importanta mai mare decat Codul lui Hammurapi... Restul sunt vorbe de prisos...

Acest topic a fost editat de sorin666: 7 Sep 2004, 10:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 8 Sep 2004, 06:16 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



@ Sorin si March:
1. "Sau rregii zisi "constitutionali" in versiune germano-mioritica au privilegii de care noi nu stim (de exemplu abandonul de familie, condamnat de Codul Penal al oricarui stat civilizat)... "
- curat tutonico-mioritici
2. Paaaaai daca a avut atatia fii, problema regalitatii la noi e rezolvata; vivat bastarzii, ca de castele si cetati nu ducem lipsa - uite, numai in zona Aradului sunt cetatile Soimos si Siria - trebuie ele renovate putin, da“cu bani de la PSD se rezolva roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif Sa nu uitam de cetatile dacice si daco-romane , da“daca Nelu le da pe alea ar fi o insulta la adresa istoriei


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 8 Sep 2004, 06:49 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Da, iar industria turistica romaneasca va putea organiza un "Circuit Dracula" intre mosiile diversilor purandei desemnati de justitie ca facand parte din "nobila casta" rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 8 Sep 2004, 07:03 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (sorin666 @ 8 Sep 2004, 08:02 AM)
Da, iar industria turistica romaneasca va putea organiza un "Circuit Dracula" intre mosiile diversilor purandei desemnati de justitie ca facand parte din "nobila casta" rolleyes.gif

spoton.gif si sa asigure drunk.gif Ar fi fain clapping.gif clapping.gif clapping.gif
Casa domneasca a bastarzilor rulz....


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Sep 2004, 10:04 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



La cati bastarzi exista in familia regala britanica, din tron s-ar alege praful daca ar "musca" toti din el. Dar si acolo ,ca si in toate monarhiile constitutionale, foste sau actuale, exista sau a existat un statut care are caracter de lege ( aprobat de alesii poporului !) care reglementeaza chestia asta cu succesiunea dinastica , paralele pentru fiecaruia, etc. Ce sa-i faci si intr-o republica unii sunt mai egali decat altii , dar apoi intr-o monarhie.

Cat despre bastarzii nostri, asa cum am aratat mai sus madamele Zizi Lambrino si Martini ( Leonescu) prin aranjamentele facute cu Casa Regala si-au tras parale pentru vreo trei-patru vieti de trai decent. Iar Mirel Marcovici a declarat public ca nu are nici o pretentie.

Asa ca suntem cam alturi vorbiind despre pensii alimentare pentru bastarzii nascuti acum 60-70 de ani sau pentru urmasii lor. Inseamna ca Mutu va trebui sa plateasca pensie alimentara si pentru nepotii si stranepotii lui. Ai sa fim seriosi.

p.s. anti-monarhistilor le sugerez sa plaseze portretele "legalului" si bastarzilor in wc si in fiecare dimineata sa-i ia la scuipat pe fiecare. Asa mai scapa si ei ( cei anti-) de naduf tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 8 Sep 2004, 10:05 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 8 Sep 2004, 12:22 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Mersi deci "vizionarei" constitutii din 1923, ce care ni da pe la nas, printre randurile carora se poate citi "noi vrem egalitate, dar nu pentru catei"... wink.gif
Asa am aflat si noi ca producatorii de sperma regala nu au nici o indatorire, alta decat sa gaseasca un sot si tata adoptiv si sa ii cumpere demnitatea si constiinta... yikes.gif
(cat despre pensii alimentare, EVIDENT ca ne e cazul de a plati din urma, pana la Avram Iancu...) in schimb o repartitie de patrimoniu se poate cere oricand (sa-i spunem 'retrocedare" ?... devil.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 8 Sep 2004, 01:16 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



@ Sorin - sa retrocedam bastarzilor ? ca n-a priceput baiatu....


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 8 Sep 2004, 01:21 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Adica sa mai dea Mishu Balbaitul si la fratilor vitregi/verisorilor saraci ceva din jecmaneala familiala... RE-partitie = RE-trocedare, IT'S A JOKE !
Adica sa asume faptul ca arborele genealogic familial incepe sa semene cu cel al unei colonii de babuini inchisa in cusca... fiecare si-a tras-o cu fiecare, regele cu ceferistul, Zizi cu pudelul familial, lumanarea fiind tinuta pe rand de puradeii care nu erau planificati la o posta mica pe ziua in curs......

Acest topic a fost editat de sorin666: 8 Sep 2004, 01:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 8 Sep 2004, 01:26 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



@ Sorin - It“s NOT a joke. Sunt intru totul de acord sa le retrocedam Basarabia, castelul de la Balcic si ins. Serpilor - macar bem si noi un vin bun - I mean it, man - casa regala rulz spoton.gif drunk.gif yay.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 8 Sep 2004, 01:39 PM
Mesaj #31


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Ehehe ! Asta-i arbore ginecologic !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 8 Sep 2004, 01:40 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (cactus @ 8 Sep 2004, 01:39 PM)
@ Sorin - It“s NOT a joke. Sunt intru totul de acord sa le retrocedam Basarabia, castelul de la Balcic si ins. Serpilor - macar bem si noi un vin bun - I mean it, man - casa regala rulz spoton.gif drunk.gif yay.gif

Cu stabilirea familiei de vampiri pe Insula Serpilor, IT'S A DEAL, cu atat mai mult cu cat Urecheatul se va simti in apele lui aproape de vechii lui prieteni sovietici si va putea chiar, eventual, sa fie invitat sambata la masa la popota cadre a armatei a 14-a...
Cat despre cealalta propunere, ce ai zice de o Feteasca Regala, dar imbuteliata acum mai putin de 12 ani, caci in prezenta urmasilor carol-lingieni dupa aceasta varsta integritatea ei nu mai e garantata (si risca sa se pomeneasca propusa spre degustare vreunui padurar sau cantonier proaspat imbogatit...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 8 Sep 2004, 01:43 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



@ Sorin "Cat despre cealalta propunere, ce ai zice de o Feteasca Regala"

Of course, tu draga....oricand, oricat; depinde unde.... drunk.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Sep 2004, 12:33 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pentru ca suntem la acest subiect despre Printul "Pitigoi" Lambrino sa reamintim ceva despre sotia sa Lia Lambrino.( ex-Triff ,cetatean american de origine romana, care s-a casatorit cu Paulica , la Bucuresti, in toamna lui 1996, nasii fiind, printre altii, George si Valentin Paunescu) :

La nici un an de la casatorie , a fost arestata la Londra , pentru furt de bijuterii. Distinsa doamna rolleyes.gif ar fi "imprumutat" colectia contesei Stepania von Kories , descendenta a unei ilustre familii austriece, , in varsta de 74 de ani, sub pretextul ca vrea sa se fotografieze cu ea. Imediat, Lia Lambrino a despus valoroasa colectie la muntele de pietate pentru suma de 420.000 de parai . tongue.gif
Cotidianul britanic 'Express", care a consacrat la 12 noiembrie 1997 o intreaga pagina perechii princiare Paul si Lia, mentiona , dupa ce relata "Cazul bijuteriilor" , ca "Printesa de Romania" a fost eliberata pe cautiune( asta implica ampretare, foto fata/profil si tot tacimul corespunzator..) , dar politia continua investigatia... ( surse : tabloidul britanic "Express" din 12.11.1997 ; Petre Dogaru "Casa Regala,Femei Fatale...", editura Aldo Press,Buc.2002, pagina 532)

Deh, ce numai tiganii romani sa dea cu zula la Londra 43.gif

Acest topic a fost editat de March: 17 Sep 2004, 12:34 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cipri
mesaj 17 Sep 2004, 11:47 PM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 707
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.248



Si daca Paul si Lia Lambrino ar fi facut doar atat....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 07:41 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman