HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta
sorin666
mesaj 29 Sep 2004, 01:01 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (chatonel @ 29 Sep 2004, 11:36 AM)
si eu vreau sa slabesc 5kg... adica 4 pt ca unul s-a dat jos de pe mine.
Imi e tare greu pt ca am metabolismul incet, maninc fructe, salate si legume de mai mult de-un an, asa ca singura cale de a slabi pe care o am e sa pap proteine muuulte, ca sa am mai multe arderi de calorii. Si nu imi place sa maninc carne in fiecare zi!!!!!
Incurajati-ma!!!!!!

Incepe cu o cura de ciocolata... face minuni... rolleyes.gif biggrin.gif laugh.gif ohyeah.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 29 Sep 2004, 01:14 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



simonsays

QUOTE
Chatonel, cred ca de fapt ce vrea sa spuna Crisse este sa pastrezi un raport normal intre mancare si ..miscare.

Norocul meu ca am translatori ...simpatici tongue.gif

Am facut precizarea cu sportul, ptr ca Chatonel avea nevoie de sfaturi si incurajari. Am fost jumatate offtopic atunci wink.gif

Chatonel, in cazi de incepi cura de care vorbeste Sorin ai nevoie de 15 genoflexiuni rofl.gif

Acest topic a fost editat de Crisse: 29 Sep 2004, 01:24 PM


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 29 Sep 2004, 02:38 PM
Mesaj #73


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



daca cele 15 genoflexiuni imi garanteaza slabirea la 1kg la 2-3 zile, le fac fara probleme (si fara placere biggrin.gif))
Sint sedentara, e adevarat, dar inca stiu sa alerg si sa merg pe jos, fac o ora de dans pe sapt si ceva gimnastica dimineata, cind nu-s prea lenesa...
Dar... asta ma ajuta sa imi mentin muschii, nu sa dau jos grasimi sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Sep 2004, 02:38 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
simonsays
mesaj 29 Sep 2004, 03:07 PM
Mesaj #74


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Crisse, tu, sint simpatic ? si inca nu ai vazut tot ... ohyeah.gif rofl.gif

"daca cele 15 genoflexiuni imi garanteaza slabirea la 1kg la 2-3 zile, le fac" > da, garanteaza, dar trebuie sa le faci odata la 30 de minute rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cri-cri_d'Amour
mesaj 29 Sep 2004, 07:56 PM
Mesaj #75


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 170
Inscris: 16 July 04
Forumist Nr.: 4.086



pana pe-a 7-a , a 8-a, eram fata aia grasuta, dupa care am slabit brusc si toti se mirau cum am reusit.
sincer eu nu am tinut un regim special, pur si simplu am redus cantitatile, mancam putin si niciodata dupa ora 18:00!!!
exercitiile sunt bune si ajuta si mai mult la arderea caloriilor. e recomandabil intr-adevar, sa facem cate 20 de genoflexiuni zilnic, ajuta si la crearea unui fundulet "apetisant". smile.gif
mie mi se pare ca vara si toamna sunt cele mai bune anotimpuri in care poti sa scapi de kilogramele in plus. sunt multe legume ce pot fi consumate si fructe!!!-la astea acum e momentul!
puteti tine o cura de o saptamana cu struguri, cunosc pe cineva care a tinut si nu a murit wink.gif , in plus iti mai cureti un pic organismul.
deci, legume+fructe+lactate+oua+paine prajita(graham sau neagra)!


--------------------
"Daca faci pe mortul plutesti in libertate."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 29 Sep 2004, 09:22 PM
Mesaj #76


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



QUOTE (Tembo @ 29 Sep 2004, 02:12 AM)
QUOTE (LigiaB @ 27 Sep 2004, 06:53 PM)
Ia zi daca ai mai slabit intre timp si cit... rolleyes.gif serios te intreb...

Acum ma cantaresc doar o data pe saptamana. Duminica aveam 98.6 kg. Avand in vedere ca in iulie aveam 112, zic ca nu-i rau. Problema e ca-mi trebuie blugi noi. sorry.gif

Felicitari, Tembo! thumb_yello.gif thumb_yello.gif
Hei, ar trebui sa fii fericit ca iti trebuiesc pantaloni mai mici la marime si nu mai mari!
Am luat si eu de curiozitate cartea cu dieta South Beach de la biblioteca, am mai luat si p-aia cu "Eat right for your type"-parca asa se numeste si inca una care promoveaza dieta cu hrana negatita. Se pare ca dieta asta pe care o tii tu e populara ca toate copiile erau "on loan".


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 29 Sep 2004, 09:36 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Chatonel
QUOTE
... asta ma ajuta sa imi mentin muschii, nu sa dau jos grasimi

Daca ai o conditie fizica buna e OK, ptr ca atunci poti sa mai stai flamanda din cand in cand fara sa lesini jamie.gif

Intre 1 si 10 puncte, cat de mult tii sa-ti reuseasca cura asta de slabire?

simonsays laugh.gif

cri-cri_d'Amour, de cate ori te vad aici, imi vine pofta de coca cola rofl.gif . thumb_yello.gif





Acest topic a fost editat de Crisse: 29 Sep 2004, 09:38 PM


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 29 Sep 2004, 09:48 PM
Mesaj #78


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



@Crisse
Eu de cate ori o vad pe Cri pe aici ma simt asa bine ca stiu ca nu sunt singura ... vegetariana. tongue.gif

@Chatonel
Ce sport faci tu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 30 Sep 2004, 09:21 AM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Crisse @ 29 Sep 2004, 01:27 PM)
simonsays

QUOTE
Chatonel, cred ca de fapt ce vrea sa spuna Crisse este sa pastrezi un raport normal intre mancare si ..miscare.

Norocul meu ca am translatori ...simpatici tongue.gif

Am facut precizarea cu sportul, ptr ca Chatonel avea nevoie de sfaturi si incurajari. Am fost jumatate offtopic atunci wink.gif

Chatonel, in cazi de incepi cura de care vorbeste Sorin ai nevoie de 15 genoflexiuni rofl.gif

... si 10 Ave Maria, altfel nu merge... laugh.gif
(nu e bascalie, cred ca sportul lr trebui practicat mult mai serios ca sa slabesti si, de fapt, el IN SINE nu are nici un efect asupra greutatii in lipsa unei schimbari radicale in regimul alimentar...)
In alta ordine de idei, aici se tot spune sa bei cat mai multe lichide, eu am reticentele mele (nu intru acum in detalii...) voi ce credeti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 30 Sep 2004, 09:32 AM
Mesaj #80


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



mda, aveti grija fetelor, deasupra cui faceti genoflexiunile alea biggrin.gif

Crisse, coca-cola, ok, am inteles, dar .. de unde sa o bei ? hmm.gif adica.. de pe al cui, mai bine zis ! ohyeah.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 30 Sep 2004, 10:51 AM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



sorin666
QUOTE
In alta ordine de idei, aici se tot spune sa bei cat mai multe lichide, eu am reticentele mele (nu intru acum in detalii...) voi ce credeti


Nu s-a scris inca de baut lichide wink.gif , insa stiu la ce te referi. Desigur ca-i mai bine sa mananci cat mai multe legume, fruncte din care sa-ti iei lichidele. Sau mai poti avea pe cineva drag acasa care se trezeste cu o ora inaintea ta si-ti face suc din portocale, mere etc si ti-l pune la pachet (apoi spala masina de stors etc laugh.gif ). Asta in fiecare dimineata rolleyes.gif .

Nu serios, e minunat. Insa cel mai usor e sticluta cu apa, 2 mere. De cele mai multe ori si astea se uita ph34r.gif

simonsays
QUOTE
mda, aveti grija fetelor, deasupra cui faceti genoflexiunile alea


ohmy.gif
QUOTE

Crisse, coca-cola, ok, am inteles, dar .. de unde sa o bei ?  adica.. de pe al cui, mai bine zis !


Cri cri este experta in asta wink.gif



--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 30 Sep 2004, 12:21 PM
Mesaj #82


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



bre ! OF TOPIIIIC !!! ohyeah.gif

bine, ideea cu DIETA la bucatarie e off-topic din nastere ... rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cri-cri_d'Amour
mesaj 30 Sep 2004, 03:09 PM
Mesaj #83


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 170
Inscris: 16 July 04
Forumist Nr.: 4.086



Crisse, papuso, ma bucur ca te distrezi... huh.gif rolleyes.gif


--------------------
"Daca faci pe mortul plutesti in libertate."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 30 Sep 2004, 06:10 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Tembo, bravo! clapping.gif

Tine'ti pantalonii astia enormi! rofl.gif Si eu am facut asa, am o pereche care daca ii pun pe mine cad jos, NIMENI nu crede ca am fost cindva o enormitate! Pantalonii sint my proof! rolleyes.gif

O chestie care se intimpla in timpul dietei daca se prelungeste macar 4 sapt, este ca ti se micsoreaza stomacul. spoton.gif Portiile, trebuie reduse treptat. Stomacul are proprietatea de a se extinde, de a se micsora. Portiile reduse in timp, ajuta la micsorarea stomacului, lucru care este f estetic deasemenea. rolleyes.gif

Doi dintre prietenii mei au fost professional body builders. La ei am vazut ca mincau portii mici si dese (cam la 3 ore) Aveau tot interesul sa nu isi mareasca stomacul ca sa aiba talia mica in raport cu muschii trapezului. Si interesant ca mincau in functie de grupa sanguina, dar asta fara sa isi dea seama...unul era carnivor si nu putea fara carne, pe cind celalalt prefera vegetables si shakes din alea ptr atleti. Ajunsesera sa isi cunoasca organismul si stiau ce le prieste si ce nu.

Eu la fel am facut, mi-am redus marimea stomacului reducind portiile. Acum ma satur f tare cu portii mai mici. Am 3 mese pe zi, rontai nuci si mere ptr snacks.
Pe mine piinea ma da peste cap, deloc nu imi face bine si imi stopeaza procesul de slabire. Am gasit piine fara gluten (proteina din piine) si nu imi vine sa cred ce buna e. Maninc o felie pe zi cind imi fac sandwich, in rest fainoasele le-am scos, si prajituri si tot...dar nu ciocolata, Nu se poate fara ciocolata! laugh.gif

Sportul, total mi-a schimbat forma corpului. Muschiul poate fi modelat in functie de preferinte, normal ca sint limite. rolleyes.gif

Acum ca s-a racit vremea, am inceput sa fug 45 de minute de citeva ori pe sapt. In rest, sar pe o trambulina enorma care o am in curte cite 30 min, fac exercitii de respiratie impletite cu ceva pozitii de yoga in fiecare dimineata cite 15 minute pe stomacul gol. Ridic greutati de 2 ori pe sapt cite 30 min. Sint extrem de flexibila si ma mentin, plus ca am slabit cele 4kg de grasime acum recent. Nu pot sa nu fac sport, ptr mine e a doua natura deja...

ps: Chiar mi-am adus aminte ca vazusem in ceva revista 2 tipe, una de vreo 100kg si cealalta de 70kg, aveau aceasi inaltime. li se facuse un scan la stomac, una avea un stomac cit un bostan si cealalta cit o grefa...va dati seama ce face mincarea din om??? ohmy.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 30 Sep 2004, 09:31 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (cri-cri_d'Amour @ 30 Sep 2004, 05:22 PM)
Crisse, papuso, ma bucur ca te distrezi... huh.gif rolleyes.gif

Mercic fain ptr compliment. Sunt o papusa ca si tine, numai ca ..ceva mai mare wink.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 30 Sep 2004, 10:28 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Ligia> scuza-ma, nu e spus cu rautate, dar tu nu ai nici o activitate profesionala, ca eu nu vad cand asi putea sa gasesc timp pentru toate cate spui tu... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 4 Oct 2004, 05:25 AM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



@Sorin6: Nu-i nici o suparare, dimpotriva. smile.gif

Activitate profesionala am, (2 businesses) si 2 case (+1 care o luam acum) de intretinut....Scoala se pune? rolleyes.gif

Am timp de sport, mincat sanatos chiar si de Han tongue.gif ca imi impart bine timpul. Am tot timpul liste in cap, care le respect cu strictete...
Am invatat sa elimin din program tot ce e inutil...
Ma ajuta faptul ca sint f organizata, intotdeauna am fost, dar mi-am si impus... rolleyes.gif

Sportul e o prioritate mare ptr mine Sorine, cind ceva e important ptr tine, iti faci timp ptr acel lucru, nu?

Te las ca ma duc sa sar coarda, azi nu am facut sport rolleyes.gif eu tot seara exersez, atunci am energie, sint a night person, dimineata lasa'ma in pace... laugh.gif

Scuze ca ti-am raspuns mai tirziu, am scris si mai devreme si s-a dus mesajul in cyber-hell undeva... tongue.gif
Ceau ceau



Acest topic a fost editat de LigiaB: 4 Oct 2004, 05:51 AM


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 4 Oct 2004, 09:03 AM
Mesaj #88


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



mda, faci parte din clubul "fotomodelelor care beau apa plata cu lamaie", stim asta ... rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kelly
mesaj 6 Oct 2004, 09:53 PM
Mesaj #89


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 30 August 04
Din: USA
Forumist Nr.: 4.365



Multumiri lui Tembo. Am cumparat cartea So Beach Diet si dupa o scurta lectura hh.gif m-am gandit sa ma apuc de aceasta idee. Scopul era acela de a slabi intre 8-13lbs. Dupa o saptamana care mi s-a parut lunga cat un veac tongue.gif m-am cocotat pe cantar si ghiciti ce am zarit? yikes.gif Slabisem doar 2lbs. Eram suparata foc 50.gif si m-am gandit eu cum e posibil asa ceva? La sfasitul celei de a doua saptamani de dieta mi-am zis ca am sa intrerup regimul deoarece nu are nic un efect asupra mea si nu mica mi-a fost mirarea cand am vazut ca slabisem 10lbs . De fericire m-am gandit ca o sa mai stau in prima faza inca doua saptamani rofl.gif
Inca o data multumiri lui Tembo si sotiei


--------------------
Have a nice day !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 6 Oct 2004, 10:48 PM
Mesaj #90


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



sad.gif Kelly, iertare ca te dezamagesc dar nu ai sa mai pierzi atat de mult ca in primele saptamani... Cel mai sanatos e sa pierzi in jur de 1 pound pe saptamana or juma de kil'. Daca le pierzi asa repede, s-ar putea sa se intoarca la fel de repede cum le-ai pierdut sau chiar dublu. Daca nu ma insel in cartea asta te avertizeaza de lucrul asta.
Oricum, multa bafta si sa ne mai spui cum merge... spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tembo
mesaj 7 Oct 2004, 10:06 PM
Mesaj #91


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 76
Inscris: 16 July 04
Forumist Nr.: 4.084



Salve! N-am mai fost de multisor pe aici dar m-am intors. wub.gif
Kelly, you go girl!! thumb_yello.gif Acum eu si nevasta ne cantarim in fiecare luni dimineata. In ultima luna am constatat ca am slabit fix un kil pe saptamana. Personal am ajuns la 97 si ma opresc, nu mai vreau sa dau jos pentru ca imi place cifra asta. wink.gif Nevasta zice ca mai are 900 de grame, vrea sa se vada la 61.9 laugh.gif Jazz, cura asta tocmai ca te face sa dai jos mult in primele saptamani, dupa care dai jos lent, dupa care mentii. Acum mananc 3 felii de paine integrala pe zi, plus alea alea ce mai gateste sefa. Daca o iau in sus, reduc la doua. Culmea e ca trei colege de-ale nevestei s-au apucat si ele de dieta, dupa ce mi-au vazut doamna purtandu-si mandra pantalonii noi masura 6. Acum iesim si seara la plimbare (power walk) vre-o 3-4 blocuri. Beach boy ma fac! ohyeah.gif roflmao.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kelly
mesaj 8 Oct 2004, 11:26 AM
Mesaj #92


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 30 August 04
Din: USA
Forumist Nr.: 4.365



ohoo numai 900 de grame? Pai trebuie sa fie o fericita, asta chiar nu mai e o problema. Eu inca mai am de tras pana reusesc sa incap in hainele din tara. Oricum sunt fericita ca am slabit macar atat dar stiu sigur ca voi continua. Si eu tot undeva pe la masura 6 tre sa ajung wink.gif


--------------------
Have a nice day !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman